враховуються лише в національному чемпіонаті.

** Інформацію про ігри та голи за національну збірну
оновлено 27 листопада 2022.

Мохаммед Мунтарі (араб. محمد مونتاري‎, англ. Mohammed Muntari, нар. 20 грудня 1993, Кумасі) — катарський футболіст ганійського походження, нападник клубу «Аль-Духаїль». На клубному рівні грав також за катарські клуби «Лехвія», «Аль-Джаїш» та «Аль-Аглі», а також національну збірну Катару.

Клубна кар'єра

[ред. | ред. код]

Народився 20 грудня 1993 року в місті Кумасі. Вихованець футбольної школи клубу «Голден Лайонс», в 2012 році перебрався до Катару, де став гравцем команди «Аль-Джаїш», в якій провів три сезони, взявши участь у 45 матчах чемпіонату, відзначившись 18 забитими м'ячами.

У 2015 році Мунтарі став гравцем катарського клубу «Лехвія». У складі команди вже в перший рік виступів став володарем Кубка Еміра Катару з футболу, а наступного року ставу складі команди чемпіоном країни.

У 2017 році команди «Лехвія» та «Аль-Джаїш» об'єднались у новий клуб під назвою «Ад-Духаїль», за яку став грати й Мохаммед Мунтарі. У новому сезоні Мунтарі лише зрідка з'являвся на полі, тому на початку 2018 року його віддали в оренду до іншого катарського клубу «Аль-Аглі» до кінця сезону. Після повернення з оренди Мунтарі також не дуже часто грав у основному складі команди, тому на початку 2019 року його вдруге віддали в оренду до «Аль-Аглі» до кінця сезону. Після повернення з оренди Мунтарі став частіше з'являтися в основі «Ад-Духаїля», і за цей час зіграв 27 матчів у Лізі Зірок, та став у складі команди чемпіоном країни в сезоні 2019—2020 років.

Виступи за збірну

Мунтарі народився в Гані, але на початку своєї кар'єри переїхав до Катару і став натуралізованим громадянином. У грудні 2014 року його вперше викликали до національної збірної Катару. 27 грудня 2014 року Мунтарі дебютував за збірну в товариському матчі проти збірної Естонії та відзначився забитим голом.

У складі збірної був учасником кубка Азії з футболу 2015 року в Австралії.

2021 року у складі збірної був учасником тогорічного розіграшу Золотого кубка КОНКАКАФ, дійшовши до півфіналу, а наступного року був включений до її заявки на домашній чемпіонат світу 2022. Там 25 листопада 2022 року Мунтарі забив гол у матчі групового етапу проти збірної Еквадору (1:3), який став першим в історії збірної Катару на чемпіонатах світу[2].

Наразі у складі збірної провів 53 матчі, у яких відзначився 14 забитими м'ячами.

Статистика виступів за збірну

Статистика матчів і голів за збірну — Катар Катар
Дата Місто Господарі Результат Гості Турнір Голи Примітки
27-12-2014 Доха Катар Катар 3 – 0 Естонія Естонія товариський матч 1
11-01-2015 Канберра ОАЕ ОАЕ 4 – 1 Катар Катар Кубок Азії 2015 - 1-й етап - ЖК 59'Замінений на 69-ій хвилині 69'
15-01-2015 Сідней Катар Катар 0 – 1 Іран Іран Кубок Азії 2015 - 1-й етап -
19-01-2015 Сідней Катар Катар 1 – 2 Бахрейн Бахрейн Кубок Азії 2015 - 1-й етап -
26-03-2015 Доха Катар Катар 1 – 0 Алжир Алжир товариський матч - Замінений на 84-ій хвилині 84'
30-03-2015 Доха Катар Катар 1 – 0 Словенія Словенія товариський матч - Замінений на 82-ій хвилині 82'
31-05-2015 Кру Ірландія Ірландія 4 – 0 Катар Катар товариський матч - Замінений на 81-ій хвилині 81'
05-06-2015 Единбург Шотландія Шотландія 1 – 0 Катар Катар товариський матч - Замінений на 78-ій хвилині 78'
11-06-2015 [[Мале]] Мальдіви Мальдіви 0 – 1 Катар Катар Відбір до ЧС 2018 -
28-08-2015 Доха Катар Катар 4 – 0 Сінгапур Сінгапур товариський матч 1 Вийшов на заміну на 46-ій хвилині 46'
03-09-2015 Доха Катар Катар 15 – 0 Бутан Бутан Відбір до ЧС 2018 3 Замінений на 68-ій хвилині 68'
08-09-2015 Гонконг Гонконг Гонконг 2 – 3 Катар Катар Відбір до ЧС 2018 -
13-11-2015 Доха Катар Катар 1 – 2 Туреччина Туреччина товариський матч -
17-11-2015 Тхімпху Бутан Бутан 0 – 3 Катар Катар Відбір до ЧС 2018 1
29-03-2016 Тайюань КНР КНР 2 – 0 Катар Катар Відбір до ЧС 2018 - Вийшов на заміну на 75-ій хвилині 75'
11-11-2017 Доха Катар Катар 0 – 1 Чехія Чехія товариський матч - Вийшов на заміну на 76-ій хвилині 76'
14-11-2017 Доха Катар Катар 1 – 1 Ісландія Ісландія товариський матч 1 Вийшов на заміну на 67-ій хвилині 67'
14-12-2017 Доха Катар Катар 1 – 2 Ліхтенштейн Ліхтенштейн товариський матч - Вийшов на заміну на 46-ій хвилині 46'
23-12-2017 Ель-Кувейт Катар Катар 4 – 0 Ємен Ємен Кубок націй Перської затоки - Вийшов на заміну на 69-ій хвилині 69'
26-12-2017 Ель-Кувейт Ірак Ірак 2 – 1 Катар Катар Кубок націй Перської затоки - Вийшов на заміну на 64-ій хвилині 64'
29-12-2017 Ель-Кувейт Катар Катар 1 – 1 Бахрейн Бахрейн Кубок націй Перської затоки - Вийшов на заміну на 89-ій хвилині 89'
14-11-2019 Доха Катар Катар 2 – 0 Сінгапур Сінгапур товариський матч 1
19-11-2019 Душанбе Афганістан Афганістан 0 – 1 Катар Катар Відбір до ЧС 2022 - Вийшов на заміну на 56-ій хвилині 56'
26-11-2019 Доха Катар Катар 1 – 2 Ірак Ірак Кубок націй Перської затоки - Вийшов на заміну на 66-ій хвилині 66'
29-11-2019 Доха Ємен Ємен 0 – 6 Катар Катар Кубок націй Перської затоки - Вийшов на заміну на 75-ій хвилині 75'
05-12-2019 Ель-Вакра (місто) Саудівська Аравія Саудівська Аравія 1 – 0 Катар Катар Кубок націй Перської затоки - Вийшов на заміну на 76-ій хвилині 76'
Усього Матчів 26 Голів 8

Досягнення

Примітки

1. FIFA World Cup 2022 Sticker Album — 80 с. — ISBN 978-65-5516-143-4
  2. Wanzha, Evhen. Катар забив перший гол на чемпіонатах світу. ua.tribuna.com (укр.). Процитовано 27 листопада 2022.