Esgrima als Jocs Olímpics d'Estiu del 2000
Tipus | disciplina esportiva olímpica |
---|---|
Esport | esgrima |
Part de | Jocs Olímpics d'Estiu de 2000 |
Localització i Dates | |
Localització | Sydney (Nova Gal·les del Sud) 33° 52′ 04″ S, 151° 12′ 36″ E / 33.8678°S,151.21°E |
Estat | Austràlia |
Data | 2000 |
Competició | |
Resultat | Kim Young-ho Pavel Kolobkov |
Als Jocs Olímpics d'Estiu del 2000 celebrats a la ciutat de Sydney (Austràlia) es disputaren 10 proves d'esgrima, sis d'elles en categoria masculina i quatre en categoria femenina.
Participaren 217 esgrimistes, 134 homes i 83 dones, de 40 comitès nacionals diferents.
Resum de medalles
[modifica]Categoria masculina
[modifica]Prova | Or | Argent | Bronze |
Floret individual Detalls |
Kim Young-Ho | Ralf Bissdorf | Dmitri Chevtchenko |
Floret per equips Detalls |
França Jean-Noel Ferrari Brice Guyart Patrice Lhotellier Lionel Plumenail |
R.P. de la Xina Dong Zhaozhi Wang Haibin Ye Chong Zhang Jie |
Itàlia Daniele Crosta Gabriele Magni Salvatore Sanzo Matteo Zennaro |
Espasa individual Detalls |
Pàvel Kolobkov | Hughes Obry | Lee Sang-Ki |
Espasa per equips Detalls |
Itàlia Angelo Mazzoni Paolo Milanoli Maurizio Randazzo Alfredo Rota |
França Jean-François di Martino Robert Leroux Hughes Obry Eric Srecki |
Cuba Nelson Loyola Candido Alberto Maya Carlos Pedroso Ivan Trevejo |
Sabre individual Detalls |
Mihai Claudiu Covaliu | Mathieu Gourdain | Wiradech Kothny |
Sabre per equips Detalls |
Rússia Serguei Charikov Alexey Dyachenko Alexei Frossine Stanislav Pozdniakov |
França Mathieu Gourdain Julien Pillet Cedric Seguin Damien Touya |
Alemanya Dennis Bauer Wiradech Kothny Eero Lehmann Alexander Weber |
Categoria femenina
[modifica]Prova | Or | Argent | Bronze |
Floret individual Detalls |
Valentina Vezzali | Rita Koenig | Giovanna Trillini |
Floret per equips Detalls |
Itàlia Diana Bianchedi Annamaria Giacometti Giovanna Trillini Valentina Vezzali |
Polònia Sylwia Gruchała Magdalena Mroczkiewicz Anna Rybicka Barbara Wolnicka |
Alemanya Sabine Bau Rita Koenig Gesine Schiel Monika Weber |
Espasa individual Detalls |
Timea Nagy | Gianna Habluetzel | Laura Flessel |
Espasa per equips Detalls |
Rússia Karina Aznavourian Oxana Ermakova Tatiana Logounova Maria Mazina |
Suïssa Gianna Habluetzel Sophie Lamon Diana Romagnoli Tabea Steffen |
R.P. de la Xina Li Na Liang Qin Liu Yingqing Yang Shaoqi |
Medaller
[modifica]Posició | País | Total | |||
---|---|---|---|---|---|
1 | Itàlia | 3 | 0 | 2 | 5 |
2 | Rússia | 3 | 0 | 1 | 4 |
3 | França | 1 | 4 | 1 | 6 |
4 | Corea del Sud | 1 | 0 | 1 | 2 |
5 | Hongria | 1 | 0 | 0 | 1 |
Romania | 1 | 0 | 0 | 1 | |
7 | Alemanya | 0 | 2 | 3 | 5 |
8 | Suïssa | 0 | 2 | 0 | 2 |
9 | R.P. de la Xina | 0 | 1 | 1 | 2 |
10 | Polònia | 0 | 1 | 0 | 1 |
11 | Cuba | 0 | 0 | 1 | 1 |
Enllaços externs
[modifica]Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.