Mistrzostwa Świata w Biathlonie Letnim 2023
| |||
Data |
24–27 sierpnia 2023 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | |||
Organizator | |||
Liczba konkurencji |
4 | ||
Zwycięzcy | |||
Super sprint |
Andrejs Rastorgujevs | ||
Sprint |
Florent Claude | ||
Bieg masowy |
Taras Łesiuk | ||
Super sprint juniorów |
Jan Guńka | ||
Sprint juniorów |
Bohdan Borkowski | ||
Bieg pościgowy juniorów |
Matija Legović |
26. Mistrzostwa Świata w Biathlonie Letnim 2023 odbyły się w dniach 24–27 sierpnia 2023 r. w słowackim Brezno-Osrblie.
Zgodnie z programem mistrzostw zawodnicy rywalizowali w 4 konkurencjach: super sprincie, sprincie, biegu pościgowym (tylko dla juniorów) oraz biegu masowym (tylko dla seniorów). Zawody przeprowadzono zarówno w kategorii seniorów, jak i juniorów.
Program mistrzostw
[edytuj | edytuj kod]Dzień | Początek | Konkurencja |
---|---|---|
CET | ||
24 sierpnia | 10:00 | Super sprint 4,5 km juniorek kwalifikacje |
11:30 | Super sprint 7,5 km juniorek finał | |
13:45 | Super sprint 4,5 km juniorów kwalifikacje | |
15:15 | Super sprint 7,5 km juniorów finał | |
25 sierpnia | 10:00 | Super sprint 4,5 km kobiet kwalifikacje |
11:30 | Super sprint 7,5 km kobiet finał | |
13:45 | Super sprint 4,5 km mężczyzn kwalifikacje | |
15:15 | Super sprint 7,5 km mężczyzn finał | |
26 sierpnia | 10:00 | Sprint 6 km juniorek |
12:00 | Sprint 7,5 km juniorów | |
14:30 | Sprint 6 km kobiet | |
16:40 | Sprint 7,5 km mężczyzn | |
27 sierpnia | 10:30 | Bieg pościgowy 7,5 km juniorek |
12:15 | Bieg pościgowy 10 km juniorów | |
14:15 | Bieg masowy mężczyzn | |
16:15 | Bieg masowy kobiet |
Wyniki
[edytuj | edytuj kod]Seniorzy
[edytuj | edytuj kod]Super sprint kobiet
[edytuj | edytuj kod]- Dystans: 7,5 km
- Data: 25.08.2023
- Początek: 11:30
- Źródło:[1]
Medal | Zawodniczka | Strzelanie | Wynik |
---|---|---|---|
Marion Wiesensarter | 2 (1+1+0+0) | 23:13,4 | |
Tuuli Tomingas | 4 (1+0+2+1) | +9,8 | |
Lisa Maria Spark | 1 (1+0+0+0) | +15,4 | |
4. | Joanna Jakieła | 3 (1+0+1+1) | +25,5 |
5. | Susan Külm | 1 (0+0+1+0) | +29,7 |
6. | Tereza Voborníková | 3 (1+1+1+0) | +34,3 |
7. | Darja Błaszko | 3 (1+1+1+0) | +36,7 |
8. | Markéta Davidová | 5 (0+2+2+1) | +39,0 |
9. | Tereza Vinklárková | 2 (0+2+0+0) | +42,1 |
10. | Johanna Skottheim | 4 (1+2+1+0) | +47,8 |
... | |||
15. | Natalia Sidorowicz | 3 (0+0+2+1) | +56,7 |
20. | Anna Mąka | 7 (2+1+3+1) | +2:15,7 |
24. | Daria Gembicka | 8 (2+2+3+1) | +2:35,1 |
40. | Kamila Cichoń | NQ |
Super sprint mężczyzn
[edytuj | edytuj kod]- Dystans: 7,5 km
- Data: 25.08.2023
- Początek: 15:15
- Źródło:[2]
Medal | Zawodnik | Strzelanie | Wynik |
---|---|---|---|
Andrejs Rastorgujevs | 1 (0+1+0+0) | 20:07,2 | |
Tomáš Mikyska | 3 (0+0+2+1) | +4,9 | |
Artem Tyszczenko | 0 (0+0+0+0) | +13,2 | |
4. | Dmitrii Shamaev | 2 (1+0+1+0) | +29,3 |
5. | Florent Claude | 3 (2+0+1+0) | +30,0 |
6. | Dominic Schmuck | 1 (0+1+0+0) | +30,6 |
7. | Oskar Brandt | 3 (0+1+0+2) | +35,7 |
8. | Mikuláš Karlík | 3 (0+2+0+1) | +42,9 |
9. | Bohdan Cymbał | 3 (2+0+0+1) | +44,6 |
10. | Vytautas Strolia | 4 (0+1+2+1) | +45,1 |
... | |||
25. | Andrzej Nędza-Kubiniec | 5 (1+2+1+1) | +2:24,5 |
29. | Patryk Bryn | 6 (1+2+2+1) | +2:49,5 |
36. | Kacper Guńka | NQ | |
47. | Tomasz Jakieła | NQ | |
58. | Wojciech Skorusa | NQ |
Sprint kobiet
[edytuj | edytuj kod]- Dystans: 6 km
- Data: 26.08.2023
- Początek: 14:30
- Źródło:[3]
Medal | Zawodniczka | Strzelanie | Wynik |
---|---|---|---|
Tuuli Tomingas | 1 (0+1) | 16:51,5 | |
Lisa Maria Spark | 0 (0+0) | +1,9 | |
Tereza Vinklárková | 0 (0+0) | +13,5 | |
4. | Natalia Sidorowicz | 1 (0+1) | +29,8 |
5. | Susan Külm | 1 (1+0) | +30,7 |
6. | Lucie Charvátová | 3 (0+3) | +32,7 |
7. | Mona Brorsson | 2 (0+2) | +36,0 |
8. | Mareike Braun | 1 (0+1) | +43,9 |
9. | Markéta Davidová | 3 (3+0) | +44,2 |
10. | Tereza Voborníková | 2 (1+1) | +48,6 |
11. | Kamila Cichoń | 0 (0+0) | +53,3 |
... | |||
15. | Daria Gembicka | 2 (2+0) | +1:01,5 |
20. | Joanna Jakieła | 4 (2+2) | +1:22,8 |
28. | Anna Mąka | 5 (4+1) | +2:15,8 |
Sprint mężczyzn
[edytuj | edytuj kod]- Dystans: 7,5 km
- Data: 26.08.2023
- Początek: 16:40
- Źródło:[4]
Medal | Zawodnik | Strzelanie | Wynik |
---|---|---|---|
Florent Claude | 0 (0+0) | 17:52,6 | |
Vytautas Strolia | 1 (1+0) | +27,1 | |
Jesper Nelin | 1 (1+0) | +29,1 | |
4. | Anton Dudczenko | 0 (0+0) | +30,0 |
5. | Maksim Fomin | 0 (0+0) | +31,5 |
6. | Peppe Femling | 1 (1+0) | +34,2 |
7. | Artem Pryma | 0 (0+0) | +35,1 |
8. | Dmitrii Shamaev | 1 (0+1) | +40,2 |
9. | Benjamin Menz | 1 (0+1) | +48,7 |
10. | Thierry Langer | 2 (1+1) | +53,7 |
... | |||
19. | Andrzej Nędza-Kubiniec | 0 (0+1) | +1:20,5 |
34. | Patryk Bryn | 3 (1+2) | +2:03,2 |
42. | Kacper Guńka | 2 (0+2) | +2:12,7 |
59. | Wojciech Skorusa | 4 (2+2) | +3:14,4 |
60. | Tomasz Jakieła | 4 (1+3) | +3:16,2 |
Bieg masowy mężczyzn
[edytuj | edytuj kod]- Dystans: 12,5 km
- Data: 27.08.2023
- Początek: 14:15
- Źródło:[5]
Medal | Zawodnik | Strzelanie | Wynik |
---|---|---|---|
Taras Łesiuk | 0 (0+0+0+0) | 32:24,3 | |
Dmitrii Shamaev | 2 (0+1+1+0) | +8,6 | |
Vytautas Strolia | 3 (1+1+0+1) | +16,7 | |
4. | Andrejs Rastorgujevs | 5 (1+0+2+2) | +30,6 |
5. | Fabian Kaskel | 1 (0+1+0+0) | +33,9 |
6. | Thierry Langer | 3 (0+1+1+1) | +41,9 |
7. | Jesper Nelin | 4 (0+2+0+2) | +57,4 |
8. | Rene Zahkna | 4 (0+2+2+0) | +1:03,0 |
9. | Artem Tyszczenko | 1 (0+1+0+0) | +1:05,2 |
10. | Renārs Birkentāls | 3 (0+1+0+2) | +1:06,9 |
... | |||
19. | Andrzej Nędza-Kubiniec | 3 (0+0+1+2) | +2:13,7 |
Bieg masowy kobiet
[edytuj | edytuj kod]- Dystans: 10 km
- Data: 27.08.2023
- Początek: 16:15
- Źródło:[6]
Medal | Zawodniczka | Strzelanie | Wynik |
---|---|---|---|
Markéta Davidová | 1 (1+0+0+0) | 29:03,0 | |
Tuuli Tomingas | 2 (1+0+1+0) | +8,1 | |
Marion Wiesensarter | 2 (1+1+0+0) | +12,1 | |
4. | Julija Dżima | 1 (0+0+1+0) | +13,2 |
5. | Tereza Voborníková | 1 (1+0+0+0) | +23,9 |
6. | Lucie Charvátová | 3 (1+0+2+0) | +40,1 |
7. | Jessica Jislová | 0 (0+0+0+0) | +48,9 |
8. | Johanna Skottheim | 3 (1+1+0+1) | +1:00,8 |
9. | Anastasija Merkuszyna | 2 (1+0+0+1) | +1:24,0 |
10. | Mona Brorsson | 3 (1+1+0+1) | +1:28,5 |
... | |||
13. | Kamila Cichoń | 0 (0+0+0+0) | +1:48,5 |
17. | Joanna Jakieła | 5 (1+0+2+2) | +2:11,6 |
23. | Natalia Sidorowicz | 5 (0+2+2+1) | +3:15,3 |
25. | Daria Gembicka | 5 (0+1+3+1) | +3:34,3 |
29. | Anna Mąka | 9 (2+4+1+2) | +5:11,4 |
Juniorzy
[edytuj | edytuj kod]Super sprint juniorek
[edytuj | edytuj kod]- Dystans: 7,5 km
- Data: 24.08.2023
- Początek: 11:30
- Źródło:[7]
Medal | Zawodniczka | Strzelanie | Wynik |
---|---|---|---|
Łora Christowa | 5 (1+0+1+3) | 24:33,8 | |
Ołeksandra Merkuszyna | 3 (1+0+2+0) | +9,5 | |
Ołena Horodna | 4 (1+0+3+0) | +36,3 | |
4. | Ema Kapustová | 4 (2+2+0+0) | +1:00,9 |
5. | Anna Nędza-Kubiniec | 6 (2+2+2+0) | +1:10,3 |
6. | Svatava Mikysková | 0 (0+0+0+0) | +1:13,2 |
7. | Walentina Dimitrowa | 6 (1+3+2+0) | +1:14,3 |
8. | Barbara Skrobiszewska | 7 (2+1+1+3) | +1:26,8 |
9. | Lenka Bártová | 2 (0+2+0+0) | +1:28,9 |
10. | Michaela Straková | 2 (1+1+0+0) | +1:37,5 |
... | |||
18. | Emilia Zasadna | 5 (1+1+2+1) | +2:55,1 |
20. | Zuzanna Sadownik | 7 (2+2+0+3) | +3:42,2 |
Super sprint juniorów
[edytuj | edytuj kod]- Dystans: 7,5 km
- Data: 24.08.2023
- Początek: 15:15
- Źródło:[8]
Medal | Zawodnik | Strzelanie | Wynik |
---|---|---|---|
Jan Guńka | 4 (1+2+0+1) | 21:19,2 | |
Serhij Suprun | 3 (1+1+0+1) | +9,8 | |
Matija Legović | 4 (0+1+0+3) | +10,8 | |
4. | Stepan Kinasz | 4 (0+1+1+2) | +22,0 |
5. | Witalij Mandzyn | 4 (0+3+0+1) | +26,4 |
6. | Konrad Badacz | 3 (0+2+0+1) | +27,9 |
7. | Jiří Blaha | 2 (0+1+1+0) | +29,5 |
8. | Darius Dinda | 4 (3+1+0+0) | +52,7 |
9. | Jakub Borguľa | 7 (1+1+3+2) | +57,7 |
10. | Danił Czerwienko | 1 (0+0+1+0) | +1:10,8 |
... | |||
13. | Marcin Zawół | 5 (1+0+2+2) | +1:14,9 |
27. | Fabian Suchodolski | 7 (1+3+2+1) | +3:05,1 |
Sprint juniorek
[edytuj | edytuj kod]- Dystans: 6 km
- Data: 26.08.2023
- Początek: 10:00
- Źródło:[9]
Medal | Zawodniczka | Strzelanie | Wynik |
---|---|---|---|
Łora Christowa | 1 (0+1) | 17:00,6 | |
Ema Kapustová | 1 (1+0) | +26,2 | |
Walentina Dimitrowa | 1 (1+0) | +45,3 | |
4. | Ołena Horodna | 2 (1+1) | +1:07,8 |
5. | Barbara Skrobiszewska | 2 (1+1) | +1:13,5 |
6. | Anna Nędza-Kubiniec | 2 (2+0) | +1:21,4 |
7. | Miłana Żeniewa | 1 (0+1) | +1:22,0 |
8. | Kristína Makovínyová | 0 (0+0) | +1:24,5 |
9. | Stefani Jołowa | 2 (1+1) | +1:31,9 |
10. | Kateřina Pavlů | 1 (1+0) | +1:33,9 |
... | |||
15. | Emilia Zasadna | 3 (1+2) | +2:50,0 |
20. | Zuzanna Sadownik | 3 (1+2) | +3:17,4 |
Sprint juniorów
[edytuj | edytuj kod]- Dystans: 7,5 km
- Data: 26.08.2023
- Początek: 12:00
- Źródło:[10]
Medal | Zawodnik | Strzelanie | Wynik |
---|---|---|---|
Bohdan Borkowski | 1 (1+0) | 19:05,5 | |
Stepan Kinasz | 0 (0+0) | +0,5 | |
Witalij Mandzyn | 1 (1+0) | +11,9 | |
4. | Matija Legović | 3 (1+2) | +23,9 |
5. | Serhij Suprun | 2 (2+0) | +41,7 |
6. | Luděk Abrahám | 3 (2+1) | +43,6 |
7. | David Eliáš | 2 (0+2) | +58,9 |
8. | Martin Cienik | 2 (0+2) | +1:04,8 |
9. | Wadim Kurales | 2 (0+2) | +1:08,3 |
10. | Aleksa Vuković | 2 (1+1) | +1:11,5 |
... | |||
20. | Konrad Badacz | 5 (2+3) | +2:07,3 |
23. | Jan Guńka | 6 (1+5) | +2:18,8 |
38. | Fabian Suchodolski | 6 (4+2) | +3:42,2 |
41. | Marcin Zawół | 7 (3+4) | +4:09,2 |
Bieg pościgowy juniorek
[edytuj | edytuj kod]- Dystans: 7,5 km
- Data: 27.08.2023
- Początek: 10:30
- Źródło:[11]
Medal | Zawodniczka | Strzelanie | Wynik |
---|---|---|---|
Łora Christowa | 5 (1+1+1+2) | 24:28,3 | |
Ema Kapustová | 1 (0+1+0+0) | +2,0 | |
Ołena Horodna | 4 (1+0+1+2) | +56,5 | |
4. | Anna Nędza-Kubiniec | 4 (1+0+1+2) | +1:21,2 |
5. | Barbara Skrobiszewska | 3 (0+1+0+2) | +1:28,3 |
6. | Ołeksandra Merkuszyna | 5 (1+2+1+1) | +1:41,9 |
7. | Walentina Dimitrowa | 6 (2+3+1+0) | +2:18,8 |
8. | Kateřina Pavlů | 3 (2+0+1+0) | +2:20,6 |
9. | Miłana Żeniewa | 3 (2+1+0+0) | +2:36,6 |
10. | Ilona Plecháčová | 4 (1+0+2+1) | +2:55,7 |
... | |||
19. | Emilia Zasadna | 6 (2+2+1+1) | +5:01,8 |
26. | Zuzanna Sadownik | 8 (3+2+0+3) | +5:59,1 |
Bieg pościgowy juniorów
[edytuj | edytuj kod]- Dystans: 10 km
- Data: 27.08.2023
- Początek: 12:15
- Źródło:[12]
Medal | Zawodnik | Strzelanie | Wynik |
---|---|---|---|
Matija Legović | 1 (1+0+0+0) | 25:49,4 | |
Witalij Mandzyn | 3 (1+0+2+0) | +1:00,0 | |
Bohdan Borkowski | 5 (1+2+0+2) | +1:01,0 | |
4. | Stepan Kinasz | 5 (3+0+1+1) | +1:16,4 |
5. | Jakub Borguľa | 3 (0+0+0+3) | +1:17,5 |
6. | Jan Guńka | 5 (2+0+2+1) | +2:05,6 |
7. | Serhij Suprun | 7 (2+1+2+2) | +2:21,1 |
8. | Konrad Badacz | 3 (1+0+2+0) | +2:23,0 |
9. | Enchsajchan Enchbat | 2 (0+1+0+1) | +2:24,4 |
10. | Luděk Abrahám | 10 (3+1+2+4) | +2:27,4 |
... | |||
18. | Marcin Zawół | 2 (0+0+0+2) | +3:33,9 |
23. | Fabian Suchodolski | 7 (1+1+2+3) | +4:44,8 |
Klasyfikacja medalowa
[edytuj | edytuj kod]# | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Bułgaria | 3 | 0 | 1 | 4 |
2. | Ukraina | 2 | 4 | 5 | 11 |
3. | Estonia | 1 | 2 | 0 | 3 |
4. | Niemcy | 1 | 1 | 2 | 4 |
5. | Czechy | 1 | 1 | 1 | 3 |
6. | Chorwacja | 1 | 0 | 1 | 2 |
7. | Belgia | 1 | 0 | 0 | 1 |
Łotwa | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Polska | 1 | 0 | 0 | 1 | |
10. | Słowacja | 0 | 2 | 0 | 2 |
11. | Litwa | 0 | 1 | 1 | 2 |
12. | Rumunia | 0 | 1 | 0 | 1 |
13. | Szwecja | 0 | 0 | 1 | 1 |
źródło:[13]
Przypisy
[edytuj | edytuj kod]- ↑ WOMEN 7.5 KM SUPER SPRINT FINAL(ang.)
- ↑ MEN 7.5 KM SUPER SPRINT FINAL(ang.)
- ↑ WOMEN 6 KM SPRINT(ang.)
- ↑ MEN 7.5 KM SPRINT(ang.)
- ↑ MEN GALA MASS START(ang.)
- ↑ WOMEN GALA MASS START(ang.)
- ↑ JUNIOR WOMEN 7.5 KM SUPER SPRINT FINAL(ang.)
- ↑ JUNIOR MEN 7.5 KM SUPER SPRINT FINAL(ang.)
- ↑ JUNIOR WOMEN 6 KM SPRINT(ang.)
- ↑ JUNIOR MEN 7.5 KM SPRINT(ang.)
- ↑ JUNIOR WOMEN 7.5 KM PURSUIT(ang.)
- ↑ JUNIOR MEN 10 KM PURSUIT(ang.)
- ↑ MEDAL STANDINGS(ang.)
Bibliografia
[edytuj | edytuj kod]- Program zawodów. biathlonworld.com. [dostęp 2023-09-02]. (ang.).
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.