VM i padling 2002
VM i padling 2002 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Padling | ||
Vertsby | Sevilla | ||
Vertsland | Spania | ||
Arena(er) | Sevilla | ||
Dato | 2002 |
VM i padling 2002 (verdensmesterskapet i padling) ble arrangert i Sevilla i Spania i 2002.
Medaljevinnere
[rediger | rediger kilde]Menn
[rediger | rediger kilde]Ikke-olympiske øvelser
Kano
[rediger | rediger kilde]Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Maxim Opalev (RUS) | 39.257 | Andrzej Jezierski (POL) | 39.843 | Christian Gille (GER) | 40.176 |
C-1 500 m | Maxim Opalev (RUS) | 1:50.596 | György Kolonics (HUN) | 1:51.636 | Andreas Dittmer (GER) | 1:51.843 |
C-1 1000 m | Andreas Dittmer (GER) | 3:49.031 | Maxim Opalev (RUS) | 3:49.644 | Steve Giles (CAN) | 3:50.737 |
C-2 200 m | Cuba Ibrahim Rojas Ledis Balceiro |
37.027 | Tsjekkia Petr Fuksa Petr Netušil |
37.100 | Romania Mikhail Vartolemei Ionel Averian |
37.240 |
C-2 500 m | Cuba Ibrahim Rojas Ledis Balceiro |
1:43.467 | Romania Florian Popescu Silviu Simioncencu |
1:43.960 | Russland Sergey Ulegin Aleksandr Kostoglod |
1:44.280 |
C-2 1000 m | Polen Marcin Kobierski Michał Śliwiński |
3:32.456 | Cuba Ibrahim Rojas Ledis Balceiro |
3:33.676 | Canada Richard Dalton Mike Scarola |
3:33.969 |
C-4 200 m | Russland Maxim Opalev Roman Kruglyakov Sergey Ulegin Aleksandr Kostoglod |
33.650 | Tsjekkia Petr Fuksa Jan Břečka Petr Procházka Karel Kožíšek |
33.964 | Romania Mikhail Vartolemei Ionel Averian Mitică Pricop Petra Condrat |
34.237 |
C-4 500 m | Romania Mikhail Vartolemei Ionel Averian Mitică Pricop Florin Popescu |
1:34.758 | Russland Konstantin Fomichev Aleksandr Artemida Roman Krugylakov Andrey Kabanov |
1:35.231 | Polen Daniel Jędraszko Adam Ginter Michał Śliwiński Marcin Grzybowski |
1:35.338 |
C-4 1000 m | Polen Andrzej Jezierski Adam Ginter Michal Gajowink Roman Rykiewicz |
3:17.794 | Canada Dimitri Joukovski Maxim Boilard Tamas Buday, Jr. Attila Buday |
3:18.127 | Belarus Aleksandr Zhukovskiy Aleksandr Kurlandchik Aleksandr Bagdanovich Sermen Saponenko |
3:18.421 |
Kajakk
[rediger | rediger kilde]Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Ronald Rauhe (GER) | Anton Ryakhov (UZB) | Roman Petrukanecas (LTU) | |||
K-1 500 m | Nathan Baggaley (AUS) | Petar Merkov (BUL) | Anton Ryakhov (UZB) | |||
K-1 1000 m | Eirik Verås Larsen (NOR) | Javier Correa (ARG) | Adam Seroczyński (POL) | |||
K-2 200 m | Litauen Alvydas Duonėla Egidijus Balčiūnas |
Polen Marek Twardowski Adam Wysocki |
Tyskland Ronald Rauhe Tim Wieskötter |
|||
K-2 500 m | Tyskland Ronald Rauhe Tim Wieskötter |
Polen Adam Wysocki Marek Twardowski |
Ungarn Zoltán Kammerer Botond Storcz |
|||
K-2 1000 m | Sverige Markus Oscarsson Henrik Nilsson |
Norge Eirik Verås Larsen Nils Fjeldheim |
Ungarn Ákos Verecki Krisztián Veréb |
|||
K-4 200 m | Slovakia Martin Chorváth Rastislav Kužel Ladislav Belovič Juraj Lipták |
Spania Manuel Muñoz Jaime Acuña Aike González Oier Aizpurua |
Ungarn Vince Fehérvári Róbert Hegedűs Gábor Horvárth István Beé |
|||
K-4 500 m | Slovakia Richard Riszdorfer Michal Riszdorfer Erik Vlček Juraj Bača |
Belarus Roman Piatrushenko Aleksey Skurkovskiy Aleksey Abalmasov Vadzim Makhnev |
Spania Manuel Muñoz Jaime Acuña Aike González Oier Aizpurua |
|||
K-4 1000 m | Slovakia Richard Riszdorfer Michal Riszdorfer Erik Vlček Juraj Bača |
Tyskland Mark Zabel Björn Bach Stefan Ulm Andreas Ihle |
Bulgaria Petar Merkov Milko Kazanov Ivan Hristov Yordano Yordanov |
Kvinner
[rediger | rediger kilde]Ikke-olympiske øvelser
Kajakk
[rediger | rediger kilde]Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Maria Teresa Portelo (ESP) | Caroline Brunet (CAN) | Elżbieta Urbańczyk (POL) | |||
K-1 500 m | Katalin Kovács (HUN) | Caroline Brunet (CAN) | Josefa Idem (ITA) | |||
K-1 1000 m | Katalin Kovács (HUN) | Katrin Wagner (GER) | Josefa Idem (ITA) | |||
K-2 200 m | Spania Izaskun Aramburu Sonia Molanes |
Polen Aneta Pastuszka Joanna Skowroń |
Bulgaria Bonka Pindzeva Delyana Dacheva |
|||
K-2 500 m | Ungarn Szilvia Szabó Kinga Bóta |
Tyskland Katrin Wagner Manuela Mucke |
Spania Sonia Molanes Beatriz Manchón |
|||
K-2 1000 m | Ungarn Szilvia Szabó Kinga Bóta |
Tyskland Nadine Opgen-Rhein Manuela Mucke |
Israel Adi Gafni Larissa Pessakhovitch |
|||
K-4 200 m | Ungarn Nataša Janić Szilvia Szabó Erzsébet Viski Tímea Paksy |
Spania Maria Teresa Portela Sonia Molanes Beatriz Manchón Maria Garcia |
Tyskland Katrin Wagner Anett Schuck Manuela Mucke Maike Nollen |
|||
K-4 500 m | Ungarn Katalin Kovács Szilvia Szabó Kinga Bóta Erzsébet Viski |
Tyskland Katrin Wagner Anett Schuck Manuela Mucke Maike Nollen |
Spania Maria Teresa Portela Sonia Molanes Beatriz Manchón Maria Garcia |
|||
K-4 1000 m | Polen Aneta Pastuszka Joanna Skowroń Karolina Sadalska Aneta Białkowska |
Kina Zhong Hongyan Fan Lina Gao Yi Xu Linbei |
Ungarn Tímea Paksy Katalin Moni Alexandra Keresztesi Erzsébet Viski |
Referanser
[rediger | rediger kilde]- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007.
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.