Franciaország az 1964. évi nyári olimpiai játékokon
Franciaország az olimpiai játékokon | |||||
Franciaország zászlaja | |||||
NOB-országkód: FRA | |||||
OOB | Francia Nemzeti Olimpiai és Sportbizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1964. évi nyári olimpiai játékok Tokió | |||||
Versenyzők | 138 fő 14 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Michel Macquet | ||||
Érmek 21. helyezés |
| ||||
Franciaország az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Franciaország a japán Tokióban megrendezett 1964. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 14 sportágban 138 sportoló képviselte, akik összesen 15 érmet szereztek.
Érmesek
[szerkesztés]Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
Arany | Pierre Jonquères d'Oriola | Lovaglás | Egyéni díjugratás |
Ezüst | Maryvonne Dupureur | Atlétika | Női 800 m |
Ezüst | Georges Morel Jacques Morel |
Jean Claude DarouyEvezés | Férfi kormányos kettes |
Ezüst | Michel Chapuis |
Jean BoudehenKajak-kenu | Férfi kenu kettes 1000 m |
Ezüst | Janou Lefèbvre Guy Lefrant |
Pierre Jonquères d'OriolaLovaglás | Csapat díjugratás |
Ezüst | Joseph Gonzales | Ökölvívás | Nagyváltósúly |
Ezüst | Kiki Caron | Úszás | Női 100 m hát |
Ezüst | Jean-Claude Magnan | Vívás | Férfi tőr, egyéni |
Ezüst | Claude Arabo | Vívás | Férfi kard, egyéni |
Bronz | Paul Genevay Bernard Laidebeur Claude Piquemal |
Jocelyn DelecourAtlétika | Férfi 4 × 100 m váltó |
Bronz | Daniel Morelon | Kerékpározás | Férfi egyéni sprint |
Bronz | Pierre Trentin | Kerékpározás | Férfi egyéni időfutam |
Bronz | Daniel Revenu | Vívás | Férfi tőr, egyéni |
Bronz | Jacky Courtillat Jean-Claude Magnan Christian Noël Daniel Revenu Pierre Rodocanachi |
Vívás | Férfi tőr, csapat |
Bronz | Claude Brodin Jacques Brodin Claude Bourquard Yves Dreyfus Jacques Guittet |
Vívás | Férfi párbajtőr, csapat |
Atlétika
[szerkesztés]- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Bernard Laidebeur | 100 m | 10,51 | 2. | 7.* | 10,59 | 7. | 21.* | kiesett | ||||
Claude Piquemal | 10,58 | 2. | 16. | 10,48 | 4. | 12. | 10,56 | 5. | 12. | kiesett | ||
Roger Bambuck | 10,62 | 3. | 24.* | 10,60 | 6. | 23.* | kiesett | |||||
200 m | 21,29 | 1. | 14. | 21,47 | 3. | 14.* | 21,06 | 5. | 10. | kiesett | ||
Jocelyn Delecour | 21,38 | 3. | 18.* | 21,58 | 4. | 19. | 21,26 | 7. | 14. | kiesett | ||
Paul Genevay | 21,08 | 3. | 5. | 21,35 | 3. | 11. | 21,00 | 5. | 8. | kiesett | ||
Jean-Pierre Boccardo | 400 m | 46,63 | 3. | 6. | 46,34 | 3. | 3. | 47,1 | 8. | 15. | kiesett | |
François Châtelet | 800 m | 1:48,9 | 5. | 4.*** | kiesett | |||||||
Maurice Lurot | 1:49,8 | 2. | 17. | 1:49,7 | 7. | 21. | kiesett | |||||
Michel Bernard | 1500 m | 3:43,4 | 1. | 5. | 3:39,7 | 4. | 4. | 3:41,2 | 7. | |||
Jean Wadoux | 3:43,0 | 2. | 2. | 3:41,9 | 4. | 9. | 3:45,4 | 9. | ||||
Michel Jazy | nem állt rajthoz | kiesett | ||||||||||
5000 m | 13:55,4 | 1. | 10. | 13:49,8 | 4. | |||||||
Jean Fayolle | 14:44,6 | 10. | 43. | kiesett | ||||||||
10 000 m | 29:30,8 | 13. | ||||||||||
Jean Vaillant | 29:33,6 | 15. | ||||||||||
5000 m | 14:05,8 | 7. | 16. | kiesett | ||||||||
Marcel Duriez | 110 m gát | 14,22 | 1. | 3. | 14,10 | 4. | 7. | 14,09 | 6. | |||
Bernard Fournet | 14,83 | 5. | 27. | kiesett | ||||||||
Jean-Jacques Behm | 400 m gát | 52,20 | 4. | 18. | kiesett | |||||||
Robert Poirier | 52,6 | 5. | 21. | kiesett | ||||||||
Guy Texereau | 3000 m akadály | 8:34,6 | 4. | 6. | 8:38,6 | 6. | ||||||
Henri Delerue | 20 km gyaloglás | 1:34:58 | 13. | |||||||||
50 km gyaloglás | 4:27:47 | 15. | ||||||||||
Paul Genevay Bernard Laidebeur Claude Piquemal Jocelyn Delecour |
4 × 100 m váltó | 39,84 | 1. | 3. | 39,66 | 2. | 5. | 39,36 | ||||
Michel Hiblot Bernard Martin Germain Nelzy Jean-Pierre Boccardo |
4 × 400 m váltó | 3:07,5 | 3. | 8. | 3:07,4 | 8. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Robert Sainte-Rose | Magasugrás | 200 cm | 22.* | kiesett | |
Hervé d'Encausse | Rúdugrás | 460 cm | 10.* | 440 cm | 15.** |
Maurice Houvion | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | |||
Jean Cochard | Távolugrás | 752 cm | 9. | 744 cm | 5. |
Alain Levèvre | 724 cm | 24. | kiesett | ||
Éric Battista | Hármasugrás | 15,04 m | 25. | kiesett | |
Guy Husson | Kalapácsvetés | 60,04 m | 22. | kiesett | |
Michel Macquet | Gerelyhajítás | 69,35 m | 18. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Christiane Cadic | 100 m | 12,00 | 3. | 24. | 12,0 | 6. | 25.** | kiesett | ||||
Danielle Guéneau | 12,02 | 3. | 29. | 11,8 | 6. | 19.** | kiesett | |||||
Michèle Lurot | 200 m | 24,75 | 4. | 22. | kiesett | |||||||
Évelyne Lebret | 400 m | 54,8 | 3. | 4. | 54,5 | 4. | 9.* | 55,5 | 8. | |||
Maryvonne Dupureur | 800 m | 2:04,5 | 1. | 1. | 2:04,1 | 1. | 1. | 2:01,9 | ||||
Marlène Canguio | 80 m gát | 11,09 | 6. | 16. | kiesett | |||||||
Denise Guénard | nem állt rajthoz | kiesett | ||||||||||
Marlène Canguio Danielle Guéneau Michèle Lurot Denise Guénard |
4 × 100 m váltó | 46,0 | 4. | 8.* | 46,1 | 8. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Michèle Demys | Gerelyhajítás | 48,94 m | 12. | 47,25 m | 10. |
Versenyző | Versenyszám | 80 m gát | Súlylökés | Magasugrás | Távolugrás | 200 m | Végeredmény | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Denise Guénard | Ötpróba | 11,1 | 1027 | 11,30 m | 807 | 160 cm | 945 | 569 cm | 918 | 25,9 | 851 | 4548 | 12. |
* - egy másik versenyzővell/váltóval azonos időt/eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos időt/eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos időt ért el
Birkózás
[szerkesztés]- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Georges Ballery | 63 kg | erőnyerő | Moustafa Hamil Mansour (RAU) 3-1 |
Donald Cacas (AUS) 1-3 |
Rasoul Mir Malek (IRI) 3-1 |
kiesett | helyezetlen | |
René Schiermeyer | 78 kg | Albert Michiels (BEL) 2-2 |
erőnyerő | Asghar Zoghian (IRI) 1-3 |
Anatolij Koleszov (URS) kétvállas |
kiesett | helyezetlen |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
André Zoete | 52 kg | Josida Josikacu (JPN) kétvállas |
Max McAlary (AUS) kétvállas |
Eduardo Campbell (PAN) kétvállas |
erőnyerő | Csang Cshangszon ( ) (KOR) 3-1 |
kiesett | 4. |
Cselgáncs
[szerkesztés]Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Hely. | Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
André Bourreau | Könnyűsúly | 7. csoport Pak Cshongszam ( ) (KOR) V Ronald Ford (AUS) GY |
2. | kiesett | 9. | ||
Gaston Lesturgeon | 4. csoport Bruno Carmeni (ITA) GY Csang Ven-ku ( ) (ROC) V Rájátszás: Csang Ven-ku ( ) (ROC) V |
2. | kiesett | 9. | |||
Jacques le Berré | Középsúly | 3. csoport Orlando Madrigal (CRC) GY Wolfgang Hofmann (EUA) V |
2. | kiesett | 9. | ||
Lionel Grossain | 7. csoport Sydney Hoare (GBR) GY Jan Snijders (NED) GY |
1. | Okano Iszao (JPN) V |
kiesett | 5. |
Evezés
[szerkesztés]Kajak-kenu
[szerkesztés]- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Jean Boudehen Michel Chapuis |
Kenu kettes 1000 m | 4:10,26 | 2. | erőnyerő | 4:06,52 |
Kerékpározás
[szerkesztés]Országúti kerékpározás
[szerkesztés]Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Lucien Aimar | Mezőnyverseny | 4:39:51,83 (+0:00,20) | 80. |
Francis Bazire | 4:39:51,80 (+0:00,17) | 53. | |
Bernard Guyot | 4:39:51,83 (+0:00,20) | 94. | |
Christian Raymond | 4:39:51,83 (+0:00,20) | 95. | |
Marcel-Ernest Bidault Georges Chappe André Desvages Jean-Claude Wuillemin |
Csapat időfutam | 2:28:52,74 (+2:21,55) | 6. |
Pálya-kerékpározás
[szerkesztés]- Sprintverseny
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Nyolcaddöntő | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Győztes idő |
Hely. | Ellenfél Győztes idő |
Hely. | Ellenfél Győztes idő |
Hely. | Ellenfelek Győztes idő |
Hely. | Ellenfelek Győztes idő |
Hely. | Ellenfél Győztes idő |
Hely. | Ellenfél Győztes idő |
Ellenfél Győztes idő |
Ellenfél Győztes idő | |||
Daniel Morelon | Férfi egyéni | Eduardo Bustos (COL) Tan Thol (CAM) 12,84 |
1. | Niels Fredborg (DEN) Karl Barton (GBR) 11,93 |
1. | Zbysław Zając (POL) 12,69, 12,18 |
Sergio Bianchetto (ITA) 12,53, 11,83, 12,91 |
Bronzmérkőzés Pierre Trentin (FRA) 11,42, 11,58, 13,85 |
|||||||||
Pierre Trentin | Nguyễn Văn Châu (VIE) José Luis Tellez (MEX) 12,77 |
1. | Mario Vanegas (COL) Omar Phakadze (URS) 12,07 |
3. | Karl Barton (GBR) Roger Gibbon (TRI) 12,81 |
1. | Valery Khitrov (URS) 11,88 |
1. | Willi Fuggerer (EUA) 12,52, 12,58, 12,72 |
Giovanni Pettenella (ITA) 12,89, kizárták, 12,74 |
Bronzmérkőzés Daniel Morelon (FRA) 11,42, 11,58, 13,85 |
4. |
- Időfutam
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Pierre Trentin | Férfi egyéni | 1:10,42 |
- Tandem
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Győztes idő |
Ellenfél Győztes idő |
Hely. | Ellenfelek Győztes idő |
Hely. | Ellenfél Győztes idő |
Ellenfél Győztes idő |
Ellenfél Győztes idő | |||
Daniel Morelon Pierre Trentin |
Férfi kétüléses | Ausztrália (AUS) Joey Browne Daryl Perkins 10,81 |
Mexikó (MEX) José Mercado José Luis Tellez Japán (JPN) Madarame Hideo Tesima Tosimicu 13,49 |
1. | Csehszlovákia (TCH) Karel Paar Karel Štark Dánia (DEN) Niels Fredborg Per Sarto Jørgensen 10,82 |
3. | kiesett | 9. |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Idő |
Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő |
Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő |
Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő |
Saját idő | |||
Robert Varga | Férfi egyéni | Sztanyiszlav Moszkvin (URS) 5:05,67 |
5:14,57 | 2. | kiesett | helyezetlen | |||||||
Christian Cuch Joseph Pare Jacques Suire Robert Varga |
Férfi csapat | Szovjetunió (URS) Leonyid Kolumbet Dzintars Lācis Sztanyiszlav Moszkvin Sergey Tereshchenkov 4:43,76 |
4:50,62 | 2. | kiesett | helyezetlen |
Lovaglás
[szerkesztés]- Díjugratás
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Jack le Goff | Leopard | Egyéni | -52,67 | 12. | 54,80 | 20. | -40,00 | 32. | -37,87 | 23. |
Hugues Landon | Laurier | -50,33 | 8. | 2,80 | 28. | -10,00 | 13. | -57,53 | 27. | |
Jéhan le Roy | Garden | -56,67 | 16. | nem ért célba | kiesett | |||||
Jean de Croutte de Saint Martin | Mon Clos | -62,67 | 27. | 34,20 | 25. | -10,00 | 13. | -38,47 | 24. | |
Jack le Goff Hugues Landon Jean de Croutte de Saint Martin |
Leopard Laurier Mon Clos |
Csapat | -159,67 | 4. | 91,80 | 8. | -60,00 | 9. | -133,87 | 8. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Ökölvívás
[szerkesztés]Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Jacques Cotot | Könnyűsúly | erőnyerő | Ghulam Sarwar (PAK) 0-5 |
kiesett | 17. | |||
Joseph Gonzales | Nagyváltósúly | erőnyerő | Maszuda Kódzsi (JPN) 3-2 |
Anthony Barber (AUS) RSC |
Nojim Maiyegun (NGR) 3-2 |
Borisz Lagutyin (URS) 1-4 |
||
Jacques Marty | Középsúly | Peter P. Odhiambo (UGA) 0-5 |
kiesett | 17. | ||||
Bernard Thébault | Félnehézsúly | erőnyerő | Alekszandar Nikolov (BUL) RSC |
kiesett | 9. |
Sportlövészet
[szerkesztés]- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Jean Renaux | Gyorstüzelő pisztoly | 584 | 14. |
Szabadpisztoly | 544 | 14. | |
Pierre Guy | Sportpuska, fekvő | 580 | 56. |
Claude Foussier | Trap | 186 | 24. |
Michel Prévost | 184 | 29. |
Súlyemelés
[szerkesztés]Versenyző | Versenyszám | Nyomás | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Rolf Maier | 75 kg | 130,0 | 5. | 122,5 | 12. | 165,0 | 5. | 417,5 | 7. |
Marcel Paterni | 82,5 kg | 147,5 | 5. | 132,5 | 8. | érvényes kísérlet nélkül | kiesett |
Torna
[szerkesztés]- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Michel Bouchonnet | Talaj | 17,85 | 84. | kiesett | |
Ugrás | 18,75 | 54. | kiesett | ||
Korlát | 18,40 | 66. | kiesett | ||
Nyújtó | 17,95 | 77. | kiesett | ||
Gyűrű | 16,75 | 103. | kiesett | ||
Lólengés | 18,20 | 54. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 107,90 | 83. | |||
Bernard Fauqueux | Talaj | 17,85 | 84. | kiesett | |
Ugrás | 18,70 | 69. | kiesett | ||
Korlát | 18,30 | 72. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,75 | 31. | kiesett | ||
Gyűrű | 17,05 | 97. | kiesett | ||
Lólengés | 18,20 | 54. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 108,85 | 73. | |||
Christian Guiffroy | Talaj | 18,05 | 74. | kiesett | |
Ugrás | 18,55 | 86. | kiesett | ||
Korlát | 19,15 | 10. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,70 | 37. | kiesett | ||
Gyűrű | 17,50 | 81. | kiesett | ||
Lólengés | 18,55 | 28. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 110,50 | 48.* |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Monique Baelden | Talaj | 18,166 | 52. | kiesett | |
Ugrás | 18,200 | 60. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,232 | 47. | kiesett | ||
Gerenda | 18,366 | 44. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 72,964 | 49. | |||
Jacqueline Brisepierre | Talaj | 18,099 | 57. | kiesett | |
Ugrás | 17,999 | 66. | kiesett | ||
Felemás korlát | 16,766 | 68. | kiesett | ||
Gerenda | 18,199 | 55. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 71,063 | 64. | |||
Evelyne Letourneur | Talaj | 18,399 | 42. | kiesett | |
Ugrás | 18,133 | 63. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,532 | 32. | kiesett | ||
Gerenda | 18,032 | 64. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 73,096 | 47. |
* - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Úszás
[szerkesztés]- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Jean-Pascal Curtillet | 100 m gyors | 56,2 | 6. | 28.** | kiesett | ||||
Alain Gottvallès | 55,2 | 2. | 8. | 54,3 | 2. | 3.** | 54,2 | 5. | |
Gérard Gropaiz | 55,8 | 2. | 18.*** | 55,7 | 6. | 15.* | kiesett | ||
Francis Luyce | 400 m gyors | 4:33,2 | 6. | 30. | kiesett | ||||
Robert Christophe | 200 m hát | 2:22,5 | 6. | 24. | kiesett | ||||
Alain Gottvallès Gérard Gropaiz Pierre Canavèse Jean-Pascal Curtillet Robert Christophe |
4 × 100 m gyorsváltó | 3:42,1 | 2. | 6. | kizárták | ||||
Jean-Pascal Curtillet Pierre Canavèse Francis Luyce Alain Gottvallès |
4 × 200 m gyorsváltó | 8:17,0 | 3. | 6. | 8:08,7 | 6. |
- Női
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
** - két másik versenyzővel azonos időt ért el
*** - öt másik versenyzővel azonos időt ért el
Vitorlázás
[szerkesztés]- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Gérard Devillard | Finn dingi | 578 | (389) | 716 | 1620 | 506 | 665 | 443 | 4528 | 9. |
Marcel-André Buffet Alain François Lehoerff |
Repülő hollandi | 1122 | 578 | 724 | 247 | 946 | 247 | (101) | 3864 | 7. |
Vívás
[szerkesztés]- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 4. kör | 5. kör | ||||||
Ellenfél Eredmény |
Hely. | Ellenfél Eredmény |
Hely. | Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Jacky Courtillat | Tőr, egyéni | F. csoport Ion Drîmbă (ROU) 5-4 Bill Hoskyns (GBR) 5-4 Michael Ryan (IRL) 5-2 Orlando Nannini (ARG) 5-2 Bizhan Zarnegar (IRI) 5-0 |
1. | E. csoport Albert Axelrod (USA) 1-5 Allan Jay (GBR) 4-5 Nasser Madani (IRI) 3-5 Szabó Sándor (HUN) 5-2 Ryszard Parulski (POL) 5-4 Rájátszás: Allan Jay (GBR) 4-5 Ryszard Parulski (POL) 1-5 Nasser Madani (IRI) 5-0 |
6. | kiesett | helyezetlen | |||
Jean-Claude Magnan | A. csoport German Szvesnyikov (URS) 2-5 Herbert Cohen (USA) 5-1 Mohamed Gamil El-Kalyoubi (RAU) 5-1 David McKenzie (AUS) 5-2 Han Mjongszok ( ) (KOR) 5-0 |
2. | F. csoport Ókava Heizaburó (JPN) 3-5 Kamuti Jenő (HUN) 5-1 Sameh Rahman (RAU) 5-0 Ignacio Posada (COL) 5-2 Jürgen Brecht (EUA) 1-5 |
2. | erőnyerő | Ókava Heizaburó (JPN) 10-7 |
Kamuti Jenő (HUN) 10-7 |
Egon Franke (POL) 4-5 Daniel Revenu (FRA) 5-3 Roland Losert (AUT) 5-2 |
||
Daniel Revenu | E. csoport Nicola Granieri (ITA) 4-5 Tabucsi Kazuhiko (JPN) 5-1 John Andru (CAN) 5-0 Houshmand Almasi (IRI) 5-1 Sameh Rahman (RAU) 3-5 |
2. | D. csoport Tim Gerresheim (EUA) 4-5 Herbert Cohen (USA) 5-3 Mano Kazuo (JPN) 5-2 Tănase Mureșanu (ROU) 5-1 Pasquale La Ragione (ITA) 2-5 |
2. | Allan Jay (GBR) 10-2 |
Witold Woyda (POL) 10-6 |
Tim Gerresheim (EUA) 10-5 |
Egon Franke (POL) 4-5 Jean-Claude Magnan (FRA) 3-5 Roland Losert (AUT) 5-1 |
||
Claude Bourquard | Párbajtőr, egyéni | E. csoport Alberto Pellegrino (ITA) 5-3 Göran Abrahamsson (SWE) 5-4 Dietrich Hecke (EUA) 5-2 Han Mjongszok ( ) (KOR) 5-3 Sergio Vergara (CHI) 5-3 Dibier Tamayo (COL) 5-1 Houshmand Almasi (IRI) 5-2 Walter Bar (SUI) 4-5 |
1. | E. csoport Roland Losert (AUT) 4-5 Guram Kosztava (URS) 5-2 Orvar Lindwall (SWE) 5-1 Haukler István (ROU) 5-5 Michel Saykali (LIB) 5-1 |
2. | erőnyerő | Henryk Nielaba (POL) 10-7 |
Gianluigi Saccaro (ITA) 8-10 |
Az 5–6. helyért Franz Rompza (EUA) 10-8 Bohdan Gonsior (POL) 3-10 |
6. |
Yves Dreyfus | B. csoport Hrihorij Krissz (URS) 4-5 Paul Gnaier (EUA) 5-2 Hassan El-Said (LIB) 5-1 Ókava Heizaburó (JPN) 5-4 Michael Ryan (IRL) 5-1 René Van Den Driessche (BEL) 3-5 Trần Văn Xuan (VIE) 2-5 |
3. | B. csoport Hrihorij Krissz (URS) 0-5 Bill Hoskyns (GBR) 5-5 Alberto Pellegrino (ITA) 4-5 Göran Abrahamsson (SWE) 3-5 Kausz István (HUN) 3-5 David Micahnik (USA) 5-2 |
7. | kiesett | helyezetlen | ||||
Jacques Guittet | G. csoport Tabucsi Kazuhiko (JPN) 3-5 Michel Steininger (SUI) 5-4 Kausz István (HUN) 5-2 Russell Hobby (AUS) 5-3 Sergio Jimenez (CHI) 5-4 Emilio Echeverry (COL) 5-1 David Micahnik (USA) 2-5 |
2. | C. csoport Gianluigi Saccaro (ITA) 4-5 Michel Steininger (SUI) 5-3 Paul Gnaier (EUA) 5-1 Peter Jacobs (GBR) 5-4 Sin Duho ( ) (KOR) 5-0 Marcus Leyrer (AUT) 3-5 |
2. | Walter Bar (SUI) 10-9 |
Franz Rompza (EUA) 10-10 |
kiesett | 9. | ||
Claude Arabo | Kard, egyéni | G. csoport Kovács Attila (HUN) 2-5 Ralph Cooperman (GBR) 5-2 Enrique Penabella (CUB) 5-1 Yves Brasseur (BEL) 5-2 Alexander Martonffy (AUS) 5-2 Juan Carlos Frecia (ARG) 5-2 |
2. | C. csoport Mark Rakita (URS) 1-5 Walter Köstner (EUA) 5-1 Pierluigi Chicca (ITA) 5-1 Örley Tamás (USA) 5-4 Andrzej Piątkowski (POL) 5-3 Alberto Lanteri (ARG) 5-0 Kitao Teruhiro (JPN) 5-3 |
2. | Pierluigi Chicca (ITA) 10-4 |
Dieter Wellmann (EUA) 10-6 |
Pézsa Tibor (HUN) 4-5 Umjar Mavlihanov (URS) 5-2 Jakov Rilszkij (URS) 5-2 Rájátszás: Az aranyéremért Pézsa Tibor (HUN) 2-5 |
||
Jacques Lefèvre | E. csoport Mark Rakita (URS) 2-5 Funamizu Micujuki (JPN) 5-4 Dieter Wellmann (EUA) 5-1 Richard Oldcorn (GBR) 5-3 Bizhan Zarnegar (IRI) 5-4 Trần Văn Xuan (VIE) 5-2 |
2. | B. csoport Jerzy Pawłowski (POL) 4-5 Umjar Mavlihanov (URS) 2-5 Kovács Attila (HUN) 4-5 Ion Drîmbă (ROU) 5-4 Jürgen Theuerkauff (EUA) 5-2 Sibata Szeidzsi (JPN) 5-2 Alexander Leckie (GBR) 5-3 |
4. | Jakov Rilszkij (URS) 6-10 |
kiesett | kiesett | 9. | ||
Marcel Parent | F. csoport Emil Ochyra (POL) 5-2 Walter Köstner (EUA) 5-2 Alexander Leckie (GBR) 5-3 Henry Sommerville (AUS) 5-1 John Bouchier-Hayes (IRL) 5-1 |
1. | A. csoport Jakov Rilszkij (URS) 4-5 Pézsa Tibor (HUN) 4-5 Dieter Wellmann (EUA) 5-4 Wladimiro Calarese (ITA) 5-4 Funamizu Micujuki (JPN) 5-0 Octavian Vintilă (ROU) 5-3 Keresztes Attila (USA) 3-5 |
4. | Tănase Mureșanu (ROU) 10-7 |
Pézsa Tibor (HUN) 7-10 |
Az 5–6. helyért Dieter Wellmann (EUA) 10-9 Emil Ochyra (POL) 5-10 |
6. | ||
Jacky Courtillat Jean-Claude Magnan Christian Noël Daniel Revenu Pierre Rodocanachi |
Tőr, csapat | A. csoport Egyesült Államok (USA) 9-3 Románia (ROU) 5-11 Argentína (ARG) 16-0 |
1. | Olaszország (ITA) 9-5 |
Szovjetunió (URS) 6-9 |
Bronzmérkőzés Japán (JPN) 9-4 |
||||
Claude Brodin Jacques Brodin Claude Bourquard Yves Dreyfus Jacques Guittet |
Párbajtőr, csapat | E. csoport Dél-Korea (KOR) 9-0 |
2. | erőnyerő | Egyesült Német Csapat (EUA) 8-4 |
Magyarország (HUN) 3-9 |
Bronzmérkőzés Svédország (SWE) 8 (64)-8 (59) |
|||
Claude Arabo Robert Fraisse Jacques Lefèvre Marcel Parent Jean-Ernest Ramez |
Kard, csapat | B. csoport Nagy-Britannia (GBR) 9-2 Ausztrália (AUS) 14-2 |
1. | Románia (ROU) 8-6 |
Olaszország (ITA) 7-8 |
Bronzmérkőzés Lengyelország (POL) 8 (59)-8 (60) |
4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 4. kör | ||||||
Ellenfél Eredmény |
Hely. | Ellenfél Eredmény |
Hely. | Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Brigitte Gapais-Dumont | Tőr, egyéni | C. csoport Juhász Katalin (HUN) 4-3 Maria Vicol (ROU) 4-1 Tommy Angell (USA) 4-1 Kerstin Palm (SWE) 3-4 Óvada Tomoko (JPN) 0-4 |
1. | C. csoport Antonella Ragno (ITA) 2-4 Heidi Schmid (EUA) 2-4 María Romano (ARG) 3-4 Mary Watts-Tobin (GBR) 1-4 Óvada Tomoko (JPN) 4-1 |
6. | kiesett | helyezetlen | ||
Annick Level | F. csoport Heidi Schmid (EUA) 1-4 Valentyina Prudszkova (URS) 2-4 Giovanna Masciotta (ITA) 1-4 Janet Wardell-Yerburgh (GBR) 3-4 María Romano (ARG) 4-2 |
5. | kiesett | helyezetlen | |||||
Cathérine Rousselet-Ceretti | A. csoport Harriet King (USA) 3-4 Rejtő Ildikó (HUN) 3-4 Helga Mees (EUA) 3-4 Christina Wahlberg (SWE) 4-2 Jan Redman (AUS) 4-0 Sin Gvangszuk ( ) (KOR) 4-4 Rájátszás: Christina Wahlberg (SWE) 4-1 |
4. | A. csoport Harriet King (USA) 1-4 Bruna Colombetti (ITA) 1-4 Juhász Katalin (HUN) 4-3 Valentyina Prudszkova (URS) 4-1 Mireya Rodríguez (CUB) 4-2 |
4. | Harriet King (USA) 8-6 |
Helga Mees (EUA) 6-8 |
Az 5–6. helyért Juhász Katalin (HUN) 7-8 |
7. | |
Marie-Chantal Demaille Brigitte Gapais-Dumont Annick Level Colette Revenu Cathérine Rousselet-Ceretti |
Tőr, csapat | A. csoport Nagy-Britannia (GBR) 9-7 |
2. | Egyesült Német Csapat (EUA) 8 (40)-8 (46) |
Az 5. helyért Románia (ROU) 6-9 |
6. |
Források
[szerkesztés]- France at the 1964 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
Az 1964. évi nyári olimpiai játékokon részt vevő nemzetek | |
---|---|
Afrika | |
Amerika | |
Ázsia | |
Európa |
|
Óceánia |
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.