VM i padling 1966
VM i padling 1966 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Padling | ||
Vertsby | Øst-Berlin | ||
Vertsland | Øst-Tyskland | ||
Arena(er) | Øst-Berlin | ||
Dato | 1966 |
VM i padling 1966 (verdensmesterskapet i padling) ble arrangert i Øst-Berlin i Øst-Tyskland i 1966.
Medaljevinnere
[rediger | rediger kilde]Menn
[rediger | rediger kilde]Kano
[rediger | rediger kilde]Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 1000 m | Detlef Lewe (FRG) | Tamás Wichmann (HUN) | Anatoly Martinov (URS) | |||
C-1 10000 m | Antal Hajba (HUN) | Rudolf Pěnkava (TCH) | Mikhail Zamothin (URS) | |||
C-2 1000 m | Romania Vicol Calabiciov Serghei Covaliov |
Sverige Bernt Lindelöf Erik Zeidlitz |
Ungarn Árpád Soltész Csaba Szantó |
|||
C-2 10000 m | Romania Petre Maxim Gheorghe Simionov |
Sovjetunionen Valeriy Drybas Andrey Chimish |
Ungarn András Peter István Cserha |
Kajakk
[rediger | rediger kilde]Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 500 m | Aurel Vernescu (ROU) | Erik Hansen (DEN) | Paul Hoekstra (NED) | |||
K-1 1000 m | Aleksandr Shaparenko (URS) | Erik Hansen (DEN) | Imre Kemecsey (HUN) | |||
K-1 10000 m | Mihály Hesz (HUN) | Vladimir Zemlyakov (URS) | Fritz Briel (GER) | |||
K-1 4 x 500 m relay | Sovjetunionen Georgiy Karyuchin Yuriy Kabanov Villi Baltins Dmitry Matveyev |
Ungarn Mihály Hesz András Szente Ferenc Cseh Imre Kemecsey |
Romania Vasilie Nicoarǎ Haralambie Ivanov Atanase Sciotnic Aurel Vernescu |
|||
K-2 500 m | Romania Vasilie Nicoarǎ Atanase Sciotnic |
Vest-Tyskland Heinz Büker Holger Zander |
Sovjetunionen Vladimir Obratzhov Georgiy Karyuchin |
|||
K-2 1000 m | Sovjetunionen Aleksandr Shaparenko Yuriy Zhetchenko |
Romania Aurel Vernescu Atanase Sciotnic |
Ungarn Ferenc Cseh Endre Hazsik |
|||
K-2 10000 m | Ungarn Imre Szöllősi László Fábián |
Norge Egil Søby Jan Johansen |
Tsjekkoslovakia Pavel Kvasil František Švec |
|||
K-4 1000 m | Romania Atanase Sciotnic Mihai Țurcaș Haralambie Ivanov Anton Calenic |
Østerrike Günther Pfaff Kurt Lindlgruber Helmut Hediger Gerhard Siebold |
Sovjetunionen Aleksandr Shaparenko Yuriy Zhetchenko Vladimir Morosov Georgiy Karyuchin |
|||
K-4 10000 m | Sovjetunionen Nikolai Chuzhikov Anatoli Grishin Vladimir Ivanovich Morozov Vyacheslav Yonov |
Ungarn Imre Szöllősi László Fábián János Petroczy László Ürögi |
Øst-Tyskland Günter Holzvoigt Wolfgang Finger Wolfgang Niedrig Siegwart Karbe |
Kvinner
[rediger | rediger kilde]Kajakk
[rediger | rediger kilde]Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 500 m | Lyudmila Pinayeva (URS) | Roswitha Esser (FRG) | Anita Kobuss (GDR) | |||
K-2 500 m | Øst-Tyskland Anita Nüssner-Kobuss Helga Mühlberg-Ulze |
Sovjetunionen Mariya Shubina Antonina Seredina |
Ungarn Katalin Benkő Anna Pfeffer |
|||
K-4 500 m | Sovjetunionen Mariya Shubina Antonina Seredina Lyudmila Pinayeva Nadezhda Levchenko |
Vest-Tyskland Sigrud Kummer Roswitha Esser Irene Pepinhege-Rozema Renate Breuer |
Øst-Tyskland Käthe Pohland Karin Haftenberger Anita Nüssner-Kobuss Helga Mühlberg-Ulze |
Referanser
[rediger | rediger kilde]- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007.
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.