VM i padling 1974
VM i padling 1974 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Padling | ||
Vertsby | Mexico by | ||
Vertsland | Mexico | ||
Arena(er) | Mexico by | ||
Dato | 1974 |
VM i padling 1974 (verdensmesterskapet i padling) ble arrangert i Mexico by i Mexico i 1974.
Medaljevinnere
[rediger | rediger kilde]Menn
[rediger | rediger kilde]Kano
[rediger | rediger kilde]Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 500 m | Sergey Petrenko (URS) | Klaus Zeisler (GDR) | Ivan Patzaichin (ROU) | |||
C-1 1000 m | Vasiliy Yurchenko (URS) | Klaus Zeisler (GDR) | Ivan Patzaichin (ROU) | |||
C-1 10000 m | Tamás Wichmann (HUN) | Vasiliy Yurchenko (URS) | Ivan Patzaichin (ROU) | |||
C-2 500 m | Sovjetunionen Aleksandr Vinogradov Yuriy Lobanov |
Romania Georghe Danielov Gheorghe Simionov |
Tsjekkoslovakia Tomáš Šach Jiří Čtvrtečka |
|||
C-2 1000 m | Sovjetunionen Vladas Česiūnas Yuriy Lobanov |
Polen Jerzy Opara Andrzej Gronowicz |
Romania Cherasim Munteanu Vasile Serghei |
|||
C-2 10000 m | Sovjetunionen Vladas Česiūnas Yuriy Lobanov |
Ungarn Tamás Buday Gábor Haraszti |
Frankrike Alain Alcard Jean-Paul Cezard |
Kajakk
[rediger | rediger kilde]Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 500 m | Vasile Dîba (ROU) | Géza Csapó (HUN) | Grzegorz Śledziewski (POL) | |||
K-1 1000 m | Géza Csapó (HUN) | Grzegorz Śledziewski (POL) | Oreste Perri (ITA) | |||
K-1 10000 m | Oreste Perri (ITA) | Aleksandr Shaparenko (URS) | Péter Völgyi (HUN) | |||
K-1 4 x 500 m stafett | Romania Vasile Dîba Ernst Pavel Atanase Sciotnic Mihail Zaifu |
Sovjetunionen Vitaliy Trukshin Sergey Zhuchray Anatoliy Kobrisev Nikolay Astapkovich |
Polen Ryszard Oborski Grzegorz Śledziewski Kazimierz Górecki Andrzej Matysiak |
|||
K-2 500 m | Polen Ryszard Oborski Grzegorz Śledziewski |
Ungarn József Deme János Rátkai |
Øst-Tyskland Ulrich Hellige Herbert Laabs |
|||
K-2 1000 m | Ungarn Zoltán Bakó István Szabó |
Sovjetunionen Vladimir Kozubin Mikhail Afansiyev |
Øst-Tyskland Volkmar Thiede Rüdiger Helm |
|||
K-2 10000 m | Romania Ion Terente Antrop Variabev |
Belgia Jos Broeckx Paul Stinckens |
Sovjetunionen Konstantin Kostenko Vyacheslav Kononov |
|||
K-4 1000 m | Øst-Tyskland Herbert Laabs Ulrich Hellige Jürgen Lehnert Bernd Duvigneau |
Sovjetunionen Yuriy Filatov Aleksandr Degtyarov Aleksandr Kuprikov Nikolay Astapkovich |
Ungarn József Deme János Rátkai Csongor Vargha Csaba Giczi |
|||
K-4 10000 m | Sovjetunionen Leonid Derevyasnko Nikolay Gorbatchov Pytor Zhurga Anatoliy Zharkin |
Ungarn Csaba Giczi Csongor Vargha István Szabó Zoltán Romhanyi |
Polen Ryszard Oborski Kazimierz Górecki Grzegorz Kołtan Andrzej Matysiak |
Kvinner
[rediger | rediger kilde]Kajakk
[rediger | rediger kilde]Øvelse | Gull | Tid | Sølv | Tid | Bronse | Tid |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 500 m | Anke Ohde (GDR) | Nina Gopova (URS) | Maria Cosma (ROU) | |||
K-2 500 m | Øst-Tyskland Bärbel Köster Anke Ohde |
Romania Victoria Dumitru Maria Nichiforov |
Ungarn Ilona Tözser Mária Zakariás |
|||
K-4 500 m | Øst-Tyskland Ilse Kaschube Bärbel Köster Anke Ohde Carola Zirzow |
Sovjetunionen Nina Gopova Larissa Kabakova Tatyana Korzhunova Galina Kreft |
Romania Victoria Dumitru Maria Nichiforov Maria Cosma Agafia Orlov |
Referanser
[rediger | rediger kilde]- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007.
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.