Puchar Serbii w piłce nożnej (2023/2024)
| |||
Szczegóły | |||
Państwo | |||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Edycja |
18 | ||
Liczba zespołów |
37 | ||
Termin |
13 września 2023 – 23 maja 2024 | ||
Zwycięzca | |||
2. miejsce |
Pucharu Serbii w piłce nożnej mężczyzn 2023/2024 – to 18. edycja rozgrywek, mających na celu wyłonienie zdobywcy Pucharu Serbii, który uzyska prawo gry w kwalifikacjach Ligi Europy. Organizatorem jest Serbski Związek Piłki Nożnej (FSS). Rozgrywki rozpoczęły się 13 września 2023, a zakończą w 23 maja 2024. Trofeum obroniła Crvena zvezda.
Uczestnicy
[edytuj | edytuj kod]Grający od 1/16 finału | Grający od rundy wstępnej | ||
Super liga 2022/2023 16 drużyn |
Prva Liga 2022/2023 11 drużyn |
Prva Liga 2022/2023 5 drużyn |
Zdobywcy Pucharów Regionalnych 5 drużyn |
|
|
Zasady
[edytuj | edytuj kod]Zasady rozgrywania spotkań i awansu
[edytuj | edytuj kod]Wszystkie pojedynki w ramach turnieju rozgrywane są metodą pucharową bez rewanżów – zwycięzca przechodzi do kolejnej rundy, przegrany odpada z dalszej rywalizacji. W przypadku remisu po regulaminowym czasie gry następuje od razu seria rzutów karnych. Do ćwierćfinału drużyny są umieszczane w dwóch koszykach, tak aby każda rozstawiona drużyna grała z nierozstawioną drużyną[1].
Uczestnictwo
[edytuj | edytuj kod]W finałowej fazie rywalizacji o Puchar Serbii w piłce nożnej 2023/24. uczestniczą:
- 16 (szesnaście) klubów Serbskiej Super Ligi 2022/23,
- 16 (szesnaście) klubów Pierwszej Ligi Serbii 2022/23,
- 5 (pięć) klubów zwycięzców zawodów o Puchar Serbii w piłce nożnej zorganizowanych w ramach terytorialnych związków piłkarskich.
Źródło: [2].
Kalendarz zawodów
[edytuj | edytuj kod]- Runda wstępna: 13 września 2023
- 1/16 finału: 18 pździernika - 1 listopada 2023
- 1/8 finału: 5-7 grudnia 2023
- Ćwierćfinał: 10 kwietnia 2024
- Półfinał: 24 kwietnia 2024
- Finał: 23 maja 2024
Źródło: [3]
Runda wstępna
[edytuj | edytuj kod]Uczestnicy tej fazy rozgrywek reprezentowali w sezonie 2023/2024 następujące poziomy ligowe:
- drugi poziom – 2 drużyny:
Metalac Gornji Milanovac, Smederevo - trzeci poziom – 7 drużyn:
BASK, Dinamo Pančevo, Loznica, Meševo, Rad, Trajal Kruševac, Zlatibor Čajetina - czwarty poziom – 1 drużyna:
Gracko
Do pięciu ostatnich zespołów Prva Liga 2022/2023 zostali dolosowani zwycięzcy pucharów regionalnych.
Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|
13 września 2023 | ||
Meševo | 0:2 | Smederevo |
Zlatibor Čajetina | 0:1 | Metalac Gornji Milanovac |
Trajal Kruševac | 3:0 | Gracko |
BASK | 2:0 | Loznica |
Dinamo Pančevo | 2:0 | Rad |
Źródło: [4].
Drabinka
[edytuj | edytuj kod]W polu po lewej stronie nazwy drużyny podano jej poziom ligowy w sezonie 2023/2024.
1/16 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |||||||||||||||||||
3 | BASK | 2 | |||||||||||||||||||||
1 | Radnički 1923 | 4 | |||||||||||||||||||||
1 | Radnički 1923 | 5 | |||||||||||||||||||||
2 | Smederevo | 1 (4) | 2 | Smederevo | 0 | ||||||||||||||||||
1 | TSC Bačka Topola | 1 (3) | |||||||||||||||||||||
1 | Radnički 1923 | 3 | |||||||||||||||||||||
2 | Inđija | 4 | 1 | Novi Pazar | 1 | ||||||||||||||||||
1 | Kolubara | 1 | 2 | Inđija | 2 | ||||||||||||||||||
1 | Novi Pazar | 3 | |||||||||||||||||||||
1 | Železničar Pančevo | 0 | |||||||||||||||||||||
1 | Novi Pazar | 1 | |||||||||||||||||||||
1 | Radnički 1923 | 0 | |||||||||||||||||||||
2 | Radnički Belgrad | 0 (3) | 1 | Vojvodina | 1 | ||||||||||||||||||
1 | Čukarički | 0 (4) | |||||||||||||||||||||
1 | Čukarički | 4 | |||||||||||||||||||||
1 | IMT | 1 (2) | 1 | Javor Ivanjica | 1 | ||||||||||||||||||
1 | Javor Ivanjica | 1 (4) | 1 | Čukarički | 1 (3) | ||||||||||||||||||
1 | Vojvodina | 1 (4) | |||||||||||||||||||||
2 | Mačva Šabac | 0 | |||||||||||||||||||||
2 | Mladost GAT | 1 | 2 | Mladost GAT | 0 | ||||||||||||||||||
1 | Vojvodina | 3 | |||||||||||||||||||||
2 | Novi Sad | 0 | |||||||||||||||||||||
1 | Vojvodina | 2 | |||||||||||||||||||||
1 | Vojvodina | 1 | |||||||||||||||||||||
3 | Trajal Kruševac | 0 | 1 | Crvena zvezda | 2 | ||||||||||||||||||
1 | Crvena zvezda | 6 | |||||||||||||||||||||
1 | Crvena zvezda | 5 | |||||||||||||||||||||
2 | Metalac Gornji Milanovac | 0 | 1 | Radnički Nisz | 0 | ||||||||||||||||||
1 | Radnički Nisz | 3 | |||||||||||||||||||||
1 | Crvena zvezda | 3 | |||||||||||||||||||||
2 | OFK Vršac | 3 | 2 | OFK Vršac | 0 | ||||||||||||||||||
1 | Mladost Lučani | 1 | 2 | OFK Vršac | 1 | ||||||||||||||||||
1 | Napredak Kruševac | 0 | |||||||||||||||||||||
2 | Sloboda Užice | 0 (4) | |||||||||||||||||||||
1 | Napredak Kruševac | 0 (5) | |||||||||||||||||||||
1 | Crvena zvezda | 2 | |||||||||||||||||||||
2 | Jedinstvo Ub | 0 | 1 | Partizan | 0 | ||||||||||||||||||
1 | Partizan | 1 | |||||||||||||||||||||
1 | Partizan | 1 (5) | |||||||||||||||||||||
2 | Grafičar | 2 | 2 | Grafičar | 1 (4) | ||||||||||||||||||
1 | Spartak Subotica | 0 | 1 | Partizan | 1 (4) | ||||||||||||||||||
1 | Voždovac | 1 (3) | |||||||||||||||||||||
3 | Dinamo Pančevo | 0 | |||||||||||||||||||||
1 | Voždovac | 5 | 1 | Voždovac | 6 | ||||||||||||||||||
2 | Radnički Sremska Mitrovica | 3 | |||||||||||||||||||||
2 | Radnički Sremska Mitrovica | 2 | |||||||||||||||||||||
1 | Radnik Surdulica | 0 | |||||||||||||||||||||
1/16 finału
[edytuj | edytuj kod]- pierwszy poziom – 16 drużyn:
Crvena zvezda, Čukarički, IMT, Javor Ivanjica, Mladost Lučani, Napredak Kruševac, Novi Pazar, Partizan, Radnički 1923, Radnički Nisz, Radnik Surdulica, Spartak Subotica, TSC, Vojvodina, Voždovac, Železničar Pančevo - drugi poziom – 13 drużyn:
Grafičar, Inđija, Jedinstvo Ub, Kolubara, Mačva Šabac, Metalac Gornji Milanovac, Novi Sad, Mladost GAT, Radnički Belgrad, Radnički Sremska Mitrovica, Smederevo, Sloboda Užice, OFK Vršac - trzeci poziom – 3 drużyny:
BASK, Dinamo Pančevo, Trajal Kruševac
Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|
18 października 2023 | ||
Smederevo | 1:1 (k. 4:3) | TSC Bačka Topola |
Trajal Kruševac | 0:6 | Crvena zvezda |
1 listopada 2023 | ||
Dinamo Pančevo | 0:5 | Voždovac |
BASK | 2:4 | Radnički 1923 |
Jedinstvo Ub | 0:1 | Partizan |
Radnički Sremska Mitrovica | 2:0 | Radnik Surdulica |
Grafičar | 2:0 | Spartak Subotica |
Inđija | 4:1 | Kolubara |
OFK Vršac | 3:1 | Mladost Lučani |
Radnički Belgrad | 0:0 (k. 3:4) | Čukarički |
Sloboda Užice | 0:0 (k. 4:5) | Napredak Kruševac |
IMT | 1:1 (k. 2:4) | Javor Ivanjica |
Železničar Pančevo | 0:1 | Novi Pazar |
Mačva Šabac | 0:1 | Mladost GAT |
Metalac Gornji Milanovac | 0:3 | Radnički Nisz |
Novi Sad | 0:2 | Vojvodina |
Źródło: [5].
1/8 finału
[edytuj | edytuj kod]Uczestnicy tej fazy rozgrywek reprezentowali w sezonie 2023/2024 następujące poziomy ligowe:
- pierwszy poziom – 10 drużyn:
Crvena zvezda, Čukarički, Javor, Napredak Kruševac, Novi Pazar ,Partizan ,Radnički 1923 ,Radnički Nisz, Vojvodina ,Voždovac - drugi poziom – 6 drużyn:
Grafičar, Inđija, Mladost GAT, Radnički Sremska Mitrovica, Smederevo, OFK Vršac
Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|
5 grudnia 2023 | ||
Inđija | 2:3 | Novi Pazar |
6 grudnia 2023 | ||
OFK Vršac | 1:0 | Napredak Kruševac |
Radnički 1923 | 5:0 | Smederevo |
Čukarički | 4:1 | Javor Ivanjica |
Voždovac | 6:3 | Radnički Sremska Mitrovica |
Mladost GAT | 0:3 | Vojvodina |
Crvena zvezda | 5:0 | Radnički Nisz |
7 grudnia 2023 | ||
Partizan | 1:1 (k. 5:4) | Grafičar |
Ćwierćfinał
[edytuj | edytuj kod]Uczestnicy tej fazy rozgrywek reprezentowali w sezonie 2023/2024 następujące poziomy ligowe:
- pierwszy poziom – 7 drużyn:
Crvena zvezda, Čukarički, Novi Pazar ,Partizan ,Radnički 1923 ,Vojvodina ,Voždovac - drugi poziom – 1 drużyna:
OFK Vršac
Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|
10 kwietnia 2024 | ||
Partizan | 1:1 (k. 4:3) | Voždovac |
Čukarički | 1:1 (k. 3:4) | Vojvodina |
Crvena zvezda | 3:0 | OFK Vršac |
11 kwietnia 2024 | ||
Radnički 1923 | 3:1 | Novi Pazar |
Źródło: [8].
Półfinał
[edytuj | edytuj kod]Uczestnicy tej fazy rozgrywek reprezentowali w sezonie 2023/2024 pierwszy poziom ligowy.
Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|
24 kwietnia 2024 | ||
Radnički 1923 | 0:1 | Vojvodina |
Crvena zvezda | 2:0 | Partizan |
Finał
[edytuj | edytuj kod]Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 |
---|---|---|
23 maja 2024 | ||
Vojvodina | 1:2 | Crvena zvezda |
Zdobywca Pucharu Serbii 2023/2024 |
---|
Crvena zvezda 7. tytuł |
Przypisy
[edytuj | edytuj kod]- ↑ „Одлука о завршном такмичењу за фудбалски Куп Србије у такмичарској сезони 2023/24.”. fss.rs, 2023-07-24. [zarchiwizowane z tego adresu (2023-09-24)]. (serb.).
- ↑ Пропозиције такмичења за фудбалски Куп Србије за сезону 2023/24.. fss.rs, 2023-07-24. [zarchiwizowane z tego adresu (2023-10-18)]. (serb.).
- ↑ Календар такмичења ФСС за сезону 2023/24.. fss.rs, 2023-06-02. [zarchiwizowane z tego adresu (2024-01-08)]. (serb.).
- ↑ Куп Србије - Претколо 23/24.. fss.rs, 2023-09-13. (serb.).
- ↑ Познати Парови 1/16 Финала Купа Србије.. fss.rs, 2023-10-11. (serb.).
- ↑ Жреб Парова 1/8 Финала Купа Србије У Уторак, 7. Новембра.. fss.rs, 2023-11-03. (serb.).
- ↑ Извучени Парови 1/8 Финала Купа Србије.. fss.rs, 2023-11-07. (serb.).
- ↑ Парови 1/4 Финала Купа Србије | Војводина На Бановом Брду, Нови Пазар У Крагујевцу, Вршац Против Црвене Звезде, Вождовац У Хумској.. fss.rs, 2023-12-25. (serb.).
- ↑ У уторак, 16. априла | жреб парова полуфинала Купа Србије у СЦ ФСС у Старој Пазови.. fss.rs, 2024-04-11. [zarchiwizowane z tego adresu (2024-04-16)]. (serb.).
- ↑ Парови полуфинала Купа Србије - Црвена Звезда | Партизан, Раднички 1923 - Војводина, финале у Лозници (Видео).. fss.rs, 2024-04-16. [zarchiwizowane z tego adresu (2024-04-16)]. (serb.).
Bibliografia
[edytuj | edytuj kod]- Kup Srbije 2023/24, [w:] baza Soccerway (liga–sezon) [dostęp 2023-09-13] .
- Kup Srbije 2023/24, [w:] baza Transfermarkt (trofeum : 2023/2024) [dostęp 2023-09-13] .
- Куп Србије 2023/24. fss.rs. (serb.).
Linki zewnętrzne
[edytuj | edytuj kod]- FSS – Serbski Związek Piłki Nożnej. fss.rs. (serb.).
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.