Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie 2010
Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie 2010 – odbyły się w dniach 19–22 sierpnia 2010 w Poznaniu na torze regatowym Malta. Była to 38. edycja mistrzostw, rozgrywanych po raz trzeci w Polsce. Poprzednie edycje odbyły się w 1990 i 2001, również w Poznaniu. W imprezie wzięło udział blisko 1300 zawodników z 71 krajów.
Końcowa tabela medalowa
[edytuj | edytuj kod]Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Węgry | 6 | 5 | 1 | 12 |
2 | Niemcy | 5 | 4 | 2 | 11 |
3 | Kanada | 4 | 1 | 2 | 7 |
4 | Białoruś | 3 | 3 | 1 | 7 |
5 | Rumunia | 3 | 1 | 0 | 4 |
6 | Rosja | 2 | 3 | 6 | 11 |
7 | Francja | 2 | 2 | 1 | 5 |
8 | Brazylia | 2 | 1 | 1 | 4 |
9 | Hiszpania | 1 | 4 | 0 | 5 |
10 | Wielka Brytania | 1 | 2 | 3 | 6 |
11 | Ukraina | 1 | 2 | 1 | 4 |
12 | Austria | 1 | 0 | 1 | 2 |
Szwecja | 1 | 0 | 1 | 2 | |
Uzbekistan | 1 | 0 | 1 | 2 | |
15 | Australia | 1 | 0 | 0 | 1 |
Litwa | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Tahiti | 1 | 0 | 0 | 1 | |
18 | Chiny | 0 | 2 | 0 | 2 |
19 | Polska | 0 | 1 | 4 | 5 |
Włochy | 0 | 1 | 4 | 5 | |
21 | Słowacja | 0 | 1 | 2 | 3 |
22 | Azerbejdżan | 0 | 1 | 0 | 1 |
Portugalia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Stany Zjednoczone | 0 | 1 | 0 | 1 | |
25 | Finlandia | 0 | 0 | 2 | 2 |
26 | Czechy | 0 | 0 | 1 | 1 |
Japonia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Nowa Zelandia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Serbia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Razem | 36 | 36 | 37 | 109 |
Medaliści
[edytuj | edytuj kod]Mężczyźni
[edytuj | edytuj kod]Kanadyjki
[edytuj | edytuj kod]Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m[1] | Iwan Sztyl | 39,161 | Thomas Simart | 39,729 | Richard Dalton Jurij Czeban |
39,953 |
C-1 500 m[2] | Dzianis Haraża | 1:47,701 | Li Qiang | 1:48,317 | Vadim Menkov | 1:48,457 |
C-1 1000 m[3] | Vadim Menkov | 3:51,721 | Attila Vajda | 3:51,921 | Sebastian Brendel | 3:53,837 |
C-1 5000 m[4] | Ronald Verch | 23:24,342 | José Luis Bouza | 23:26,398 | Marian Ostcril | 23:38,070 |
C-1 4 × 200 m relay[5] | Rosja Iwan Sztyl Michaił Pawłow Nikołaj Lipkin Jewgienij Ignatow |
2:48,143 | Ukraina Ołeksandr Maksymczuk Jurij Czeban Stanisław Szymanski Wjaczesław Tekosz |
2:50,675 | Polska Adam Ginter Roman Rynkiewicz Mariusz Kruk Paweł Baraszkiewicz |
2:51,059 |
C-2 200 m[6] | Litwa Raimundas Labuckas Tomas Gadeikis |
36,019 | Rosja Jewgienij Ignatow Iwan Sztyl |
36,411 | Polska Paweł Skowroński Paweł Baraszkiewicz |
36,551 |
C-2 500 m[7] | Rumunia Alexandru Dumitrescu Victor Mihalachi |
1:40,781 | Azerbejdżan Sergiy Bezugliy Maksym Prokopenko |
1:41,277 | Rosja Paweł Pietrow Aleksandr Kostogłod |
1:41,345 |
C-2 1000 m[8] | Rumunia Alexandru Dumitrescu Victor Mihalachi |
3:37,317 | Białoruś Andrej Bahdanowicz Alaksandr Bahdanowicz |
3:37,325 | Węgry Márton Tóth Róbert Mike |
3:38,057 |
C-4 1000 m[9] | Białoruś Dzianis Haraża Dzmitryj Rabczanka Dzmitryj Wajciszkin Alaksandr Wauczecki |
3:18,724 | Rumunia Gabriel Gheoca Nicolae Bogdan Mihail Simon Florin Comanici |
3:20,548 | Niemcy Chris Wend Tomasz Wylenzek Erik Rebstock Ronald Verch |
3:20,616 |
Kajaki
[edytuj | edytuj kod]Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m[10] | Edward McKeever | 34,807 | Ronald Rauhe | 35,155 | Piotr Siemionowski | 35,195 |
K-1 500 m[11] | Anders Gustafsson | 1:38,457 | Peter Gelle | 1:38,961 | Adam van Koeverden | 1:39,005 |
K-1 1000 m[12] | Max Hoff | 3:29,544 | Tim Brabants | 3:30,040 | Aleh Jurenia | 3:30,128 |
K-1 5000 m[13] | Ken Wallace | 20:01,338 | Max Hoff | 20:03,574 | Maximilian Benassi | 20:06,670 |
K-1 4 × 200 m relay[14] | Hiszpania Saúl Craviotto Francisco Llera Pablo Andrés Carlos Pérez |
2:27,409 | Wielka Brytania Edward McKeever Jonathon Schofield Liam Heath Edward Cox |
2:27,897 | Rosja Wiktor Zawolski Aleksandr Djaczenko Jewgienij Sałachow Aleksander Nikołajew |
2:28,753 |
K-2 200 m[15] | Francja Arnaud Hybois Sébastien Jouve |
31,532 | Hiszpania Saúl Craviotto Carlos Pérez |
31,540 | Wielka Brytania Heath Liam Jonathon Schofield |
31,584 |
K-2 500 m[16] | Białoruś Raman Piatruszenka Wadzim Machnieu |
1:29,230 | Portugalia Fernando Pineta João Ribeiro |
1:29,970 | Serbia Duško Stanojević Dejan Pajić |
1:30,418 |
K-2 1000 m[17] | Niemcy Martin Hollstein Andreas Ihle |
3:13,024 | Węgry Zoltán Kammerer Ákos Vereckei |
3:13,204 | Rosja Ilja Miedwiediew Anton Riachow |
3:15,736 |
K-4 1000 m[18] | Francja Arnaud Hybois Étienne Hubert Philippe Colin Sébastien Jouve |
2:54,103 | Białoruś Wadzim Machnieu Artur Litwinczuk Raman Piatruszenka Alaksiej Abałmasau |
2:55,843 | Czechy Ondřej Horský Jan Souček Daniel Havel Jan Štěrba |
2:56,023 |
Kobiety
[edytuj | edytuj kod]Kanadyjki
[edytuj | edytuj kod]Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m[19] | Laurence Vincent-Lapointe | 48,188 | Li Tianian | 48,992 | Maria Kazakowa | 51,724 |
C-2 500 m[20] | Kanada Laurence Vincent-Lapointe Mallorie Nicholson |
2:03,622 | Rosja Maria Kazakowa Jekatierina Pietrowa |
2:18,110 | Brazylia Luciana Costa Lima Camila Conceicao |
2:19,254 |
Kajaki
[edytuj | edytuj kod]Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m[21] | Natasa Janics | 40,181 | Inna Osypenko | 40,797 | Shinobu Kitamoto | 40,917 |
K-1 500 m[22] | Inna Osypenko | 1:50,461 | Natasa Janics | 1:50,625 | Rachel Cawthorn | 1:50,929 |
K-1 1000 m[23] | Franziska Weber | 3:57,544 | Katalin Kovács | 4:00,124 | Sofia Paldanius | 4:00,280 |
K-1 5000 m[24] | Vivien Folláth | 22:44,927 | Maryna Pautaran | 22:53,079 | Anne Rikala | 23:07,683 |
K-1 4 × 200 m relay[25] | Niemcy Conny Waßmuth Nicole Reinhardt Katrin Wagner-Augustin Tina Dietze |
2:50,315 | Węgry Natasa Janics Zomilla Hegyi Ninetta Vad Tímea Paksy |
2:52,211 | Rosja Natalia Łobowa Anastazja Siergiejewa Natalia Proskurina Anastazja Panczenko |
2:52,959 |
K-2 200 m[26] | Węgry Katalin Kovács Natasa Janics |
36,886 | Polska Marta Walczykiewicz Ewelina Wojnarowska |
37,766 | Słowacja Ivana Kmeťová Martina Kohlová |
37,778 |
K-2 500 m[27] | Węgry Gabriella Szabó Danuta Kozák |
1:40,064 | Rosja Juliana Sałachowa Anastazja Siergiejewa |
1:41,628 | Austria Yvonne Schuring Viktoria Schwarz |
1:42,684 |
K-2 1000 m[28] | Węgry Gabriella Szabó Tamara Csipes |
3:34,306 | Niemcy Silke Hörmann Carolin Leonhardt |
3:37,426 | Rosja Juliana Sałachowa Anastazja Siergiejewa |
3:37,554 |
K-4 500 m[29] | Węgry Natasa Janics Tamara Csipes Katalin Kovács Dalma Benedek |
1:31,607 | Niemcy Fanny Fischer Nicole Reinhardt Katrin Wagner-Augustin Tina Dietze |
1:32,795 | Polska Karolina Naja Aneta Konieczna Sandra Pawełczak Magdalena Krukowska |
1:33,815 |
Niepełnosprawni
[edytuj | edytuj kod]Linki zewnętrzne
[edytuj | edytuj kod]Przypisy
[edytuj | edytuj kod]- ↑ | Results of Canoe Regata
- ↑ | Results of Canoe Regata. [dostęp 2010-08-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-08-24)].
- ↑ | Results of Canoe Regata. [dostęp 2010-08-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-12-19)].
- ↑ | Results of Canoe Regata. [dostęp 2010-08-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-03-10)].
- ↑ | Results of Canoe Regata
- ↑ http://www.kayakpl.com/regatta/207.HTM | Results of Canoe Regata]
- ↑ | Results of Canoe Regata
- ↑ | Results of Canoe Regata. [dostęp 2010-08-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-03-10)].
- ↑ | Results of Canoe Regata. [dostęp 2010-08-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-03-10)].
- ↑ | Results of Canoe Regata
- ↑ | Results of Canoe Regata. [dostęp 2010-08-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-08-24)].
- ↑ | Results of Canoe Regata. [dostęp 2010-08-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-03-10)].
- ↑ | Results of Canoe Regata
- ↑ | Results of Canoe Regata
- ↑ | Results of Canoe Regata
- ↑ | Results of Canoe Regata
- ↑ | Results of Canoe Regata. [dostęp 2010-08-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-03-10)].
- ↑ | Results of Canoe Regata. [dostęp 2010-08-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-03-10)].
- ↑ | Results of Canoe Regata
- ↑ | Results of Canoe Regata
- ↑ | Results of Canoe Regata
- ↑ | Results of Canoe Regata
- ↑ | Results of Canoe Regata. [dostęp 2010-08-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-03-10)].
- ↑ | Results of Canoe Regata
- ↑ | Results of Canoe Regata
- ↑ | Results of Canoe Regata
- ↑ | Results of Canoe Regata
- ↑ | Results of Canoe Regata
- ↑ | Results of Canoe Regata. [dostęp 2010-08-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2010-08-24)].
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.