Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie 2024 (II Dywizja)
Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie II Dywizji 2024 rozegrane zostały w dniach 21–27 kwietnia (Dywizja II, Grupa A) oraz 22–28 kwietnia (Dywizja II, Grupa B).
Do mistrzostw II Dywizji przystąpiło 12 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy po sześć zespołów. Dywizja II, Grupa A swoje mecze rozgrywała w stolicy Serbii Belgradzie, natomiast Dywizja II, Grupa B w stolicy Bułgarii Sofii. Reprezentacje rywalizowały systemem każdy z każdym.
Hale, w których zorganizowano zawody:
- Ice Rink Pionir w Belgradzie – Dywizja IIA,
- Zimowy Pałac Sportu w Sofii – Dywizja IIB.
Grupa A
[edytuj | edytuj kod]Do mistrzostw świata I dywizji w 2025 z Dywizji IIA awansowała najlepsza reprezentacja. Ostatni zespół został zdegradowany.
Wyniki
21 kwietnia 2024 | Chorwacja | 11 : 2 | Islandia | Ice Rink Pionir, Belgrad |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 12:30 | (4:0, 4:2, 3:0) | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: | ||
min. kar | min. kar |
21 kwietnia 2024 | Zjednoczone Emiraty Arabskie | 10 : 6 | Izrael | Ice Rink Pionir, Belgrad |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:00 | (2:2, 4:1, 4:3) | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: | ||
min. kar | min. kar |
21 kwietnia 2024 | Australia | 2 : 4 | Serbia | Ice Rink Pionir, Belgrad |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | (1:1, 1:2, 0:1) | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: | ||
min. kar | min. kar |
22 kwietnia 2024 | Islandia | 2 : 7 | Zjednoczone Emiraty Arabskie | Ice Rink Pionir, Belgrad |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 12:30 | (1:1, 1:6, 0:0) | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: | ||
min. kar | min. kar |
22 kwietnia 2024 | Chorwacja | 3 : 2 | Australia | Ice Rink Pionir, Belgrad |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:00 | (0:1, 2:1, 1:0) | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: | ||
min. kar | min. kar |
22 kwietnia 2024 | Serbia | 5 : 1 | Izrael | Ice Rink Pionir, Belgrad |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | (1:0, 2:1, 2:0) | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: | ||
min. kar | min. kar |
24 kwietnia 2024 | Australia | 4 : 5 pk. | Izrael | Ice Rink Pionir, Belgrad |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 12:30 | (2:0, 1:0, 1:4, 0:0, 0:1) | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: | ||
min. kar | min. kar |
24 kwietnia 2024 | Chorwacja | 4 : 1 | Zjednoczone Emiraty Arabskie | Ice Rink Pionir, Belgrad |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:00 | (2:1, 1:0, 1:0) | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: | ||
min. kar | min. kar |
24 kwietnia 2024 | Serbia | 9 : 3 | Islandia | Ice Rink Pionir, Belgrad |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | (3:1, 2:1, 4:1) | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: | ||
min. kar | min. kar |
25 kwietnia 2024 | Izrael | 1 : 5 | Chorwacja | Ice Rink Pionir, Belgrad |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 12:30 | (1:3, 0:1, 0:1) | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: | ||
min. kar | min. kar |
25 kwietnia 2024 | Islandia | 2 : 3 | Australia | Ice Rink Pionir, Belgrad |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:00 | (0:2, 1:1, 0:1) | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: | ||
min. kar | min. kar |
25 kwietnia 2024 | Zjednoczone Emiraty Arabskie | 2 : 5 | Serbia | Ice Rink Pionir, Belgrad |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | (1:1, 0:1, 1:3) | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: | ||
min. kar | min. kar |
27 kwietnia 2024 | Australia | 4 : 5 | Zjednoczone Emiraty Arabskie | Ice Rink Pionir, Belgrad |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 12:30 | (2:1, 1:2, 1:2) | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: | ||
min. kar | min. kar |
27 kwietnia 2024 | Izrael | 4 : 2 | Islandia | Ice Rink Pionir, Belgrad |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:00 | (0:1, 1:0, 3:1) | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: | ||
min. kar | min. kar |
27 kwietnia 2024 | Serbia | 0 : 3 | Chorwacja | Ice Rink Pionir, Belgrad |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | (0:2, 0:1, 0:0) | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: | ||
min. kar | min. kar |
Tabela
Lp. | Zespół | M | Pkt | Z | Zd | Pd | P | G+ | G- | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Chorwacja | 5 | 15 | 5 | 0 | 0 | 0 | 26 | 6 | +20 |
2 | Serbia | 5 | 12 | 4 | 0 | 0 | 1 | 23 | 11 | +12 |
3 | Zjednoczone Emiraty Arabskie | 5 | 9 | 3 | 0 | 0 | 2 | 25 | 21 | +4 |
4 | Izrael | 5 | 5 | 1 | 1 | 0 | 3 | 17 | 26 | −9 |
5 | Australia | 5 | 4 | 1 | 0 | 1 | 3 | 15 | 19 | −4 |
6 | Islandia | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 11 | 34 | −23 |
= awans do Dywizji I, Grupy B
= utrzymanie w Dywizji II, Grupie A
= spadek do Dywizji II, Grupy B
Grupa B
[edytuj | edytuj kod]Do mistrzostw świata II dywizji w 2025 z Dywizji IIB awansowała najlepsza reprezentacja. Ostatni zespół został zdegradowany.
Wyniki
22 kwietnia 2024 | Chińskie Tajpej | 1 : 5 | Nowa Zelandia | Zimowy Pałac Sportu, Sofia |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | (1:0, 0:1, 0:4) | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: | ||
min. kar | min. kar |
22 kwietnia 2024 | Belgia | 8 : 0 | Turcja | Zimowy Pałac Sportu, Sofia |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | (0:0, 3:0, 5:0) | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: | ||
min. kar | min. kar |
22 kwietnia 2024 | Bułgaria | 1 : 7 | Gruzja | Zimowy Pałac Sportu, Sofia |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | (1:1, 0:2, 0:4) | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: | ||
min. kar | min. kar |
23 kwietnia 2024 | Turcja | 5 : 4 pk. | Chińskie Tajpej | Zimowy Pałac Sportu, Sofia |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | (0:1, 1:2, 3:1, 0:0, 1:0) | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: | ||
min. kar | min. kar |
23 kwietnia 2024 | Gruzja | 2 : 6 | Nowa Zelandia | Zimowy Pałac Sportu, Sofia |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | (1:2, 0:2, 1:2) | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: | ||
min. kar | min. kar |
23 kwietnia 2024 | Belgia | 11 : 1 | Bułgaria | Zimowy Pałac Sportu, Sofia |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | (3:0, 5:1, 3:0) | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: | ||
min. kar | min. kar |
25 kwietnia 2024 | Gruzja | 3 : 2 | Turcja | Zimowy Pałac Sportu, Sofia |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | (0:1, 2:1, 1:0) | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: | ||
min. kar | min. kar |
25 kwietnia 2024 | Belgia | 8 : 1 | Chińskie Tajpej | Zimowy Pałac Sportu, Sofia |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | (3:1, 3:0, 2:0) | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: | ||
min. kar | min. kar |
25 kwietnia 2024 | Bułgaria | 7 : 6 pk. | Nowa Zelandia | Zimowy Pałac Sportu, Sofia |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | (4:2, 2:2, 0:2, 0:0, 1:0) | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: | ||
min. kar | min. kar |
27 kwietnia 2024 | Nowa Zelandia | 0 : 6 | Belgia | Zimowy Pałac Sportu, Sofia |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | (0:1, 0:4, 0:1) | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: | ||
min. kar | min. kar |
27 kwietnia 2024 | Turcja | 1 : 5 | Bułgaria | Zimowy Pałac Sportu, Sofia |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | (0:0, 1:3, 0:2) | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: | ||
min. kar | min. kar |
27 kwietnia 2024 | Chińskie Tajpej | 4 : 6 | Gruzja | Zimowy Pałac Sportu, Sofia |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | (1:2, 2:1, 1:3) | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: | ||
min. kar | min. kar |
28 kwietnia 2024 | Nowa Zelandia | 5 : 2 | Turcja | Zimowy Pałac Sportu, Sofia |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | (2:0, 1:1, 2:1) | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: | ||
min. kar | min. kar |
28 kwietnia 2024 | Bułgaria | 3 : 4 | Chińskie Tajpej | Zimowy Pałac Sportu, Sofia |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | (1:0, 1:3, 1:1) | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: | ||
min. kar | min. kar |
28 kwietnia 2024 | Gruzja | 2 : 4 | Belgia | Zimowy Pałac Sportu, Sofia |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | (2:1, 0:2, 0:1) | Sędzia główny: Sędziowie liniowi: | ||
min. kar | min. kar |
Tabela
Lp. | Zespół | M | Pkt | Z | Zd | Pd | P | G+ | G- | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Belgia | 5 | 15 | 5 | 0 | 0 | 0 | 37 | 4 | +33 |
2 | Nowa Zelandia | 5 | 10 | 3 | 0 | 1 | 1 | 22 | 18 | +4 |
3 | Gruzja | 5 | 9 | 3 | 0 | 0 | 2 | 20 | 17 | +3 |
4 | Bułgaria | 5 | 5 | 1 | 1 | 0 | 3 | 17 | 29 | −12 |
5 | Chińskie Tajpej | 5 | 4 | 1 | 0 | 1 | 3 | 14 | 27 | −13 |
6 | Turcja | 5 | 2 | 0 | 1 | 0 | 4 | 10 | 25 | −15 |
= awans do Dywizji II, Grupy A
= utrzymanie w Dywizji II, Grupie B
= spadek do Dywizji III, Grupy A
Uwagi
[edytuj | edytuj kod]Przypisy
[edytuj | edytuj kod]Bibliografia
[edytuj | edytuj kod]- Dywizja IIA na stronie IIHF (ang.)
- Dywizja IIB na stronie IIHF (ang.)
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.