VM i padling 1963
VM i padling 1963 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Padling | ||
Vertsby | Jajce | ||
Vertsland | Jugoslavia | ||
Arena(er) | Jajce | ||
Dato | 1963 |
VM i padling 1963 (verdensmesterskapet i padling) ble arrangert i Jajce i Jugoslavia i 1963.
Medaljevinnere
[rediger | rediger kilde]Menn
[rediger | rediger kilde]Kano
[rediger | rediger kilde]Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 1000 m | Simion Ismailciuc (ROU) | Detlef Lewe (GER) | Albrecht Müller (GDR) | |||
C-1 10000 m | Mikhail Zamothin (URS) | Andrei Igorov (ROU) | Albrecht Müller (GDR) | |||
C-2 1000 m | Romania Achim Sidorov Alexe Iacovici |
Sovjetunionen Vitaliy Galkov Mikhail Samotin |
Ungarn Endre Gyürü Árpád Soltész |
|||
C-2 10000 m | Sovjetunionen Leonid Geishtor Sergey Makarenko |
Øst-Tyskland Willi Mehlberg Werner Ulrich |
Romania Lavrneti Kalinov Igor Lapilit |
Kajakk
[rediger | rediger kilde]Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 500 m | Aurel Vernescu (ROU) | Erik Hansen (DEN) | Kálmán Kovács (HUN) | |||
K-1 1000 m | Erik Hansen (DEN) | Aurel Vernescu (ROU) | Siegfried Rossberg (GDR) | |||
K-1 10000 m | Fritz Briel (GER) | Sven-Olaf Sjödelius (SWE) | Mihály Hesz (HUN) | |||
K-1 4 x 500 m relay | Romania Aurel Vernescu Vasilie Nicoarǎ Haralambie Ivanov Anton Ivanescu |
Sovjetunionen Volodymyr Morozov Vladimir Natalukha Vyacheslav Vinnik Ivan Gasonov |
Øst-Tyskland Wolfgang Lange Dieter Krause Siegfried Rossberg Günter Perleberg |
|||
K-2 500 m | Romania Vasilie Nicoarǎ Haralambie Ivanov |
Romania Aurel Vernescu Mircea Anastasescy |
Vest-Tyskland Heinz Büker Holger Zander |
|||
K-2 1000 m | Romania Vasilie Nicoarǎ Haralambie Ivanov |
Øst-Tyskland Wolfgang Lange Dieter Krause |
Sovjetunionen Nikolay Zhushikov Anatoli Grishin |
|||
K-2 10000 m | Ungarn László Fábián István Timár |
Sverige Tord Sahlén Tyrone Ferm |
Vest-Tyskland Erich Suhriber Sigfred Brzoska |
|||
K-4 1000 m | Øst-Tyskland Günter Perleberg Dieter Krause Siegfried Rossberg Wolfgang Lange |
Romania Nicolae Artimov Andrei Contolenco Haralambie Ivanov Vasilie Nicoarǎ |
Sovjetunionen Mikhail Kaleeste Igor Pisaryev Anatoliy Trozhenkov Anatoliy Demitkov |
|||
K-4 10000 m | Ungarn István Timár László Fábián Otto Koltai László Ürögi |
Øst-Tyskland Günter Holzvoigt Wolfgang Finger Wolfgang Niedrig Siegwart Karbe |
Ungarn György Czink János Petroczy Gábor Almasi Sámuel Egri |
Kvinner
[rediger | rediger kilde]Kajakk
[rediger | rediger kilde]Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 500 m | Mariya Shubina (URS) | Lyudmila Chvedosyuk (URS) | Hanneliese Spitz (AUT) | |||
K-2 500 m | Vest-Tyskland Roswitha Esser Annemarie Zimmermann |
Sovjetunionen Mariya Shubina Lyudmila Chvedosyuk |
Sovjetunionen Valentina Bizak Lyubov Sinchina |
|||
K-4 500 m | Sovjetunionen Valentina Bizak Lyudmila Pinayeva Mariya Shubina Antonina Seredina |
Vest-Tyskland Roswitha Esser Erika Feltman Ingrid Hertmann Annemarie Zimmermann |
Øst-Tyskland Marion Knobba Anita Nüssner-Kobuss Charlotte Siedelmann Helga Mühlberg-Ulze |
Referanser
[rediger | rediger kilde]- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007.
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.