Бронза Мілан 2007 Естафета 5000 м
Бронза Каннин 2008 3000 м
Бронза Геренвен 2009 Команда
CMNS: Аполо Ентон Оно у Вікісховищі

Аполо Ентон Оно (англ. Apolo Anton Ohno, 22 травня 1982) — американський ковзаняр, спеціаліст із шорт-треку, дворазовий олімпійський чемпіон. Оно є лідером серед представників зимових видів спорту США за здобутими олімпійськими медалями — їх у нього 8: дві золоті, дві срібні й чотири бронзові.

Батько Аполо, Оно Юкі — американець японського походження, мати Джеррі Лі — біла американка. Батьки майбутнього чемпіона розлучилися, коли він ще був немовлям, та вихованням Аполо займався батько, який працював перукарем у Сіетлі. Батько вибрав для свого сина ім'я із грецькими коренями «ап» і «ло», що означає «поступіться дорогою, він іде!» . В дитинстві Аполо Оно займався плаванням і бігом на ковзанах, але згодом зосередився на шорт-треку.

Оно зацікавився шорт-треком, спостерігаючи за олімпійським турніром у Ліллехаммері. До олімпійського тренувального центру в Лейк-Плесіді він потрапив у 13 років. Потім, у 14 років, він перебрався до олімпійського тренувального центру в Колорадо-Спрінгс.

Свою першу олімпійську медаль Оно виборов у Солт-Лейк-Сіті. Незважаючи на масове падіння перед фінішем фінального забігу на 1000 м, він підвівся першим і фінішував другим. Золота медаль на дистанції 1500 м була скандальною. Оно фінішував другим за корейцем Кім Донсуном, якого, проте, доволі суперечливо дискваліфікували за блокування. Дискваліфікація викликала масове обурення в Південній Кореї. У 2003 році Оно не поїхав на етап кубка світу до Кореї, побоюючись за свою безпеку.

Свою другу золоту олімпійську медаль Оно здобув на дистанції 500 м у Турині, лідируючи у фіналі від старту до фінішу.

Поза ковзанкою Аполо Оно переміг у чертвертому сезоні телевізійного шоу «Dancing with the Stars» у парі з Джуліанною Гаф.

Ця стаття не містить посилань на джерела. Ви можете допомогти поліпшити цю статтю, додавши посилання на надійні (авторитетні) джерела. Матеріал без джерел може бути піддано сумніву та вилучено. (квітень 2020)