VM i padling 2006
VM i padling 2006 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Padling | ||
Vertsby | Szeged | ||
Vertsland | Ungarn | ||
Arena(er) | Szeged regatta basin | ||
Dato | 2006 | ||
Utgavenummer | 35 |
VM i padling 2006 (verdensmesterskapet i padling) ble arrangert i Szeged i Ungarn i 2006.
Medaljevinnere
[rediger | rediger kilde]Menn
[rediger | rediger kilde]Ikke-olympiske øvelser
Kano
[rediger | rediger kilde]Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Nikolay Lipkin (RUS) | 39.789 | Valentin Demyanenko (UKR) | 40.137 | Jevgenij Cuklin (LTU) | 40.441 |
C-1 500 m | Maxim Opalev (RUS) | 1:49.727 | Yuriy Cheban (UKR) | 1:50.459 | Wenjun Yang (CHN) | 1:50.603 |
C-1 1000 m | Everardo Cristóbal (MEX) | 4:07.855 | Andreas Dittmer (GER) | 4:10.741 | Attila Vajda (HUN) | 4:11.347 |
C-2 200 m | Russland Evgeny Ignatov Ivan Shtyl |
36.494 | Tyskland Christian Gille Tomasz Wylenzek |
36.978 | Litauen Raimundas Labuckas Tomas Gadelkis |
37.058 |
C-2 500 m | Russland Alexander Kostoglod Sergey Ulegin |
1:41.520 | Tyskland Stefan Holtz Robert Nuck |
1:42.792 | Ungarn György Kozmann György Kolonics |
1:42.942 |
C-2 1000 m | Ungarn György Kozmann György Kolonics |
3:43.781 | Canada Attila Buday Tamas Buday Jr. |
3:46.151 | Ukraina Maksym Prokopenko Sergiy Bezugliy |
3:46.769 |
C-4 200 m | Tsjekkia Petr Procházka Jiří Heller Jan Břečka Petr Fuksa |
34.052 | Belarus Konstantin Shcharbak Dzmitry Rabchanka Aleksandr Vauchetskiy Dzmitry Vaitsishkin |
34.132 | Ungarn Pál Sarudi Márton Joób Gábor Horváth Péter Balázs |
34.336 |
C-4 500 m | Belarus Dzmitry Rabchanka Dzmitry Vaitsishkin Konstantin Shcharbak Aleksandr Vauchetskiy |
1:31.820 | Polen Łukasz Woszczyński Paweł Baraszkiewicz Marcin Grzybowski Pawel Skowronski |
1:32.360 | Romania Gabriel Talpă Florin Mironcic Loredan Popa Silviu Simioncencu |
1:33.710 |
C-4 1000 m | Tyskland Robert Nuck Stephan Breuing Stefan Holtz Thomas Lück |
3:27.422 | Canada Andrew Russell Thomas Hall Kyle Jeffery Dmitri Joukovski |
3:28.394 | Belarus Aliaksandr Kurliandchyk Aliaksandr Zhukouski Aleksandr Bagdanovich Andrey Bagdanovich |
3:28.880 |
Kajakk
[rediger | rediger kilde]Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Ronald Rauhe (GER) | 35.200 | Carlos Pérez (ESP) | 35.396 | Mykola Kremer (UKR) | 35.516 |
K-1 500 m | Marek Twardowski (POL) | 1:38.596 | Anton Ryakhov (RUS) | 1:38.698 | Lutz Altepost (GER) | 1:39.832 |
K-1 1000 m | Markus Oscarsson (SWE) | 3:39.359 | Tim Brabants (GBR) | 3:39.419 | Ben Fouhy (NZL) | 3:39.443 |
K-2 200 m | Tyskland Ronald Rauhe Tim Wieskötter |
32.660 | Polen Marek Twardowski Adam Wysocki |
32.804 | Serbia Dragan Zorić Ognjen Filipović |
32.912 |
K-2 500 m | Tyskland Ronald Rauhe Tim Wieskötter |
1:27.791 | Canada Richard Dessureault-Dober Andrew Willows |
1:28.631 | Ungarn Gábor Kucsera Zoltán Kammerer |
1:29.063 |
K-2 1000 m | Ungarn Gábor Kucsera Zoltán Kammerer |
3:17.791 | Tyskland Rupert Wagner Andreas Ihle |
3:19.075 | Polen Tomasz Górski Adam Seroczyński |
3:19.837 |
K-4 200 m | Serbia Milan Đenadić Ognjen Filipović Bora Sibinkic Dragan Zorić |
29.965 | Ungarn Viktor Kadler Gergely Gyertyános Balázs Babella István Beé |
30.033 | Russland Sergey Kosilov Konstantin Vishnyakov Stephan Shevchuk Sergey Khovanskiy |
30.401 |
K-4 500 m | Slovakia Richard Riszdorfer Michal Riszdorfer Róbert Erban Erik Vlček |
1:20.606 | Ungarn Attila Csamangó Gábor Bozsik Attila Boros Márton Sik |
1:21.188 | Polen Adam Wysocki Paweł Baumann Przmyslaw Gawrych Tomasz Mendelski |
1:21.536 |
K-4 1000 m | Ungarn Ákos Vereckei Roland Kökény Lajos Gyökös Gábor Horváth |
2:56.523 | Polen Marek Twardowski Tomasz Mendelski Paweł Baumann Adam Wysocki |
2:57.873 | Belarus Vadzim Makhneu Dziamyan Turchyn Aleksey Abalmasov Raman Piatrushenka |
2:57.897 |
Kvinner
[rediger | rediger kilde]Ikke-olympiske øvelser
Kajakk
[rediger | rediger kilde]Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Tímea Paksy (HUN) | 40.203 | Spela Ponomarenko (SLO) | 40.947 | Karen Furneaux (CAN) | 41.071 |
K-1 500 m | Dalma Benedek (HUN) | 1:52.287 | Josefa Idem (ITA) | 1:53.265 | Zhong Hongyan (CHN) | 1:53.307 |
K-1 1000 m | Dalma Benedek (HUN) | 4:04.683 | Katrin Wagner-Augustin (GER) | 4:06.933 | Michaela Mrůzková (CZE) | 4:07.293 |
K-2 200 m | Ungarn Katalin Kovács Nataša Janić |
37.423 | Tyskland Katrin Wagner-Augustin Fanny Fischer |
37.919 | Finland Jenni Honkanen Anne Rikala |
37.983 |
K-2 500 m | Ungarn Katalin Kovács Nataša Janić |
1:41.998 | Tsjekkia Jana Blahová Michaela Mrůzková |
1:43.408 | Tyskland Fanny Fischer Gesine Ruge |
1:43.432 |
K-2 1000 m | Ungarn Katalin Kovács Nataša Janić |
3:48.982 | Kina Zhu Minyuan Yang Yali |
3:49.756 | Belarus Hanna Pushkova-Areshka Natalya Bandarenko |
3:51.664 |
K-4 200 m | Ungarn Tímea Paksy Melinda Patyi Nataša Janić Katalin Kovács |
34.650 | Tyskland Judith Hörmann Nicole Reinhardt Carolin Leonhardt Conny Waßmuth |
35.090 | Sverige Josefin Nordlöw Sofia Paldanius Karin Johansson Anna Karlsson |
36.046 |
K-4 500 m | Ungarn (HUN) Krisztina Fazekas Tímea Paksy Nataša Janić Katalin Kovács |
1:31.763 | Tyskland (GER) Katrin Wagner-Augustin Carolin Leonhardt Conny Waßmuth Judith Hörmann |
1:31.817 | Romania (ROM) Mariana Ciobanu Lidia Talpă Florica Vulpeş Alina Platon |
1:34.535 |
K-4 1000 m | Ungarn (HUN) Nataša Janić Alexandra Keresztesi Katalin Kovács Tímea Paksy |
3:23.488 | Tyskland (GER) Carolin Leonhardt Miriam Frenken Tanja Schuck Silke Hörmann |
3:24.106 | Kina (CHN) Yu Lamei Wang Feng Zhang Jinmei He Jing |
3:25.012 |
Referanser
[rediger | rediger kilde]- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007.
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.