Új-Zéland az 1976. évi nyári olimpiai játékokon
Új-Zéland az olimpiai játékokon | |||||
Új-Zéland zászlaja | |||||
NOB-országkód: NZL | |||||
OOB | Új-zélandi Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1976. évi nyári olimpiai játékok Montréal | |||||
Versenyzők | 80 fő 13 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | David Aspin | ||||
Érmek 18. helyezés |
| ||||
Új-Zéland az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: 1 Ausztrálázsia néven Ausztráliával közös csapattal (1908–1912) |
Új-Zéland a kanadai Montréalban megrendezett 1976. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 13 sportágban 80 sportoló képviselte, akik összesen 4 érmet szereztek.
Érmesek
[szerkesztés]Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
Arany | John Walker | Atlétika | Férfi 1500 m |
Arany | Nemzeti válogatott Paul Ackerley Jeff Archibald Arthur Borren Alan Chesney John Christensen Greg Dayman Tony Ineson Barry Maister Selwyn Maister Trevor Manning Alan McIntyre Neil McLeod Arthur Parkin Mohan Patel Ramesh Patel Les Wilson |
Gyeplabda | Férfi |
Ezüst | Dick Quax | Atlétika | Férfi 5000 m |
Bronz | Simon Dickie Peter Dignan Athol Earl Tony Hurt Alexander McLean Dave Rodger Ivan Sutherland Lindsay Wilson |
Trevor CokerEvezés | Férfi nyolcas |
Atlétika
[szerkesztés]- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
John Walker | 800 m | 1:47,63 | 3. | 12. | kiesett | ||||
1500 m | 3:36,87 | 1. | 1. | 3:39,65 | 1. | 6. | 3:39,17 | ||
Rod Dixon | 5000 m | 13:20,48 | 2. | 2. | 13:25,50 | 4. | |||
Dick Quax | 13:30,85 | 1. | 5. | 13:25,16 | |||||
10 000 m | 28:56,92 | 9. | 18. | kiesett | |||||
Euan Robertson | 3000 m akadály | 8:26,31 | 5. | 9. | 8:21,08 | 6. | |||
Jack Foster | Maraton | 2:17:53 | 17. | ||||||
Kevin Ryan | nem ért célba |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Murray Cheater | Kalapácsvetés | 67,38 m | 16. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Sue Jowett | 100 m | 11,70 | 3. | 28.* | 11,81 | 8. | 29. | kiesett | ||||
200 m | 24,12 | 2. | 28. | 24,23 | 8. | 27. | kiesett | |||||
Anne Garrett-Audain | 800 m | 2:05,78 | 7. | 29. | kiesett | |||||||
1500 m | 4:10,68 | 7. | 13. | kiesett | ||||||||
Dianne Zorn-Rodger | 4:12,81 | 7. | 22. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
Birkózás
[szerkesztés]- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | 6. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Barry Oldridge | 57 kg | Risto Darlev (YUG) 0-24 |
Jeórjiosz Hadziioanídisz (GRE) kétvállas |
kiesett | helyezetlen | ||||
David Aspin | 82 kg | Chimidiin Gochoosüren (MGL) kétvállas |
Motegi Maszaru (JPN) kétvállas |
kiesett | helyezetlen |
Evezés
[szerkesztés]- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Bob Murphy Grant McAuley Des Lock David Lindstrom |
Kormányos nélküli négyes | 6:06,40 | 3. | erőnyerő | 6:00,82 | 3. | A | 6:43,23 | 4. | 4. | |
Viv Haar Danny Keane Tim Logan Ian Boserio David Simmons (kormányos) |
Kormányos négyes | 6:48,25 | 2. | erőnyerő | 6:14,10 | 3. | A | 7:00,17 | 6. | 6. | |
Ivan Sutherland Trevor Coker Peter Dignan Lindsay Wilson Athol Earl Dave Rodger Alexander McLean Tony Hurt Simon Dickie (kormányos) |
Nyolcas | 5:40,00 | 2. | 5:37,08 | 1. | A | 6:03,51 | 3. |
Gyeplabda
[szerkesztés]Új-zélandi férfi gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
[szerkesztés]Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pakisztán (PAK) | 4 | 3 | 1 | 0 | 16 | 6 | +10 | 7 |
Spanyolország (ESP) | 4 | 1 | 2 | 1 | 9 | 7 | +2 | 4 |
Új-Zéland (NZL) | 4 | 1 | 2 | 1 | 6 | 8 | –2 | 4 |
NSZK (FRG) | 4 | 1 | 1 | 2 | 10 | 10 | 0 | 3 |
Belgium (BEL) | 4 | 1 | 0 | 3 | 5 | 15 | –10 | 2 |
1976. július 18. | NSZK (FRG) | 1 – 1 | Új-Zéland (NZL) | |
Strödter | (0 – 0) | R. Patel |
1976. július 20. | Spanyolország (ESP) | 1 – 1 | Új-Zéland (NZL) | |
Amat | (1 – 0) | R. Patel |
1976. július 21. | Új-Zéland (NZL) | 2 – 1 | Belgium (BEL) | |
Ineson B. Maister |
(1 – 0) | Miserque |
1976. július 24. | Pakisztán (PAK) | 5 – 2 | Új-Zéland (NZL) | |
Zaman 2 Sheikh 2 H. Khan |
(4 – 1) | Borren Ineson |
Új-Zéland és Spanyolország azonos pontszámmal végzett, a helyezéseikről egy újabb mérkőzés döntött.
1976. július 26. | Spanyolország (ESP) | 0 – 1 (h. u.) | Új-Zéland (NZL) | |
(0 – 0) | R. Patel |
- Elődöntő
1976. július 28. | Hollandia (NED) | 1 – 2 (h. u.) | Új-Zéland (NZL) | |
Kranenberg | (1 – 1) | Borren Ineson |
- Döntő
1976. július 30. | Új-Zéland (NZL) | 1 – 0 | Ausztrália (AUS) | |
Ineson | (0 – 0) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Új-Zéland (NZL) |
Kajak-kenu
[szerkesztés]- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Ian Ferguson | Kajak egyes 500 m | 1:59,18 | 4. | 11. | 1:53,65 | 4. | 5. | kiesett | ||||
Donald Cooper | Kajak egyes 1000 m | 4:04,29 | 4. | 12. | 3:55,52 | 2. | 2. | 3:53,21 | 4. | 11. | kiesett | |
Roderick Gavin John Leonard |
Kajak kettes 500 m | 1:47,03 | 5. | 15. | 1:47,45 | 3. | 9. | 1:45,61 | 6. | 18. | kiesett | |
Kajak kettes 1000 m | 3:37,09 | 5. | 11. | 3:35,38 | 5. | 8. | kiesett |
Kerékpározás
[szerkesztés]Országúti kerékpározás
[szerkesztés]- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Garry Bell | Mezőnyverseny | 4:49:01 (+2:09) | 15. |
Vern Hanaray | 5:00:19 (+13:27) | 52. | |
Jamie Richards | nem ért célba |
Pálya-kerékpározás
[szerkesztés]- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő |
Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő |
Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő |
Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő |
Saját idő | |||
Mike Richards | Férfi egyéni | 4:55,08 | 9. | Jan Georg Iversen (NOR) 4:52,82 |
4:53,33 | 9. | kiesett | 9. |
Lovaglás
[szerkesztés]- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Joe Yorke | Big Red | Egyéni | 20,00 | 30. | kiesett | 20,00 | 30.* |
* - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Műugrás
[szerkesztés]- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Rebecca Ewert | Egyéni műugrás | 352,62 | 21. | kiesett |
Ökölvívás
[szerkesztés]Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Robert Colley | Kisváltósúly | Valery Limasov (URS) RSC |
kiesett | 25. | ||||
David Jackson | Váltósúly | Fredj Chtioui (TUN) RSC |
Valery Rachkov (URS) 0-5 |
kiesett | 17. |
Sportlövészet
[szerkesztés]- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Graeme McIntyre | Futócéllövészet | 547 | 19. |
Grant Taylor | 536 | 24. | |
Ian Ballinger | Sportpuska, fekvő | 590 | 20. |
John Woolley | Skeet | 190 | 26. |
Súlyemelés
[szerkesztés]Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Philip Sue | 67,5 kg | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||||
Brian Marsden | 90 kg | 137,5 | 17. | 185,0 | 8. | 322,5 | 11. |
Rory Barrett | 110 kg | 150,0 | 16. | 192,5 | 13. | 342,5 | 15. |
Úszás
[szerkesztés]- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
John McConnochie | 200 m gyors | 1:57,77 | 5. | 33. | kiesett | ||||
400 m vegyes | 4:40,84 | 4. | 17. | kiesett | |||||
Mark Treffers | 4:40,92 | 3. | 18. | kiesett | |||||
1500 m gyors | 15:56,11 | 5. | 17. | kiesett | |||||
Brett Naylor | 15:52,68 | 4. | 16. | kiesett | |||||
400 m gyors | 4:00,38 | 2. | 10. | kiesett | |||||
John Coutts | 100 m pillangó | 57,29 | 4. | 18. | kiesett | ||||
200 m pillangó | 2:05,05 | 5. | 16. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Rebecca Perrott | 100 m gyors | 57,66 | 2. | 8. | 58,13 | 6. | 13. | kiesett | |
200 m gyors | 2:03,94 | 2. | 9.* | kiesett | |||||
400 m gyors | 4:15,71 | 1. | 1. | 4:14,76 | 4. | ||||
Allison Calder | 4:23,64 | 4. | 15. | kiesett | |||||
800 m gyors | 8:57,24 | 4. | 11. | kiesett | |||||
Monique Rodahl | 100 m hát | 1:06,73 | 5. | 22. | kiesett | ||||
200 m hát | 2:19,22 | 3. | 11. | kiesett | |||||
400 m vegyes | 4:58,47 | 3. | 7. | 5:00,21 | 8. | ||||
Susan Hunter | 5:03,82 | 3. | 10. | kiesett | |||||
200 m hát | 2:26,21 | 7. | 23. | kiesett | |||||
Lynne Rowe | 100 m pillangó | 1:04,23 | 4. | 16. | 1:04,06 | 7. | 14.* | kiesett | |
200 m pillangó | 2:17,89 | 3. | 13. | kiesett | |||||
400 m vegyes | 5:09,21 | 3. | 13. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
Vitorlázás
[szerkesztés]- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Jonty Farmer | Finn dingi | (25,0) | 10,0 | 21,0 | 19,0 | 21,0 | 17,0 | 21,0 | 109,0 | 15. |
Brett Bennett Mark Paterson |
470-es osztály | 5,7 | (37,0) | 16,0 | 3,0 | 10,0 | 3,0 | 22,0 | 59,7 | 5. |
Jock Bilger Murray Ross |
Repülő hollandi | 13,0 | 14,0 | 0,0 | 21,0 | 18,0 | 19,0 | (23,0) | 85,0 | 12. |
Gavin Bornholdt Hugh Poole Chris Urry |
Soling | (26,0) | 21,0 | 23,0 | 21,0 | 25,0 | 21,0 | 24,0 | 135,0 | 19. |
Források
[szerkesztés]- New Zealand at the 1976 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.