Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2006
| |||
Dyscyplina | |||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Szczegóły turnieju | |||
Gospodarz | |||
Otwarcie | |||
Zamknięcie (finał) | |||
Liczba drużyn |
24 | ||
Liczba hal |
6 (w 5 miastach) | ||
I miejsce | |||
II miejsce | |||
III miejsce | |||
Statystyki turnieju | |||
Liczba meczów |
104 | ||
Najlepszy zawodnik (MVP) |
Mistrzostwa Świata w Siatkówce Kobiet 2006 odbyły się w Japonii w dniach 31 października – 16 listopada.
Była to 15. edycja mistrzostw organizowanych przez FIVB. Uczestniczyły w niej 24 drużyny z całego globu.
Zaraz po paniach swoje mistrzostwa rozpoczęli panowie.
Mistrzyniami świata zostały Rosjanki, które w finale pokonały reprezentację Brazylii 3:2.
Eliminacje i uczestnicy
[edytuj | edytuj kod]
Afryka (CAVB) Azja & Oceania (AVC)
Ameryka Południowa (CSV) |
Europa (CEV)
Ameryka Północna (NORCECA) |
Pierwsza faza grupowa
[edytuj | edytuj kod]Grupa A
[edytuj | edytuj kod]Mecze były rozgrywane w Tokio
Wyniki
31 października 2006 |
Korea Południowa | 3:0 (25:16, 25:15, 25:17) | Kostaryka |
Polska | 3:1 (25:15, 25:17, 20:25, 25:20) | Kenia |
Chińskie Tajpej | 3:1 (18:25, 25:18, 25:19, 25:23) | Japonia |
1 listopada 2006 |
Kenia | 0:3 (13:25, 9:25, 27:29) | Chińskie Tajpej |
Korea Południowa | 2:3 (21:25, 25:23, 24:26, 25:23, 12:15) | Polska |
Kostaryka | 0:3 (9:25, 11:25, 14:25) | Japonia |
3 listopada 2006 |
Chińskie Tajpej | 3:2 (26:24, 16:25, 29:27, 24:26, 15:10) | Korea Południowa |
Polska | 3:1 (25:17, 20:25, 25:11, 25:14) | Kostaryka |
Japonia | 3:0 (25:11, 25:17, 25:10) | Kenia |
4 listopada 2006 |
Kostaryka | 3:2 (19:25, 23:25, 25:16, 32:30, 15:9) | Kenia |
Polska | 1:3 (19:25, 18:25, 25:23, 23:25) | Chińskie Tajpej |
Korea Południowa | 1:3 (21:25, 25:21, 21:25, 22:25) | Japonia |
5 listopada 2006 |
Chińskie Tajpej | 3:0 (25:10, 25:18, 25:12) | Kostaryka |
Kenia | 0:3 (13:25, 13:25, 12:25) | Korea Południowa |
Polska | 1:3 (22:25, 28:30, 28:26, 18:25) | Japonia |
Tabela
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | wyg. | zdob. | |||||||||
1 | Chińskie Tajpej | 10 | 5 | 15 | 445 | ||||||
2 | Japonia | 9 | 5 | 13 | 437 | ||||||
3 | Polska | 8 | 5 | 11 | 483 | ||||||
4 | Korea Południowa | 7 | 5 | 11 | 458 | ||||||
5 | Kostaryka | 6 | 5 | 4 | 303 | ||||||
6 | Kenia | 5 | 5 | 3 | 307 |
Źródło: the-sports.org
Zasady ustalania kolejności: .
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt
awans do drugiej rundy
Grupa B
[edytuj | edytuj kod]Mecze były rozgrywane w Sapporo
Wyniki
31 października 2006 |
Dominikana | 0:3 (17:25, 16:25, 21:25) | Niemcy |
Meksyk | 0:3 (8:25, 11:25, 10:25) | Rosja |
Chiny | 3:1 (25:23, 24:26, 25:16, 25:22) | Azerbejdżan |
1 listopada 2006 |
Azerbejdżan | 1:3 (19:25, 21:25, 25:19, 20:25) | Rosja |
Niemcy | 3:0 (25:18, 25:21, 25:19) | Meksyk |
Chiny | 3:0 (25:19, 25:17, 25:23) | Dominikana |
2 listopada 2006 |
Dominikana | 1:3 (25:21, 21:25, 21:25, 14:25) | Azerbejdżan |
Rosja | 3:1 (25:22, 25:21, 17:25, 25:23) | Niemcy |
Meksyk | 0:3 (20:25, 10:25, 12:25) | Chiny |
4 listopada 2006 |
Chiny | 1:3 (25:20, 23:25, 17:25, 12:25) | Rosja |
Azerbejdżan | 0:3 (25:27, 18:25, 20:25) | Niemcy |
Dominikana | 3:0 (25:20, 25:19, 25:12) | Meksyk |
5 listopada 2006 |
Niemcy | 3:1 (20:25, 25:18, 25:21, 25:23) | Chiny |
Meksyk | 0:3 (14:25, 10:25, 16:25) | Azerbejdżan |
Rosja | 3:1 (25:17, 20:25, 25:18, 25:19) | Dominikana |
Tabela
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | wyg. | zdob. | |||||||||
1 | Rosja | 10 | 5 | 15 | 451 | ||||||
2 | Niemcy | 9 | 5 | 13 | 413 | ||||||
3 | Chiny | 8 | 5 | 11 | 413 | ||||||
4 | Azerbejdżan | 7 | 5 | 8 | 406 | ||||||
5 | Dominikana | 6 | 5 | 5 | 348 | ||||||
6 | Meksyk | 5 | 5 | 0 | 220 |
Źródło: the-sports.org
Zasady ustalania kolejności: .
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt
awans do drugiej rundy
Grupa C
[edytuj | edytuj kod]Mecze były rozgrywane w Kobe
Wyniki
31 października 2006 |
Brazylia | 3:0 (25:21, 25:15, 25:18) | Portoryko |
Holandia | 3:0 (25:16, 25:17, 25:18) | Kamerun |
Stany Zjednoczone | 3:2 (19:25, 25:19, 25:19, 26:28, 16:14) | Kazachstan |
1 listopada 2006 |
Kazachstan | 0:3 (17:25, 13:25, 16:25) | Brazylia |
Kamerun | 0:3 (17:25, 23:25, 20:25) | Portoryko |
Holandia | 2:3 (19:25, 22:25, 29:27, 25:20, 7:15) | Stany Zjednoczone |
2 listopada 2006 |
Brazylia | 3:2 (25:18, 23:25, 23:25, 25:18, 15:9) | Holandia |
Portoryko | 3:1 (25:23, 22:25, 25:20, 25:23) | Kazachstan |
Stany Zjednoczone | 3:0 (25:17, 25:18, 25:11) | Kamerun |
4 listopada 2006 |
Stany Zjednoczone | 0:3 (23:25, 21:25, 13:25) | Brazylia |
Kamerun | 0:3 (20:25, 13:25, 12:25) | Kazachstan |
Holandia | 3:0 (30:28, 25:17, 25:18) | Portoryko |
5 listopada 2006 |
Brazylia | 3:0 (25:13, 25:14, 25:8) | Kamerun |
Portoryko | 0:3 (14:25, 16:25, 15:25) | Stany Zjednoczone |
Kazachstan | 2:3 (18:25, 29:27, 18:25, 25:22, 13:15) | Holandia |
Tabela
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | wyg. | zdob. | |||||||||
1 | Brazylia | 10 | 5 | 15 | 411 | ||||||
2 | Stany Zjednoczone | 9 | 5 | 12 | 430 | ||||||
3 | Holandia | 8 | 5 | 13 | 466 | ||||||
4 | Portoryko | 7 | 5 | 6 | 334 | ||||||
5 | Kazachstan | 6 | 5 | 8 | 420 | ||||||
6 | Kamerun | 5 | 5 | 0 | 237 |
Źródło: the-sports.org
Zasady ustalania kolejności: .
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt
awans do drugiej rundy
Grupa D
[edytuj | edytuj kod]Mecze były rozgrywane w Nagoii
Wyniki
31 października 2006 |
Peru | 3:0 (25:19, 25:6, 25:13) | Egipt |
Turcja | 0:3 (20:25, 25:27, 21:25) | Kuba |
Włochy | 1:3 (18:25, 22:25, 25:19, 25:27) | Serbia i Czarnogóra |
1 listopada 2006 |
Egipt | 0:3 (11:25, 13:25, 8:25) | Turcja |
Serbia i Czarnogóra | 3:1 (25:22, 22:25, 25:20, 25:23) | Kuba |
Włochy | 3:0 (25:15, 25:16, 25:14) | Peru |
2 listopada 2006 |
Peru | 2:3 (25:23, 25:21, 20:25, 16:25, 23:25) | Serbia i Czarnogóra |
Kuba | 3:0 (25:9, 25:9, 25:15) | Egipt |
Turcja | 0:3 (23:25, 17:25, 14:25) | Włochy |
4 listopada 2006 |
Serbia i Czarnogóra | 3:0 (25:9, 25:13, 25:15) | Egipt |
Peru | 2:3 (27:25, 18:25, 25:21, 19:25, 9:15) | Turcja |
Włochy | 3:1 (25:27, 25:19, 25:21, 25:19) | Kuba |
5 listopada 2006 |
Turcja | 0:3 (25:27, 23:25, 15:25) | Serbia i Czarnogóra |
Kuba | 3:2 (22:25, 25:16, 17:25, 25:16, 15:10) | Peru |
Egipt | 0:3 (17:25, 7:25, 10:25) | Włochy |
Tabela
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | wyg. | zdob. | |||||||||
1 | Serbia i Czarnogóra | 10 | 5 | 15 | 464 | ||||||
2 | Włochy | 9 | 5 | 13 | 415 | ||||||
3 | Kuba | 8 | 5 | 11 | 432 | ||||||
4 | Turcja | 7 | 5 | 6 | 369 | ||||||
5 | Peru | 6 | 5 | 9 | 419 | ||||||
6 | Egipt | 5 | 5 | 0 | 174 |
Źródło: the-sports.org
Zasady ustalania kolejności: .
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt
awans do drugiej rundy
Druga faza grupowa
[edytuj | edytuj kod]Uczestniczyło w niej 16 drużyn podzielonych na dwie grupy. Grupę E utworzyło 8 drużyn, które zajęły cztery pierwsze miejsca w grupach A i D. Podobnie grupę F utworzyły zespoły z grup B i C. Każdej z drużyn zostały zaliczone wyniki z pierwszej fazy grupowej osiągnięte w spotkaniach z rywalami, którzy również awansowali do drugiej fazy grupowej.
Do półfinałów awansowały zespoły, które zajęły w grupach miejsca pierwsze i drugie. Reprezentacje w grupach E i F plasujące się na miejscach 3. i 4., zmierzyły się w walce o miejsca 5.-8., zaś zespoły z pozycji 5. i 6. zagrały o miejsca 9.-12.
Grupa E
[edytuj | edytuj kod]Wyniki
8 listopada 2006 |
Korea Południowa | 0:3 (23:25, 19:25, 22:25) | Serbia |
Polska | 0:3 (19:25, 22:25, 13:25) | Włochy |
Japonia | 1:3 (25:22, 23:25, 22:25, 22:25) | Kuba |
Chińskie Tajpej | 1:3 (17:25, 16:25, 25:21, 17:25) | Turcja |
9 listopada 2006 |
Korea Południowa | 0:3 (18:25, 19:25, 13:25) | Włochy |
Polska | 0:3 (15:25, 22:25, 14:25) | Serbia i Czarnogóra |
Japonia | 3:1 (30:28, 22:25, 25:21, 25:17) | Turcja |
Chińskie Tajpej | 0:3 (21:25, 20:25, 14:25) | Kuba |
11 listopada 2006 |
Korea Południowa | 0:3 (19:25, 14:25, 22:25) | Kuba |
Polska | 0:3 (18:25, 22:25, 19:25) | Turcja |
Japonia | 3:2 (18:25, 22:25, 25:18, 25:21, 15:11) | Serbia i Czarnogóra |
Chińskie Tajpej | 0:3 (15:25, 13:25, 14:25) | Włochy |
12 listopada 2006 |
Korea Południowa | 3:0 (25:14, 25:13, 25:22) | Turcja |
Polska | 0:3 (18:25, 26:28, 23:25) | Kuba |
Japonia | 0:3 (17:25, 26:28, 23:25) | Włochy |
Chińskie Tajpej | 2:3 (22:25, 26:24, 25:19, 15:25, 13:15) | Serbia i Czarnogóra |
Tabela
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | wyg. | zdob. | |||||||||
1 | Włochy | 13 | 7 | 19 | 568 | ||||||
2 | Serbia i Czarnogóra | 13 | 7 | 20 | 628 | ||||||
3 | Kuba | 12 | 7 | 17 | 578 | ||||||
4 | Japonia | 11 | 7 | 14 | 652 | ||||||
5 | Chińskie Tajpej | 10 | 7 | 12 | 574 | ||||||
6 | Turcja | 9 | 7 | 7 | 493 | ||||||
7 | Korea Południowa | 8 | 7 | 8 | 552 | ||||||
8 | Polska | 8 | 7 | 5 | 524 |
Źródło: the-sports.org
Zasady ustalania kolejności: .
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt
awans do półfinałów
mecze o miejsca 5-8.
mecze o miejsca 9-12.
Grupa F
[edytuj | edytuj kod]Wyniki
8 listopada 2006 |
Rosja | 3:0 (25:16, 25:10, 25:20) | Portoryko |
Niemcy | 2:3 (25:23, 21:25, 23:25, 25:23, 14:16) | Holandia |
Chiny | 3:1 (20:25, 25:23, 25:22, 25:17) | Stany Zjednoczone |
Azerbejdżan | 0:3 (19:25, 21:25, 23:25) | Brazylia |
9 listopada 2006 |
Rosja | 3:0 (25:17, 25:18, 25:16) | Holandia |
Niemcy | 3:0 (25:23, 25:22, 25:22) | Portoryko |
Chiny | 2:3 (26:24, 25:20, 21:25, 16:25, 17:19) | Brazylia |
Azerbejdżan | 3:2 (25:19, 16:25, 25:22, 25:27, 15:13) | Stany Zjednoczone |
11 listopada 2006 |
Rosja | 3:0 (25:20, 25:21, 25:17) | Stany Zjednoczone |
Niemcy | 0:3 (16:25, 22:25, 15:25) | Brazylia |
Chiny | 3:0 (28:26, 25:14, 25:22) | Portoryko |
Azerbejdżan | 0:3 (24:26, 22:25, 24:26) | Holandia |
12 listopada 2006 |
Rosja | 1:3 (29:27, 14:25, 25:27, 22:25) | Brazylia |
Niemcy | 2:3 (27:25, 23:25, 25:19, 24:26, 11:15) | Stany Zjednoczone |
Chiny | 2:3 (25:21, 25:17, 23:25, 22:25, 12:15) | Holandia |
Azerbejdżan | 3:0 (25:21, 25:18, 25:18) | Portoryko |
Tabela
Lp. | Drużyna | Pkt | Mecze | Sety | Małe punkty | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | wyg. | zdob. | |||||||||
1 | Brazylia | 14 | 7 | 21 | 628 | ||||||
2 | Rosja | 13 | 7 | 19 | 596 | ||||||
3 | Holandia | 11 | 7 | 16 | 620 | ||||||
4 | Chiny | 10 | 7 | 15 | 648 | ||||||
5 | Niemcy | 10 | 7 | 14 | 609 | ||||||
6 | Stany Zjednoczone | 10 | 7 | 12 | 605 | ||||||
7 | Azerbejdżan | 9 | 7 | 8 | 549 | ||||||
8 | Portoryko | 7 | 7 | 0 | 394 |
Źródło: the-sports.org
Zasady ustalania kolejności: .
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt
awans do półfinałów
mecze o miejsca 5-8.
mecze o miejsca 9-12.
Faza pucharowa
[edytuj | edytuj kod]Mecze o miejsca 9-12.
[edytuj | edytuj kod]15 listopada 2006 |
Chińskie Tajpej | 0:3 (15:25, 20:25, 21:25) | Stany Zjednoczone |
Niemcy | 1:3 (25:23, 16:25, 20:25, 25:27) | Turcja |
Mecz o 11. miejsce
[edytuj | edytuj kod]16 listopada 2006 |
Niemcy | 3:0 (25:15, 25:19, 25:15) | Chińskie Tajpej |
Mecz o 9. miejsce
[edytuj | edytuj kod]16 listopada 2006 |
Stany Zjednoczone | 3:1 (25:22, 23:25, 25:17, 25:12) | Turcja |
Mecze o miejsca 5-8.
[edytuj | edytuj kod]15 listopada 2006 |
Kuba | 1:3 (24:26, 21:25, 28:26, 20:25) | Chiny |
Japonia | 3:1 (25:21, 25:27, 25:21, 25:21) | Holandia |
Mecz o 7. miejsce
[edytuj | edytuj kod]16 listopada 2006 |
Kuba | 3:0 (25:22, 25:16, 25:23) | Holandia |
Mecz o 5. miejsce
[edytuj | edytuj kod]16 listopada 2006 |
Chiny | 3:0 (25:19, 25:22, 25:22) | Japonia |
Mecze o miejsca 1-4.
[edytuj | edytuj kod]Półfinały
[edytuj | edytuj kod]15 listopada 2006 |
Włochy | 0:3 (19:25, 16:25, 20:25) | Rosja |
Brazylia | 3:1 (25:17, 25:14, 21:25, 25:20) | Serbia i Czarnogóra |
Mecz o 3. miejsce
[edytuj | edytuj kod]16 listopada 2006 |
Włochy | 0:3 (22:25, 22:25, 21:25) | Serbia i Czarnogóra |
Finał
[edytuj | edytuj kod]16 listopada 2006 |
Rosja | 3:2 (15:25, 25:23, 25:18, 20:25, 15:13) | Brazylia |
Nagrody indywidualne
[edytuj | edytuj kod]Najlepsza atakująca |
Najlepsza blokująca |
Najlepsza serwująca |
Najlepsza libero |
Najlepsza rozgrywająca |
Najlepsza przyjmująca |
MVP |
---|---|---|---|---|---|---|
Rosir Calderón Díaz |
Christiane Fürst |
Jelena Godina |
Suzana Ćebić |
Yoshie Takeshita |
Jaqueline |
Yoshie Takeshita |
Klasyfikacja końcowa
[edytuj | edytuj kod]Miejsce | Reprezentacja |
---|---|
Rosja | |
Brazylia | |
Serbia i Czarnogóra | |
4. | Włochy |
5. | Chiny |
6. | Japonia |
7. | Kuba |
8. | Holandia |
9. | Stany Zjednoczone |
10. | Turcja |
11. | Niemcy |
12. | Chińskie Tajpej |
13-14. | Azerbejdżan |
Korea Południowa | |
15-16. | Polska |
Portoryko | |
17-20. | Kazachstan |
Peru | |
Dominikana | |
Kostaryka | |
21-24. | Kenia |
Kamerun | |
Meksyk | |
Egipt |
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.