Első versenyAUS 2011-es Formula–1 ausztrál nagydíj
Utolsó versenyBRA 2011-es Formula–1 brazil nagydíj
Győzelmek1
Dobogós helyezések10
Edzéselsőségek0
Leggyorsabb körök3

A Ferrari 150° Italia a Scuderia Ferrari által épített Formula-1-es versenyautó, melyet a 2011-es bajnokságban használt a csapat. Pilótái a második közös idényüket kezdő Fernando Alonso és Felipe Massa voltak. Az autó a nevét Olaszország egyesítésének 150. évfordulója alkalmából kapta, azonban a korábban választott F-150 elnevezést nem használhatták, mert az a Ford Motor Company védjegye.[1] (Magyarországon is a Ford cég lajstromozott védjegye.)[2]

A szezon

Az előző évi remek teljesítményhez képest meglepő volt a Ferrari tempójának a hiánya, különösen az időmérő edzéseken. Alonso és Massa másfél-két másodperccel voltak elmaradva Ausztráliában a pole pozíciós Sebastian Vetteltől. A versenyeken aztán szépen teljesítettek, de az eleve rossz startpozíció miatt nagyon messzire nem juthattak: Alonso negyedik, Massa hetedik lett. Az első három verseny után dobogós helyezés nélkül, a konstruktőrök közt harmadik helyen, már 55 pont lemaradásban álltak a Red Bull mögött. Törökországban aztán Alonso megszerezte harmadik helyével az első dobogós pozíciót, míg Massa csak szenvedett.

Spanyolországban Alonso a negyedik helyről indult, viszont hamar az élre állt. A versenytempó hiánya miatt aztán elkezdett visszaesni, majd amikor kemény keverékű gumikra váltott, a helyzet még rosszabb lett. Alonso az ötödik helyen fejezte be a versenyt, de úgy, hogy körhátrányba került a győztes Vetteltől. Aldo Costát, a technikai igazgatót a verseny után el is bocsátotta a csapat.

Monacóban a rossz időmérő után Alonso szép versenyt futott, és ha a futam vége felé egy versenybaleset nem akadályozta volna, akár a győzelmet is megszerezhette volna, így viszont be kellett érnie a második hellyel. Kanadában aztán az időmérő is jól sikerült (második-harmadik hely), de a rossz versenykörülmények miatt Alonso kiesett, Massa pedig csak hatodik lett. Időközben az FIA betiltott pár technikát, amelyet főként a rivális Red Bull és McLaren csapatok használtak, így a Ferrari formája kissé javult. Valenciában Alonso már második lett, majd a Brit Nagydíjat meg is tudták nyerni, jókora, 15 másodperces előnnyel. Ennek az is az oka volt, hogy a futam előtt betiltották a befújt diffúzorokat, amely tiltást a futam után fel is oldottak. Futamot az évben már nem is sikerült nyerniük, Alonso még öt dobogós helyezést ért el, Massa pedig még ennyit sem, így a csapat a 3. helyen zárta a világbajnokságot. Alonso a negyedik helyet érte el, ami az előző évi jó teljesítményhez képest kiábrándító volt.

Eredmények

Év Csapat Motor Gumik Pilóták 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Pontok Helyezés
2011 Scuderia Ferrari Marlboro Ferrari 056 P AUS MAL CHN TUR ESP MON CAN EUR GBR GER HUN BEL ITA SIN JPN KOR IND ABU BRA 375 3.