Sportlövészet az 1920. évi nyári olimpiai játékokon
Sportlövészet a VII. nyári olimpián | ||||||||||||||||
Adatok | ||||||||||||||||
Helyszín | Beverlop Military Pálya , Antwerpen | |||||||||||||||
Dátum | július 22. – augusztus 2. | |||||||||||||||
Résztvevők | 234 résztvevő 18 nemzetből | |||||||||||||||
Versenyszámok | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
|
Az 1920. évi nyári olimpiai játékokon a sportlövészetben huszonegy versenyszámot rendeztek.
Éremtáblázat
[szerkesztés](A rendező ország csapata és a magyar érmesek eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke, vagy értékei vastagítással kiemelve.)
Az 1920. évi nyári olimpiai játékok éremtáblázata sportlövészetben | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Egyesült Államok (USA) | 13 | 4 | 6 | 23 |
2. | Norvégia (NOR) | 5 | 2 | 4 | 11 |
3. | Svédország (SWE) | 1 | 6 | 3 | 10 |
4. | Dánia (DEN) | 1 | 2 | 0 | 3 |
5. | Brazília (BRA) | 1 | 1 | 1 | 3 |
6. | Franciaország (FRA) | 0 | 2 | 0 | 2 |
7. | Finnország (FIN) | 0 | 1 | 2 | 3 |
8. | Belgium (BEL) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Görögország (GRE) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
11. | Svájc (SUI) | 0 | 0 | 5 | 5 |
Összesen | 21 | 21 | 21 | 63 |
Érmesek
[szerkesztés]Az 1920. évi nyári olimpiai játékok érmesei sportlövészetben | |||
Versenyszám | Arany | Ezüst | Bronz |
---|---|---|---|
Katonai pisztoly 30 m |
Guilherme Parãense Brazília (BRA) 274 |
Raymond Bracken Egyesült Államok (USA) 272 |
Fritz Zulauf Svájc (SUI) 269 |
Szabadpisztoly | Karl Frederick Egyesült Államok (USA) |
Afranio da Costa Brazília (BRA) |
Alfred Lane Egyesült Államok (USA) |
Pisztoly 30 méter csapat |
Egyesült Államok (USA) Louis Harant Alfred Lane Karl Frederick James Snook Michael Kelly |
Görögország (GRE) Alexandros Théophylakis Ioannis Théophylakis Georgios Moraitinis Georgios Vaphiaidis Iason Zappas |
Svájc (SUI) Fritz Zulauf Fritz Kuchen Willy Schnyder Caspar Widmer August Wiederkehr |
Pisztoly 50 méter csapat |
Egyesült Államok (USA) Karl Frederick Alfred Lane Raymond Bracken James Snook Michael Kelly |
Svédország (SWE) Anders Andersson Gunnar Gabrielsson Sigvard Hultcrantz Anders Johnson Casimir Reuterskiöld |
Brazília (BRA) Afranio da Costa Sebastiao Wolf Dario Barbosa Fernando Soledade Guilherme Parãense |
Futóvad egyes lövés | Otto Olsen Norvégia (NOR) |
Alfred Swahn Svédország (SWE) |
Harald Natvig Norvégia (NOR) |
Futóvad kettős lövés | Ole Lilloe-Olsen Norvégia (NOR) |
Fredrik Landelius Svédország (SWE) |
Einar Liberg Norvégia (NOR) |
Futóvad egyes lövés, csapat | Norvégia (NOR) Harald Natvig Otto Olsen Ole Lilloe-Olsen Einar Liberg Hans Nordvig |
Finnország (FIN) Robert Tikkanen Nestori Toivonen Magnus Wegelius Kaarlo Lappalainen Yrjö Kolho |
Egyesült Államok (USA) Thomas Brown Lawrence Nuesslein Lloyd Spooner Carl Townsend Osburn Willis Lee |
Futóvad kettős lövés, csapat | Norvégia (NOR) Harald Natvig Ole Andreas Lilloe-Olsen Einar Liberg Hans Nordvik Thorstein Johansen |
Svédország (SWE) Alfred Swahn Oscar Swahn Fredrik Landelius Bengt Lagercrantz Edvard Benedicks |
Finnország (FIN) Robert Tikkanen Magnus Wegelius Nestori Toivonen Vilho Vauhkonen Yrjö Kolho |
Kisöbű puska fekvő 50 m. |
Lawrence Nuesslein Egyesült Államok (USA) |
Arthur Rothrock Egyesült Államok (USA) |
Dennis Fenton Egyesült Államok (USA) |
Kisöbű puska csapat, 50 m. |
Egyesült Államok (USA) Lawrence Nuesslein Arthur Rothrock Willis Lee Dennis Fenton Gunnery Schriver |
Svédország (SWE) Sigvard Hultcrantz Erik Ohlsson Leonard Lagerlöf Ragnar Stare Olle Ericsson |
Norvégia (NOR) Östen Östensen Olaf Sletten Anton Olsen Sigvart Johansen Albert Helgerud |
Kisöbű puska csapat, összetett |
Egyesült Államok (USA) Morris Fisher Carl Townsend Osburn Dennis Fenton Lloyd Spooner Willis Lee |
Norvégia (NOR) Östen Östensen Otto Olsen Olaf Sletten Ludvig Larsen Harald Natvig |
Svájc (SUI) Fritz Kuchen Albert Tröndle Arnold Rösli Caspar Widmer Jakob Reich |
Nagyöbű puska 300 m. összetett |
Morris Fisher Egyesült Államok (USA) |
Niels Larsen Dánia (DEN) |
Östen Östensen Norvégia (NOR) |
Nagyöbű puska 600 m. |
Hugo Johansson Svédország (SWE) |
Mauritz Eriksson Svédország (SWE) |
Lloyd Spooner Egyesült Államok (USA) |
Nagyöbű puska csapat, 300 m. álló |
Dánia (DEN) Lars Jørgen Madsen Niels Hansen Larsen Anders Petersen Erik Saetter-Lassen Anders Nielsen |
Egyesült Államok (USA) Carl Townsend Osburn Lawrence Nuesslein Lloyd Spooner Willis Lee Thomas Brown |
Svédország (SWE) Olle Ericsson Carl Hugo Johansson Leonard Lagerlöf Walfried Hellman Mauritz Eriksson |
Nagyöbű puska csapat, 300 m. fekvő |
Egyesült Államok (USA) Carl Townsend Osburn Lloyd Spooner Morris Fisher Willis Lee Joseph Jackson |
Franciaország (FRA) Léon Johnson Emile Rumeau Achille Paroche André Parmentier Georges Roes |
Finnország (FIN) Vilho Vauhkonen Magnus Wegelius Veli Nieminen Kaarlo Lappalainen Voitto Kolho |
Nagyöbű puska csapat, 300 m, 600 m. fekvő |
Egyesült Államok (USA) Joseph Jackson Willis Lee Gunnery Schriver Carl Townsend Osburn Lloyd Spooner |
Norvégia (NOR) Otto Olsen Albert Helgerud Olaf Sletten Östen Östensen Jacob Onsrud |
Svájc (SUI) Fritz Kuchen Albert Tröndle Arnold Rösli Walter Lienhard Caspar Widmer |
Nagyöbű puska csapat, 600 m. |
Egyesült Államok (USA) Dennis Fenton Gunnery Schriver Willis Lee Lloyd Spooner Joseph Jackson |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) David Smith Robert Bodley Ferdinand Buchanan George Harvey Frederick Morgan |
Svédország (SWE) Mauritz Eriksson Carl Hugo Johansson Gustav Adolf Jonsson Erik Blomkvist Erik Ohlsson |
Hadipuska 300 m. álló |
Carl Osburn Egyesült Államok (USA) |
Lars Jørgen Madsen Dánia (DEN) |
Lawrence Nuesslein Egyesült Államok (USA) |
Hadipuska 300 m. fekvő |
Otto Olsen Norvégia (NOR) |
Léon Johnson Franciaország (FRA) |
Fritz Kuchen Svájc (SUI) |
Trap, egyéni | Mark Arie Egyesült Államok (USA) 95 |
Frank Troeh Egyesült Államok (USA) 93 |
Frank Wright Egyesült Államok (USA) 87 |
Trap, csapat | Egyesült Államok (USA) Mark Arie Frank Troeh Frank Wright Frederick Plum Horace Bonser Forest McNeir |
Belgium (BEL) Albert Bosquet Joseph Cogels Emile Dupont Henri Quersin Louis van Tilt Edouard Fesinger |
Svédország (SWE) Erik Lundquist Per Kinde Fredrik Landelius Alfred Swahn Karl Richter Erik Sökjer-Petersén |
Források
[szerkesztés]- Antwerp 1920 Shooting Results (angol nyelven). olympics.com. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
- Shooting at the 1920 Summer Olympics (angol nyelven). olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.