Роки Збірна І (г)
1931–1935 Югославія Югославія 10 (0)

* Ігри та голи за професіональні клуби
враховуються лише в національному чемпіонаті.

Бартул Чулич (хорв. Bartul Čulić, нар. 6 березня 1907, Спліт  — пом. 30 квітня 1948, Загреб) — югославський футболіст, що грав на позиції воротаря. Відомий виступами за клуб «Хайдук», а також національну збірну Югославії. чемпіон Югославії.

Клубна кар'єра

[ред. | ред. код]

Розпочинав футбольну кар'єру в клубах зі Спліту «Ускок» і «Борац».

У 1927 році перебрався до складу найсильнішої команди міста  — «Хайдука». У цьому році команді вдалося здобути перший у історії титул чемпіона країни. Чулич жодного матчу у фінальній частині чемпіонату не зіграв, лишаючись резервним воротарем у Отмара Гаццарі. У тому розіграші Бартул зіграв лише у фінальному матчі чемпіонату Спліта проти «Юга» (6:0), що був відбором до національної першості[2].

Повноцінним гравцем основи був Чулич, коли «Хайдук» здобув своє друге чемпіонство у скандальній першості 1929 року. За підсумками сезону переможцем став БСК, що набрав таку ж кількість очок, що і «Хайдук», але випереджав команду зі Спліта за додатковими показниками. Та федерація футболу визнала два матчі БСК недійсними через участь недозволеного гравця. У підсумку представники столичного клубу переграли лише один з цих матчів (якраз проти «Хайдука» і вдруге перемогли з рахунком 2:1 замість 3:1 на початку сезону), а у другому команді зарахували технічну поразку. Таким чином «Хайдук» виявився попереду БСК на два очки.

У 30-х роках «Хайдук» також тримався серед лідерів національного футболу, але досягнути ще хоча б однієї перемоги у чемпіонаті команді не вдалося. Тричі клуб ставав другим у 1932, 1933 і 1936 роках. Чулич був одним з небагатьох, хто лишився в команді з чемпіонських складів 1927 і 1929 років.

Загалом у складі «Хайдука» він зіграв у 1927—1939 роках 285 матчів[3]. Серед них 113 матчів у чемпіонаті Югославії, 15 матчів у чемпіонаті Спліта, 10 матчів у Кубку югославської федерації, 147 матчів у інших турнірах і товариських іграх.

Також виступав у складі австрійського (хоча сама Австрія тоді входила до складу Німеччини) клубу «Флорідсдорфер». Зокрема, зіграв 6 матчів в чемпіонаті в 1941—1943 роках[4].

Виступи за збірну

1931 року дебютував в офіційних матчах у складі національної збірної Югославії у грі проти Польщі (3:6). Загалом зіграв за збірну 10 матчів. Був учасником двох розіграшів Балканського кубка, турніру для збірних країн, що розташовані на Балканському півострові.

Статистика матчів і голів за збірну — Югославія Югославія
Дата Місто Господарі Результат Гості Турнір Голи Примітки
25.10.1931 Познань Польща Польща 6 – 3 Югославія Югославія товариський матч - Вийшов на заміну на 46-ій хвилині 46'
07.06.1933 Бухарест Болгарія Болгарія 0 – 4 Югославія Югославія Балканський кубок - Замінений на 79-ій хвилині 79'
11.06.1933 Бухарест Румунія Румунія 5 – 0 Югославія Югославія Балканський кубок - Замінений на 18-ій хвилині 18'
10.09.1933 Варшава Польща Польща 4 – 3 Югославія Югославія товариський матч - Замінений на 79-ій хвилині 79'
03.06.1934 Белград Югославія Югославія 8 – 4 Бразилія Бразилія товариський матч -
02.09.1934 Прага Чехословаччина Чехословаччина 3 – 1 Югославія Югославія товариський матч - Вийшов на заміну на 83-ій хвилині 83'
16.12.1934 Париж Франція Франція 3 – 2 Югославія Югославія товариський матч - Вийшов на заміну на 13-ій хвилині 13'
23.12.1934 Афіни Греція Греція 2 – 1 Югославія Югославія Балканський кубок - Замінений на 62-ій хвилині 62'
25.12.1934 Афіни Болгарія Болгарія 3 – 4 Югославія Югославія Балканський кубок - Замінений на 82-ій хвилині 82'
01.01.1935 Афіни Румунія Румунія 0 – 4 Югославія Югославія Балканський кубок - Замінений на 21-ій хвилині 21'
Усього Матчів 10 Голів -17

Помер 30 квітня 1948 року в лікарні у Загребі від туберкульозу.

Трофеї і досягнення

Примітки

1. Лише у фінальному турнірі чемпіонату Югославії і кваліфікації до нього
  2. Всі матчі «Хайдука» у чемпіонаті Спліта 1927 року. Архів оригіналу за 21 квітня 2017. Процитовано 19 листопада 2016.
  3. Профіль на клубному сайті «Хайдука». Архів оригіналу за 4 березня 2016. Процитовано 19 листопада 2016.