Dánia a 2016. évi nyári olimpiai játékokon
Dánia az olimpiai játékokon | |||||
Dánia zászlaja | |||||
NOB-országkód: DEN | |||||
OOB | Dán Nemzeti Olimpiai Bizottság és Sportszövetség | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2016. évi nyári olimpiai játékok Rio de Janeiro | |||||
Versenyzők | 119 fő 16 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Caroline Wozniacki | ||||
Érmek 28. helyezés |
| ||||
Dánia az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Dánia a brazíliai Rio de Janeiróban megrendezett 2016. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 16 sportágban 119 sportoló képviselte, akik összesen 15 érmet szereztek.
Érmesek
[szerkesztés]Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
Arany | Nemzeti válogatott Mads Christiansen Michael Damgaard Jannick Green Mikkel Hansen Lasse Svan Hansen Henrik Toft Hansen René Toft Hansen Niklas Landin Jacobsen Mads Mensah Larsen Henrik Møllgaard Casper Ulrich Mortensen Jesper Nøddesbo Morten Olsen Kasper Søndergaard |
Kézilabda | Férfi |
Arany | Pernille Blume | Úszás | Női 50 m gyors |
Ezüst | Sara Slott Petersen | Atlétika | Női 400 m gát |
Ezüst | Mark Madsen | Birkózás | Férfi kötöttfogás, 75 kg |
Ezüst | Morten Jørgensen Kasper Winther Jørgensen Jacob Larsen |
Jacob BarsøeEvezés | Férfi könnyűsúlyú kormányos nélküli négyes |
Ezüst | Emma Jørgensen | Kajak-kenu | Női kajak egyes 500 m |
Ezüst | Jakob Fuglsang | Kerékpározás | Férfi egyéni mezőnyverseny |
Ezüst | Kamilla Rytter Juhl |
Christinna PedersenTollaslabda | Női páros |
Bronz | Hedvig Rasmussen |
Anne AndersenEvezés | Női kormányos nélküli kettes |
Bronz | Lasse Norman Hansen Niklas Larsen Frederik Madsen Rasmus Quaade |
Casper von FolsachKerékpározás | Férfi csapat üldözőverseny |
Bronz | Lasse Norman Hansen | Kerékpározás | Férfi omnium |
Bronz | Viktor Axelsen | Tollaslabda | Férfi egyes |
Bronz | Mie Østergaard Nielsen Jeanette Ottesen Rikke Møller Pedersen |
Pernille BlumeÚszás | Női 4 × 100 m vegyes váltó |
Bronz | Anne-Marie Rindom | Vitorlázás | Női laser radial |
Bronz | Katja Salskov-Iversen |
Jena Mai HansenVitorlázás | Női 49erFX osztály |
Asztalitenisz
[szerkesztés]- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Jonathan Groth | Egyes | erőnyerő | Benedek Oláh (FIN) 11–8, 11–5, 12–10, 11–3 |
Ma Lung ( ) (CHN) 3–11, 2–11, 3–11, 9–11 |
kiesett | 17. |
Atlétika
[szerkesztés]- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Andreas Bube | 800 m | 1:46,67 | 2. | 18. | 1:45,87 | 7. | 16. | kiesett | |
Ole Hesselbjerg | 3000 m akadály | 8:40,08 | 11. | 31. | kiesett | ||||
Abdi Ulad | Maraton | 2:17:06 | 35. |
- Női
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
[szerkesztés]Férfi
[szerkesztés]Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör |
Vigaszág elődöntő |
Bronz- mérkőzés |
Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Mark Madsen | 75 kg | erőnyerő | Saeid Abdevali (IRI) 1–1 |
Viktor Nemeš (SRB) 4–0 |
Bácsi Péter (HUN) 1–0 |
Roman Vlaszov (RUS) 1–5 |
Evezés
[szerkesztés]Férfi
Női
Golf
[szerkesztés]Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | Összesen | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Par | Pont | Par | Pont | Par | Pont | Par | Pontszám | Par | Helyezés | ||
Søren Kjeldsen | Férfi egyéni | 73 | +2 | 68 | −3 | 70 | −1 | 70 | −1 | 281 | −3 | 21. |
Thorbjørn Olesen | 70 | −1 | 68 | −3 | 74 | +3 | 71 | 0 | 283 | −1 | 30. | |
Nicole Larsen | Női egyéni | 67 | −4 | 68 | −3 | 81 | +10 | 71 | 0 | 287 | +3 | 36. |
Nanna Madsen | 69 | −2 | 69 | −2 | 72 | +1 | 69 | −2 | 279 | −5 | 13. |
Kajak-kenu
[szerkesztés]Gyorsasági
[szerkesztés]- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Helyezés | |||
René Holten Poulsen | Kajak egyes 1000 m | 3:35,722 | 1. | 8. | 3:34,344 | 4. | 4. | A | 3:36,840 | 6. | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Helyezés | |||
Henriette Engel Hansen | Kajak egyes 200 m | 42,455 | 6. | 20. | 43,300 | 8. | 22. | kiesett | 22. | ||
Emma Jørgensen | Kajak egyes 500 m | 1:55,660 | 2. | 14. | 1:55,193 | 2. | 2. | A | 1:54,326 | 2. | |
Amalie Thomsen Ida Villumsen |
Kajak kettes 500 m | 1:46,246 | 4. | 10. | 1:47,476 | 6. | 12. | B | 1:48,846 | 4. | 12. |
Emma Jørgensen Amalie Thomsen Ida Villumsen Henriette Engel Hansen |
Kajak négyes 500 m | 1:36,675 | 5. | 9. | 1:36,302 | 3. | 6. | A | 1:36,057 | 6. | 6. |
Kerékpározás
[szerkesztés]BMX
[szerkesztés]Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Idő | Helyezés | |||
Niklas Laustsen | Férfi | 36,199 | 24. | 19 | 7. | kiesett | 26. | |||
Simone Christensen | Női | 35,251 | 5. | 18 | 7. | kiesett | 13. |
Hegyi-kerékpározás
[szerkesztés]Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Simon Andreassen | Férfi terepverseny | 1:47:44 | 34. |
Annika Langvad | Női terepverseny | 1:33:48 | 11. |
Országúti kerékpározás
[szerkesztés]- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Jakob Fuglsang | Mezőnyverseny | 6:10:05 (+0:00) | |
Chris Anker Sørensen | 6:30:05 (+20:00) | 60. | |
Christopher Juul Jensen | 6:19:43 (+9:38) | 32. | |
Időfutam | 1:16:49,62 | 19. |
Pálya-kerékpározás
[szerkesztés]- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő |
Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő |
Saját idő | Helyezés | ||
Casper von Folsach Lasse Norman Hansen Niklas Larsen Frederik Madsen Rasmus Quaade |
Férfi csapat | 3:55,396 | 2. | Ausztrália (AUS) Alex Edmondson Michael Hepburn Callum Scotson Sam Welsford 3:53,429 |
3:53,542 | 3. | Bronzmérkőzés Új-Zéland (NZL) Pieter Bulling Aaron Gate Regan Gough Dylan Kennett 3:56,753 |
3:53,789 |
- Omnium
Versenyző | Versenyszám | 10 km-es scratch | 3 km-es egyéni üldözőverseny | Kieséses verseny | 500 m-es időfutam | 250 méter repülő rajt | 20 km-es pontverseny | Összesítés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Amalie Dideriksen | Női | 28 | 7. | 3:30,264 | 34 | 4. | 30 | 6. | 38,032 | 6 | 18. | 14,940 | 6 | 18. | 85 | 1. | 189 | 5. |
Kézilabda
[szerkesztés]Férfi
[szerkesztés]Dán férfi kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
Eredmények
[szerkesztés]Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Horvátország (CRO) | 5 | 4 | 0 | 1 | 147 | 134 | +13 | 8 |
Franciaország (FRA) | 5 | 4 | 0 | 1 | 152 | 126 | +26 | 8 |
Dánia (DEN) | 5 | 3 | 0 | 2 | 136 | 127 | +9 | 6 |
Katar (QAT) | 5 | 2 | 1 | 2 | 122 | 127 | –5 | 5 |
Argentína (ARG) | 5 | 1 | 0 | 4 | 110 | 126 | –16 | 2 |
Tunézia (TUN) | 5 | 0 | 1 | 4 | 118 | 145 | –27 | 1 |
2016. augusztus 7. 14:40 (19:40) |
Dánia (DEN) | 25–19 | Argentína (ARG) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Lah, Sok (SLO) |
Hansen, Svan 6 | (10–10) | Simonet 7 | ||
4× 3× | Jegyzőkönyv | 3× 3× |
2016. augusztus 9. 14:40 (19:40) |
Tunézia (TUN) | 23–31 | Dánia (DEN) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Pinto, Menezes (BRA) |
Jallouz 5 | (10–16) | Mortensen, Svan 8 | ||
2× 1× 1× | Jegyzőkönyv | 3× 3× |
2016. augusztus 11. 14:40 (19:40) |
Dánia (DEN) | 24–27 | Horvátország (CRO) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Geipel, Helbig (GER) |
Svan Hansen 9 | (12–15) | Duvnjak 8 | ||
3× 2× | Jegyzőkönyv | 5× 4× |
2016. augusztus 13. 14:40 (19:40) |
Dánia (DEN) | 26–25 | Katar (QAT) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Rashed, El-Sayed (EGY) |
Svan 7 | (14–14) | Marković 7 | ||
5× 4× | Jegyzőkönyv | 3× 3× |
2016. augusztus 15. 14:40 (19:40) |
Franciaország (FRA) | 33–30 | Dánia (DEN) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Lah, Sok (SLO) |
Mahé 9 | (17–16) | Hansen 8 | ||
3× 2× | Jegyzőkönyv | 5× 3× |
- Negyeddöntő
2016. augusztus 17. 17:00 (22:00) |
Dánia (DEN) | 37–30 | Szlovénia (SLO) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Lopéz, Ramírez (ESP) |
M. Hansen, Svan Hansen 8 | (16–13) | Bezjak, Janc 6 | ||
5× 3× | Jegyzőkönyv | 8× 4× |
- Elődöntő
2016. augusztus 19. 20:30 (01:30) |
Lengyelország (POL) | 28–29 (h. u.) | Dánia (DEN) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Horaček, Novotny (CZE) |
Bielecki 7 | (15–16, 25–25) | Hansen 10 | ||
3× 4× | Jegyzőkönyv | 3× 3× |
- Döntő
2016. augusztus 21. 14:00 (19:00) |
Dánia (DEN) | 28–26 | Franciaország (FRA) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Raluy, Sabroso (ESP) |
Hansen 8 | (16–14) | Guigou 6 | ||
4× 2× | Jegyzőkönyv | 2× 3× |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dánia (DEN) |
Labdarúgás
[szerkesztés]Férfi
[szerkesztés]Dán férfi labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
* - túlkoros játékos
Eredmények
[szerkesztés]Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat |
M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Brazília (BRA) | 3 | 1 | 2 | 0 | 4 | 0 | +4 | 5 |
Dánia (DEN) | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 4 | –3 | 4 |
Irak (IRQ) | 3 | 0 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 3 | 0 | 2 | 1 | 1 | 2 | –1 | 2 |
2016. augusztus 4.
13:00 (18:00) |
Irak (IRQ) | 0–0 | Dánia (DEN) |
---|---|---|
Jegyzőkönyv |
Estádio Nacional de Brasília, Brazíliaváros
Nézőszám: 18 000[1] Játékvezető: César Arturo Ramos (mexikói) |
2016. augusztus 7.
19:00 (0:00) |
Dánia (DEN) | 1–0 | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) |
---|---|---|
Skov 69' | (0–0) Jegyzőkönyv |
2016. augusztus 10.
22:00 (3:00) |
Dánia (DEN) | 0–4 | Brazília (BRA) |
---|---|---|
(0–2) Jegyzőkönyv |
Gabriel 26' 80' Gabriel Jesus 40' Luan Garcia 50' |
- Negyeddöntő
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dánia (DEN) | 8. |
Lovaglás
[szerkesztés]- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. kör | 2. kör | Döntő | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Anders Dahl | Selten Hw | Egyéni | 66,900 | 37. | 71,232 | 30. | kiesett | |||
Cathrine Dufour | Cassidy | 76,657 | 10. | 76,050 | 12. | 78,143 | 13. | 78,143 | 13. | |
Anna Kasprzak | Donnperignon | 73,943 | 23. | 74,524 | 15. | 76,982 | 14. | 76,982 | 14. | |
Agnete Kirk Thinggaard | Jojo Az | 72,229 | 27. | 72,465 | 26. | kiesett | ||||
Anders Dahl Cathrine Dufour Anna Kasprzak Agnete Kirk Thinggaard |
Selten Hw Cassidy Donnperignon Jojo Az |
Csapat | 74,276 | 6. | 74,346 | 6. | 74,311 | 6. |
Sportlövészet
[szerkesztés]- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Torben Grimmel | Sportpuska, fekvő | 621,4 | 23. | kiesett | |||
Jesper Hansen | Skeet | 121 | 6. | 14 | 5. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Stine Nielsen | Légpuska | 410,1 | 38. | kiesett | |
Sportpuska, összetett | 579 | 13. | kiesett |
Tenisz
[szerkesztés]- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés |
Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Caroline Wozniacki | Egyes | Lucie Hradecká (CZE) 6-2, 6-2 |
Petra Kvitová (CZE) 2-6, 4-6 |
kiesett | 17. |
Tollaslabda
[szerkesztés]Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés |
Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Hely. | Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Viktor Axelsen | Férfi egyes | L csoport Boonsak Ponsana (THA) 21–14, 21–13 I Donggun ( ) (KOR) 21–11, 21–13 |
1. | Scott Evans (IRL) 21–16, 21–12 |
Rajiv Ouseph (GBR) 21–12, 21–16 |
Csen Lung ( ) (CHN) 14–21, 15–21 |
Lin Tan ( ) (CHN) 15–21, 21–10, 21–17 |
||
Jan Østergaard Jørgensen | G csoport Raul Must (EST) 21–8, 21–15 Brice Leverdez (FRA) 21–11, 21–18 |
1. | Srikanth Kidambi (IND) 19–21, 19–21 |
kiesett | 9. | ||||
Mathias Boe Carsten Mogensen |
Férfi páros | C csoport Nagy-Britannia (GBR) Marcus Ellis Chris Langridge 21–9, 9–21, 21–16 Lengyelország (POL) Adam Cwalina Przemysław Wacha 21–17, 21–17 Dél-Korea (KOR) Kim Gi-Jung Kim Sa-Rang 15–21, 18–21 |
3. | kiesett | 9. | ||||
Line Kjærsfeldt | Női egyes | A csoport Nanna Vainio (FIN) 21–9, 21–8 Carolina Marín (ESP) 16–21, 13–21 |
2. | kiesett | 14. | ||||
Christinna Pedersen Kamilla Rytter Juhl |
Női páros | B csoport Kína (CHN) Luo Jing ( ) Luo Jü ( ) 11–21, 18–21 Egyesült Államok (USA) Eva Lee Paula Lynn Obanana 21–9, 21–6 Dél-Korea (KOR) Csong Gjongun ( ) Sin Szungcshan ( ) 21–16, 21–18 |
2. | Dél-Korea (KOR) Chang Ye-Na Lee So-Hee 28–26, 18–21, 21–15 |
Kína (CHN) Jü Jang ( ) Tang Jüan-ting ( ) 21–16, 14–21, 21–19 |
Japán (JPN) Macutomo Miszaki Takahasi Ajaka 21–18, 9–21, 19–21 |
|||
Joachim Fischer Nielsen Christinna Pedersen |
Vegyes páros | B csoport Lengyelország (POL) Nadieżda Kostiuczyk Robert Mateusiak 21–18, 23–21 Nagy-Britannia (GBR) Chris Adcock Gabrielle Adcock 19–21, 24–22, 17–21 Kína (CHN) Hszü Csen ( ) Ma Csin ( ) 24–22, 14–21, 16–21 |
4. | kiesett | 13. |
Triatlon
[szerkesztés]Versenyző | Versenyszám | 1,5 km úszás | Depózás 1 | 40 km kerékpározás | Depózás 2 | 10 km futás | Összesítés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Helyezés | ||
Andreas Schilling | Férfi | 18:11 | 0:48 | 55:33 | 0:38 | 33:46 | 1:48:56 | 28. |
Úszás
[szerkesztés]- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Mads Glæsner | 400 m gyors | 3:52,59 | 7. | 36. | kiesett | ||||
Anton Ipsen | 3:48,31 | 3. | 20. | kiesett | |||||
1500 m gyors | 15:05,91 | 1. | 18. | kiesett | |||||
Pál Joensen | 15:18,49 | 6. | 30. | kiesett | |||||
Viktor Bromer | 200 m pillangó | 1:55,77 | 2. | 7. | 1:55,59 | 4. | 7. | 1:55,64 | 6. |
Anders Lie Daniel Skaaning Søren Dahl Magnus Westermann |
4 × 200 m gyors | 7:12,66 | 7. | 12. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Pernille Blume | 50 m gyors | 24,23 | 1. | 1. | 24,28 | 1. | 1. | 24,07 | |
100 m gyors | 54,15 | 6. | 11.* | 54,19 | 6. | 11. | kiesett | ||
Jeanette Ottesen | 53,53 | 3.* | 5.* | 53,35 | 3. | 6. | 53,36 | 8. | |
50 m gyors | 24,48 | 2. | 5.* | 24,62 | 6. | 11. | kiesett | ||
100 m pillangó | 57,15 | 4. | 6. | 57,47 | 3. | 7. | 57,17 | 7. | |
Lotte Friis | 400 m gyors | 4:07,13 | 3. | 11. | kiesett | ||||
800 m gyors | 8:22,54 | 1. | 5. | 8:24,50 | 7. | ||||
Mie Østergaard Nielsen | 100 m hát | 59,13 | 2. | 4.* | 59,18 | 2. | 2. | 58,80 | 5. |
Rikke Møller Pedersen | 100 m mell | 1:06,58 | 2. | 6. | 1:07,07 | 4. | 10. | kiesett | |
200 m mell | 2:22,72 | 1. | 1. | 2:22,45 | 4. | 5. | 2:23,74 | 8. | |
Pernille Blume Julie Jensen Sarah Bro Mie Østergaard Nielsen |
4 × 100 m gyors | 3:39,45 | 6. | 12. | kiesett | ||||
Mie Østergaard Nielsen Rikke Møller Pedersen Jeanette Ottesen Pernille Blume |
4 × 100 m vegyes | 3:56,98 | 2. | 3. | 3:55,01 |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
Vitorlázás
[szerkesztés]Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | É | ||||
Sebastian Fleischer | Szörfvitorlázás | 15 | 14 | 9 | 12 | (22) | 11 | 17 | 20 | 2 | 11 | 6 | 18 | kiesett | 135 | 12. |
Jonas Høgh Christensen | Finn dingi | 13 | 2 | 4 | (24) | 10 | 11 | 16 | 16 | 17 | 20 | kiesett | 109 | 16. | ||
Michael Hansen | Laser | 6 | 24 | 23 | 20 | (31) | 31 | 19 | 26 | 5 | 26 | kiesett | 180 | 25. | ||
Christian Peter Lübeck Jonas Warrer |
49er osztály | 8 | 9 | (21) | 15 | 1 | 5 | 6 | 13 | 14 | 18 | 1 | 2 | 6 | 98 | 4. |
Női
Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | É | ||||
Allan Nørregaard Anette Viborg |
Nacra 17 | 8 | 9 | 9 | 14 | 10 | 12 | (17) | 9 | 7 | 11 | 5 | 15 | kiesett | 108 | 12. |
Jegyzetek
[szerkesztés]- ↑ Match report. [2016. augusztus 8-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2016. augusztus 8.)
Források
[szerkesztés]- Denmark at the 2016 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.