EM i friidrett 1994 – 100 meter kvinner
EM i friidrett 1994 – 100 meter kvinner | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | 100 meter kvinner | ||
Arrangement | EM i friidrett 1994 | ||
Sted | Helsingfors | ||
Arena | Helsingfors Olympiastadion | ||
Dato | 7. august (forsøksheat og kvartfinaler) 8. august (semifinaler og finale) | ||
Deltakere | 32 | ||
Deltakernasjoner | 15 | ||
Vinnertid | 11,02 | ||
Medaljevinnere | |||
Irina Privalova, Russland | |||
Shanna Tarnopolskaja, Ukraina | |||
Melanie Paschke, Tyskland | |||
Forrige | 1990 | ||
Neste | 1998 |
Friidrett | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
100 m | menn | kvinner | ||
200 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | kvinner | ||
800 m | menn | kvinner | ||
1500 m | menn | kvinner | ||
3000 m | kvinner | |||
5000 m | menn | |||
10 000 m | menn | kvinner | ||
100 m hekk | kvinner | |||
110 m hekk | menn | |||
400 m hekk | menn | kvinner | ||
3000 m hinder |
menn | |||
4×100 m stafett | menn | kvinner | ||
4×400 m stafett | menn | kvinner | ||
Landeveisøvelser | ||||
Maraton | menn | kvinner | ||
10 km kappgang | kvinner | |||
20 km kappgang | menn | |||
50 km kappgang | menn | |||
Tekniske øvelser | ||||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | kvinner | ||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | |||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
Diskoskast | menn | kvinner | ||
Spydkast | menn | kvinner | ||
Sleggekast | menn | |||
Sammensatte øvelser | ||||
Sjukamp | kvinner | |||
Tikamp | menn |
Resultatene for øvelsen 100 meter kvinner ved EM i friidrett 1994 i Helsingfors, Finland der finalen ble avholdt 8. august.[1]
Norge var ikke representerte i øvelsen.
Forsøkseat
[rediger | rediger kilde]7. august
Heat 1
[rediger | rediger kilde]Vind: -0,6 m/s
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1 | Melanie Paschke | Tyskland | 11,40 | Q |
2 | Desislava Dimitrova | Bulgaria | 11,43 | Q |
3 | Odiah Sidibé | Frankrike | 11,60 | Q |
4 | Sara Wüest | Sveits | 11,65 | Q |
5 | Ekaterini Koffa | Hellas | 11,71 | |
6 | Aksel Gürcan | Tyrkia | 11,81 | |
- | Maya Azarashvili | Georgia | DNS |
Heat 2
[rediger | rediger kilde]Vind: 0,3 m/s
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1 | Zhanna Tarnopolskaya | Ukraina | 11,13 | Q |
2 | Sanna Hernesniemi | Finland | 11,50 | Q |
3 | Sabine Tröger | Østerrike | 11,56 | Q |
4 | Giada Gallina | Italia | 11,66 | Q |
5 | Marcia Richardson | Storbritannia | 11,69 | q |
6 | Odile Singa | Frankrike | 11,74 | |
7 | Margret Haug | Sveits | 11,80 |
Heat 3
[rediger | rediger kilde]Vind: 0,4 m/s
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1 | Paula Thomas | Storbritannia | 11,37 | Q |
2 | Patricia Girard | Frankrike | 11,47 | Q |
3 | Natalja Anisimova | Russland | 11,47 | Q |
4 | Bettina Zipp | Tyskland | 11,50 | Q |
5 | Irina Slyusar | Ukraina | 11,66 | q |
6 | Eva Barati | Ungarn | 11,72 | |
7 | Dagmar Hölbl | Østerrike | 11,94 |
Heat 4
[rediger | rediger kilde]Vind: 0,2 m/s
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1 | Nelli Cooman | Nederland | 11,35 | Q |
2 | Marina Trandenkova | Russland | 11,40 | Q |
3 | Petya Pendareva | Bulgaria | 11,41 | Q |
4 | Lucrécia Jardim | Portugal | 11,56 | Q |
5 | Ekateríni Thánou | Hellas | 11,62 | q |
- | Andrea Philipp | Tyskland | DNS |
Heat 5
[rediger | rediger kilde]Vind: 0,2 m/s
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1 | Irina Privalova | Russland | 11,38 | Q |
2 | Anelia Nuneva | Bulgaria | 11,51 | Q |
3 | Jacqueline Poelman | Nederland | 11,52 | Q |
4 | Stephanie Douglas | Storbritannia | 11,60 | Q |
5 | Regula Anliker-Aebi | Sveits | 11,65 | q |
6 | Anzhela Kravchenko | Ukraina | 11,78 | |
7 | Anu Pirttimaa | Finland | 11,81 |
Andre runde
[rediger | rediger kilde]7. august
Kvartfinale 1
[rediger | rediger kilde]Vind: 1,2 m/s
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1 | Melanie Paschke | Tyskland | 11,31 | Q |
2 | Nelli Cooman | Nederland | 11,41 | Q |
3 | Petya Pendareva | Bulgaria | 11,44 | Q |
4 | Natalja Anisimova | Russland | 11,48 | Q |
5 | Patricia Girard | Frankrike | 11,52 | q |
6 | Lucrécia Jardim | Portugal | 11,57 | |
7 | Marcia Richardson | Storbritannia | 11,71 | |
8 | Giada Gallina | Italia | 11,79 |
Kvartfinale 2
[rediger | rediger kilde]Vind: 0,9 m/s
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1 | Zhanna Tarnopolskaya | Ukraina | 11,01 | Q |
2 | Marina Trandenkova | Russland | 11,35 | Q |
3 | Desislava Dimitrova | Bulgaria | 11,36 | Q |
4 | Jacqueline Poelman | Nederland | 11,37 | Q |
5 | Stephanie Douglas | Storbritannia | 11,40 | q |
6 | Sabine Tröger | Østerrike | 11,44 | q |
7 | Ekateríni Thánou | Hellas | 11,68 | |
8 | Sara Wüest | Sveits | 11,70 |
Kvartfinale 3
[rediger | rediger kilde]Vind: 0,3 m/s
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1 | Irina Privalova | Russland | 11,20 | Q |
2 | Anelia Nuneva | Bulgaria | 11,33 | Q |
3 | Paula Thomas | Storbritannia | 11,42 | Q |
4 | Sanna Hernesniemi | Finland | 11,44 | Q |
5 | Bettina Zipp | Tyskland | 11,45 | q |
6 | Odiah Sidibé | Frankrike | 11,59 | |
7 | Irina Slyusar | Ukraina | 11,62 | |
8 | Regula Anliker-Aebi | Sveits | 11,68 |
Semifinaler
[rediger | rediger kilde]8. august
Semifinale 1
[rediger | rediger kilde]Vind: 0,6 m/s
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1 | Zhanna Tarnopolskaya | Ukraina | 11,25 | Q |
2 | Anelia Nuneva | Bulgaria | 11,43 | Q |
3 | Marina Trandenkova | Russland | 11,53 | Q |
4 | Petya Pendareva | Bulgaria | 11,53 | Q |
5 | Paula Thomas | Storbritannia | 11.58 | |
6 | Jacqueline Poelman | Nederland | 11,65 | |
7 | Bettina Zipp | Tyskland | 11,69 | |
8 | Sabine Tröger | Østerrike | 11,72 |
Semifinale 2
[rediger | rediger kilde]Vind: 0,6 m/s
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|
1 | Irina Privalova | Russland | 11,18 | Q |
2 | Melanie Paschke | Tyskland | 11,30 | Q |
3 | Nelli Cooman | Nederland | 11,38 | Q |
4 | Sanna Hernesniemi | Finland | 11,56 | Q |
5 | Desislava Dimitrova | Bulgaria | 11,56 | |
6 | Patricia Girard | Frankrike | 11,58 | |
7 | Stephanie Douglas | Storbritannia | 11,60 | |
8 | Natalja Anisimova | Russland | 11,63 |
Finale
[rediger | rediger kilde]- Vind: +0,6 m/sek
Plassering | Navn | Nasjonalitet | Resultat |
---|---|---|---|
. | Irina Privalova | Russland | 11,02 s |
. | Shanna Tarnopolskaja | Ukraina | 11,10 s |
. | Melanie Paschke | Tyskland | 11,28 s |
4. | Anelija Nuneva | Bulgaria | 11,40 s |
5. | Nelli Cooman | Nederland | 11,40 s |
6. | Petja Pendareva | Bulgaria | 11,41 s |
7. | Sanna Hernesniemi | Finland | 11,43 s |
8. | Marina Trandenkova | Russland | 11,52 s |
Deltakernasjoner
[rediger | rediger kilde]Det deltok 32 utøvere fra 15 nasjoner under øvelsen.
- Østerrike (2)
- Bulgaria (3)
- Finland (2)
- Frankrike (3)
- Tyskland (2)
- Hellas (2)
- Ungarn (1)
- Italia (1)
- Nederland (2)
- Portugal (1)
- Russland (3)
- Sveits (3)
- Tyrkia (1)
- Ukraina (3)
- Storbritannia (3)
Referanser
[rediger | rediger kilde]Eksterne lenker
[rediger | rediger kilde]Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.