U20-EM i friidrett 2021
U20-EM i friidrett 2021 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Friidrett | ||
Arrangør | Det europeiske friidrettsforbundet | ||
Vertsby | Tallinn | ||
Vertsland | Estland | ||
Arena(er) | Kadriorg Stadium | ||
Dato | 15. - 18. juli 2021 | ||
Utgavenummer | XXVI | ||
Nettsted | Offisielt nettsted (en) |
U20-EM i friidrett 2021 ble arrangert i Tallinn i Estland fra 15. til 18. juli 2021.[1]
Medaljevinnere
[rediger | rediger kilde]Menn
[rediger | rediger kilde]Baneøvelser
[rediger | rediger kilde]Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter | Toby Makoyawo Storbritannia |
10.25 =EU20L | Jeff Erius Frankrike |
10.27 EU18L | Matteo Melluzzo Italia |
10.31 |
200 meter | Derek Kinlock Storbritannia |
20.72 PB | Eduard Kubelík Tsjekkia |
20.82 NU20R | Federico Guglielmi Italia |
20.98 PB |
400 meter | Edward Faulds Storbritannia |
45.72 EU20L | Lorenzo Benati Italia |
46.27 PB | Håvard Bentdal Ingvaldsen Norge |
46.70 PB |
800 meter | Krzysztof Różnicki Polen |
1:47.44 | Kacper Lewalski Polen |
1:48.50 | Yanis Meziane Frankrike |
1:48.56 |
1500 meter | Cian McPhillips Irland |
3:46.55 | Rick van Riel Nederland |
3:46.69 | Henry McLuckie Storbritannia |
3:47.15 |
5000 meter | Joel Ibler Lillesø Danmark |
14:32.93 | David Cantero Spania |
14:33.55 | Bastian Mrochen Tyskland |
14:34.04 |
110 meter hekk (100 cm) | Sasha Zhoya Frankrike |
13.05 CR | Matthew Sophia Nederland |
13.26 | Lorenzo Simonelli Italia |
13.34 PB |
400 meter hekk | Berke Akçam Tyrkia |
50.70 | Oskar Edlund Sverige |
51.15 | Dominik Škorjanc Kroatia |
51.78 |
3000 meter hinder | Pol Oriach Spania |
8:41.36 EU20L | Axel Vang Christensen Danmark |
8:42.75 EU18L | Cesare Caiani Italia |
8:50.16 PB |
4×100 meter stafett | Storbritannia Joseph Harding Jeriel Quainoo Toby Makoyawo Ethan Wiltshire |
39.74 | Nederland Matthew Sophia Nsikak Ekpo Keitharo Oosterwolde Xavi Mo-Ajok |
40.07 | Italia Angelo Ulisse Filippo Cappelletti Federico Guglielmi Matteo Melluzzo |
40.18 |
4×400 meter stafett | Storbritannia Brodie Young Samuel Reardon Charlie Carvell Edward Faulds Reuben Henry-Daire* Daniel Joyce* |
3:05.25 WU20L | Italia Stefano Grendene Tommaso Boninti Francesco Pernici Lorenzo Benati Neil Antonel* |
3:07.13 SB | Tyskland Jan-Lukas Schröder Max Tank Malik Skupin-Alfa Okai Charles Friedrich Rumpf* |
3:08.09 SB |
10,000 m kappgang | Paul McGrath Spania |
42:32.19 PB | Mert Kahraman Tyrkia |
42:37.83 PB | Dmitriy Gramachkov ANA |
42:39.25 PB |
Tekniske øvelser
[rediger | rediger kilde]Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Høydehopp | Jonathan Kapitolnik Israel |
2.25 EU20L | Mateusz Kołodziejski Polen |
2.23 PB | Sam Brereton Storbritannia |
2.17 PB |
Stavsprang | Anthony Ammirati Frankrike |
5.64 | Matvei Volkov Belarus |
5.44 | Oleksandr Onufriyev Ukraina |
5.44 PB |
Lengdehopp | Oliver Koletzko Tyskland |
7.98 WU20L | Bryan Mucret Frankrike |
7.93 PB | Erwan Konate Frankrike |
7.91 PB |
Tresteg | Gabriel Wallmark Sverige |
16.39 WU20L | Dimitar Tashev Bulgaria |
16.18 PB | Viktor Morozov Estland |
16.14 |
Kulestøt (6 kg) | Muhamet Ramadani Kosovo |
19.92 NU20R | Ilya Misouski Belarus |
19.49 | Claudio Stoessel Tyskland |
19.43 PB |
Diskoskast (1.75 kg) | Mykolas Alekna Litauen |
68.00 | Magnus Zimmermann Tyskland |
61.55 | Uladzislau Puchko Belarus |
61.06 |
Sleggekast (6 kg) | Dawid Piłat Polen |
79.59 NU20R | Merlin Hummel Tyskland |
79.32 | Jean-Baptiste Bruxelle Frankrike |
77.90 |
Spydkast | Artur Felfner Ukraina |
78.41 WU20L | Onni Ruokangas Finland |
73.06 PB | Lenny Brisseault Frankrike |
72.62 |
Mangekamp
[rediger | rediger kilde]Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Tikamp | Jente Hauttekeete Belgia |
8150 pts WU20L | Sander Skotheim Norge |
8012 pts PB | Téo Bastien Frankrike |
7722 pts PB |
Kvinner
[rediger | rediger kilde]Baneøvelser
[rediger | rediger kilde]Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter | Rhasidat Adeleke Irland |
11.34 | Ivana Ilić Serbia |
11.42 | Joy Eze Storbritannia |
11.44 EU18L |
200 meter | Rhasidat Adeleke Irland |
22.90 NR, EU20L | Minke Bisschops Nederland |
23.55 | Success Eduan Storbritannia |
23.62 PB |
400 meter | Kornelia Lesiewicz Polen |
52.46 | Mary John Storbritannia |
53.06 PB | Veronika Arkhipova ANA |
53.41 |
800 meter | Audrey Werro Sveits |
2:03.12 | Svitlana Zhulzhyk Ukraina |
2:04.02 PB | Valentina Rosamilia Sveits |
2:04.08 |
1500 meter | Ingeborg Østgård Norge |
4:19.75 | Marina Martinez Spania |
4:20.35 | Mireya Arnedillo Spania |
4:21.29 |
3000 meter | Ilona Mononen Finland |
9:15.66 PB | Sofia Thøgersen Danmark |
9:16.43 EU18L | Ina Halle Haugen Norge |
9:16.47 |
5000 meter | Carla Domínguez Spania |
16:16.57 | Agate Caune Latvia |
16:17.56 EU18L | Emma Heckel Tyskland |
16:20.18 |
100 meter hekk | Ditaji Kambundji Sveits |
13.03 | Weronika Barcz Polen |
13.42 PB | Marika Majewska Polen |
13.46 |
400 meter hekk | Andrea Rooth Norge |
57.16 EU20L | Moa Granat Sverige |
57.94 | Martha K.D. Rasmussen Danmark |
58.30 |
3000 meter hinder | Olivia Gürth Tyskland |
9:59.15 PB | Gréta Varga Ungarn |
9:59.17 | Sevval Özdoğan Tyrkia |
10:07.84 PB |
4×100 meter stafett | Alyson Bell Eve Wright Joy Eze Success Eduan Storbritannia |
44.62 SB | Cheyenne Kuhn Sina Kammerschmitt Antonia Dellert Holly Okuku Tyskland |
44.68 | Dorota Puzio Monika Romaszko Marta Zimna Magdalena Niemczyk Polen |
44.79 |
4×400 meter stafett | Lena Leege Lara-Noelle Steinbrecher Anna Hense Maja Schorr Tyskland |
3:35.38 WU20L | Carmen Avilés Berta Segura Sofia Cosculluela Lucia Pinacchio Spania |
3:36.10 NU23R | Alessandra Iezzi Federica Pansini Angelica Ghergo Alexandra Almici Italia |
3:36.31 SB |
10,000 m kappgang | Yuliya Khalilova ANA |
46:14.21 EU20L | Eliška Martínková Tsjekkia |
46:23.74 PB | Maële Biré-Heslouis Frankrike |
46:32.94 PB |
Tekniske øvelser
[rediger | rediger kilde]Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Høydehopp | Britt Veerman Nederland |
1.88 =NU23R | Natalya Spiridonova ANA |
1.86 SB | Elisabeth Pihela Estland |
1.86 =PB |
Stavsprang | Sarah Franziska Vogel Tyskland |
4.30 PB | Emma Brentel Frankrike |
4.20 | Lisa Gruber Østerrike |
4.15 =NU20R |
Lengdehopp | Maja Åskag Sverige |
6.80 | Tessy Ebosele Spania |
6.63 PB | Mikaelle Assani Tyskland |
6.62 |
Tresteg | Maja Åskag Sverige |
14.05 EU20L | Valeriya Volovlikova ANA |
13.65 PB | Darja Sopova Latvia |
13.62 NU20R |
Kulestøt | Pınar Akyol Tyrkia |
16.80 | Alida van Daalen Nederland |
16.56 | Nina Chioma Ndubuisi Tyskland |
15.71 WU18L |
Diskoskast | Violetta Ignatyeva ANA |
58.65 | Alida van Daalen Nederland |
55.63 | Alina Nikitsenka Belarus |
55.04 |
Sleggekast | Silja Kosonen Finland |
71.06 CR | Rose Loga Frankrike |
67.70 | Maryola Bukel Belarus |
63.25 |
Spydkast | Elina Tzengko Hellas |
61.18 | Adriana Vilagoš Serbia |
60.44 | Anni-Linnea Alanen Finland |
54.80 |
Mangekamp
[rediger | rediger kilde]Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Sjukamp | Saga Vanninen Finland |
6271 pts WU20L | Sofie Dokter Nederland |
5878 pts PB | Marie Dehning Tyskland |
5778 pts PB |
Referanser
[rediger | rediger kilde]Eksterne lenker
[rediger | rediger kilde]- (en) Offisielt nettsted
Utendørs | |
---|---|
Innendørs | |
Lag-EM | |
U23-EM | |
U-20-EM | |
U-18-EM | |
EM i terrengløp |
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.