VM i padling 2003
VM i padling 2003 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Padling | ||
Vertsby | Gainesville | ||
Vertsland | USA | ||
Arena(er) | Gainesville | ||
Dato | 2003 | ||
Nettsted | Offisielt nettsted |
VM i padling 2003 (verdensmesterskapet i padling) ble arrangert i Gainesville, Georgia i USA i 2003.
Medaljevinnere
[rediger | rediger kilde]Menn
[rediger | rediger kilde]Ikke-olympiske øvelser
Kano
[rediger | rediger kilde]Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Maxim Opalev (RUS) | 40.896 | Martin Doktor (CZE) | 40.929 | Andreas Dittmer (GER) | 40.962 |
C-1 500 m | Andreas Dittmer (GER) | 1:47.277 | Maxim Opalev (RUS) | 1:47.488 | Martin Doktor (CZE) | 1:48.030 |
C-1 1000 m | Andreas Dittmer (GER) | 3:52.482 | David Cal (ESP) | 3:53.406 | Maxim Opalev (RUS) | 3:55.299 |
C-2 200 m | Polen Paweł Baraszkiewicz Daniel Jędraszko |
37.972 | Tsjekkia Petr Fuksa Petr Netušil |
38.012 | Ukraina Sergey Klimniuk Dmitriy Sabin |
38.230 |
C-2 500 m | Polen Paweł Baraszkiewicz Daniel Jędraszko |
1:39.194 | Romania Silviu Simioncencu Florian Popescu |
1:40.824 | Cuba Ibrahim Rojas Ledis Balceiro |
1:41.136 |
C-2 1000 m | Romania Silviu Simioncencu Florian Popescu |
3:34.932 | Russland Aleksandr Kovalyov Aleksandr Kostoglod |
3:35.325 | Ungarn György Kozmann György Kolonics |
3:35.428 |
C-4 200 m | Ungarn Sándor Malomsoki Laszlo Vasali György Kozmann György Kolonics |
34.737 | Tsjekkia Petr Fuksa Petr Netušil Jan Břečka Karel Kožíšek |
35.105 | Romania Silviu Simioncencu Mitică Pricop Florin Popescu Petra Condrat |
35.610 |
C-4 500 m | Romania Silviu Simioncencu Florin Popescu Mitică Pricop Petre Condrat |
1:32.022 | Polen Adam Ginter Łukasz Woszczyński Marcin Grzybowski Michał Śliwiński |
1:32.185 | Ungarn Csaba Hüttner Márton Joób Imre Pulai Ferenc Novák |
1:33.506 |
C-4 1000 m | Ungarn Csaba Hüttner Gábor Furdok Imre Pulai Ferenc Novák |
3:22.090 | Canada Attila Buday Tamas Buday, Jr. Maxim Boilard Dimitri Joukovski |
3:22.332 | Polen Andrzej Jezierski Roman Rykiewicz Adam Ginter Wojciech Tyszyński |
3:22.446 |
Kajakk
[rediger | rediger kilde]Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Ronald Rauhe (GER) | 35.798 | Vince Fehérvári (AUS) | 36.411 | Anton Ryakhov (UZB) | 36.417 |
K-1 500 m | Nathan Baggaley (AUS) | 1:37.541 | Carlos Pérez (ESP) | 1:37.961 | Lutz Altepost (GER) | 1:38.077 |
K-1 1000 m | Ben Fouhy (NZL) | 3:28.852 | Adam van Koeverden (CAN) | 3:29.720 | Nathan Baggaley (AUS) | 3:29.909 |
K-2 200 m | Litauen Alvydas Duonėla Egidijus Balčiūnas |
32.972 | Polen Marek Twardowski Adam Wysocki |
33.154 | Tyskland Ronald Rauhe Tim Wieskötter |
33.385 |
K-2 500 m | Tyskland Ronald Rauhe Tim Wieskötter |
1:27.974 | Belarus Roman Piatrushenko Vadzim Makhnev |
1:28.954 | Litauen Alvydas Duonėla Egidijus Balčiūnas |
1:29.205 |
K-2 1000 m | Sverige Markus Oscarsson Henrik Nilsson |
3:14.157 | Belgia Bob Maesen Wouter D'Haene |
3:14.690 | Tyskland Tim Huth Marco Herszel |
3:15.142 |
K-4 200 m | Ukraina Oleksey Slivinskiy Mykhaylo Luchnik Mykola Zalchenkov Andriy Borzukov |
31.136 | Romania Vasile Curuzan Marian Babin Alexandru Ceausu Romică Şerban |
31.168 | Spania Manuel Muñoz Jaime Acuña Aike González Oier Aizpurua |
31.260 |
K-4 500 m | Slovakia Richard Riszdorfer Michal Riszdorfer Erik Vlček Juraj Bača |
1:20.409 | Romania Vasile Curuzan Marian Babin Alexandru Ceausu Romică Şerban |
1:21.353 | Russland Aleksandr Ivannik Anatoliy Tishchenko Oleg Gorobiy Vladimir Gurhsikin |
1:21.408 |
K-4 1000 m | Slovakia Richard Riszdorfer Michal Riszdorfer Erik Vlček Juraj Bača |
2:55.291 | Ungarn Zoltán Kammerer Ákos Vereckei Roland Kökény Krisztián Veréb |
2:56.795 | Tyskland Andreas Ihle Mark Zabel Björn Bach Stefan Ulm |
2:57.048 |
Kvinner
[rediger | rediger kilde]Ikke-olympiske øvelser
Kajakk
[rediger | rediger kilde]Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Caroline Brunet (CAN) | 41.344 | Maria Teresa Portelo (ESP) | 41.600 | Tímea Paksy (HUN) | 42.298 |
K-1 500 m | Katalin Kovács (HUN) | 1:48.996 | Caroline Brunet (CAN) | 1:49.778 | Aneta Pastuszka (POL) | 1:49.785 |
K-1 1000 m | Katalin Kovács (HUN) | 4:00.955 | Katrin Wagner (GER) | 4:02.122 | Lior Karmi (ISR) | 4:03.104 |
K-2 200 m | Ungarn Tímea Paksy Melinda Patyi |
38.292 | Spania Maria Teresa Portela Beatriz Manchón |
38.521 | Polen Aneta Pastuszka Beata Sokołowska-Kulesza |
38.528 |
K-2 500 m | Ungarn Szilvia Szabó Kinga Bóta |
1:39.984 | Bulgaria Bonka Pindzeva Delyana Dacheva |
1:40.937 | Polen Beata Sokołowska-Kulesza Joanna Skowroń |
1:41.577 |
K-2 1000 m | Ungarn Tímea Paksy Dalma Benedek |
3:41.540 | Tyskland Nadine Opgen-Rhein Manuela Mucke |
3:41.636 | Canada Caroline Brunet Mylanie Barre |
3:42.752 |
K-4 200 m | Ungarn Nataša Janić Szilvia Szabó Erzsébet Viski Kinga Bóta |
35.665 | Spania Maria Garcia Suarez Beatriz Manchón Jana Smidakova Maria Teresa Portela |
35.939 | Polen Karolina Sadalska Aneta Pastuszka Beata Sokołowska-Kulesza Joanna Skowroń |
36.118 |
K-4 500 m | Ungarn Katalin Kovács Szilvia Szabó Erzsébet Viski Kinga Bóta |
1:31.632 | Polen Karolina Sadalska Małgorzata Czajczyńska Aneta Białkowska Joanna Skowroń |
1:33.573 | Spania Maria Garcia Beatriz Manchón Jana Smidakova Maria Teresa Portela |
1:33.742 |
K-4 1000 m | Ungarn Eszter Rasztótsky Kinga Dékány Krisztina Fazekas Natasa Janics |
3:13.296 | Ukraina Olena Cherevatova Tatyana Semikina Mariya Ralcheva Inna Osipenko |
3:16.389 | Australia Paul Harvey Chantal Meek Amanda Rankin Katrin Kieseler |
3:16.870 |
Referanser
[rediger | rediger kilde]- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007.
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.