Irán az 1996. évi nyári olimpiai játékokon
Irán az olimpiai játékokon | |||||
Irán zászlaja | |||||
NOB-országkód: IRI | |||||
OOB | Az Iráni Iszlám Köztársaság Nemzeti Olimpiai Bizottsága | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1996. évi nyári olimpiai játékok Atlanta | |||||
Versenyzők | 18 fő 6 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Lida Fariman | ||||
Érmek 43. helyezés |
| ||||
Irán az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: |
Irán az egyesült államokbeli Atlantában megrendezett 1996. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 6 sportágban 18 sportoló képviselte, akik összesen 3 érmet szereztek.
Érmesek
[szerkesztés]Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
Arany | Rasoul Khadem Azgadhi | Birkózás | Szabadfogás, 90 kg |
Ezüst | Abbas Jadidi | Birkózás | Szabadfogás, 100 kg |
Bronz | Amir Reza Khadem Azgadhi | Birkózás | Szabadfogás, 82 kg |
Atlétika
[szerkesztés]- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Sayed Hamid Sajjadi | 10 000 m | 29:22,65 | 20. | 35. | kiesett |
Birkózás
[szerkesztés]- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág 2. kör |
Vigaszág 3. kör |
Vigaszág 4. kör |
Vigaszág 5. kör |
Vigaszág 6. kör |
Bronz- mérkőzés |
Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Ahad Pazach | 62 kg | Juan Luis Marén (CUB) 2–5 |
erőnyerő | Ihar Pjatrenka (BLR) 6–2 |
Mehmet Akif Pirim (TUR) 0–4 |
kiesett | 11. |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág 2. kör |
Vigaszág 3. kör |
Vigaszág 4. kör |
Vigaszág 5. kör |
Vigaszág 6. kör |
Bronz- mérkőzés |
Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Gholam Reza Mohammadi | 52 kg | Carlos Varela (CUB) 4–0 |
David Legrand (FRA) 5–0 |
erőnyerő | Namiq Abdullayev (AZE) 0–10 |
Csecsen-Ool Mongus (RUS) 1–3 |
Az 5. helyért Metin Topaktaş (TUR) 4–2 |
5. | |||||
Mohammad Talaei | 57 kg | Arif Abdullayev (AZE) 4–1 |
Aljakszandr Huzav (BLR) 3–5 |
Alejandro Puerto (CUB) 5–0 |
Bagautgyin Umahanov (RUS) 1–0 |
Damir Zakhartdinov (UZB) 4–2 |
I Jongszam (PRK) 0–4 |
Az 5. helyért Saban Trsztena (MKD) 3–4 |
6. | ||||
Abbas Haj Kenari | 62 kg | Tom Brands (USA) 0–3 |
Anibál Nieves (PUR) 3–8 |
kiesett | 19. | ||||||||
Akbar Fallah | 68 kg | Arsen Fadzayev (UZB) 2–2 |
Ibo Oziti (NGR) 1–0 |
Richard Weiss (AUS) 5–0 |
Yosvany Sánchez (CUB) 1–3 |
kiesett | 10. | ||||||
Eisa Momeni | 74 kg | Buvajszar Szajtyijev (RUS) 0–8 |
Lázarosz Loizídisz (GRE) 3–0 |
Alberto Rodríguez (CUB) 1–4 |
kiesett | 16. | |||||||
Amir Reza Khadem Azgadhi | 82 kg | Avtandil Gogolishvili (GEO) 3–0 |
Ruslan Khinchagov (UZB) 1–0 |
erőnyerő | Hadzsimurat Magomedov (RUS) 0–4 |
Mogamed Ibragimov (AZE) 3–0 |
Sebahattin Öztürk (TUR) 0–0 |
||||||
Rasoul Khadem Azgadhi | 90 kg | Victor Kodei (NGR) 6–1 |
Iszlam Bajramukov (KAZ) 4–3 |
erőnyerő | Dzsambolat Tedejev (UKR) 3–0 |
Maharbek Hadarcev (RUS) 3–0 |
|||||||
Abbas Jadidi | 100 kg | Davud Məhəmmədov (AZE) 4–0 |
Leri Habelovi (RUS) 4–0 |
erőnyerő | Marek Garmulewicz (POL) 4–1 |
Kurt Angle (USA) 1–1 |
|||||||
Ibrahim Mehraban | 130 kg | Amarjit Singh (GBR) 6–2 |
Gombos Zsolt (HUN) 0–3 |
Alekszandr Kovalevszkij (KGZ) 2–3 |
kiesett | 12. |
Cselgáncs
[szerkesztés]- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör |
Vigaszág negyeddöntő |
Vigaszág elődöntő |
Bronz- mérkőzés |
Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Amir Ghomi | Könnyűsúly | Henry Núñez (CRC) GY |
Kvak Teszong ( ) (KOR) V |
David Kouassi (CIV) GY |
Steve Corkin (NZL) V |
kiesett | 9. |
Ökölvívás
[szerkesztés]Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény |
Ellenfél Eredmény | |||
Babak Moghimi | Kisváltósúly | Radoszlav Szuszlekov (BUL) 11–3 |
Gerry Legras (SEY) 16–7 |
Bolat Nyijazimbetov (KAZ) 8–13 |
kiesett | 6. | |
Korosh Malaie Saefid Dashti | Középsúly | Rhoshii Wells (USA) 7–24 |
kiesett | 17. | |||
Ayoub Pourtaghi Ghoushchi | Félnehézsúly | Jean-Louis Mandengue (FRA) 9–21 |
kiesett | 17. | |||
Mohamed Reza Samadi | Szupernehézsúly | Duncan Dokiwari (NGR) sérülés miatt feladta |
kiesett | 17. |
Sportlövészet
[szerkesztés]- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Lida Fariman | Légpuska | 379 | 46. | kiesett |
Úszás
[szerkesztés]- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Hamid Reza Khani | 1500 m gyors | 17:22,86 | 2. | 33. | kiesett |
Források
[szerkesztés]- Iran at the 1996 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.