Lag-EM i friidrett 2017
Lag-EM i friidrett 2017 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Friidrett | ||
Arrangør | European Athletic Association | ||
Vertsby | Lille, Frankrike Vasa, Finland Tel Aviv, Israel Marsa, Malta | ||
Arena(er) | Lille, Stadium Lille Métropole | ||
Dato | 23.–25. juni 2017 | ||
Utgavenummer | 7 | ||
Øvelser | 40 | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
Lag-EM i friidrett 2015 – Lag-EM i friidrett 2018 |
Lag-EM i friidrett 2017 ble arrangert for syvende gang i perioden 23.–25. juni 2017.
Kalender
[rediger | rediger kilde]Divisjon | Dato | Vertsby | Vertsland |
---|---|---|---|
Superligaen | 23.–25. juni 2015 | Lille | Frankrike |
1. divisjon | 23.–25. juni 2015 | Vasa | Finland |
2. divisjon | 23.–25. juni 2015 | Tel Aviv | Israel |
3. divisjon | 23.–25. juni 2015 | Marsa | Malta |
Superligaen
[rediger | rediger kilde]Utdypende artikkel: Lag-EM i friidrett 2017 - Superligaen
Sted: Stadium Lille Métropole, Lille, Frankrike
Deltakerland
[rediger | rediger kilde]- Frankrike
- Belarus
- Hellas
- Italia
- Nederland
- Polen
- Russland
- Spania
- Storbritannia
- Tsjekkia
- Tyskland
- Ukraina
Hellas, Nederland og Tsjekkia rykket opp fra 1. divisjon 2015.
Resultater, menn
[rediger | rediger kilde]Resultater, kvinner
[rediger | rediger kilde]Poengtabell
[rediger | rediger kilde]Øvelse | BLR | CZE | FRA | GER | GBR | GER | ITA | NED | POL | ESP | UKR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100 meter | M | 1 | 6 | 4 | 10 | 11 | 8 | 5 | 9 | 3 | 7 | 2 |
W | 7 | 5 | 11 | 10 | 9 | 6 | 4 | 8 | 0 | 3 | 0 | |
200 meter | M | 1 | 8 | 10 | 5 | 7 | 9 | 2 | 3 | 6 | 4 | 11 |
W | 7 | 2 | 4 | 9 | 8 | 11 | 1 | 3 | 10 | 6 | 5 | |
400 meter | M | 2 | 3 | 7 | 6 | 11 | 1 | 9 | 4 | 10 | 8 | 5 |
W | 2 | 1 | 4 | 9 | 6 | 5 | 7 | 11 | 8 | 3 | 10 | |
800 meter | M | 7 | 5 | 4 | 3 | 9 | 2 | 10 | 11 | 0 | 6 | 8 |
W | 5 | 4 | 2 | 7 | 3 | 6 | 10 | 1 | 8 | 9 | 11 | |
1500 meter | M | 1 | 7 | 8 | 9 | 10 | 2 | 5 | 4 | 11 | 6 | 3 |
W | 8 | 5 | 4 | 11 | 3 | 1 | 2 | 6 | 10 | 7 | 9 | |
3000 meter | M | 1 | 11 | 8 | 7 | 10 | 2 | 6 | 4 | 3 | 9 | 5 |
W | 4 | 9 | 1 | 10 | 3 | 2 | 6 | 8 | 11 | 7 | 5 | |
5000 meter | M | 4 | 1 | 6 | 9 | 10 | 3 | 8 | 2 | 7 | 11 | 5 |
W | 5 | 4 | 8 | 9 | 6 | 1 | 2 | 3 | 7 | 11 | 10 | |
3000 meter hinder | M | 5 | 2 | 11 | 6 | 8 | 3 | 7 | 4 | 9 | 10 | 1 |
W | 4 | 7 | 5 | 11 | 10 | 1 | 8 | 2 | 3 | 9 | 6 | |
110/100 meter hekk | M | 3 | 2 | 10 | 6 | 9 | 7 | 5 | 4 | 8 | 11 | 1 |
W | 10 | 2 | 7 | 11 | 6 | 8 | 3 | 0 | 4,5 | 4,5 | 9 | |
400 meter hekk | M | 2 | 6 | 7 | 5 | 11 | 1 | 8 | 3 | 9 | 10 | 4 |
W | 2 | 8 | 6 | 5 | 11 | 4 | 10 | 3 | 7 | 1 | 9 | |
4 x 100 meter stafett | M | 2 | 3 | 9 | 10 | 11 | 4 | 6 | 7 | 5 | 1 | 8 |
W | 3 | 5 | 0 | 11 | 0 | 4 | 8 | 7 | 10 | 6 | 9 | |
4 x 400 meter stafett | M | 1 | 9 | 7 | 6 | 3 | 2 | 5 | 10 | 8 | 11 | 4 |
W | 1 | 2 | 7 | 9 | 8 | 4 | 6 | 5 | 11 | 3 | 10 | |
Høydehopp | M | 5 | 2 | 11 | 9 | 3,5 | 7,5 | 10 | 3,5 | 7,5 | 1 | 6 |
W | 4,5 | 8,5 | 1 | 10 | 4,5 | 7 | 8,5 | 2,5 | 11 | 2,5 | 6 | |
Stavsprang | M | 1 | 8 | 11 | 9,5 | 4 | 5 | 2,5 | 6 | 7 | 9,5 | 2,5 |
W | 10 | 8 | 9 | 0 | 6 | 11 | 2 | 7 | 4 | 3 | 5 | |
Lengdehopp | M | 4 | 9 | 6 | 2 | 11 | 7 | 5 | 1 | 8 | 10 | 3 |
W | 4 | 3 | 10 | 11 | 8 | 2 | 6 | 1 | 7 | 5 | 9 | |
Tresteg | M | 6 | 1 | 8 | 11 | 10 | 7 | 3 | 2 | 5 | 9 | 4 |
W | 5 | 8 | 9 | 10 | 3 | 11 | 2 | 1 | 7 | 4 | 6 | |
Kulestøt | M | 7 | 11 | 8 | 10 | 2 | 6 | 4 | 1 | 9 | 5 | 3 |
W | 11 | 1 | 7 | 8 | 2 | 3 | 5 | 10 | 9 | 6 | 4 | |
Diskos | M | 3 | 4 | 9 | 11 | 7 | 1 | 5 | 8 | 10 | 6 | 2 |
W | 1 | 7 | 11 | 10 | 2 | 9 | 6 | 3 | 5 | 4 | 8 | |
Sleggekast | M | 10 | 0 | 8 | 5 | 9 | 4 | 6 | 2 | 11 | 3 | 7 |
W | 11 | 5 | 8 | 4 | 7 | 2 | 3 | 1 | 10 | 6 | 9 | |
Spydkast | M | 8 | 11 | 2 | 9 | 4 | 10 | 5 | 3 | 7 | 1 | 6 |
W | 10 | 11 | 2 | 8 | 3 | 7 | 5 | 1 | 9 | 4 | 6 | |
Land | ||||||||||||
Total | 188,5 | 214,5 | 270 | 321,5 | 269 | 196,5 | 221 | 175 | 295 | 242,5 | 236,5 |
Sluttstilling
[rediger | rediger kilde]Plass | Land | Poeng | Kommentar |
---|---|---|---|
1 | Tyskland | 321,5 | |
2 | Polen | 295 | |
3 | Frankrike | 270 | |
4 | Storbritannia | 269 | |
5 | Spania | 242,5 | |
6 | Ukraina | 236,5 | |
7 | Italia | 221 | |
8 | Tsjekkia | 214,5 | |
9 | Hellas | 196,5 | |
10 | Belarus | 188,5 | Nedrykk til 1. divisjon 2019 |
11 | Nederland | 175 | |
12 | Russland | Utestengt |
1. divisjon
[rediger | rediger kilde]Sted: Karls' Stadium, Vasa, Finland
Deltakerland
[rediger | rediger kilde]- Finland, Norge og Sverige rykket ned fra Superligaen 2015.
- Bulgaria og Danmark rykket opp fra 2. divisjon 2015.
Resultater, menn
[rediger | rediger kilde]Resultater, kvinner
[rediger | rediger kilde]Poengtabell
[rediger | rediger kilde]Øvelse | BEL | BUL | DEN | EST | FIN | IRL | NOR | POR | ROU | SWE | SUI | TUR | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100 meter | M | 6 | 9 | 2 | 1 | 8 | 3 | 12 | 7 | 4 | 10 | 5 | 11 |
W | 4 | 0 | 8 | 2 | 9 | 11 | 7 | 10 | 3 | 5 | 12 | 6 | |
200 meter | M | 3 | 7 | 2 | 1 | 10 | 5 | 4 | 9 | 6 | 8 | 11 | 12 |
W | 8 | 12 | 1 | 2 | 9 | 6 | 7 | 10 | 4 | 3 | 11 | 5 | |
400 meter | M | 10 | 1 | 5 | 4 | 2 | 12 | 8 | 6 | 7 | 3 | 9 | 11 |
W | 9 | 5 | 1 | 3 | 4 | 8 | 7 | 10 | 11 | 6 | 12 | 2 | |
800 meter | M | 7 | 1 | 11 | 5 | 4 | 12 | 9 | 3 | 2 | 10 | 6 | 8 |
W | 1 | 2 | 4 | 9 | 8 | 5 | 10 | 3 | 6 | 12 | 11 | 7 | |
1500 meter | M | 12 | 7 | 9 | 4 | 6 | 8 | 3 | 1 | 5 | 10 | 2 | 11 |
W | 7 | 1 | 9 | 3 | 5 | 4 | 6 | 8 | 12 | 11 | 2 | 10 | |
3000 meter | M | 3 | 2 | 5 | 1 | 4 | 8 | 10 | 12 | 6 | 7 | 9 | 11 |
W | 7 | 5 | 2 | 1 | 6 | 9 | 8 | 3 | 4 | 12 | 11 | 10 | |
5000 meter | M | 7 | 3 | 2 | 1 | 5 | 4 | 8 | 9 | 6 | 10 | 11 | 12 |
W | 3 | 2 | 6 | 1 | 8 | 7 | 5 | 4 | 11 | 9 | 12 | 10 | |
3000 meter hinder | M | 1 | 11 | 12 | 9 | 10 | 2 | 8 | 7 | 4 | 5 | 3 | 6 |
W | 2 | 3 | 11 | 1 | 9 | 6 | 4 | 5 | 7 | 8 | 12 | 10 | |
110/100 meter hekk | M | 7 | 4 | 12 | 6 | 11 | 0 | 2 | 10 | 9 | 5 | 8 | 3 |
W | 10 | 2 | 1 | 11 | 7 | 5 | 6 | 4 | 9 | 8 | 12 | 3 | |
400 meter hekk | M | 6 | 1 | 4 | 9 | 7 | 8 | 12 | 5 | 2 | 3 | 10 | 11 |
W | 9 | 2 | 1 | 3 | 8 | 4 | 11 | 10 | 5 | 7 | 12 | 6 | |
4 x 100 meter stafett | M | 3 | 6 | 0 | 8 | 7 | 5 | 10 | 11 | 9 | 0 | 12 | 4 |
W | 10 | 0 | 0 | 7 | 0 | 11 | 4 | 9 | 5 | 8 | 12 | 6 | |
4 x 400 meter stafett | M | 12 | 2 | 0 | 6 | 4 | 11 | 8 | 3 | 5 | 9 | 7 | 10 |
W | 6 | 3 | 2 | 5 | 7 | 11 | 0 | 9 | 12 | 8 | 10 | 4 | |
Høydehopp | M | 2 | 12 | 9,5 | 4 | 11 | 3 | 5 | 9,5 | 7 | 6 | 1 | 8 |
W | 3,5 | 10 | 1 | 5,5 | 7,5 | 9 | 3,5 | 5,5 | 11 | 12 | 7,5 | 2 | |
Stavsprang | M | 0 | 2 | 8,5 | 4 | 10 | 3 | 11 | 12 | 5 | 8,5 | 6 | 7 |
W | 6 | 2,5 | 6 | 2,5 | 11 | 1 | 4 | 10 | 6 | 8 | 12 | 9 | |
Lengdehopp | M | 7 | 2 | 1 | 4 | 11 | 9 | 10 | 8 | 3 | 12 | 5 | 6 |
W | 2 | 4 | 7 | 5 | 8 | 9 | 10 | 11 | 6 | 12 | 3 | 1 | |
Tresteg | M | 5 | 11 | 7 | 6 | 12 | 3 | 1 | 4 | 2 | 8 | 10 | 9 |
W | 2 | 11 | 0 | 8 | 9 | 7 | 3 | 12 | 10 | 6 | 5 | 4 | |
Kulestøt | M | 7 | 9 | 1 | 4 | 10 | 2 | 5 | 12 | 8 | 6 | 3 | 11 |
W | 8 | 11 | 4 | 9 | 5 | 3 | 6 | 2 | 7 | 10 | 1 | 12 | |
Diskos | M | 11 | 3 | 7 | 5 | 9 | 6 | 10 | 2 | 8 | 12 | 1 | 4 |
W | 8 | 6 | 9 | 10 | 11 | 2 | 3 | 12 | 0 | 4 | 7 | 5 | |
Sleggekast | M | 1 | 8 | 3 | 5 | 12 | 7 | 10 | 6 | 2 | 9 | 3 | 11 |
W | 5 | 1 | 3 | 9 | 10 | 2 | 7 | 4 | 8 | 11 | 6 | 12 | |
Spydkast | M | 6 | 7 | 2 | 11 | 12 | 3 | 5 | 1 | 10 | 9 | 4 | 8 |
W | 4 | 1 | 6 | 12 | 8 | 2 | 9 | 3 | 5 | 10 | 7 | 11 | |
Land | BEL | BUL | DEN | EST | FIN | IRL | NOR | POR | ROU | SWE | SUI | TUR | |
Total |
Sluttstilling
[rediger | rediger kilde]Plass | Land | Poeng | Kommentar |
---|---|---|---|
1 | Sverige | 320,5 | Opprykk til Superligaen 2019 |
2 | Finland | 314,5 | |
3 | Sveits | 305,5 | |
4 | Tyrkia | 302 | |
5 | Portugal | 285 | |
6 | Norge | 272,5 | |
7 | Romania | 246 | |
8 | Irland | 238 | |
9 | Belgia | 232,5 | |
10 | Estland | 203 | Nedrykk til 2. divisjon i 2019 |
11 | Bulgaria | 193,5 | |
12 | Danmark | 187 |
2. divisjon
[rediger | rediger kilde]Deltakerland
[rediger | rediger kilde]- Latvia og Litauen rykket ned fra 1. divisjon 2015.
- Israel, Moldova, Slovakia og Østerrike rykket opp fra 3. divisjon 2015.
Resultater, menn
[rediger | rediger kilde]Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Ján Volko Slovakia |
10,21 | Rytis Sakalauskas Litauen |
10,30 SB | Zvonimir Ivašković Kroatia |
10,44 PB |
200 m | Luka Janežič Slovenia |
20,60 PB | Ján Volko Slovakia |
20,61 NR | Imri Persiado Israel |
21,09 PB |
400 m | Luka Janežič Slovenia |
45,47 | Jānis Leitis Latvia |
45,60 NR | Donald Sanford Israel |
45,76 |
800 m | Žan Rudolf Slovenia |
1:47,87 | Benediktas Mickus Litauen |
1:48,34 PB | Matus Talan Slovakia |
1:48,42 PB |
1500 m | Simas Bertašius Litauen |
3:44,59 PB | Jozef Repčík Slovakia |
3:44,77 | Benjamin Kovács Ungarn |
3:44,81 |
3000 m | Benjamin Kovács Ungarn |
8:07,25 PB | Simas Bertašius Litauen |
8:07,27 | Amine Khadiri Kypros |
8:10,98 PB |
5000 m | Amine Khadiri Kypros |
14:13,22 PB | István Szögi Ungarn |
14:13,88 | Peter Durec Slovakia |
14:14,22 PB |
3000 m hinder | Justinas Beržanskis Litauen |
8:53,29 | Balázs Juhász Ungarn |
8:53,77 | Edgars Sumskis Latvia |
8:54,66 |
110 m hekk | Milan Trajkovic Kypros |
13,31 =NR | Balázs Baji Ungarn |
13,39 | Milan Ristić Serbia |
13,49 |
400 m hekk | Tibor Koroknai Ungarn |
49,74 PB | Janis Baltuss Latvia |
50,98 SB | Dominik Hufnagl Østerrike |
51,04 |
4 × 100 m | Ungarn Dániel Szabó Zalán Kádasi László Szabó Tamás Máté |
39,97 | Israel Omri Harush Imri Persiado Asaf Malka Aviv Dayan |
40,18 | Slovakia Jakub Matus Jan Volko Denis Danac Roman Turcani |
40,35 |
4 × 400 m | Slovenia Gregor Grahovac Luka Janezic Žan Rudolf Jure Grkman |
3:08,56 | Latvia Austris Karpinskis Maksims Sinčukovs Jānis Baltušs Jānis Leitis |
3:08,65 | Kroatia Mateo Parlov Mateo Kovacic Gabrijel Stojanovic Mateo Ružić |
3:09,27 |
Høydehopp | Vasilios Constantinou Kypros |
2,21 =SB | Matúš Bubeník Slovakia |
2,19 SB | Péter Bakosi Ungarn |
2,16 =SB |
Stavsprang | Ivan Horvat Kroatia |
5,70 =NR | Robert Renner Slovenia |
5,50 =SB | Nikandros Stylianou Kypros |
5,40 |
Lengdehopp | Lazar Anic Serbia |
7,91 | István Virovecz Ungarn |
7,70 | Tomas Veszelka Slovakia |
7,67 |
Tresteg | Tom Yaacobov Israel |
16,38 SB | Elvijs Misāns Latvia |
16,27 | Tomas Veszelka Slovakia |
15,79 |
Kulestøt | Šarūnas Banevičius Litauen |
19,29 | Matus Olej Slovakia |
18,01 | Matija Carek Kroatia |
17,96 |
Diskos | Lukas Weisshaidinger Østerrike |
65,66 | Andrius Gudžius Litauen |
65,21 | Apostolos Parellis Kypros |
63,49 SB |
Slegge | Serghei Marghiev Moldova |
73,37 | Marcel Lomnicky Slovakia |
73,26 | Bence Halász Ungarn |
72,87 |
Spydkast | Andrian Mardare Moldova |
83,93 NR, NJR | Edis Matusevičius Litauen |
80,09 | Norbert Rivasz-Tóth Ungarn |
76,25 |
AR Områderekord · CR Mesterskapsrekord · CUR Mesterskapsrekord (U23) · DNF Ikke fullført · DNS Ikke møtt til start · DQ Diskvalifisert · EL Årsbeste i Europa · MR Banerekord · NR Nasjonal rekord · OR Olympisk rekord · PB Personlig rekord · SB Sesongbestenotering for utøveren · WL Årsbeste i verden · WJR Juniorverdensrekord · WR Verdensrekord · MWR Verdensrekord veteraner · DLR Diamond League-rekord |
Resultater, kvinner
[rediger | rediger kilde]Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Viola Kleiser Østerrike |
11,53 | Zorana Barjaktarovic Serbia |
11,53 PB | Alexandra Bezeková Slovakia |
11,54 |
200 m | Eleni Artymata Kypros |
23,39 | Alexandra Bezeková Slovakia |
23,52 | Agata Zupin Slovenia |
23,57 |
400 m | Iveta Putalová Slovakia |
52,45 | Eleni Artymata Kypros |
52,48 | Tamara Salaški Serbia |
52,55 SB |
800 m | Aníta Hinriksdóttir Island |
20:02,57 | Bianka Kéri Ungarn |
2:03,22 SB | Eglė Balčiūnaitė Litauen |
2:03,65 |
1500 m | Amela Terzić Serbia |
4:15,93 | Natalija Piliušina Litauen |
4:19,00 | Viktória Gyürkes Ungarn |
4:19,10 |
3000 m | Amela Terzić Serbia |
9:15,85 SB | Viktória Gyürkes Ungarn |
9:17,97 PB | Maruša Mišmaš Slovenia |
9:18,90 SB |
5000 m | Krisztina Papp Ungarn |
16:17,99 | Lonah Chemtai Korlima Israel |
16:19,90 | Matea Matošević Kroatia |
16:24,54 SB |
3000 m hinder | Zita Kácser Ungarn |
10:06:80 | Adva Cohen Israel |
10:12:95 NR, PB | Lora Ontl Kroatia |
10:39:37 |
100 m hekk | Gréta Kerekes Ungarn |
13,17 | Stephanie Bendrat Østerrike |
13,20 | Ivana Lončarek Kroatia |
13,38 |
400 m hekk | Agata Zupin Slovenia |
56,80 PB | Arna Stefania Gudmundsdottir Island |
57,00 SB | Daniela Ledecka Slovakia |
59,06 SB |
4 × 100 m | Ungarn Fanny Schmelcz Éva Kaptur Gréta Kerekes Anasztázia Nguyen |
44,81 | Østerrike Stephanie Bendrat Ivona Dadic Viola Kleiser Alexandra Toth |
45,16 | Latvia Fanny Schmelcz Sindija Buksa Diana Daktere Paula Sprudzane |
45,29 =SB |
4 × 400 m | Slovakia Daniela Ledecka Lucia Slanickova Alexandra Stukova Iveta Putalova |
3:34,05 SB | Slovenia Agata Zupin Jerneja Smonkar Anja Benko Anita Horvat |
3:34,19 NR | Litauen Egle Balciunaite Modesta Morauskaite Erika Krūminaite Agne Serksniene |
3:35,69 SB |
Høydehopp | Maruša Černjul Slovenia |
1,88 | Ekaterina Krasovski Østerrike |
1,82 =SB | Daniela Ledecka Slovakia Barbara Szabó Ungarn |
1,79 PB |
Stavsprang | Tina Šutej Slovenia |
4,55 SB | Zsófia Siskó Ungarn |
4,20 PB | Hulda Thorsteinsdóttir Island |
4,05 |
Lengdehopp | Jana Velďáková Slovakia |
6,55 SB | Nektaria Panagi Kypros |
6,40 | Ivona Dadic Østerrike |
6,33 SB |
Tresteg | Hanna Knyazyeva-Minenko Israel |
14,17 SB | Dovilė Dzindzaletaitė Litauen |
13,97 SB | Dana Velďáková Slovakia |
13,66 |
Kulestøt | Anita Márton Ungarn |
18,09 | Dimitriana Surdu Moldova |
17,10 | Austra Skujytė Litauen |
16,20 |
Diskos | Dragana Tomašević Serbia |
59,47 | Anita Márton Ungarn |
55,55 | Zinaida Sendriūtė Litauen |
53,20 |
Slegge | Zalina Petrivskaya Moldova |
71,99 | Réka Gyurátz Ungarn |
70,09 | Claudia Stravs Slovenia |
62,57 |
Spydkast | Sara Kolak Kroatia |
61,06 | Ásdís Hjálmsdóttir Island |
60,67 | Martina Ratej Slovenia |
60,64 |
AR Områderekord · CR Mesterskapsrekord · CUR Mesterskapsrekord (U23) · DNF Ikke fullført · DNS Ikke møtt til start · DQ Diskvalifisert · EL Årsbeste i Europa · MR Banerekord · NR Nasjonal rekord · OR Olympisk rekord · PB Personlig rekord · SB Sesongbestenotering for utøveren · WL Årsbeste i verden · WJR Juniorverdensrekord · WR Verdensrekord · MWR Verdensrekord veteraner · DLR Diamond League-rekord |
Poengtabell
[rediger | rediger kilde]Øvelse | AUT | CRO | CYP | HUN | ISL | ISR | LAT | LTU | MDA | SRB | SVK | SLO | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
100 meter | M | 7 | 10 | 2 | 8 | 6 | 9 | 3 | 11 | 1 | 5 | 12 | 4 |
W | 12 | 1 | 7 | 6 | 3 | 9 | 8 | 5 | 4 | 11 | 10 | 2 | |
200 meter | M | 3 | 6 | 1 | 7 | 8 | 10 | 9 | 4 | 2 | 5 | 11 | 12 |
W | 8 | 3 | 12 | 4 | 2 | 6 | 9 | 5 | 1 | 7 | 11 | 10 | |
400 meter | M | 5 | 9 | 3 | 8 | 2 | 10 | 11 | 7 | 1 | 4 | 6 | 12 |
W | 4 | 5 | 11 | 6 | 3 | 1 | 7 | 8 | 2 | 10 | 12 | 9 | |
800 meter | M | 6 | 8 | 2 | 9 | 3 | 1 | 4 | 11 | 7 | 5 | 10 | 12 |
W | 7 | 2 | 9 | 11 | 12 | 1 | 3 | 10 | 4 | 6 | 8 | 5 | |
1500 meter | M | 9 | 1 | 6 | 10 | 2 | 7 | 8 | 12 | 3 | 5 | 11 | 4 |
W | 8 | 7 | 9 | 10 | 2 | 6 | 3 | 11 | 1 | 12 | 4 | 5 | |
3000 meter | M | 9 | 8 | 10 | 12 | 6 | 7 | 11 | 5 | ||||
W | 4 | 9 | 7 | 11 | 2 | 8 | 3 | 6 | 5 | 12 | 1 | 10 | |
5000 meter | M | 6 | 4 | 12 | 11 | 5 | 8 | 9 | 2 | 3 | 1 | 10 | 7 |
W | 3 | 10 | 7 | 12 | 4 | 11 | 5 | 6 | 2 | 9 | 1 | 8 | |
3000 meter hinder | M | 6 | 2 | 7 | 11 | 5 | 9 | 10 | 12 | 8 | 4 | 3 | 1 |
W | 6 | 10 | 8 | 12 | 5 | 11 | 1 | 9 | 2 | 4 | 7 | 3 | |
110/100 meter hekk | M | 8 | 1 | 12 | 11 | 3 | 7 | 5 | 9 | 2 | 10 | 4 | 6 |
W | 11 | 10 | 9 | 12 | 1 | 2 | 4 | 5 | 3 | 7 | 8 | 6 | |
400 meter hekk | M | 10 | 8 | 1 | 12 | 3 | 5 | 11 | 7 | 4 | 2 | 6 | 9 |
W | 2 | 7 | 1 | 5 | 11 | 3 | 4 | 9 | 8 | 6 | 10 | 12 | |
4 x 100 meter stafett | M | 6 | 4 | 3 | 12 | 9 | 11 | 7 | 0 | 0 | 5 | 10 | 8 |
W | 11 | 3 | 7 | 12 | 6 | 0 | 10 | 5 | 2 | 8 | 9 | 4 | |
4 x 400 meter stafett | M | 5 | 10 | 2 | 9 | 4 | 7 | 11 | 6 | 3 | 0 | 8 | 12 |
W | 3 | 7 | 4 | 9 | 5 | 2 | 6 | 10 | 0 | 8 | 12 | 11 | |
Høydehopp | M | 2,5 | 6 | 12 | 10 | 2,5 | 7 | 4 | 8 | 9 | 5 | 11 | 1 |
W | 11 | 4,5 | 7 | 9,5 | 2 | 4,5 | 8 | 6 | 1 | 3 | 9,5 | 12 | |
Stavsprang | M | 5 | 12 | 10 | 3 | 4 | 8 | 9 | 2 | 1 | 6 | 7 | 11 |
W | 9 | 8 | 7 | 11 | 10 | 3 | 6 | 2 | 5 | 1 | 4 | 12 | |
Lengdehopp | M | 4 | 6 | 3 | 11 | 2 | 8 | 7 | 9 | 1 | 12 | 10 | 5 |
W | 10 | 4 | 11 | 8 | 1 | 2 | 7 | 5 | 3 | 6 | 12 | 9 | |
Tresteg | M | 8 | 1 | 7 | 9 | 4 | 12 | 11 | 5 | 2 | 6 | 10 | 3 |
W | 3 | 8 | 2 | 7 | 0 | 12 | 9 | 11 | 5 | 6 | 10 | 4 | |
Kulestøt | M | 1 | 10 | 2 | 4 | 5 | 7 | 8 | 12 | 6 | 3 | 11 | 9 |
W | 1 | 5 | 9 | 12 | 8 | 4 | 6 | 10 | 11 | 2 | 7 | 3 | |
Diskos | M | 12 | 8 | 10 | 9 | 7 | 4 | 3 | 11 | 5 | 2 | 1 | 6 |
W | 2 | 5 | 7 | 11 | 6 | 3 | 4 | 10 | 9 | 12 | 1 | 8 | |
Sleggekast | M | 3 | 7 | 9 | 10 | 1 | 2 | 4 | 6 | 12 | 5 | 11 | 8 |
W | 3 | 7 | 6 | 11 | 5 | 4 | 1 | 2 | 12 | 9 | 8 | 10 | |
Spydkast | M | 2 | 5 | 1 | 10 | 4 | 3 | 9 | 11 | 12 | 7 | 6 | 8 |
W | 5 | 12 | 3 | 7 | 11 | 9 | 4 | 8 | 2 | 6 | 1 | 10 | |
Land | AUT | CRO | CYP | HUN | ISL | ISR | LAT | LTU | MDA | SRB | SVK | SLO | |
Total | 240,5 | 253,5 | 258 | 372,5 | 181,5 | 242 | 258 | 298,5 | 168,5 | 238,5 | 306,5 | 296 |
Sluttstilling
[rediger | rediger kilde]Plass | Land | Poeng | Kommentar |
---|---|---|---|
1 | Ungarn | 372,5 | Opprykk til 1. divisjon 2019 |
2 | Slovakia | 306,5 | |
3 | Litauen | 298,5 | |
4 | Slovenia | 296 | |
5 | Kypros | 258 | |
6 | Latvia | 258 | |
7 | Kroatia | 253,5 | |
8 | Israel | 243 | |
9 | Østerrike | 240,5 | |
10 | Serbia | 238,5 | Nedrykk til 3. divisjon 2019 |
11 | Island | 181,5 | |
12 | Moldova | 166,5 |
3. divisjon
[rediger | rediger kilde]Sted: Matthew Micallef St. John Stadium, Marsa, Malta
Deltakerland
[rediger | rediger kilde]
Luxembourg |
- Ingen lag rykket ned fra 2. divisjon 2015, for å øke divisjonen.
- Albania og Kosovo deltok ikke i 2017.
Sluttstilling
[rediger | rediger kilde]Etter 40 av 40 øvelser
Plass | Land | Poeng | Kommentar |
---|---|---|---|
1 | Luxembourg | 317 | Opprykk til 2. divisjon 2019 |
2 | Bosnia-Hercegovina | 266 | |
3 | Georgia | 262 | |
4 | Malta | 261.5 | |
5 | Montenegro | 243.5 | |
6 | Armenia | 217 | |
7 | Nord-Makedonia | 179 | |
8 | Andorra | 132 | |
9 | AASSE | 118 | |
10 | Aserbajdsjan | 90 |
Eksterne lenker
[rediger | rediger kilde]- (en) 2017 European Team Championships Super League – kategori av bilder, video eller lyd på Commons
- Superligaen
- 1. divisjon
- 2. divisjon
- 3. divisjon Arkivert 28. august 2017 hos Wayback Machine.
Utendørs | |
---|---|
Innendørs | |
Lag-EM | |
U23-EM | |
U-20-EM | |
U-18-EM | |
EM i terrengløp |
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.