Friidrett under Sommeruniversiaden 2021
Friidrett under Sommeruniversiaden 2021 i Napoli i Italia ble arrangert fra 1. til 6. august 2023, på Shuangliu Sports Centre Stadium i Chengdu, Kina. [1][2]
Resultater
[rediger | rediger kilde]Menn
[rediger | rediger kilde]Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter detaljer |
Kadrian Goldson Jamaica |
10,04 | Shaun Maswanganyi Sør-Afrika |
10,06 | Chen Guanfeng Kina |
10,17 |
200 meter detaljer |
Tsebo Matsoso Sør-Afrika |
20,36 | Yudai Nishi Japan |
20,46 | Amlan Borgohain India |
20,55 SB |
400 meter detaljer |
João Coelho Portugal |
44,79 GR NR | Reece Holder Australia |
44,79 GR | Mihai Sorin Dringo Romania |
45,27 NR |
800 meter detaljer |
Maciej Wyderka Polen |
1.49,09 | Corentin le Clezio Frankrike |
1.49,17 | Oussama Cherrad Algerie Zine El Abidine Laggoune Algerie |
1.49,23 |
1500 meter detaljer |
Benoît Campion Frankrike |
3.38,61 | Oussama Cherrad Algerie |
3.40,64 | Jervand Mkrttsjjan Armenia |
3.40,68 |
5000 meter detaljer |
Simon Bédard Frankrike |
14.14,10 | Taiyo Yasuhara Japan |
14.14,15 | Nursultan Keneshbekov Kirgisistan |
14.15,33 SB |
10 000 meter detaljer |
Dismas Yeko Uganda |
28.59,25 | Sezgin Ataç Tyrkia |
29.06,62 | Yuito Yamamoto Japan |
29.22,95 |
110 meter hekk detaljer |
Ken Toyoda Japan |
13,40 | Ning Xiaohan Kina |
13,44 PB | Krzysztof Kiljan Polen |
13,55 |
400 meter hekk detaljer |
Peng Ming-yang Kinesisk Taipei |
48,62 NR | İsmail Nezir Tyrkia |
48,72 PB | Xie Zhiyu Kina |
48,78 NR |
3000 meter hinder detaljer |
Jens Mergenthaler Tyskland |
8.38,42 | Nick Jäger Tyskland |
8.40,53 | Atsushi Shobu Japan |
8.40,84 |
4 × 100 meter stafett detaljer |
Kina Chen Jiapeng Chen Guanfeng Yan Haibin Deng Zhijian Sui Gaofei |
38,80 PB | Thailand Natawat Iamudom Soraoat Dapbang Chayut Khongprasit Thawatchai Himaiad |
38,80 PB | Sør-Afrika Thembo Monareng Tsebo Matsoso Eckhart Potgieter Shaun Maswanganyi |
38,83 |
4 × 400 meter stafett detaljer |
Tyrkia İlyas Çanakçı Kubilay Ençü Berke Akçam İsmail Nezir |
3.03,46 PB | Polen Adam Łukomski Patryk Grzegorzewicz Daniel Sołtysiak Mateusz Rzeźniczak Krzysztof Hołub Jakub Olejniczak |
3.05,10 PB | Sør-Afrika Nhlanhla Maseko Tjaart van der Walt Wernich van Rensburg Lindukuhle Gora |
3.05,17 PB |
Halvmaraton detaljer |
Sezgin Ataç Tyrkia |
1.04.36 | Ayetullah Aslanhan Tyrkia |
1.04,37 PB | Yang Kegu Kina |
1.04.48 |
Halvmaraton lag detaljer |
Tyrkia Sezgin Ataç Ayetullah Aslanhan Ömer Amaçtan Mahsum Değer |
3.14.31 | Kina Yang Kegu Ma Rui Ma Yujie Wang Congzheng Chen Tianyu |
3.17.12 | Japan Reishi Yoshida Kotaro Shinohara Rei Matsunaga |
3.17.18 |
20 kilometer kappgang detaljer |
Salih Korkmaz Tyrkia |
1.23.40 | Qian Haifeng Kina |
1.24.40 | Haruki Manju Japan |
1.25.32 |
20 kilometer kappgang lag detaljer |
Kina Qian Haifeng Cui Lihong Li Yandong Zhang Hongliang Li Xiaobin |
4.18.54 | Japan Haruki Manju Kazuhiro Tateiwa Kento Yoshikawa |
4.21.18 | Australia William Thompson Mitchell Baker Dylan Richardson Timothy Fraser |
4.32.52 |
Høydehopp detaljer |
Vladyslav Lavskyi Ukraina |
2,25 m PB | Fu Chao-hsuan Kinesisk Taipei |
2,20 m | Roman Petruk Ukraina Gergely Török Ungarn Tsai Wei-chih Kinesisk Taipei |
2,20 m |
Stavsprang detaljer |
Urho Kujanpää Finland |
5,55 m | Patsapong Amsam-ang Thailand |
5,55 m | Koen van der Wijst Nederland |
5,45 m |
Lengdehopp detaljer |
Zhang Jingqiang Kina |
7,93 m SB | Wen Hua-yu Kinesisk Taipei |
7,83 m | Lin Chia-hsing Kinesisk Taipei |
7,83 m |
Tresteg detaljer |
Su Wen Kina |
17,01 m | Necati Er Tyrkia |
16,83 m SB | Huang Huafeng Kina |
16,76 SB |
Kulestøt detaljer |
Konrad Bukowiecki Polen |
20,23 m SB | Szymon Mazur Polen |
19,20 m | Xaver Hastenrath Tyskland |
18,69 m |
Diskoskast detaljer |
Oskar Stachnik Polen |
63,00 m SB | Kai Chang Jamaica |
61,82 m SB | Oussama Khennousi Algerie |
61,33 m NR |
Sleggekast detaljer |
Wang Qi Kina |
73,63 m | Décio Andrade Portugal |
73,43 m | Dawid Piłat Polen |
72,27 m |
Stavsprang detaljer |
Edis Matusevičius Litauen |
80,37 m | Cyprian Mrzygłód Polen |
80,02 m | Topias Laine Finland |
78,42 m |
Tikamp detaljer |
Vilém Stráský Tsjekkia |
7925 p PB | Edgaras Benkunskas Litauen |
7879 p | Alec Diamond Australia |
7812 p SB |
Kvinner
[rediger | rediger kilde]Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter detaljer |
Patrizia van der Weken Luxembourg |
11,22 | Viktória Forster Slovakia |
11,34 | Magdalena Lindner Østerrike |
11,44 |
200 meter detaljer |
Nikola Horowska Polen |
23,00 SB | Marlena Granaszewska Polen |
23,20 PB | Banele Shabangu Sør-Afrika |
23,29 |
400 meter detaljer |
Marlie Viljoen Sør-Afrika |
52,38 | Corrssia Perry USA |
52,62 PB | Barbora Malíková Tsjekkia |
52,66 |
800 meter detaljer |
Laura Pellicoro Italia |
2.04,20 | Knight Aciru Uganda |
2.04,34 SB | Charne Swart Sør-Afrika |
2.04,73 |
1500 meter detaljer |
Laura Pellicoro Italia |
4.15,82 | Vera Hoffmann Luxembourg |
4.16,47 | Şilan Ayyıldız Tyrkia |
4.17,26 |
5000 meter detaljer |
Mariana Machado Portugal |
16.02,58 | Xia Yuyu Kina |
16.04,00 | Risa Yamazaki Japan |
16.08,86 |
10 000 meter detaljer |
Xia Yuyu Kina |
33.48,35 | Yayla Gönen Tyrkia |
34.05,03 | Fatma Karasu Tyrkia |
34.10,97 |
100 meter hekk detaljer |
Viktória Forster Slovakia |
12,72 NR | Yanni Wu Kina |
12,76 PB | Jyothi Yarraji India |
12,78 NR |
400 meter hekk detaljer |
Alice Muraro Italia |
55,48 PB | Marlene dos Santos Brasil |
56,45 PB | Sára Mátó Ungarn |
56,58 PB |
3000 meter hinder detaljer |
Cara Feain-Ryan Australia |
9.46,02 | Semra Karaslan Tyrkia |
9.50,42 | Georgia Winkcup Australia |
9.51,22 |
4 × 100 meter stafett detaljer |
Kina Liang Xiaojing Ge Manqi Cai Yanting Li Yuting Li He |
43,70 PB | Polen Marlena Granaszewska Monika Romaszko Paulina Paluch Nikola Horowska Weronika Bartnowska |
44,20 | Sør-Afrika Antoinette van der Merwe Banele Shabangu Joviale Mbisha Tamzin Thomas |
44,36 PB |
4 × 400 meter stafett detaljer |
Polen Weronika Bartnowska Karolina Łozowska Margarita Koczanowa Aleksandra Formella Natalia Wosztyl Marlena Granaszewska |
3.32,81 PB | Brasil Marlene dos Santos Letícia Lima Giovana dos Santos Anny de Bassi |
3.34,31 PB | Sveits Noémie Salamin Veronica Vancardo Oksana Aeschbacher Karin Disch |
3.34,57 PB |
Halvmaraton detaljer |
Hikaru Kitagawa Japan |
1.13.17 | Yayla Gönen Tyrkia |
1.13.31 | Fatma Karasu Tyrkia |
1.14.28 |
Halvmaraton lag detaljer |
Mal:FlagIOC2team Yayla Gönen Fatma Karasu Derya Kunur Burcu Subatan |
3.43.14 | Mal:FlagIOC2team Hikaru Kitagawa Rio Einaga Saki Harada |
3.45.27 | Mal:FlagIOC2team Luo Xia Niu Lihua Xia Yuyu Wang Jiali |
3.48.44 |
20 kilometer kappgang detaljer |
Meryem Bekmez Tyrkia |
1.33.53 | Eliška Martínková Tsjekkia |
1.33.58 | Gao Lan Kina |
1.35.28 |
20 kilometer kappgang lag detaljer |
Mal:FlagIOC2team Gao Lan Ji Jie Liu Roumei Yin Lamei |
4.52.02 | Mal:FlagIOC2team Hana Burzalová Ema Hačundová Alžbeta Ragasová |
5.05,36 | Mal:FlagIOC2team Pooja Kumawat Nikita Lamba Mansi Negi Priyanka Priyanka |
5.12,13 |
Høydehopp detaljer |
Rose Amoanimaa Yeboah Ghana |
1,94 m PB | Elena Kulichenko Kypros |
1,91 m =PB | Venla Pulkkanen Finland |
1,88 m PB |
Stavsprang detaljer |
Angelica Moser Sveits |
4,62 m SB | Chen Qiaoling Kina Albane Dordain Frankrike Berenice Petit Frankrike |
4,30 m | ikke utdelt | |
Lengdehopp detaljer |
Nikola Horowska Polen |
6,60 m PB | Magdalena Bokun Polen |
6,41 m | Bhavani Bhagavathi India |
6,32 m |
Tresteg detaljer |
Tuğba Danışmaz Tyrkia |
14,31 m PB | Diana Zagainova Litauen |
14,02 m SB | Adrianna Laskowska Polen |
13,83 m |
Kulestøt detaljer |
Song Jiayuan Kina |
18,56 m | Eliana Bandeira Portugal |
17,47 m | Lea Riedel Tyskland |
17,32 m |
Diskoskast detaljer |
Antonia Kinzel Tyskland |
59,18 m | Yolandi Stander Sør-Afrika |
57,89 m | Xie Yuchen Kina |
57,62 m SB |
Sleggekast detaljer |
Li Jiangyan Kina |
71,20 m | Xu Xinying Kina |
69,45 m | Aleksandra Śmiech Polen |
68,65 m |
Spydkast detaljer |
Eda Tuğsuz Tyrkia |
59,05 m | Su Lingdan Kina |
57,87 m | Jana van Schalkwyk Sør-Afrika |
57,45 m PB |
Sjukamp detaljer |
Isabel Posch Østerrike |
6107 p PB | Yuliya Loban Ukraina |
6063 p | Lydia Boll Sveits |
5923 p PB |
Referanser
[rediger | rediger kilde]- ^ «Athletics». Arkivert fra originalen 18. juni 2023. Besøkt 1. september 2023.
- ^ «Competition Schedule» (PDF). Arkivert fra originalen (PDF) 1. august 2023. Besøkt 1. september 2023.
Eksterne lenker
[rediger | rediger kilde]- Results Arkivert 30. juli 2023 hos Wayback Machine.
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.