Új-Zéland a 2012. évi nyári olimpiai játékokon
Új-Zéland az olimpiai játékokon | |||||
Új-Zéland zászlaja | |||||
NOB-országkód: NZL | |||||
OOB | Új-zélandi Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2012. évi nyári olimpiai játékok London | |||||
Versenyzők | 184 fő 16 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Nick Willis[1] | ||||
Záróünnepség | Mahé Drysdale[2] | ||||
Érmek 15. helyezés |
| ||||
Új-Zéland az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: 1 Ausztrálázsia néven Ausztráliával közös csapattal (1908–1912) |
Új-Zéland a nagy-britanniai Londonban megrendezett 2012. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 16 sportágban 184 sportoló képviselte, akik összesen 13 érmet szereztek.
Érmesek
[szerkesztés]Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
Arany | Valerie Adams | Atlétika | Női súlylökés |
Arany | Mahé Drysdale | Evezés | Férfi egypárevezős |
Arany | Joseph Sullivan |
Nathan CohenEvezés | Férfi kétpárevezős |
Arany | Hamish Bond |
Eric MurrayEvezés | Férfi kormányos nélküli kettes |
Arany | Lisa Carrington | Kajak-kenu | Női kajak egyes 200 m |
Arany | Olivia Powrie |
Jo AlehVitorlázás | Női 470-es osztály |
Ezüst | Sarah Walker | Kerékpározás | Női BMX |
Ezüst | Blair Tuke |
Peter BurlingVitorlázás | Férfi könnyű 49-es dingi |
Bronz | Peter Taylor |
Storm UruEvezés | Férfi könnyűsúlyú kétpárevezős |
Bronz | Rebecca Scown |
Juliette HaighEvezés | Női kormányos nélküli kettes |
Bronz | Jonathan Paget Caroline Powell Jonelle Richards Mark Todd |
Andrew NicholsonLovaglás | Lovastusa, csapat |
Bronz | Simon van Velthooven | Kerékpározás | Férfi keirin |
Bronz | Marc Ryan Jesse Sergent Aaron Gate Westley Gough |
Sam BewleyKerékpározás | Férfi csapat üldözőverseny |
Atlétika
[szerkesztés]- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Nick Willis | 1500 m | 3:40,92 | 1. | 18.* | 3:34,70 | 3. | 3. | 3:36,94 | 9. |
Quentin Rew | 50 km gyaloglás | 3:55:03 | 30. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Stuart Farquhar | Gerelyhajítás | 82,32 m | 6. | 80,22 m | 9. |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Brent Newdick | Tízpróba | 11,10 | 838 | 736m cm | 900 | 15,09m m | 795 | 196m cm | 767 | 50,22 | 804 | 15,02 | 847 | 46,15m m | 791 | 470m cm | 819 | 59,82m m | 735 | 4:38,20 | 692 | 7988 | 12. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Lucy van Dalen | 1500 m | 4:07,04 | 8. | 13. | 4:06,97 | 11. | 23. | kiesett | |
Kimberley Smith | Maraton | 2:26:59 | 15. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Valerie Adams | Súlylökés | 20,40 m | 2. | 20,70 m |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Sarah Cowley | Hétpróba | 13,95 | 985 | 180 cm | 978 | 12,37 m | 686 | 25,60 | 833 | 600 cm | 850 | 41,90 m | 704 | 2:19,01 | 837 | 5873 | 26. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Cselgáncs
[szerkesztés]- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő |
Bronz- mérkőzés |
Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Moira de Villiers | Középsúly | Kerstin Thiele (GER) 000(2)–001(0) |
kiesett | 17. |
Evezés
[szerkesztés]- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Mahé Drysdale | Egypárevezős | 6:49,69 | 1. | 6:54,86 | 1. | A/B | 7:18,11 | 1. | A | 6:57,82 | 1. | |||
Nathan Cohen Joseph Sullivan |
Kétpárevezős | 6:11,30 | 1. | A/B | 6:19,79 | 2. | A | 6:31,67 | 1. | |||||
Michael Arms Robbie Manson John Storey Matthew Trott |
Négypárevezős | 5:41,62 | 4. | 5:43,82 | 1. | A/B | 6:10,95 | 4. | B | 5:58,88 | 1. | 7. | ||
Hamish Bond Eric Murray |
Kormányos nélküli kettes | 6:08,50 | 1. | A/B | 6:48,11 | 1. | A | 6:16,65 | 1. | |||||
Chris Harris Sean O’Neill Jade Uru Tyson Williams |
Kormányos nélküli négyes | 5:51,84 | 4. | 6:03,66 | 2. | A/B | 6:06,36 | 4. | B | 6:11,97 | 5. | 11. | ||
Storm Uru Peter Taylor |
Könnyűsúlyú kétpárevezős | 6:37,02 | 2. | A/B | 6:36,71 | 2. | A | 6:40,86 | 3. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Emma Twigg | Egypárevezős | 7:40,24 | 1. | 7:39,07 | 2. | A/B | 7:46,71 | 3. | A | 8:01,76 | 4. | 4. | ||
Fiona Paterson Anna Reymer |
Kétpárevezős | 6:49,44 | 2. | A | 7:09,82 | 5. | 5. | |||||||
Fiona Bourke Sarah Gray Eve MacFarlane Louise Trappitt |
Négypárevezős | 6:20,22 | 3. | 6:48,71 | 6. | B | 6:56,46 | 1. | 7. | |||||
Juliette Haigh Rebecca Scown |
Kormányos nélküli kettes | 7:06,93 | 2. | A | 7:30,19 | 3. | ||||||||
Louise Ayling Julia Edward |
Könnyűsúlyú kétpárevezős | 7:02,78 | 3. | 7:21,29 | 2. | A/B | 7:15,06 | 5. | B | 7:22,78 | 3. | 9. |
Gyeplabda
[szerkesztés]Férfi
[szerkesztés]Új-zélandi férfi gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
[szerkesztés]Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat |
M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hollandia (NED) | 5 | 5 | 0 | 0 | 18 | 7 | +11 | 15 |
Németország (GER) | 5 | 3 | 1 | 1 | 14 | 11 | +3 | 10 |
Belgium (BEL) | 5 | 2 | 1 | 2 | 8 | 7 | +1 | 7 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 2 | 0 | 3 | 9 | 8 | +1 | 6 |
Új-Zéland (NZL) | 5 | 1 | 2 | 2 | 10 | 14 | −4 | 5 |
India (IND) | 5 | 0 | 0 | 5 | 6 | 18 | −12 | 0 |
2012. július 30. 8:30 (9:30) |
Dél-Korea (KOR) | 2–0 | Új-Zéland (NZL) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Hamish Jamson (GBR) German Montes de Oca (ARG) |
Ju Hjoszik 20', 34' | (2–0) Jegyzőkönyv |
2012. augusztus 1. 13:45 (14:45) |
Új-Zéland (NZL) | 3–1 | India (IND) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Ged Curran (GBR) Colin Hutchinson (IRL) |
Hayward 13' Burrows 24' Wilson 29' |
(3–1) Jegyzőkönyv |
Szan. Szingh 2' |
2012. augusztus 3. 10:45 (11:45) |
Hollandia (NED) | 5–1 | Új-Zéland (NZL) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Ged Curran (GBR) Nathan Stagno (GIB) |
Weusthof 16' van der Weerden 27' Bakker 29', 56' Kempermann 67' |
(3–1) Jegyzőkönyv |
Child 5' |
2012. augusztus 5. 08:30 (09:30) |
Új-Zéland (NZL) | 1–1 | Belgium (BEL) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: German Montes de Oca (ARG) Roel van Eert (NED) |
Wilson 54' | (0–0) Jegyzőkönyv |
Boon 48' |
2012. augusztus 7. 21:15 (22:15) |
Németország (GER) | 5–5 | Új-Zéland (NZL) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: David Gentles (AUS) Hamish Jamson (GBR) |
Deecke 10' Fuchs 27' Stralkowski 47' Zeller 51', 69' |
(2–4) Jegyzőkönyv |
Wilson 4' Petherick 6' Jenness 21' Child 30', 36' |
- A 9. helyért
2012. augusztus 9. 8:30 (9:30) |
Argentína (ARG) | 1–3 | Új-Zéland (NZL) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Marcin Grochal (POL) Tim Pullman (AUS) |
Ibarra 59' | (0–3) Jegyzőkönyv |
Jenness 4' Petherick 21' Wilson 29' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Új-Zéland (NZL) | 9. |
Női
[szerkesztés]Új-zélandi női gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
[szerkesztés]Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat |
M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Argentína (ARG) | 5 | 3 | 1 | 1 | 12 | 4 | +8 | 10 |
Új-Zéland (NZL) | 5 | 3 | 1 | 1 | 9 | 5 | +4 | 10 |
Ausztrália (AUS) | 5 | 3 | 1 | 1 | 5 | 2 | +3 | 10 |
Németország (GER) | 5 | 2 | 1 | 2 | 6 | 7 | −1 | 7 |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 5 | 1 | 0 | 4 | 9 | 14 | −5 | 3 |
Egyesült Államok (USA) | 5 | 1 | 0 | 4 | 3 | 12 | −9 | 3 |
2012. július 29. 08:30 (09:30) |
Új-Zéland (NZL) | 1–0 | Ausztrália (AUS) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Elena Eskina (RUS) Carolina de la Fuente (ARG) |
Finlayson 3' | (1–0) Jegyzőkönyv |
2012. július 31. 10:45 (11:45) |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 1–4 | Új-Zéland (NZL) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Szoma Csieko (JPN) Amy Hassick (USA) |
Coetzee 52' | (0–2) Jegyzőkönyv |
C. Harrison 2' Eshuis 22' Sharland 29', 61' |
2012. augusztus 2. 21:15 (22:15) |
Új-Zéland (NZL) | 1–2 | Argentína (ARG) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Lisa Roach (AUS) Carol Metchette (IRL) |
C. Harrison 62' | (0–1) Jegyzőkönyv |
Rebecchi 3', 45' |
2012. augusztus 4. 19:00 (20:00) |
Egyesült Államok (USA) | 2–3 | Új-Zéland (NZL) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Carolina de la Fuente (ARG) Kang Hyun-Young (KOR) |
O’Donnell 16' Laubach 34' |
(2–2) Jegyzőkönyv |
Sharland 3' Flynn 19' Eshuis 64' |
2012. augusztus 6. 08:30 (09:30) |
Új-Zéland (NZL) | 0–0 | Németország (GER) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Soledad Iparraguirre (ARG) Lisa Roach (AUS) |
Jegyzőkönyv |
- Elődöntő
2012. augusztus 8. 15:30 (16:30) |
Hollandia (NED) | 2–2 (h. u.) | Új-Zéland (NZL) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Soledad Iparraguirre (ARG) Julie Ashton-Lucy (AUS) |
Paumen 32', 53' | (1–1, 2–2) Jegyzőkönyv |
Sharland 7' Forgesson 49' | ||
Büntetőpárbaj: | ||||
van As Paumen de Goede van Geffen Hoog |
3 – 1 | Sharland Michelsen Flynn Punt |
- Bronzmérkőzés
2012. augusztus 10. 15:30 (16:30) |
Új-Zéland (NZL) | 1–3 | Nagy-Britannia (GBR) | Riverbank Arena, London Játékvezetők: Soledad Iparraguirre (ARG) Szoma Csieko (JPN) |
Michelsen 68' | (0–0) Jegyzőkönyv |
Danson 45' Cullen 59' Thomas 63' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Új-Zéland (NZL) | 4. |
Kajak-kenu
[szerkesztés]Síkvízi
[szerkesztés]- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Helyezés | |||
Ben Fouhy | Kajak egyes 1000 m | 3:35,610 | 2. | 15. | 3:32,572 | 6. | 11. | B | 3:34,710 | 6. | 14. |
Darryl Fitzgerald Steven Ferguson |
Kajak kettes 1000 m | 3:16,608 | 4. | 5. | 3:15,307 | 3. | 6. | A | 3:12,117 | 7. | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Helyezés | |||
Lisa Carrington | Kajak egyes 200 m | 41,401 | 2. | 3. | 40,528 | 1. | 1. | A | 44,638 | 1. | |
Teneale Hatton | Kajak egyes 500 m | 1:56,741 | 6. | 18. | 1:54,504 | 5. | 16. | B | 1:56,103 | 7. | 15. |
Lisa Carrington Erin Taylor |
Kajak kettes 500 m | 1:44,870 | 3. | 8. | 1:42,764 | 4. | 6. | A | 1:46,290 | 7. | 7. |
Szlalom
[szerkesztés]Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | |||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Mike Dawson | Férfi kajak egyes | 90,90 | 8. | 88,58 | 6. | 88,58 | 8. | 207,63 | 15. | kiesett | |
Luuka Jones | Női kajak egyes | 109,23 | 10. | 258,69 | 20. | 109,23 | 15. | 121,41 | 14. | kiesett |
Kerékpározás
[szerkesztés]BMX
[szerkesztés]Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Idő | Helyezés | |||
Marc Willers | Férfi | 38,687 | 10. | 4 | 1. | 26 | 8. | kiesett | 16. | |
Kurt Pickard | 39,057 | 16. | 31 | 7. | kiesett | 28. | ||||
Sarah Walker | Női | 38,644 | 2. | 12 | 4. | 38,133 | 2. |
Hegyi-kerékpározás
[szerkesztés]Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Karen Hanlen | Női terepverseny | 1:37:54 (+7:02) | 18. |
Országúti kerékpározás
[szerkesztés]Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Jack Bauer | Mezőnyverseny | 5:46:05 (+0:08) | 10. |
Időfutam | 54:54,16 (+4:14,62) | 19. | |
Greg Henderson | Mezőnyverseny | nem ért célba |
Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Linda Villumsen | Mezőnyverseny | 3:35:56 (+0:27) | 18. |
Időfutam | 37:59,18 (+24,36) | 4. |
Pálya-kerékpározás
[szerkesztés]- Sprintversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Vigaszág | 9–12. helyért | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő |
Ellenfelek Győztes idő |
Hely. | Ellenfél Győztes idő |
Ellenfelek Győztes idő |
Hely. | Ellenfelek Győztes idő |
Hely. | Ellenfél Győztes idő |
Ellenfelek Győztes idő |
Hely. | Ellenfél Győztes idő |
Ellenfél Győztes idő | |||
Eddie Dawkins | Férfi egyéni | 10,201 | 9. | Njisane Phillip (TRI) 10,221 |
Hersony Canelón (VEN) 10,439 |
2. | kiesett | 14. | |||||||||
Eddie Dawkins Ethan Mitchell Simon van Velthooven |
Férfi csapat | 44,175 | 7. | Franciaország (FRA) Grégory Baugé Michael D'almeida Kévin Sireau 43,495 |
kiesett | 5. | |||||||||||
Natasha Hansen | Női egyéni | 11,241 | 9. | Ljubov Sulika (UKR) 11,808 |
Juliana Gaviria (COL) Jekatyerina Gnyigyenko (RUS) 11,882 |
1. | Guo Shuang (CHN) 11,431 |
Volha Panarina (BLR) Monique Sullivan (CAN) 11,443 |
3. | Willy Kanis (NED) Lee Wai Sze (HKG) Monique Sullivan (CAN) 11,852 |
4. | 12. |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő |
Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő |
Saját idő | Helyezés | ||
Sam Bewley Aaron Gate Westley Gough Marc Ryan Jesse Sergent |
Férfi csapat | 3:57,607 | 3. | Ausztrália (AUS) Jack Bobridge Glenn O’Shea Rohan Dennis Michael Hepburn 3:54,317 |
3:56,442 | 3. | Bronzmérkőzés Oroszország (RUS) Jevgenyij Kovaljov Ivan Kovaljov Alekszej Markov Alekszandr Szerov 3:58,282 |
3:55,952 | |
Rushlee Buchanan Lauren Ellis Jaime Nielsen Alison Shanks |
Női csapat | 3:20,421 | 5. | Fehéroroszország (BLR) Taccjana Sarakova Alena Dilko Akszana Papko 3:21,942 |
3:18,514 | 1. | 5. helyért Hollandia (NED) Vera Koedooder Amy Pieters Ellen van Dijk 3:23,256 |
3:19,351 | 5. |
- Keirin
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|
Helyezés | Helyezés | Helyezés | Helyezés | |||
Simon van Velthooven | Férfi | 2. | 2. | 3. | ||
Natasha Hansen | Női | 3. | 2. | 5. | 7–12. helyért 5. |
11. |
- Omnium
Versenyző | Versenyszám | 200 méter | 30 km-es pontverseny | Kieséses verseny | 4 km-es egyéni üldözőverseny | 15 km-es scratch | 1000 m-es időfutam | Összesítés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Pont | Hely. | Hely. | Eredmény | Hely. | Lekörözés | Hely. | Idő | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Shane Archbold | Férfi | 13,112 | 2. | 3 | 15. | 6. | 4:26,581 | 6. | 1 | 13. | 1:03,290 | 6. | 48 | 7. |
Versenyző | Versenyszám | 200 méter | 20 km-es pontverseny | Kieséses verseny | 3 km-es egyéni üldözőverseny | 10 km-es scratch | 500 m-es időfutam | Összesítés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Pont | Hely. | Hely. | Eredmény | Hely. | Lekörözés | Hely. | Idő | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Jo Kiesanowski | Női | 14,924 | 16. | 22 | 7. | 7. | 3:44,971 | 11. | 0 | 7. | 36,360 | 7. | 55 | 7. |
Labdarúgás
[szerkesztés]Férfi
[szerkesztés]# | Név | Klub | Születési idő | Mérkőzés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kapusok | ||||||||
1 | Jake Gleeson | Portland Timbers | 1990. június 26. (22 évesen) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
18 | Michael O’Keeffe | Fairfield University | 1990. augusztus 9. (21 évesen) | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Védők | ||||||||
2 | Tim Payne | Blackburn Rovers | 1994. január 10. (18 évesen) | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3 | Ian Hogg | Auckland City | 1989. december 15. (22 évesen) | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 |
4 | Tim Myers | Waitakere United | 1990. szeptember 17. (21 évesen) | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
5 | Tommy Smith | Ipswich Town | 1990. március 31. (22 évesen) | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 |
6 | Ryan Nelsen (CSK) | Queens Park Rangers | 1977. október 18. (34 évesen) | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
12 | Adam Thomas | Waikato FC | 1992. április 1. (20 évesen) | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
14 | James Musa | Team Wellington | 1992. április 1. (20 évesen) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Középpályások | ||||||||
8 | Michael McGlinchey | Central Coast Mariners | 1987. január 7. (25 évesen) | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
11 | Marco Rojas | Melbourne Victory | 1991. november 5. (20 évesen) | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
13 | Alex Feneridis | Auckland City | 1989. november 13. (22 évesen) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
15 | Cameron Howieson | Burnley | 1994. december 22. (17 évesen) | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
17 | Adam McGeorge | Auckland City | 1989. március 30. (23 évesen) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Csatárok | ||||||||
7 | Kosta Barbarouses | Panathinaikósz | 1990. február 19. (22 évesen) | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 |
9 | Shane Smeltz | Perth Glory | 1981. szeptember 29. (30 évesen) | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 |
10 | Chris Wood | West Bromwich Albion | 1991. december 7. (20 évesen) | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 |
16 | Dakota Lucas | Sunshine Coast | 1991. június 26. (21 évesen) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Edző | ||||||||
Neil Emblen | 1971. június 19. (41 évesen) |
Eredmények
[szerkesztés]C csoport
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
Csapat |
M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Brazília (BRA) | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 3 | +6 | 9 |
Egyiptom (EGY) | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 5 | +1 | 4 |
Fehéroroszország (BLR) | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 6 | –3 | 3 |
Új-Zéland (NZL) | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 5 | –4 | 1 |
2012. július 29.
12:00 (13:00) |
Egyiptom (EGY) | 1–1 | Új-Zéland (NZL) |
---|---|---|
Szallah 40' | (1–1) Jegyzőkönyv |
Wood 17' |
2012. augusztus 1.
14:30 (15:30) |
Brazília (BRA) | 3–0 | Új-Zéland (NZL) |
---|---|---|
Danilo 23' Damião 29' Sandro 52' Alex Sandro 71′, 76′ |
(2–0) Jegyzőkönyv |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Új-Zéland (NZL) | 16. |
Női
[szerkesztés]# | Név | Klub | Születési idő | Mérkőzés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kapusok | ||||||||
1 | Jenny Bindon | Hibiscus Coast | 1973. február 25. (39 évesen) | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 |
18 | Rebecca Rolls | Fencibles United | 1975. augusztus 22. (36 évesen) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Védők | ||||||||
2 | Ria Percival | FFC Frankfurt | 1989. december 7. (22 évesen) | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3 | Anna Green | Lokomotive Leipzig | 1990. augusztus 20. (21 évesen) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
5 | Abby Erceg | Fencibles United | 1989. november 20. (22 évesen) | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 |
6 | Rebecca Smith (CSK) | VfL Wolfsburg | 1981. június 17. (31 évesen) | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 |
7 | Ali Riley | LdB FC Malmö | 1987. október 30. (24 évesen) | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 |
14 | Kristy Hill | Eastern Suburbs | 1979. július 1. (33 évesen) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
15 | Rebekah Stott | Melbourne Victory | 1993. július 17. (19 évesen) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Középpályások | ||||||||
4 | Katie Hoyle | Bad Neuenahr | 1988. február 1. (24 évesen) | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 |
8 | Hayley Moorwood | Chelsea | 1984. február 13. (28 évesen) | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 |
11 | Kirsty Yallop | Vittsjö | 1986. november 4. (25 évesen) | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 |
12 | Betsy Hassett | UC Berkeley | 1990. augusztus 4. (21 évesen) | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 |
16 | Annalie Longo | Three Kings United | 1991. július 1. (21 évesen) | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Csatárok | ||||||||
9 | Amber Hearn | Jena | 1984. november 28. (27 évesen) | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 |
10 | Sarah Gregorius | Bad Neuenahr | 1987. augusztus 6. (24 évesen) | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 |
13 | Rosie White | UCLA | 1993. június 6. (19 évesen) | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
17 | Hannah Wilkinson | Glenfield Rovers | 1992. május 28. (20 évesen) | 3 | 0 | 3 | 0 | 0 |
Edző | ||||||||
Tony Readings | 1975. november 27. (36 évesen) |
Eredmények
[szerkesztés]E csoport
Bejutott a negyeddöntőbe | |
A csoportok legjobb két harmadik helyezettje bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
Csapat |
M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nagy-Britannia (GBR) | 3 | 3 | 0 | 0 | 5 | 0 | +5 | 9 |
Brazília (BRA) | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 1 | +5 | 6 |
Új-Zéland (NZL) | 3 | 1 | 0 | 2 | 3 | 3 | 0 | 3 |
Kamerun (CMR) | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 11 | −10 | 0 |
2012. július 25.
16:00 (17:00) |
Nagy-Britannia (GBR) | 1–0 | Új-Zéland (NZL) |
---|---|---|
Houghton 64' | (0–0) Jegyzőkönyv |
2012. július 31.
19:45 (20:45) |
Új-Zéland (NZL) | 3–1 | Kamerun (CMR) |
---|---|---|
Smith 43' Sonkeng 49' (öngól) Gregorius 62' |
(1–0) Jegyzőkönyv |
Onguene 75' |
- Negyeddöntő
2012. augusztus 3.
14:30 (15:30) |
Egyesült Államok (USA) | 2–0 | Új-Zéland (NZL) |
---|---|---|
Wambach 27' Leroux 87' |
(1–0) Jegyzőkönyv |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Új-Zéland (NZL) | 8. |
Lovaglás
[szerkesztés]- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. kör | 2. kör | Döntő | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Technikai | Művészi | |||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Pont | Pont | Helyezés | |||
Louisa Hill | Bates Antonello | Egyéni | 65,258 | 48. | kiesett |
- Lovastusa
Ökölvívás
[szerkesztés]- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Siona Fernandes | Légsúly | Sztojka Petrova (BUL) 11–23 |
kiesett | 9. | ||
Alexis Pritchard | Könnyűsúly | Rim Jouini (TUN) 15–10 |
Szofja Ocsigava (RUS) 4–22 |
kiesett | 5. |
Sportlövészet
[szerkesztés]- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Ryan Taylor | Sportpuska, fekvő | 592 | 25. | kiesett |
Súlyemelés
[szerkesztés]Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Richie Patterson | 85 kg | 150 | 13. | 186 | 14. | 336 | 14. |
Taekwondo
[szerkesztés]- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő |
Bronz- mérkőzés |
Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Logan Campbell | Pehelysúly | Hrihorij Huszarov (UKR) 6–10 |
kiesett | 11. | ||||
Vaughn Scott | Váltósúly | Sebastián Crismanich (ARG) 5–9 |
Nesar Ahmad Bahave (AFG) 6–11 |
kiesett | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő |
Bronz- mérkőzés |
Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Robin Cheong | Pehelysúly | Hedaya Malak (EGY) 6–17 |
kiesett | 11. |
Tenisz
[szerkesztés]Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés |
Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Marina Eraković | Egyes | Aleksandra Wozniak (CAN) 2-6, 1-6 |
kiesett | 33. |
Triatlon
[szerkesztés]Versenyző | Versenyszám | 1,5 km úszás | Depózás 1 | 40 km kerékpározás | Depózás 2 | 10 km futás | Összesítés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Helyezés | ||
Bevan Docherty | Férfi | 17:26 | 0:37 | 58:51 | 0:29 | 31:12 | 1:48:35 | 12. |
Kris Gemmell | 17:26 | 0:37 | 58:48 | 0:30 | 31:31 | 1:48:52 | 15. | |
Ryan Sissons | 18:05 | 0:37 | 59:45 | 0:29 | 31:31 | 1:50:27 | 33. | |
Andrea Hewitt | Női | 19:28 | 0:42 | 1:05:26 | 0:30 | 34:30 | 2:00:36 | 6. |
Kate McIlroy | 19:31 | 0:41 | 1:05:26 | 0:36 | 35:14 | 2:01:28 | 10. | |
Nicky Samuels | 19:46 | 0:40 | 1:07:00 | 0:32 | 36:50 | 2:04:48 | 35. |
Úszás
[szerkesztés]Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Daniel Bell | 100 m pillangó | 53,76 | 5. | 37. | kiesett | ||||
100 m hát | 55,53 | 8. | 37. | kiesett | |||||
Gareth Kean | 54,26 | 6. | 14. | 54,00 | 8. | 13. | kiesett | ||
200 m hát | 2:00,54 | 8. | 29. | kiesett | |||||
Glenn Snyders | 100 m mell | 59,78 | 1. | 5. | 1:00,15 | 7. | 15. | kiesett | |
200 m mell | 2:10,55 | 4. | 10. | 2:11,14 | 7. | 14. | kiesett | ||
Matthew Stanley | 200 m gyors | 1:48,19 | 7. | 18. | kiesett | ||||
400 m gyors | 3:49,44 | 5. | 15. | kiesett | |||||
Dylan Dunlop-Barrett Steven Kent Andrew McMillan Matthew Stanley |
4 × 200 m gyorsváltó | 7:17,18 | 8. | 15. | kiesett | ||||
Daniel Bell Gareth Kean Andrew McMillan Carl O’Donnell Glenn Snyders Matthew Stanley |
4 × 100 m vegyes váltó | 3:34,52 | 5. | 9. | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Lauren Boyle | 400 m gyors | 4:03,63 | 3. | 4. | 4:06,25 | 8. | |||
800 m gyors | 8:25,91 | 2. | 5. | 8:22,72 | 4. | ||||
Melissa Ingram | 100 m hát | 1:01,94 | 5. | 30. | kiesett | ||||
200 m hát | 2:10,63 | 6. | 17. | kiesett | |||||
Hayley Palmer | 50 m gyors | 25,47 | 2. | 23. | kiesett | ||||
Natalie Wiegersma | 200 m vegyes | 2:16,24 | 7. | 26. | kiesett | ||||
400 m vegyes | 4:44,78 | 5. | 19. | kiesett | |||||
Amaka Gessler Tash Hind Penelope Marshall Hayley Palmer |
4 × 100 m gyorsváltó | 3:42,55 | 7. | 14. | kiesett | ||||
Lauren Boyle Amaka Gessler Tash Hind Melissa Ingram Samantha Lucie-Smith Penelope Marshall |
4 × 200 m gyorsváltó | 7:55,92 | 5. | 11. | kiesett |
Vitorlázás
[szerkesztés]- Férfi
- Női
* - nem ért célba
** - kizárták (fekete zászló)
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Kieséses szakasz | Helyezés | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
NED | SWE | ESP | DEN | POR | AUS | USA | GBR | FRA | FIN | RUS | Pont | Hely. | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||
Jenna Hansen Steph Hazard Susannah Pyatt |
Elliott 6 m | 0–1 | 1–0 | 0–1 | 1–0 | 1–0 | 0–1 | 0–1 | 1–0 | 0–1 | 0–1 | 0–1 | 4 | 9. | kiesett | 9. |
Jegyzetek
[szerkesztés]- ↑ London 2012 Opening Ceremony - Flag Bearers (angol nyelven) (PDF). olympic.org. (Hozzáférés: 2013. június 3.)
- ↑ London 2012 Closing Ceremony - Flag Bearers (angol nyelven) (PDF). olympic.org. (Hozzáférés: 2013. június 3.)
Források
[szerkesztés]- New Zealand at the 2012 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.