Olimpiai érmesek listája kerékpározásban (férfiak)
Kerékpározás a nyári olimpiai játékokon | ||||||||||||||||
Sportág | Kerékpározás | |||||||||||||||
Sportág szövetsége | UCI | |||||||||||||||
Versenyszámok | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
Olimpiai játékok | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
Ez a lap a férfi olimpiai érmesek listája kerékpározásban 1896-tól 2020-ig.
Éremtáblázat
[szerkesztés](A táblázatokban Magyarország és a rendező nemzet sportolói eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke vagy értékei vastagítással kiemelve.)
A nyári olimpiai játékok éremtáblázata férfi kerékpározásban | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Franciaország (FRA) | 34 | 22 | 25 | 81 |
2. | Olaszország (ITA) | 31 | 15 | 9 | 55 |
3. | Nagy-Britannia (GBR) | 28 | 27 | 25 | 80 |
4. | Hollandia (NED) | 12 | 19 | 7 | 38 |
5. | Egyesült Államok (USA) | 12 | 13 | 15 | 40 |
6. | Ausztrália (AUS) | 11 | 14 | 15 | 40 |
7. | Szovjetunió (URS) | 10 | 4 | 8 | 22 |
8. | Németország (GER) | 9 | 10 | 13 | 32 |
9. | Dánia (DEN) | 8 | 10 | 10 | 28 |
10. | Belgium (BEL) | 7 | 9 | 10 | 26 |
11. | NDK (GDR) | 6 | 5 | 4 | 15 |
12. | Svájc (SUI) | 5 | 8 | 4 | 17 |
13. | Spanyolország (ESP) | 5 | 5 | 4 | 14 |
14. | NSZK (FRG) | 4 | 4 | 4 | 12 |
15. | Svédország (SWE) | 3 | 3 | 8 | 14 |
16. | Oroszország (RUS) | 3 | 1 | 4 | 8 |
17. | Csehszlovákia (TCH) | 2 | 2 | 2 | 6 |
18. | Lettország (LAT) | 2 | 0 | 1 | 3 |
19. | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 1 | 4 | 3 | 8 |
20. | Egyesült Német Csapat (EUA) | 1 | 4 | 2 | 7 |
21. | Görögország (GRE) | 1 | 3 | 0 | 4 |
22. | Kazahsztán (KAZ) | 1 | 1 | 0 | 2 |
Csehország (CZE) | 1 | 1 | 0 | 2 | |
24. | Ausztria (AUT) | 1 | 0 | 2 | 3 |
Norvégia (NOR) | 1 | 0 | 2 | 3 | |
26. | Szlovénia (SLO) | 1 | 0 | 1 | 2 |
27. | Argentína (ARG) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Ecuador (ECU) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
29. | Lengyelország (POL) | 0 | 5 | 4 | 9 |
30. | Új-Zéland (NZL) | 0 | 3 | 4 | 7 |
31. | Kanada (CAN) | 0 | 3 | 3 | 6 |
32. | Japán (JPN) | 0 | 1 | 3 | 4 |
Kolumbia (COL) | 0 | 1 | 3 | 4 | |
34. | Malajzia (MAS) | 0 | 1 | 1 | 2 |
32. | Portugália (POR) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Ukrajna (UKR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Uruguay (URU) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Venezuela (VEN) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
35. | Jamaica (JAM) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Mexikó (MEX) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 202 | 202 | 198 | 602 |
Aktuális versenyszámok
[szerkesztés]Egyéni mezőnyverseny
[szerkesztés]Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1896, Athén részletek |
Arisztídisz Konsztandinídisz Görögország (GRE) |
August von Gödrich Németország (GER) |
Edward Battell Nagy-Britannia (GBR) |
1900–1932 | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1936, Berlin részletek |
Robert Charpentier Franciaország (FRA) |
Guy Lapebie Franciaország (FRA) |
Ernst Nievergelt Svájc (SUI) |
1948, London részletek |
José Beyaert Franciaország (FRA) |
Gerrit Voorting Hollandia (NED) |
Lode Wouters Belgium (BEL) |
1952, Helsinki részletek |
André Noyelle Belgium (BEL) |
Robert Grondelaers Belgium (BEL) |
Edi Ziegler Németország (GER) |
1956, Melbourne részletek |
Ercole Baldini Olaszország (ITA) |
Arnaud Geyre Franciaország (FRA) |
Alan Jackson Nagy-Britannia (GBR) |
1960, Róma részletek |
Viktor Kapitonov Szovjetunió (URS) |
Livio Trapè Olaszország (ITA) |
Willy Vanden Berghen Belgium (BEL) |
1964, Tokió részletek |
Mario Zanin Olaszország (ITA) |
Kjell Rodian Dánia (DEN) |
Walter Godefroot Belgium (BEL) |
1968, Mexikóváros részletek |
Pierfranco Vianelli Olaszország (ITA) |
Leif Mortensen Dánia (DEN) |
Gösta Pettersson Svédország (SWE) |
1972, München részletek |
Hennie Kuiper Hollandia (NED) |
Clyde Sefton Ausztrália (AUS) |
Nem adták ki |
1976, Montréal részletek |
Bernt Johansson Svédország (SWE) |
Giuseppe Martinelli Olaszország (ITA) |
Mieczysław Nowicki Lengyelország (POL) |
1980, Moszkva részletek |
Szergej Szuhorucsenkov Szovjetunió (URS) |
Czesław Lang Lengyelország (POL) |
Jurij Barinov Szovjetunió (URS) |
1984, Los Angeles részletek |
Alexi Grewal Egyesült Államok (USA) |
Steve Bauer Kanada (CAN) |
Dag Otto Lauritzen Norvégia (NOR) |
1988, Szöul részletek |
Olaf Ludwig NDK (GDR) |
Bernd Gröne NSZK (FRG) |
Christian Henn NSZK (FRG) |
1992, Barcelona részletek |
Fabio Casartelli Olaszország (ITA) |
Erik Dekker Hollandia (NED) |
Dainis Ozols Lettország (LAT) |
1996, Atlanta részletek |
Pascal Richard Svájc (SUI) |
Rolf Sørensen Dánia (DEN) |
Max Sciandri Nagy-Britannia (GBR) |
2000, Sydney részletek |
Jan Ullrich Németország (GER) |
Alekszandr Vinokurov Kazahsztán (KAZ) |
Andreas Klöden Németország (GER) |
2004, Athén részletek |
Paolo Bettini Olaszország (ITA) |
Sérgio Paulinho Portugália (POR) |
Axel Merckx Belgium (BEL) |
2008, Peking részletek |
Samuel Sánchez Spanyolország (ESP) |
Fabian Cancellara Svájc (SUI) |
Alekszandr Kolobnyev Oroszország (RUS) |
2012, London részletek |
Alekszandr Vinokurov Kazahsztán (KAZ) |
Rigoberto Urán Kolumbia (COL) |
Alexander Kristoff Norvégia (NOR) |
2016, Rio de Janeiro részletek |
Greg Van Avermaet Belgium (BEL) |
Jakob Fuglsang Dánia (DEN) |
Rafał Majka Lengyelország (POL) |
2020, Tokió részletek |
Richard Carapaz Ecuador (ECU) |
Wout van Aert Belgium (BEL) |
Tadej Pogačar Szlovénia (SLO) |
Egyéni időfutam
[szerkesztés]Keirin
[szerkesztés]Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
2000, Sydney részletek |
Florian Rousseau Franciaország (FRA) |
Gary Neiwand Ausztrália (AUS) |
Jens Fiedler Németország (GER) |
2004, Athén részletek |
Ryan Bayley Ausztrália (AUS) |
José Antonio Escuredo Spanyolország (ESP) |
Shane Kelly Ausztrália (AUS) |
2008, Peking részletek |
Chris Hoy Nagy-Britannia (GBR) |
Ross Edgar Nagy-Britannia (GBR) |
Nagai Kijofumi Japán (JPN) |
2012, London részletek |
Chris Hoy Nagy-Britannia (GBR) |
Maximilian Levy Németország (GER) |
Simon van Velthooven Új-Zéland (NZL) |
Teun Mulder Hollandia (NED) | |||
2016, Rio de Janeiro részletek |
Jason Kenny Nagy-Britannia (GBR) |
Matthijs Büchli Hollandia (NED) |
Azizulhasni Awang Malajzia (MAS) |
2020, Tokió részletek |
Jason Kenny Nagy-Britannia (GBR) |
Azizulhasni Awang Malajzia (MAS) |
Harrie Lavreysen Hollandia (NED) |
Madison
[szerkesztés]Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
2000, Sydney részletek |
Ausztrália (AUS) Brett Aitken Scott McGrory |
Belgium (BEL) Étienne De Wilde Matthew Gilmore |
Olaszország (ITA) Silvio Martinello Marco Villa |
2004, Athén részletek |
Ausztrália (AUS) Graeme Brown Stuart O’Grady |
Svájc (SUI) Franco Marvulli Bruno Risi |
Nagy-Britannia (GBR) Rob Hayles Bradley Wiggins |
2008, Peking részletek |
Argentína (ARG) Juan Curuchet Walter Perez |
Spanyolország (ESP) Joan Llaneras Antonio Tauler |
Oroszország (RUS) Mihail Ignatyjev Alekszej Markov |
2012–2016 | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
2020, Tokió részletek |
Dánia (DEN) Lasse Norman Hansen Michael Mørkøv |
Nagy-Britannia (GBR) Ethan Hayter Matthew Walls |
Franciaország (FRA) Donavan Grondin Benjamin Thomas |
Omnium
[szerkesztés]Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
2012, London részletek |
Lasse Norman Hansen Dánia (DEN) |
Bryan Coquard Franciaország (FRA) |
Ed Clancy Nagy-Britannia (GBR) |
2016, Rio de Janeiro részletek |
Elia Viviani Olaszország (ITA) |
Mark Cavendish Nagy-Britannia (GBR) |
Lasse Norman Hansen Dánia (DEN) |
2020, Tokió részletek |
Matthew Walls Nagy-Britannia (GBR) |
Campbell Stewart Új-Zéland (NZL) |
Elia Viviani Olaszország (ITA) |
Csapat üldözőverseny
[szerkesztés]Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1908, London részletek |
Nagy-Britannia (GBR) Benjamin Jones Clarence Kingsbury Leonard Meredith Ernest Payne |
Németország (GER) Max Götze Rudolf Katzer Hermann Martens Karl Neumer |
Kanada (CAN) William Anderson Walter Andrews Frederick McCarthy William Morton |
1912 Stockholm | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1920, Antwerpen részletek |
Olaszország (ITA) Arnaldo Carli Ruggero Ferrario Franco Giorgetti Primo Magnani |
Nagy-Britannia (GBR) Cyril Alden Horace Johnson William Stewart Albert White |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) Harry Goosen Henry Kaltenbrun William Smith James Walker |
1924, Párizs részletek |
Olaszország (ITA) Angelo de Martino Alfredo Dinale Aurelio Menegazzi Francesco Zucchetti |
Lengyelország (POL) Józef Lange Jan Lazarski Tomasz Stankiewicz Franciszek Szymczyk |
Belgium (BEL) Jean van den Bosch Léonard Daghelinckx Henri Hoevenaers Ferdinand Saive |
1928, Amszterdam részletek |
Olaszország (ITA) Marco Cattaneo Cesare Facciani Mario Lusiani Luigi Tasselli |
Hollandia (NED) Janus Braspennincx Piet van der Horst Johannes Maas Jan Pijnenburg |
Nagy-Britannia (GBR) George Southall Harry Wyld Leonard Wyld Percy Wyld |
1932, Los Angeles részletek |
Olaszország (ITA) Nino Borsari Marco Cimatti Alberto Ghilardi Paolo Pedretti |
Franciaország (FRA) Paul Chocque Amédée Fournier René Le Grevès Henri Mouillefarine |
Nagy-Britannia (GBR) William Harvell Charles Holland Ernest Johnson Frank Southall |
1936, Berlin részletek |
Franciaország (FRA) Robert Charpentier Jean Goujon Guy Lapébie Roger-Jean Le Nizerhy |
Olaszország (ITA) Bianco Bianchi Mario Gentili Armando Latini Severino Rigoni |
Nagy-Britannia (GBR) Harry Hill Ernest Johnson Charles King Ernest Mills |
1948, London részletek |
Franciaország (FRA) Pierre Adam Serge Blusson Charles Coste Fernand Decanali |
Olaszország (ITA) Arnaldo Benfenati Guido Bernardi Anselmo Citterio Rino Pucci |
Nagy-Britannia (GBR) Robert Geldard Tommy Godwin David Ricketts Wilfred Waters |
1952, Helsinki részletek |
Olaszország (ITA) Loris Campana Mino De Rossi Guido Messina Marino Morettini |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) George Estman Robert Fowler Thomas Shardelow Alfred Swift |
Nagy-Britannia (GBR) Donald Burgess George Newberry Alan Newton Ronald Stretton |
1956, Melbourne részletek |
Olaszország (ITA) Antonio Domenicali Leandro Faggin Franco Gandini Valentino Gasparella |
Franciaország (FRA) René Bianchi Jean Graczyk Jean-Claude Lecante Michel Vermeulin |
Nagy-Britannia (GBR) Donald Burgess Michael Gambrill John Geddes Thomas Simpson |
1960, Róma részletek |
Olaszország (ITA) Luigi Arienti Franco Testa Mario Vallotto Marino Vigna |
Egyesült Német Csapat (EUA) Bernd Barleben Peter Gröning Manfred Klieme Siegfried Köhler |
Szovjetunió (URS) Arnold Belgardt Leonyid Kolumbet Sztanyiszlav Moszkvin Viktor Romanov |
1964, Tokió részletek |
Egyesült Német Csapat (EUA) Lothar Claesges Karl Heinz Henrichs Karl Link Ernst Streng |
Olaszország (ITA) Cencio Mantovani Carlo Rancati Luigi Roncaglia Franco Testa |
Hollandia (NED) Henk Cornelisse Gerard Koel Jaap Oudkerk Cor Schuuring |
1968, Mexikóváros részletek |
Dánia (DEN) Gunnar Asmussen Mogens Frey Jensen Per Lyngemark Reno Olsen Peder Pedersen* |
NSZK (FRG) Udo Hempel Karl Heinz Henrichs Jürgen Kissner Karl Link Rainer Podlesch* |
Olaszország (ITA) Lorenzo Bosisio Cipriano Chemello Giorgio Morbiato Luigi Roncaglia Gino Pancino* |
1972, München részletek |
NSZK (FRG) Günther Schumacher Jürgen Colombo Günter Haritz Udo Hempel Peter Vonhof* |
NDK (GDR) Uwe Unterwalder Thomas Huschke Heinz Richter Herbert Richter |
Nagy-Britannia (GBR) William Moore Michael Bennett Ian Hallam Ronald Keeble |
1976, Montréal részletek |
NSZK (FRG) Peter Vonhof Gregor Braun Hans Lutz Günther Schumacher |
Szovjetunió (URS) Viktor Szokolov Vlagyimir Oszokin Alekszandr Perov Vitalij Petrakov |
Nagy-Britannia (GBR) Ian Hallam Ian Banbury Michael Bennett Robin Croker |
1980, Moszkva részletek |
Szovjetunió (URS) Viktor Manakov Valerij Movcsan Vlagyimir Oszokin Vitalij Petrakov |
NDK (GDR) Gerald Mortag Uwe Unterwalder Matthias Wiegand Volker Winkler |
Csehszlovákia (TCH) Teodor Černý Martin Penc Jiří Pokorný Igor Sláma |
1984, Los Angeles részletek |
Ausztrália (AUS) Michael Grenda Kevin Nichols Michael Turtur Dean Woods |
Egyesült Államok (USA) David Grylls Steve Hegg Patrick McDonough Leonard Harvey Nitz |
NSZK (FRG) Reinhard Alber Rolf Gölz Roland Günther Michael Marx |
1988, Szöul részletek |
Szovjetunió (URS) Vjacseszlav Jekimov Artūras Kasputis Dmitrij Nyeljubin Gintautas Umaras Mindaugas Umaras |
NDK (GDR) Steffen Blochwitz Roland Hennig Carsten Wolf Dirk Meier Uwe Preißler |
Ausztrália (AUS) Brett Dutton Wayne McCarney Stephen McGlede Dean Woods Scott McGrory |
1992, Barcelona részletek |
Németország (GER) Stefan Steinweg Andreas Walzer Guido Fulst Michael Glöckner Jens Lehmann |
Ausztrália (AUS) Stuart O’Grady Brett Aitken Stephen McGlede Shaun O'Brien |
Dánia (DEN) Jan Bo Petersen Michael Sandstød Ken Frost Jimmi Madsen Klaus Nielsen |
1996, Atlanta részletek |
Franciaország (FRA) Chistophe Capelle Philippe Ermenault Jean-Michel Monin Francis Moreau |
Oroszország (RUS) Eduard Gricun Nyikolaj Kuznyecov Alekszej Markov Anton Santir |
Ausztrália (AUS) Brett Aitken Stuart O’Grady Timothy O’Shannessey Dean Woods |
2000, Sydney részletek |
Németország (GER) Guido Fulst Robert Bartko Daniel Becke Jens Lehmann |
Ukrajna (UKR) Szerhij Csernyavszkij Szerhij Matvjejev Olekszandr Szimonenko Olekszandr Fedenko |
Nagy-Britannia (GBR) Paul Manning Chris Newton Bryan Steel Bradley Wiggins |
2004, Athén részletek |
Ausztrália (AUS) Graeme Brown Brett Lancaster Bradley McGee Luke Roberts |
Nagy-Britannia (GBR) Steve Cummings Rob Hayles Paul Manning Bradley Wiggins |
Spanyolország (ESP) Carlos Castaño Sergi Escobar Asier Maeztu Carlos Torrent |
2008, Peking részletek |
Nagy-Britannia (GBR) Ed Clancy Paul Manning Geraint Thomas Bradley Wiggins |
Dánia (DEN) Casper Jørgensen Jens-Erik Madsen Michael Mørkøv Alex Nicki Rasmussen Michael Færk Christensen |
Új-Zéland (NZL) Sam Bewley Hayden Roulston Marc Ryan Jesse Sergent Westley Gough |
2012, London részletek |
Nagy-Britannia (GBR) Ed Clancy Geraint Thomas Steven Burke Peter Kennaugh |
Ausztrália (AUS) Jack Bobridge Glenn O'Shea Rohan Dennis Michael Hepburn |
Új-Zéland (NZL) Sam Bewley Aaron Gate Marc Ryan Jesse Sergent Westley Gough |
2016, Rio de Janeiro részletek |
Nagy-Britannia (GBR) Ed Clancy Steven Burke Owain Doull Bradley Wiggins |
Ausztrália (AUS) Alex Edmondson Jack Bobridge Michael Hepburn Sam Welsford Callum Scotson* |
Dánia (DEN) Lasse Norman Hansen Niklas Larsen Frederik Madsen Casper von Folsach Rasmus Quaade* |
2020, Tokió részletek |
Olaszország (ITA) Simone Consonni Filippo Ganna Francesco Lamon Jonathan Milan |
Dánia (DEN) Niklas Larsen Lasse Norman Hansen Frederik Madsen Rasmus Pedersen |
Ausztrália (AUS) Leigh Howard Kelland O’Brian Luke Plapp Alexander Porter |
Egyéni sprint
[szerkesztés]Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1896, Athén részletek |
Paul Masson Franciaország (FRA) |
Sztamátiosz Nikolópulosz Görögország (GRE) |
Leon Flameng Franciaország (FRA) |
1900, Párizs részletek |
Georges Taillandier Franciaország (FRA) |
Fernand Sanz Franciaország (FRA) |
John Henry Lake Egyesült Államok (USA) |
1904 St. Louis | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1908, London részletek |
Az időhatár túllépése miatt nem osztottak érmeket. | ||
1912 Stockholm | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1920, Antwerpen részletek |
Maurice Peeters Hollandia (NED) |
Horace Johnson Nagy-Britannia (GBR) |
Harry Ryan Nagy-Britannia (GBR) |
1924, Párizs részletek |
Lucien Michard Franciaország (FRA) |
Jacob Meijer Hollandia (NED) |
Jean Cugnot Franciaország (FRA) |
1928, Amszterdam részletek |
Roger Beaufrand Franciaország (FRA) |
Antoine Mazairac Hollandia (NED) |
Willy Hansen Dánia (DEN) |
1932, Los Angeles részletek |
Jacobus van Egmond Hollandia (NED) |
Louis Chaillot Franciaország (FRA) |
Bruno Pellizzari Olaszország (ITA) |
1936, Berlin részletek |
Toni Merkens Németország (GER) |
Arie van Vliet Hollandia (NED) |
Louis Chaillot Franciaország (FRA) |
1948, London részletek |
Mario Ghella Olaszország (ITA) |
Reginald Harris Nagy-Britannia (GBR) |
Axel Schandorff Dánia (DEN) |
1952, Helsinki részletek |
Enzo Sacchi Olaszország (ITA) |
Lionel Cox Ausztrália (AUS) |
Werner Potzernheim Németország (GER) |
1956, Melbourne részletek |
Michel Rousseau Franciaország (FRA) |
Guglielmo Presenti Olaszország (ITA) |
Richard Ploog Ausztrália (AUS) |
1960, Róma részletek |
Sante Gaiardoni Olaszország (ITA) |
Leo Sterckx Belgium (BEL) |
Valentino Gasparella Olaszország (ITA) |
1964, Tokió részletek |
Giovanni Pettenella Olaszország (ITA) |
Sergio Bianchetto Olaszország (ITA) |
Daniel Morelon Franciaország (FRA) |
1968, Mexikóváros részletek |
Daniel Morelon Franciaország (FRA) |
Giordano Turrini Olaszország (ITA) |
Pierre Trentin Franciaország (FRA) |
1972, München részletek |
Daniel Morelon Franciaország (FRA) |
John Nicholson Ausztrália (AUS) |
Omar Pkhakadze Szovjetunió (URS) |
1976, Montréal részletek |
Anton Tkáč Csehszlovákia (TCH) |
Daniel Morelon Franciaország (FRA) |
Hans-Jürgen Geschke NDK (GDR) |
1980, Moszkva részletek |
Lutz Heßlich NDK (GDR) |
Yavé Cahard Franciaország (FRA) |
Szergej Kopilov Szovjetunió (URS) |
1984, Los Angeles részletek |
Mark Gorski Egyesült Államok (USA) |
Nelson Vails Egyesült Államok (USA) |
Tsutomu Sakamoto Japán (JPN) |
1988, Szöul részletek |
Lutz Heßlich NDK (GDR) |
Nyikolaj Kovs Szovjetunió (URS) |
Gary Neiwand Ausztrália (AUS) |
1992, Barcelona részletek |
Jens Fiedler Németország (GER) |
Gary Neiwand Ausztrália (AUS) |
Curtis Harnett Kanada (CAN) |
1996, Atlanta részletek |
Jens Fiedler Németország (GER) |
Marty Nothstein Egyesült Államok (USA) |
Curtis Harnett Kanada (CAN) |
2000, Sydney részletek |
Marty Nothstein Egyesült Államok (USA) |
Florian Rousseau Franciaország (FRA) |
Jens Fiedler Németország (GER) |
2004, Athén részletek |
Ryan Bayley Ausztrália (AUS) |
Theo Bos Hollandia (NED) |
René Wolff Németország (GER) |
2008, Peking részletek |
Chris Hoy Nagy-Britannia (GBR) |
Jason Kenny Nagy-Britannia (GBR) |
Mickael Bourgain Franciaország (FRA) |
2012, London részletek |
Jason Kenny Nagy-Britannia (GBR) |
Grégory Baugé Franciaország (FRA) |
Shane Perkins Ausztrália (AUS) |
2016, Rio de Janeiro részletek |
Jason Kenny Nagy-Britannia (GBR) |
Callum Skinner Nagy-Britannia (GBR) |
Gyenyisz Dmitrijev Oroszország (RUS) |
2020, Tokió részletek |
Harrie Lavreysen Hollandia (NED) |
Jeffrey Hoogland Hollandia (NED) |
Jack Carlin Nagy-Britannia (GBR) |
Csapat sprint
[szerkesztés]Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
2000, Sydney részletek |
Franciaország (FRA) Florian Rousseau Arnaud Tournant Laurent Gané |
Nagy-Britannia (GBR) Chris Hoy Craig MacLean Jason Queally |
Ausztrália (AUS) Gary Neiwand Sean Eadie Darryn Hill |
2004, Athén részletek |
Németország (GER) Jens Fiedler Stefan Nimke René Wolff |
Japán (JPN) Toshiaki Fushimi Masaki Inoue Tomohiro Nagatsuka |
Franciaország (FRA) Mickael Bourgain Laurent Gané Arnaud Tournant |
2008, Peking részletek |
Nagy-Britannia (GBR) Chris Hoy Jason Kenny Jamie Staff |
Franciaország (FRA) Grégory Baugé Kévin Sireau Arnaud Tournant |
Németország (GER) René Enders Maximilian Levy Stefan Nimke |
2012, London részletek |
Nagy-Britannia (GBR) Philip Hindes Chris Hoy Jason Kenny |
Franciaország (FRA) Grégory Baugé Michaël D'Almeida Kévin Sireau |
Németország (GER) René Enders Maximilian Levy Robert Förstemann |
2016, Rio de Janeiro részletek |
Nagy-Britannia (GBR) Philip Hindes Jason Kenny Callum Skinner |
Új-Zéland (NZL) Eddie Dawkins Ethan Mitchell Sam Webster |
Franciaország (FRA) Grégory Baugé Michaël D'Almeida François Pervis |
2020, Tokió részletek |
Hollandia (NED) Jeffrey Hoogland Harrie Lavreysen Roy van der Berg Matthijs Büchli |
Nagy-Britannia (GBR) Jack Carlin Jason Kenny Ryan Owens |
Franciaország (FRA) Florian Grengbo Rayan Helal Sébastien Vigier |
Hegyi-kerékpározás
[szerkesztés]Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1996, Atlanta részletek |
Bart Brentjens Hollandia (NED) |
Thomas Frischknecht Svájc (SUI) |
Miguel Martinez Franciaország (FRA) |
2000, Sydney részletek |
Miguel Martinez Franciaország (FRA) |
Filip Meirhaeghe Belgium (BEL) |
Christoph Sauser Svájc (SUI) |
2004, Athén részletek |
Julien Absalon Franciaország (FRA) |
José Antonio Hermida Spanyolország (ESP) |
Bart Brentjens Hollandia (NED) |
2008, Peking részletek |
Julien Absalon Franciaország (FRA) |
Jean-Christophe Péraud Franciaország (FRA) |
Nino Schurter Svájc (SUI) |
2012, London részletek |
Jaroslav Kulhavý Csehország (CZE) |
Nino Schurter Svájc (SUI) |
Marco Aurelio Fontana Olaszország (ITA) |
2016, Rio de Janeiro részletek |
Nino Schurter Svájc (SUI) |
Jaroslav Kulhavý Csehország (CZE) |
Carlos Coloma Nicolás Spanyolország (ESP) |
2020, Tokió részletek |
Thomas Pidcock Nagy-Britannia (GBR) |
Mathias Flückiger Svájc (SUI) |
David Valero Spanyolország (ESP) |
Verseny
[szerkesztés]Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
2008, Peking részletek |
Māris Štrombergs Lettország (LAT) |
Mike Day Egyesült Államok (USA) |
Donny Robinson Egyesült Államok (USA) |
2012, London részletek |
Māris Štrombergs Lettország (LAT) |
Sam Willoughby Ausztrália (AUS) |
Carlos Oquendo Kolumbia (COL) |
2016, Rio de Janeiro részletek |
Connor Fields Egyesült Államok (USA) |
Jelle van Gorkom Hollandia (NED) |
Carlos Ramírez Kolumbia (COL) |
2020, Tokió részletek |
Niek Kimmann Hollandia (NED) |
Kye Whyte Nagy-Britannia (GBR) |
Carlos Ramírez Kolumbia (COL) |
Szabadgyakorlat
[szerkesztés]Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
2020, Tokió részletek |
Logan Martin Ausztrália (AUS) |
Daniel Dhers Venezuela (VEN) |
Declan Brooks Nagy-Britannia (GBR) |
Megszűnt versenyszámok
[szerkesztés]Csapat mezőnyverseny
[szerkesztés]Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1928, Amszterdam | Dánia (DEN) Henry Hansen Orla Jørgensen Leo Nielsen |
Nagy-Britannia (GBR) Jack Lauterwasser John Middleton Frank Southall |
Svédország (SWE) Gösta Carlsson Erik Jansson Georg Johnsson |
1932, Los Angeles | Olaszország (ITA) Giuseppe Olmo Attilio Pavesi Guglielmo Segato |
Dánia (DEN) Henry Hansen Leo Nielsen Frode Sørensen |
Svédország (SWE) Arne Berg Bernhard Britz Sven Höglund |
1936, Berlin | Franciaország (FRA) Robert Charpentier Robert Dorgebray Guy Lapébie |
Svájc (SUI) Edgar Buchwalder Ernst Nievergelt Kurt Ott |
Belgium (BEL) Auguste Garrebeek Armand Putzeys François Vandermotte |
1948, London | Belgium (BEL) Léon Delathouwer Eugène van Roosbroeck Lode Wouters |
Nagy-Britannia (GBR) Robert John Maitland Ian Scott Gordon Thomas |
Franciaország (FRA) José Beyaert Jacques Dupont Alain Moineau |
1952, Helsinki | Belgium (BEL) Robert Grondelaers André Noyelle Lucien Victor |
Olaszország (ITA) Dino Bruni Gianni Ghidini Vincenzo Zucconelli |
Franciaország (FRA) Jacques Anquetil Claude Rouer Alfred Tonello |
1956, Melbourne | Franciaország (FRA) Arnaud Geyre Maurice Moucheraud Michel Vermeulin |
Nagy-Britannia (GBR) Arthur Brittain William Holmes Alan Jackson |
Egyesült Német Csapat (EUA) Reinhold Pommer Gustav-Adolf Schur Horst Tüller |
Csapat időfutam
[szerkesztés]Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1912, Stockholm | Svédország (SWE) Erik Friborg Ragnar Malm Axel Persson Algot Lönn |
Nagy-Britannia (GBR) Frederick Grubb Leonard Meredith Charles Moss William Hammond |
Egyesült Államok (USA) Carl Schutte Alvin Loftes Albert Krushel Walter Martin |
1920, Antwerpen | Franciaország (FRA) Achille Souchard Fernand Canteloube Georges Detreille Marcel Gobillot |
Svédország (SWE) Harry Stenqvist Sigfrid Lundberg Ragnar Malm Axel Persson |
Belgium (BEL) Albert Wyckmans Albert De Bunné Jean Janssens André Vercruysse |
1924, Párizs | Franciaország (FRA) Armand Blanchonnet René Hamel Georges Wambst |
Belgium (BEL) Henri Hoevenaers Alphonse Parfondry Jean van den Bosch |
Svédország (SWE) Gunnar Sköld Erik Bohlin Ragnar Malm |
1928–1956 | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1960, Róma | Olaszország (ITA) Livio Trapè Antonio Bailetti Ottavio Cogliati Giacomo Fornoni |
Egyesült Német Csapat (EUA) Gustav-Adolf Schur Egon Adler Erich Hagen Günter Lörke |
Szovjetunió (URS) Alekszej Petrov Viktor Kapitonov Jevgenyij Klevcov Jurij Melihov |
1964, Tokió | Hollandia (NED) Bart Zoet Evert Dolman Gerben Karstens Jan Pieterse |
Olaszország (ITA) Ferruccio Manza Severino Andreoli Luciano Dalla Bona Pietro Guerra |
Svédország (SWE) Sture Pettersson Sven Hamrin Erik Pettersson Gösta Pettersson |
1968, Mexikóváros | Hollandia (NED) Joop Zoetemelk Fedor den Hertog Jan Krekels René Pijnen |
Svédország (SWE) Sture Pettersson Tomas Pettersson Erik Pettersson Gösta Pettersson |
Olaszország (ITA) Pierfranco Vianelli Giovanni Bramucci Vittorio Marcelli Mauro Simonetti |
1972, München | Szovjetunió (URS) Valerij Jardi Gennagyij Komnatov Valerij Lihacsov Borisz Suhov |
Lengyelország (POL) Ryszard Szurkowski Edward Barcik Lucjan Lis Stanisław Szozda |
Nem adták ki |
1976, Montréal | Szovjetunió (URS) Aavo Pikkuus Valerij Csapligin Anatolij Csukanov Vlagyimir Kaminszkij |
Lengyelország (POL) Ryszard Szurkowski Tadeusz Mytnik Mieczysław Nowicki Stanisław Szozda |
Dánia (DEN) Jørn Lund Verner Blaudzun Gert Frank Jørgen Emil Hansen |
1980, Moszkva | Szovjetunió (URS) Jurij Kasirin Oleg Logvin Szergej Selpakov Anatolij Jarkinr |
NDK (GDR) Falk Boden Bernd Drogan Olaf Ludwig Hans-Joachim Hartnick |
Csehszlovákia (TCH) Michal Klasa Vlastibor Konečný Alipi Kostadinov Jiří Škoda |
1984, Los Angeles | Olaszország (ITA) Marcello Bartalini Marco Giovannetti Eros Poli Claudio Vandelli |
Svájc (SUI) Alfred Achermann Richard Trinkler Laurent Vial Benno Wiss |
Egyesült Államok (USA) Ron Kiefel Clarence Knickman Davis Phinney Andrew Weaver |
1988, Szöul | NDK (GDR) Jan Schur Uwe Ampler Mario Kummer Maik Landsmann |
Lengyelország (POL) Andrzej Sypytkowski Joachim Halupczok Zenon Jaskula Marek Leśniewski |
Svédország (SWE) Michel Lafis Anders Jarl Björn Johansson Jan Karlsson |
1992, Barcelona | Németország (GER) Michael Rich Bernd Dittert Christian Meyer Uwe Peschel |
Olaszország (ITA) Andrea Peron Flavio Anastasia Luca Colombo Gianfranco Contri |
Franciaország (FRA) Jean-Louis Harel Hervé Boussard Didier Faivre-Pierret Philippe Gaumont |
Korai olimpiákon
[szerkesztés]- 1/4 mérföld
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1904, St. Louis | Marcus Hurley Egyesült Államok (USA) |
Burton Downing Egyesült Államok (USA) |
Teddy Billington Egyesült Államok (USA) |
- 1/3 mérföld
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1904, St. Louis | Marcus Hurley Egyesült Államok (USA) |
Burton Downing Egyesült Államok (USA) |
Teddy Billington Egyesült Államok (USA) |
- 1/2 mérföld
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1904, St. Louis | Marcus Hurley Egyesült Államok (USA) |
Teddy Billington Egyesült Államok (USA) |
Burton Downing Egyesült Államok (USA) |
- 1 mérföld
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1904, St. Louis | Marcus Hurley Egyesült Államok (USA) |
Burton Downing Egyesült Államok (USA) |
Teddy Billington Egyesült Államok (USA) |
- 2 mérföld
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1904, St. Louis | Burton Downing Egyesült Államok (USA) |
Oscar Goerke Egyesült Államok (USA) |
Marcus Hurley Egyesült Államok (USA) |
- 5 mérföld
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1904, St. Louis | Charles Schlee Egyesült Államok (USA) |
George E. Wiley Egyesült Államok (USA) |
Arthur F. Andrews Egyesült Államok (USA) |
- 25 mérföld
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1904, St. Louis | Burton Downing Egyesült Államok (USA) |
Arthur F. Andrews Egyesült Államok (USA) |
George E. Wiley Egyesült Államok (USA) |
- 1 körös verseny
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1908, London | Victor Johnson Nagy-Britannia (GBR) |
Émile Demangel Franciaország (FRA) |
Karl Neumer Németország (GER) |
- 5 kilométer
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1908, London | Benjamin Jones Nagy-Britannia (GBR) |
Maurice Schilles Franciaország (FRA) |
André Auffray Franciaország (FRA) |
- 10 kilométer
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1896, Athén részletek |
Paul Masson Franciaország (FRA) |
Léon Flameng Franciaország (FRA) |
Adolf Schmal Ausztria (AUT) |
- 20 kilométer
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1908, London | Clarence Kingsbury Nagy-Britannia (GBR) |
Benjamin Jones Nagy-Britannia (GBR) |
Joseph Werbrouck Belgium (BEL) |
- 25 kilométer
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1900, Párizs | Louis Bastien Franciaország (FRA) |
Louis Hildebrand Franciaország (FRA) |
Auguste Daumain Franciaország (FRA) |
- 50 kilométer
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1920, Antwerpen | Henry George Belgium (BEL) |
Cyril Alden Nagy-Britannia (GBR) |
Piet Ikelaar Hollandia (NED) |
1924, Párizs | Ko Willems Hollandia (NED) |
Cyril Alden Nagy-Britannia (GBR) |
Harry Wyld Nagy-Britannia (GBR) |
- 100 kilométer
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1896, Athén részletek |
Léon Flameng Franciaország (FRA) |
Jeórjiosz Kolétisz Görögország (GRE) |
Nem adták ki |
1900–1904 | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1908, London | Charles Bartlett Nagy-Britannia (GBR) |
Charles Denny Nagy-Britannia (GBR) |
Octave Lapize Franciaország (FRA) |
- 12 óra
Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1896, Athén részletek |
Adolf Schmal Ausztria (AUT) |
Frederick Keeping Nagy-Britannia (GBR) |
Nem adták ki |
Pontverseny
[szerkesztés]Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1900, Párizs | Enrico Brusoni Olaszország (ITA) |
Karl Duill Németország (GER) |
Louis Trousselier Franciaország (FRA) |
1904–1980 | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1984, Los Angeles | Roger Ilegems Belgium (BEL) |
Uwe Messerschmidt NSZK (FRG) |
José Youshimatz Mexikó (MEX) |
1988, Szöul | Dan Frost Dánia (DEN) |
Leo Peelen Hollandia (NED) |
Marat Ganyejev Szovjetunió (URS) |
1992, Barcelona | Giovanni Lombardi Olaszország (ITA) |
Léon van Bon Hollandia (NED) |
Cédric Mathy Belgium (BEL) |
1996, Atlanta | Silvio Martinello Olaszország (ITA) |
Brian Walton Kanada (CAN) |
Stuart O’Grady Ausztrália (AUS) |
2000, Sydney | Joan Llaneras Spanyolország (ESP) |
Milton Wynants Uruguay (URU) |
Alekszej Markov Oroszország (RUS) |
2004, Athén | Mihail Ignatyjev Oroszország (RUS) |
Joan Llaneras Spanyolország (ESP) |
Guido Fulst Németország (GER) |
2008, Peking | Joan Llaneras Spanyolország (ESP) |
Roger Kluge Németország (GER) |
Chris Newton Nagy-Britannia (GBR) |
Egyéni üldözőverseny
[szerkesztés]Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1964, Tokió | Jiří Daler Csehszlovákia (TCH) |
Giorgio Ursi Olaszország (ITA) |
Preben Isaksson Dánia (DEN) |
1968, Mexikóváros | Daniel Rébillard Franciaország (FRA) |
Mogens Frey Jensen Dánia (DEN) |
Xaver Kurmann Svájc (SUI) |
1972, München | Knut Knudsen Norvégia (NOR) |
Xaver Kurmann Svájc (SUI) |
Hans Lutz NSZK (FRG) |
1976, Montréal | Gregor Braun NSZK (FRG) |
Herman Ponsteen Hollandia (NED) |
Thomas Huschke NDK (GDR) |
1980, Moszkva | Robert Dill-Bundi Svájc (SUI) |
Alain Bondue Franciaország (FRA) |
Hans-Henrik Ørsted Dánia (DEN) |
1984, Los Angeles | Steve Hegg Egyesült Államok (USA) |
Rolf Golz NSZK (FRG) |
Leonard Harvey Nitz Egyesült Államok (USA) |
1988, Szöul | Gintautas Umaras Szovjetunió (URS) |
Dean Woods Ausztrália (AUS) |
Bernd Dittert NDK (GDR) |
1992, Barcelona | Chris Boardman Nagy-Britannia (GBR) |
Jens Lehmann Németország (GER) |
Gary Anderson Új-Zéland (NZL) |
1996, Atlanta | Andrea Collinelli Olaszország (ITA) |
Philippe Ermenault Franciaország (FRA) |
Bradley McGee Ausztrália (AUS) |
2000, Sydney | Robert Bartko Németország (GER) |
Jens Lehmann Németország (GER) |
Bradley McGee Ausztrália (AUS) |
2004, Athén | Bradley Wiggins Nagy-Britannia (GBR) |
Bradley McGee Ausztrália (AUS) |
Sergi Escobar Spanyolország (ESP) |
2008, Peking | Bradley Wiggins Nagy-Britannia (GBR) |
Hayden Roulston Új-Zéland (NZL) |
Steven Burke Nagy-Britannia (GBR) |
Tandem
[szerkesztés]Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1908, London | Franciaország (FRA) Andre Auffray Maurice Schilles |
Nagy-Britannia (GBR) Frederick Hamlin Horace Johnson |
Nagy-Britannia (GBR) Colin Brooks Walter Isaacs |
1912 Stockholm | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1920, Antwerpen | Nagy-Britannia (GBR) Thomas Lance Harry Ryan |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) William Smith James Walker |
Hollandia (NED) Frans de Vreng Piet Ikelaar |
1924, Párizs | Franciaország (FRA) Lucien Choury Jean Cugnot |
Dánia (DEN) Edmund Hansen Willy Hansen |
Hollandia (NED) Gerard Bosch van Drakestein Maurice Peeters |
1928, Amszterdam | Hollandia (NED) Bernhard Leene Daan van Dijk |
Nagy-Britannia (GBR) Ernest Chambers John Sibbit |
Németország (GER) Hans Bernhardt Karl Köther |
1932, Los Angeles | Franciaország (FRA) Louis Chaillot Maurice Perrin |
Nagy-Britannia (GBR) Ernest Chambers Stanley Chambers |
Dánia (DEN) Harald Christensen Willy Gervin |
1936, Berlin | Németország (GER) Ernst Ihbe Carl Lorenz |
Hollandia (NED) Bernhard Leene Hendrik Ooms |
Franciaország (FRA) Pierre Georget Georges Maton |
1948, London | Olaszország (ITA) Renato Perona Ferdinando Teruzzi |
Nagy-Britannia (GBR) Alan Bannister Reginald Harris |
Franciaország (FRA) Gaston Dron René Faye |
1952, Helsinki | Ausztrália (AUS) Lionel Cox Russell Mockridge |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) Raymond Robinson Thomas Shardelow |
Olaszország (ITA) Antonio Maspes Cesare Pinarello |
1956, Melbourne | Ausztrália (AUS) Joey Browne Tony Marchant |
Csehszlovákia (TCH) Ladislav Fouček Václav Machek |
Olaszország (ITA) Giuseppe Ogna Cesare Pinarello |
1960, Róma | Olaszország (ITA) Giuseppe Beghetto Sergio Bianchetto |
Egyesült Német Csapat (EUA) Jürgen Simon Lothar Stäber |
Szovjetunió (URS) Vlagyimir Leonov Borisz Vasziljev |
1964, Tokió | Olaszország (ITA) Sergio Bianchetto Angelo Damiano |
Szovjetunió (URS) Imants Bodnieks Viktor Logunov |
Egyesült Német Csapat (EUA) Willi Fuggerer Klaus Kobusch |
1968, Mexikóváros | Franciaország (FRA) Daniel Morelon Pierre Trentin |
Hollandia (NED) Leijn Loevesijn Jan Janssen |
Belgium (BEL) Daniel Goens Robert van Lancker |
1972, München | Szovjetunió (URS) Vlagyimir Szemenec Igor Celovalnyikov |
NDK (GDR) Hans-Jürgen Geschke Werner Otto |
Lengyelország (POL) Andrzej Bek Benedykt Kocot |
Egyéni időfutam
[szerkesztés]Olimpia | Arany | Ezüst | Bronz |
1896, Athén részletek |
Paul Masson Franciaország (FRA) |
Sztamátiosz Nikolópulosz Görögország (GRE) |
Adolf Schmal Ausztria (AUT) |
1900–1924 | Nem szerepelt az olimpiai programban | ||
1928, Amszterdam | Willy Hansen Dánia (DEN) |
Gerard Bosch van Drakestein Hollandia (NED) |
Dunc Gray Ausztrália (AUS) |
1932, Los Angeles | Dunc Gray Ausztrália (AUS) |
Jacobus van Egmond Hollandia (NED) |
Charles Rampelberg Franciaország (FRA) |
1936, Berlin | Arie van Vliet Hollandia (NED) |
Pierre Georget Franciaország (FRA) |
Rudolf Karsch Németország (GER) |
1948, London | Jacques Dupont Franciaország (FRA) |
Pierre Nihant Belgium (BEL) |
Tommy Godwin Nagy-Britannia (GBR) |
1952, Helsinki | Russell Mockridge Ausztrália (AUS) |
Marino Morettini Olaszország (ITA) |
Raymond Robinson Dél-afrikai Köztársaság (RSA) |
1956, Melbourne | Leandro Faggin Olaszország (ITA) |
Ladislav Fouček Csehszlovákia (TCH) |
Alfred Swift Dél-afrikai Köztársaság (RSA) |
1960, Róma | Sante Gaiardoni Olaszország (ITA) |
Dieter Gieseler Egyesült Német Csapat (EUA) |
Rosztyiszlav Vargaskin Szovjetunió (URS) |
1964, Tokió | Patrick Sercu Belgium (BEL) |
Giovanni Pettenella Olaszország (ITA) |
Pierre Trentin Franciaország (FRA) |
1968, Mexikóváros | Pierre Trentin Franciaország (FRA) |
Niels Fredborg Dánia (DEN) |
Janusz Kierzkowski Lengyelország (POL) |
1972, München | Niels Fredborg Dánia (DEN) |
Daniel Clark Ausztrália (AUS) |
Jürgen Schütze NDK (GDR) |
1976, Montréal | Klaus-Jürgen Grünke NDK (GDR) |
Michel Vaarten Belgium (BEL) |
Niels Fredborg Dánia (DEN) |
1980, Moszkva | Lothar Thoms NDK (GDR) |
Alekszandr Panfilov Szovjetunió (URS) |
David Weller Jamaica (JAM) |
1984, Los Angeles | Fredy Schmidtke NSZK (FRG) |
Curtis Harnett Kanada (CAN) |
Fabrice Colas Franciaország (FRA) |
1988, Szöul | Alekszandr Kiricsenko Szovjetunió (URS) |
Martin Vinnicombe Ausztrália (AUS) |
Robert Lechner NSZK (FRG) |
1992, Barcelona | José Moreno Spanyolország (ESP) |
Shane Kelly Ausztrália (AUS) |
Erin Hartwell Egyesült Államok (USA) |
1996, Atlanta | Florian Rousseau Franciaország (FRA) |
Erin Hartwell Egyesült Államok (USA) |
Dzsumondzsi Takanobu Japán (JPN) |
2000, Sydney | Jason Queally Nagy-Britannia (GBR) |
Stefan Nimke Németország (GER) |
Shane Kelly Ausztrália (AUS) |
2004, Athén | Chris Hoy Nagy-Britannia (GBR) |
Arnaud Tournant Franciaország (FRA) |
Stefan Nimke Németország (GER) |
Jegyzetek
[szerkesztés]- ↑ „Elvették Armstrong 2000-ben nyert olimpiai bronzérmét”, Origo, 2013. január 17.. [2013. január 19-i dátummal az eredetiből archiválva] (Hozzáférés: 2013. január 18.)
- ↑ „Megfosztották olimpiai aranyától Hamiltont”, Origo, 2012. augusztus 10.. [2013. május 22-i dátummal az eredetiből archiválva] (Hozzáférés: 2013. június 4.)
Források
[szerkesztés]- Cycling (angol nyelven). sports-reference.com. [2017. július 5-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2010. augusztus 17.)
Kapcsolódó szócikkek
[szerkesztés]Nyári sportágak |
| |
---|---|---|
Téli sportágak | ||
Korábbi sportágak |
|
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.