VM i padling 1994
VM i padling 1994 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Padling | ||
Vertsby | Mexico by | ||
Vertsland | Mexico | ||
Arena(er) | Mexico by | ||
Dato | 1994 |
VM i padling 1994 (verdensmesterskapet i padling) ble arrangert i Mexico by i Mexico i 1994.
Medaljevinnere
[rediger | rediger kilde]Menn
[rediger | rediger kilde]Kano
[rediger | rediger kilde]Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Nikolai Buhalov (BUL) | 41.869 | Ervin Hoffman (HUN) | 42.241 | Michał Śliwiński (UKR) | 42.281 |
C-1 500 m | Nikolai Buhalov (BUL) | 1:55.264 | Imre Pulai (HUN) | 1:56.752 | Michał Śliwiński (UKR) | 1:57.056 |
C-1 1000 m | Ivan Klementiev (POL) | 4:08.144 | Nikolai Buhalov (BUL) | 4:08.208 | Victor Partnoi (ROU) | 4:10.424 |
C-2 200 m | Belarus Aleksandr Masseykov Dmitriy Dovgailyonok |
39.792 | Ungarn György Kolonics Csaba Horváth |
40.000 | Frankrike Oliver Bolivn Sylvain Hoyer |
40.400 |
C-2 500 m | Romania Gheorghe Andriev Grigore Obreja |
1:47.780 | Ungarn György Kolonics Csaba Horváth |
1:48.452 | Bulgaria Blagovest Stoyanov Martin Marinov |
1:49.812 |
C-2 1000 m | Tyskland Andreas Dittmer Gunar Kirchbach |
3:50.100 | Ungarn Ferenc Novák Gáspár Boldiszár |
3:51.988 | Polen Dariusz Koszykowski Tomasz Goliasz |
3:52.484 |
C-4 200 m | Russland Pavel Konovalov Andrey Kabanov Sergey Chemerov Aleksandr Kostoglod |
35.412 | Ungarn György Kolonics Csaba Horváth Attilia Szabó Ervin Hoffman |
35.524 | Tsjekkia Petr Procházka Tomáš Křivánek Roman Dittrich Waldemar Fibgir |
36.020 |
C-4 500 m | Ungarn Ervin Hoffman Attilia Szabó Gáspár Boldiszár Ferenc Novák |
1:30.464 | Romania Marcel Glavin Cosmin Pasca Antonel Borsan Florin Popescu |
1:30.480 | Slovakia Slavomír Kňazovický Peter Páleš Csaba Orosz Juraj Filip |
1:32.592 |
C-4 1000 m | Ungarn Imre Pulai György Kolonics Tibor Takács Csaba Horváth |
3:26.708 | Romania Marcel Glavin Cosmin Pasca Antonel Borsan Florin Popescu |
3:29.872 | Mexico Juan Martinez Antonio Romero Ramón Ferrer Benjamín Castaneda |
3:34.648 |
Kajakk
[rediger | rediger kilde]Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Sergey Kaleshink (BLR) | 36.737 | Vince Fehérvári (HUN) | 37.445 | Miguel Garcia (ESP) | 37.541 |
K-1 500 m | Zsombor Borhi (HUN) | 1:42.236 | Daniel Collins (AUS) | 1:42.416 | Knut Holmann (NOR) | 1:42.876 |
K-1 1000 m | Clint Robinson (AUS) | 3:38.714 | Zsolt Borhi (HUN) | 3:38.962 | Knut Holmann (NOR) | 3:40.842 |
K-2 200 m | Polen Maciej Freimut Adam Wysocki |
36.156 | Romania Romică Şerban Daniel Stojan |
36.180 | Tyskland Kay Bluhm Torsten Guitsche |
36.324 |
K-2 500 m | Tyskland Kay Bluhm Torsten Guitsche |
1:33.108 | Ungarn András Rajna Attila Androvicz |
1:33.588 | Australia Martin Hunter Clint Robinson |
1:33.876 |
K-2 1000 m | Danmark Jesper Staal Thor Nielsen |
3:21.268 | Italia Antonio Rossi Daniele Scarpa |
3:22.772 | Ungarn István Beé István Szijarto |
3:25.908 |
K-4 200 m | Russland Anatoliy Tishchenko Oleg Gorobiy Sergey Verlin Viktor Denisov |
32.180 | Romania Floran Scoica Sorin Petcu Martin Popescu Geza Magyar |
32.308 | Ukraina Michał Śliwiński Andrej Petrov Yuriy Kichayev Andrey Borzukov |
32.452 |
K-4 500 m | Russland Viktor Denisov Anatoliy Tishchenko Sergey Verlin Oleg Gorobiy |
1:21.488 | Romania Floran Scoica Sorin Petcu Martin Popescu Geza Magyar |
1:21.900 | Ungarn Gábor Horváth Ferenc Csipes Zoltán Antal Róbert Hegedűs |
1:22.264 |
K-4 1000 m | Russland Viktor Denisov Anatoliy Tishchenko Aleksandr Ivannik Oleg Gorobiy |
3:01.408 | Polen Piotr Markiewicz Grzegorz Kotowicz Adam Wysocki Marek Witkowski |
3:02.368 | Tyskland Thomas Reineck Oliver Kegel André Wohllebe Mario von Appen |
3:02.680 |
Kvinner
[rediger | rediger kilde]Kajakk
[rediger | rediger kilde]Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Rita Kőbán (HUN) | 42.904 | Anna Olsson (SWE) | 42.984 | Caroline Brunet (CAN) | 43.244 |
K-1 500 m | Birgit Schmidt (GER) | 1:53.552 | Rita Kőbán (HUN) | 1:54.196 | Josefa Idem (ITA) | 1:54.640 |
K-2 200 m | Ungarn Éva Dónusz Eva Laky |
40.252 | Tyskland Birgit Schmidt Daniela Gleue |
40.492 | Polen Barbara Hacjel Elżbieta Urbańczyk |
40.828 |
K-2 500 m | Polen Elżbieta Urbańczyk Barbara Hacjel |
1:49.684 | Ungarn Kinga Czigány Szilvia Mednyánszky |
1:50.804 | Tyskland Birgit Schmidt Daniela Gleue |
1:51.396 |
K-4 200 m | Ungarn Éva Dónusz Szilvia Mednyánszky Eva Laky Rita Kőbán |
37.120 | Tyskland Birgit Schmidt Anett Schuck Ramona Portwich Daniela Gleue |
37.168 | Canada Caroline Brunet Klari MacAskill Alison Herst Corrina Kennedy |
37.328 |
K-4 500 m | Tyskland Birgit Schmidt Ramona Portwich Anett Schuck Daniela Gleue |
1:35.588 | Ungarn Kinga Czigány Éva Dónusz Rita Kőbán Szilvia Mednyánszky |
1:35.952 | Sverige Anna Olsson Susanne Rosenqvist Maria Haglund Ignela Ericsson |
1:37.648 |
Referanser
[rediger | rediger kilde]- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007.
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.