враховуються лише в національному чемпіонаті.

Йозеф Малоун (чеськ. Josef Maloun), в деяких джерелах також згадується як Ян Малоун (чеськ. Jan Maloun) (11 лютого 1905 — 28 квітня 1972) — чехословацький футболіст, який грав на позиції нападника . Виступав за празькі команди «Лібень», «Спарту» та «Метеор».

Клубна кар'єра

[ред. | ред. код]

Йозеф Малоун розпочинав футбольну кар'єру в клубі «Лібень, грав на позиції нападника[1]. У 1925 році Йосеф зіграв 9 матчів у першому в історії чемпіонаті Чехословаччини. У сезоні 1925/26 він провів 13 ігор в Чемпіонат Чехословаччини з футболу 1925—1926 за «Лібень», а на початку 1926 перейшов в інший клуб з Праги — в Спарту». В переможному для команди чемпіонаті 1926 року зіграв один матч.

У складі «Спарти» Малоун також виграв чемпіонат у 1927 році. У тому ж році він був учасником першого розіграшу Кубка Мітропи, зігравши чотири матчі[2]. У чвертьфіналі турніру його команда здолала австрійську «Адміру» (5:1, один з голів забив Малоун і 3:5), а в півфіналі пройшла угорську «Хунгарію» (0:0 і 2:2)[3]. У фінальних матчах кубка Малоун участі не брав, а його клуб за сумою двох матчів здолав австрійський «Рапід» і став першим переможцем турніру[4].

Пізніше виступав за команди «Метеор» і знову за «Лібень». Загалом у чемпіонаті Чехословаччини зіграв 66 матчів і забив 14 голів[1].

Кар'єра в збірній

У складі збірної Чехословаччини провів один офіційний матч, дебютувавши 20 березня 1927 в товариській грі проти Австрії у Відні[5]. Рахунок у матчі відкрили гості — відзначився Антонін Пуч на 3-й хвилині, а в середині першого тайму Малоун подвоїв перевагу. Наприкінці зустрічі Йозеф Блум скоротив відставання, але більшого австрійці досягти не змогли.

Титули і досягнення

«Спарта» (Прага): 1926, 1927
«Спарта» (Прага): 1927[6]
«Спарта» (Прага): 1927

Примітки

1. а б Luboš Jeřábek: Český a československy futbal: lexikon osobností a klubov 1906—2006. Praha, 2007, ISBN 978-80-247-1656-5, стор 118
  2. Всі матчі Кубка Мітропи 1927 на сайті IFFHS
  3. Матчі закінчились двома нічиїми — 0:0 і 2:2, але угорці отримали дискваліфікацію через участь недозволеного гравця
  4. Кубок Мітропи 1927 на сайті RSSSF [Архівовано 22 травня 2020 у Wayback Machine.]
  5. Football PLAYER: Josef Maloun (англ.). eu-football.info. Архів оригіналу за 11 червня 2022. Процитовано 29.1.2017.