Edició
|
Or
|
Argent
|
Bronze
|
1908 Londres
|
França Gaston Alibert Bernard Gravier Alexandre Lippmann Eugène Olivier Henri-Georges Berger Charles Collignon Jean Stern
|
Regne Unit Edgar Amphlett Leaf Daniell Cecil Haig Robert Montgomerie Martin Holt Edgar Seligman
|
Bèlgica Paul Anspach Fernand Bosmans Fernand de Montigny François Rom Victor Willems Désiré Beaurain Ferdinand Feyerick
|
1912 Estocolm
|
Bèlgica Paul Anspach Henri Anspach Robert Hennet Fernand de Montigny Jacques Ochs Gaston Salmon Victor Willems
|
Regne Unit Edgar Seligman Edgar Amphlett Robert Montgomerie John Blake Percival Davson Arthur Everitt Sydney Mertineau Martin Holt
|
Països Baixos Adrianus de Jong Willem van Blijenburgh Jetze Doorman Leonardus Salomonson George van Rossem
|
1920 Anvers
|
Itàlia Aldo Nadi Nedo Nadi Olivier Abelardo Giovanni Canova Dino Urbani Tullio Bozza Andrea Marrazzi Antonio Allochio T. Constantino Paolo Thaon di Revel
|
Bèlgica Paul Anspach Léon Tom Ernest Gevers Félix Goblet d'Alviella Victor Boin Joseph De Craecker Philippe De Beaulieu Orphile De Montigny
|
França Armand Massard Alexandre Lippmann Gustave Buchard Georges Casanova Georges Trombert Gaston Amson Émile Moreau
|
1924 París
|
França Lucien Gaudin Georges Buchard Roger Ducret André Labattut Lionel Liottel Alexandre Lippmann Georges Tainturier
|
Bèlgica Paul Anspach Joseph De Craecker Charles Delporte Orphile De Montigny Ernest Gevers Léon Tom
|
Itàlia Giulio Basletta Marcello Bertinetti Giovanni Canova Vincenzo Cuccia Virgilio Mantegazza Oreste Moricca
|
1928 Amsterdam
|
Itàlia Carlo Agostoni Giulio Basletta Marcello Bertinetti Giancarlo Cornaggia Renzo Minoli Franco Riccardi
|
França Armand Massard Georges Buchard Gaston Amson Emile Cornic Bernard Schmetz René Barbier
|
Portugal Paulo de Eca Leal Mário de Noronha Jorge de Paiva Frederico Paredes Joao Sassetti Henrique da Silveira
|
1932 Los Angeles
|
França Fernand Jourdant Bernard Schmetz Georges Tainturier Georges Buchard Jean Piot Philippe Cattiau
|
Itàlia Saverio Ragno Giancarlo Cornaggia Franco Riccardi Carlo Agostoni Renzo Minoli
|
Estats Units George Calnan Gustave Heiss Frank Righeimer Tracy Jaeckel Curtis Shears Miguel De Capriles
|
1936 Berlín
|
Itàlia Edoardo Mangiarotti Saverio Ragno Giancarlo Cornaggia Giancarlo Brusati Franco Riccardi
|
Suècia Hans Drakenberg Hans Granfelt Gustaf Dyrssen Gustav Almgren Birger Cederin Sven Thofelt
|
França Henri Dulieux Philippe Cattiau Georges Buchard Paul Wormser Michel Pécheux Bernard Schmetz
|
1948 Londres
|
França Maurice Huet Michel Pécheux Marcel Desprets Edouard Artigas Henri Guérin Henri Lepage
|
Itàlia Luigi Cantone Marco Antonio Mandruzzato Carlo Agostoni Edoardo Mangiarotti Fiorenzo Marini Dario Mangiarotti
|
Suècia Frank Cervell Carl Forssell Bengt Ljungquist Sven Thofelt Per Hjalmar Carleson Arne Tollbom
|
1952 Hèlsinki
|
Itàlia Roberto Battaglia Carlo Pavesi Franco Bertinetti Giuseppe Delfino Dario Mangiarotti Edoardo Mangiarotti
|
Suècia Berndt-Otto Rehbinder Bengt Ljungquist Per Hjalmar Carleson Carl Forssell Sven Fahlman Lennart Magnusson
|
Suïssa Otto Rüfenacht Paul Meister Oswald Zappelli Paul Barth Willy Fitting Mario Valota
|
1956 Melbourne
|
Itàlia Giuseppe Delfino Franco Bertinetti Alberto Pellegrino Giorgio Anglesio Carlo Pavesi Edoardo Mangiarotti
|
Hongria Bela Rerrich Ambrus Nagy Barnabas Berzsenyi Jozsef Marosi Jozsef Sakovics Lajos Balthazar
|
França Yves Dreyfus Rene Queyroux Daniel Dagallier Claude Nigon Armand Mouyal
|
1960 Roma
|
Itàlia Giuseppe Delfino Alberto Pellegrino Carlo Pavesi Edoardo Mangiarotti Fiorenzo Marini Gianluigi Saccaro
|
Regne Unit Allan Jay Michael Howard John Pelling Henry Hoskyns Raymond Harrison Michael Alexander
|
Unió Soviètica Valentin Chernikov Guram Kostava Arnold Chernushevich Bruno Khabarov Aleksandr Pavlovsky
|
1964 Tòquio
|
Hongria Arpad Barany Istvan Kausz Gyözö Kulcsar Zoltan Nemere Tamas Gabos
|
Itàlia Alberto Pellegrino Giovanni Breda Gianluigi Saccaro Gianfranco Paolucci Giuseppe Delfino
|
França Jacques Brodin Claude Bourquard Yves Dreyfus Claude Brodin Jaques Brittet
|
1968 Ciutat de Mèxic
|
Hongria Csaba Fenyvesi Zoltan Nemere Pál Schmitt Gyözö Kulcsar Pal Nagy
|
Unió Soviètica Grigory Kriss Iosif Vitebsky Aleksei Nikanchikov Yuri Smolyakov Viktor Modzalevsky
|
Polònia Bogdan Andrzejewski Michał Butkiewicz Bogdan Gonsior Henryk Nielaba Kazimierz Barburski
|
1972 Múnic
|
Hongria Sándor Erdös Csaba Fenyvesi Gyözö Kulcsar Pal Schmitt Istvan Osztrics
|
Suïssa Guy Evequoz Daniel Giger Christian Kauter Peter Lötscher François Suchanecki
|
Unió Soviètica Viktor Modzalevsky Sergei Paramonov Igor Valetov Georgi Zažitski Grigori Kriss
|
1976 Mont-real
|
Suècia Carl von Essen Hans Jacobson Rolf Edling Leif Högström Göran Flodström
|
RFA Alexander Pusch Hans-Jürgen Hehn Reinhold Behr Volker Fischer Hanns Jana
|
Suïssa François Suchanecki Michel Poffet Daniel Giger Christian Kauter Jean-Blaise Evequoz
|
1980 Moscou
|
França Philippe Riboud Patrick Picot Hubert Gardas Philippe Boisse Michel Salesse
|
Polònia Piotr Jabłkowski Andrzej Lis Leszek Swornowski Ludomir Chronowski Mariusz Strzałka
|
Unió Soviètica Ashot Karagian Boris Lukomsky Aleksander Abushackmetov Aleksander Mozhaev Vladimir Smirnov
|
1984 Los Angeles
|
RFA Elmar Borrmann Volker Fischer Gerhard Heer Rafael Nickel Alexander Pusch
|
França Philippe Boisse Jean-Michel Henry Olivier Lenglet Philippe Riboud Michel Salesse
|
Itàlia Stefano Bellone Sandro Cuomo Cosimo Ferro Roberto Manzi Angelo Mazzoni
|
1988 Seül
|
França Frederic Delpla Jean-Michel Henry Olivier Lenglet Philippe Riboud Eric Srecki
|
RFA Elmar Borrmann Volker Fischer Thomas Gerull Alexander Pusch Arnd Schmitt
|
Unió Soviètica Andrei Chouvalov Pàvel Kolobkov Vladimir Reznichenko Mikhail Tishko Igor Tikhomirov
|
1992 Barcelona
|
Alemanya Elmar Borrmann Robert Felisiak Arnd Schmitt Uwe Proske Vladimir Reznitchenko
|
Hongria Ivan Kovacs Krisztian Kulcsar Ferenc Hegedus Ernõ Kolczonay Gabor Totola
|
Equip Unificat Pàvel Kolobkov Andrei Chouvalov Sergei Kravchouk Sergei Kostarev Valeri Zacharevich
|
1996 Atlanta
|
Itàlia Sandro Cuomo Angelo Mazzoni Maurizio Randazzo
|
Rússia Aleksandr Beketov Pàvel Kolobkov Valeriy Zakharevich
|
França Jean-Michel Henry Robert Leroux Eric Srecki
|
2000 Sydney
|
Itàlia Angelo Mazzoni Paolo Milanoli Maurizio Randazzo Alfredo Rota
|
França Jean di Martino Robert Leroux Hughes Obry Eric Srecki
|
Cuba Nelson Loyola Cándido Alberto Maya Carlos Pedroso Ivan Trevejo
|
2004 Atenes
|
França Fabrice Jeannet Jerome Jeannet Hugues Obry Érik Boisse
|
Hongria Gábor Boczkó Krisztián Kulcsár Iván Kovács Géza Imre
|
Alemanya Sven Schmid Jörg Fiedler Daniel Strigel
|
2008 Pequín
|
França Jérôme Jeannet Fabrice Jeannet Ulrich Robeiri
|
Polònia Robert Andrzejuk Tomasz Motyka Adam Wiercioch Radosław Zawrotniak
|
Itàlia Stefano Carozzo Diego Confalonieri Alfredo Rota Matteo Tagliariol
|
2016 Rio
|
França Gauthier Grumier Yannick Borel Daniel Jérent Jean-Michel Lucenay
|
Itàlia Enrico Garozzo Marco Fichera Paolo Pizzo Andrea Santarelli
|
Hongria Gábor Boczkó Géza Imre András Rédli Péter Somfai
|
2020 Tòquio
|
Japó Koki Kano Kazuyasu Minobe Masaru Yamada Satoru Uyama
|
ROC Sergey Bida Sergey Khodos Pavel Sukhov Nikita Glazkov
|
Corea del Sud Park Sang-young Ma Se-geon Song Jae-ho Kweon Young-jun
|