Finnország a 2022. évi téli olimpiai játékokon
Finnország az olimpiai játékokon | |||||
Finnország zászlaja | |||||
NOB-országkód: FIN | |||||
OOB | Finn Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2022. évi téli olimpiai játékok Peking | |||||
Versenyzők | 94 fő 9 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Valtteri Filppula | ||||
Záróünnepség | Krista Pärmäkoski | ||||
Érmek 16. helyezés |
| ||||
Finnország az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Finnország a kínai Pekingben megrendezett 2022. évi téli olimpiai játékok egyik résztvevő nemzete volt. Az országot az olimpián 9 sportágban 94 sportoló képviselte, akik összesen 8 érmet szereztek.
Érmesek
[szerkesztés]Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
Arany | Nemzeti válogatott Miro Aaltonen Marko Anttila Hannes Björninen Valtteri Filppula Niklas Friman Markus Granlund Teemu Hartikainen Juuso Hietanen Valtteri Kemiläinen Leo Komarov Mikko Lehtonen Petteri Lindbohm Saku Mäenalanen Sakari Manninen Joonas Nättinen Atte Ohtamaa Niko Ojamäki Juho Olkinuora Iiro Pakarinen Harri Pesonen Ville Pokka Toni Rajala Harri Säteri Frans Tuohimaa Sami Vatanen |
Jégkorong | Férfi |
Arany | Iivo Niskanen | Sífutás | Férfi 15 km |
Ezüst | Joni Mäki |
Iivo NiskanenSífutás | Férfi csapatsprint |
Ezüst | Kerttu Niskanen | Sífutás | Női 10 km |
Bronz | Nemzeti válogatott Sanni Hakala Jenni Hiirikoski Elisa Holopainen Sini Karjalainen Michelle Karvinen Anni Keisala Nelli Laitinen Julia Liikala Eveliina Mäkinen Petra Nieminen Tanja Niskanen Jenniina Nylund Meeri Räisänen Sanni Rantala Ronja Savolainen Sofianna Sundelin Susanna Tapani Noora Tulus Minttu Tuominen Viivi Vainikka Sanni Vanhanen Emilia Vesa Ella Viitasuo |
Jégkorong | Női |
Bronz | Iivo Niskanen | Sífutás | Férfi 30 km |
Bronz | Krista Pärmäkoski | Sífutás | Női 10 km |
Bronz | Kerttu Niskanen | Sífutás | Női 30 km |
Alpesisí
[szerkesztés]- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Samu Torsti | Óriás-műlesiklás | nem ért célba | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Riikka Honkanen | Óriás-műlesiklás | nem ért célba | kiesett | ||||
Műlesiklás | 56,33 | 37. | 56,64 | 37. | 1:52,97 | 37. | |
Rosa Pohjolainen | Műlesiklás | nem ért célba | kiesett | ||||
Erika Pykäläinen | Óriás-műlesiklás | nem ért célba | kiesett | ||||
Műlesiklás | nem ért célba | kiesett |
Biatlon
[szerkesztés]- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Időeredmény | Lövőhiba | Helyezés |
---|---|---|---|---|
Tuomas Harjula | 20 km egyéni indításos | 58:14,9 | 4 (1+2+1+0) | 81. |
10 km sprint | 28:21,2 | 2 (0+2) | 92. | |
Olli Hiidensalo | 20 km egyéni indításos | 56:45,6 | 5 (0+2+0+3) | 74. |
10 km sprint | 26:15,5 | 3 (1+2) | 38. | |
12,5 km üldözőverseny | 47:04,9 | 8 (5+0+1+2) | 52. | |
Heikki Laitinen | 20 km egyéni indításos | 55:52,8 | 5 (0+2+1+2) | 66. |
10 km sprint | 26:41,1 | 2 (1+1) | 54. | |
12,5 km üldözőverseny | 46:47,2 | 6 (1+1+1+3) | 49. | |
Tero Seppälä | 20 km egyéni indításos | 52:14,3 | 2 (0+2+0+0) | 23. |
15 km tömegrajtos | 40:47,1 | 5 (1+0+2+2) | 9. | |
10 km sprint | 25:47,5 | 3 (1+2) | 25. | |
12,5 km üldözőverseny | 43:30,2 | 7 (1+1+2+3) | 21. | |
Heikki Laitinen Tero Seppälä Olli Hiidensalo Tuomas Harjula |
4 × 7,5 km váltó | 1:26:57,7 | 18 (4+14) | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Időeredmény | Lövőhiba | Helyezés |
---|---|---|---|---|
Mari Eder | 15 km egyéni indításos | 48:42,9 | 3 (1+0+1+1) | 32. |
7,5 km sprint | 22:39,8 | 2 (0+2) | 28. | |
10 km üldözőverseny | 39:15,6 | 4 (0+1+1+2) | 30. | |
Erika Jänkä | 7,5 km sprint | 24:20,9 | 0 (0+0) | 73. |
Nastassia Kinnunen | 15 km egyéni indításos | 50:13,5 | 4 (0+1+2+1) | 51. |
7,5 km sprint | 24:30,0 | 3 (1+2) | 75. | |
Suvi Minkkinen | 15 km egyéni indításos | nem indult | ||
7,5 km sprint | 23:21,7 | 1 (0+1) | 51. | |
10 km üldözőverseny | 40:38,0 | 0 (0+0+0+0) | 43. | |
Suvi Minkkinen Mari Eder Erika Jänkä Nastassia Kinnunen |
4 × 6 km váltó | lekörözték | 8 (2+6) | 16. |
- Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Időeredmény | Lövőhiba | Helyezés |
---|---|---|---|---|
Suvi Minkkinen Mari Eder Tero Seppälä Olli Hiidensalo |
Vegyes váltó | 1:10:06,7 | 13 (1+12) | 11. |
Északi összetett
[szerkesztés]Versenyző | Versenyszám | Síugrás | Sífutás | Összesítés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Táv | Pont | Hely. | Időhátrány | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Ilkka Herola | Normálsánc + 10 km | 100,0 | 115,7 | 8. | +1:09 | 24:24,1 | =4. | 25:33,1 | 6. |
Nagysánc + 10 km | 117,5 | 95,9 | 25. | +2:56 | 26:02,1 | 7. | 28:58,1 | 16. | |
Eero Hirvonen | Normálsánc + 10 km | 93,0 | 104,1 | 19. | +1:56 | 25:06,3 | 15. | 27:02,3 | 17. |
Nagysánc + 10 km | 123,0 | 94,6 | 26. | +3:01 | 26:16,3 | 9. | 29:17,3 | 20. | |
Arttu Mäkiaho | Normálsánc + 10 km | 95,5 | 95,1 | 27. | +2:32 | 25:14,3 | 19. | 27:46,3 | 23. |
Nagysánc + 10 km | 121,0 | 87,9 | 28. | +3:28 | 26:21,0 | 12. | 29:49,0 | 24. | |
Perttu Reponen | Normálsánc + 10 km | 90,0 | 94,2 | 28. | +2:35 | 25:09,7 | 18. | 27:44,7 | 22. |
Otto Niittykoski | Nagysánc + 10 km | 118,0 | 79,2 | 37. | +4:02 | 28:00,3 | 38. | 32:02,3 | 37. |
Ilkka Herola Arttu Mäkiaho Perttu Reponen Eero Hirvonen |
Csapat | 481,0 | 385,1 | 8. | +2:00 | 51:24,1 | 3. | 53:24,1 | 8. |
Jégkorong
[szerkesztés]Férfi
[szerkesztés]- Szövetségi kapitány: Jukka Jalonen
Finn nemzeti férfi jégkorongcsapat-játékoskeret | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
# | Poszt | Név | Magasság | Súly | Születési idő | Klub az olimpia idején |
2 | D | Ville Pokka | 1,83 m (6 ft 0 in) | 90 kg (200 lb) | 1994. június 3. | Avangard Omszk |
3 | D | Niklas Friman | 1,89 m (6 ft 2 in) | 94 kg (207 lb) | 1993. augusztus 30. | Jokerit |
4 | D | Mikko Lehtonen | 1,82 m (6 ft 0 in) | 89 kg (196 lb) | 1994. január 16. | SZKA Szentpétervár |
12 | F | Marko Anttila | 2,03 m (6 ft 8 in) | 108 kg (238 lb) | 1985. május 27. | Jokerit |
13 | D | Valtteri Kemiläinen | 1,84 m (6 ft 0 in) | 88 kg (194 lb) | 1991. december 16. | HC Vityaz |
15 | F | Miro Aaltonen | 1,80 m (5 ft 11 in) | 84 kg (185 lb) | 1993. június 7. | HC Vityaz |
20 | F | Niko Ojamäki | 1,80 m (5 ft 11 in) | 84 kg (185 lb) | 1995. június 17. | HC Vityaz |
24 | F | Hannes Björninen | 1,85 m (6 ft 1 in) | 89 kg (196 lb) | 1995. október 19. | Jokerit |
25 | F | Toni Rajala | 1,79 m (5 ft 10 in) | 76 kg (168 lb) | 1991. március 29. | EHC Biel |
28 | F | Joonas Nättinen | 1,89 m (6 ft 2 in) | 90 kg (200 lb) | 1991. január 3. | Severstal Cherepovets |
29 | G | Harri Säteri | 1,86 m (6 ft 1 in) | 90 kg (200 lb) | 1989. december 29. | HC Sibir Novosibirsk |
35 | G | Frans Tuohimaa | 1,88 m (6 ft 2 in) | 87 kg (192 lb) | 1991. augusztus 19. | HC Neftekhimik Nizhnekamsk |
38 | D | Juuso Hietanen | 1,78 m (5 ft 10 in) | 83 kg (183 lb) | 1985. június 14. | HC Ambrì-Piotta |
40 | D | Petteri Lindbohm | 1,90 m (6 ft 3 in) | 93 kg (205 lb) | 1993. szeptember 23. | Jokerit |
42 | D | Sami Vatanen | 1,79 m (5 ft 10 in) | 84 kg (185 lb) | 1991. június 3. | Genève-Servette HC |
45 | G | Juho Olkinuora | 1,88 m (6 ft 2 in) | 91 kg (201 lb) | 1990. november 4. | Metallurg Magnyitogorszk |
51 | F | Valtteri Filppula | 1,82 m (6 ft 0 in) | 86 kg (190 lb) | 1984. március 20. | Genève-Servette HC |
55 | D | Atte Ohtamaa | 1,88 m (6 ft 2 in) | 92 kg (203 lb) | 1987. november 6. | Oulun Kärpät |
60 | F | Markus Granlund | 1,80 m (5 ft 11 in) | 85 kg (187 lb) | 1993. április 16. | Salavat Yulaev Ufa |
65 | F | Sakari Manninen | 1,70 m (5 ft 7 in) | 71 kg (157 lb) | 1992. február 10. | Salavat Yulaev Ufa |
70 | F | Teemu Hartikainen | 1,86 m (6 ft 1 in) | 91 kg (201 lb) | 1990. május 3. | Salavat Yulaev Ufa |
71 | F | Leo Komarov | 1,80 m (5 ft 11 in) | 93 kg (205 lb) | 1987. január 23. | SZKA Szentpétervár |
80 | F | Saku Mäenalanen | 1,92 m (6 ft 4 in) | 94 kg (207 lb) | 1994. május 24. | Oulun Kärpät |
81 | F | Iiro Pakarinen | 1,85 m (6 ft 1 in) | 90 kg (200 lb) | 1991. augusztus 25. | Jokerit |
82 | F | Harri Pesonen | 1,80 m (5 ft 11 in) | 88 kg (194 lb) | 1988. augusztus 6. | SCL Tigers |
- Csoportkör
- C csoport
Hely. | Csapat | M | Gy | HGy | HV | V | G+ | G– | Gk | P | Továbbjutás |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Finnország (FIN) | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 13 | 6 | +7 | 8 | Továbbjutott a negyeddöntőbe |
2. | Svédország (SWE) | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 10 | 7 | +3 | 7 | |
3. | Szlovákia (SVK) | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 8 | 12 | −4 | 3 | A negyeddöntőbe jutásért játszott |
4. | Lettország (LAT) | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 5 | 11 | −6 | 0 |
2022. február 10. 16:40 (9:40) | Finnország (FIN) | 6–2 (3–1, 1–1, 2–0) | Szlovákia (SVK) | Beijing National Indoor Stadium, Peking Nézőszám: 929 |
Jegyzőkönyv | ||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Harri Säteri | Kapusok | Branislav Konrád | Játékvezetők: Stephen Reneau Jevgenyij Romaszko Vonalbírók: David Obwegeser Brian Oliver | |||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||
10 perc | Büntetések | 6 perc | ||||||||||||||||||||||||
30 | Lövések | 33 |
2022. február 11. 21:10 (14:10) | Lettország (LAT) | 1–3 (0–0, 0–1, 1–2) | Finnország (FIN) | Wukesong Arena, Peking Nézőszám: 904 |
Jegyzőkönyv | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jānis Kalniņš | Kapusok | Harri Säteri | Játékvezetők: Oliver Gouin Mikael Nord Vonalbírók: Ludvig Lundgren Dmitrij Sislo | |||||||||||
| ||||||||||||||
6 perc | Büntetések | 4 perc | ||||||||||||
20 | Lövések | 38 |
2022. február 13. 16:40 (9:40) | Finnország (FIN) | 4–3 (h.u.) (0–0, 0–3, 3–0) (h.u.: 1–0) | Svédország (SWE) | Beijing National Indoor Stadium, Peking Nézőszám: 963 |
Jegyzőkönyv | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Juho Olkinuora | Kapusok | Magnus Hellberg | Játékvezetők: Michael Campbell Roman Gofman Vonalbírók: William Hancock Nyikita Salagin | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
37 perc | Büntetések | 8 perc | |||||||||||||||||||||
27 | Lövések | 30 |
- Negyeddöntő
2022. február 16. 16:40 (9:40) | Finnország (FIN) | 5–1 (2–0, 1–1, 2–0) | Svájc (SUI) | Beijing National Indoor Stadium, Peking Nézőszám: 948 |
Jegyzőkönyv | ||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Harri Säteri | Kapusok | Reto Berra Leonardo Genoni | Játékvezetők: Andris Ansons Oliver Gouin Vonalbírók: Daniel Hynek Brian Oliver | |||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||
4 perc | Büntetések | 4 perc | ||||||||||||||||||
23 | Lövések | 34 |
- Elődöntő
2022. február 18. 12:10 (5:10) | Finnország (FIN) | 2–0 (1–0, 0–0, 1–0) | Szlovákia (SVK) | Beijing National Indoor Stadium, Peking Nézőszám: 1071 |
Jegyzőkönyv | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Harri Säteri | Kapusok | Patrik Rybár | Játékvezetők: Tobias Björk Jevgenyij Romaszko Vonalbírók: Gleb Lazarev Dustin McCrank | |||||
| ||||||||
0 perc | Büntetések | 6 perc | ||||||
27 | Lövések | 28 |
- Döntő
2022. február 20. 12:10 (5:10) | Finnország (FIN) | 2–1 (0–1, 1–0, 1–0) | Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői (ROC) | Beijing National Indoor Stadium, Peking Nézőszám: 1288 |
Jegyzőkönyv | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Harri Säteri | Kapusok | Ivan Fedotov | Játékvezetők: Tobias Björk Andrew Bruggeman Vonalbírók: William Hancock Dustin McCrank | ||||||||
| |||||||||||
2 perc | Büntetések | 6 perc | |||||||||
31 | Lövések | 17 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Finnország (FIN) |
Női
[szerkesztés]- Szövetségi kapitány: Pasi Mustonen
- A csoport
Hely. | Csapat | M | Gy | HGy | HV | V | G+ | G– | Gk | P | Továbbjutás |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kanada (CAN) | 4 | 4 | 0 | 0 | 0 | 33 | 5 | +28 | 12 | Továbbjutott a negyeddöntőbe |
2. | Egyesült Államok (USA) | 4 | 3 | 0 | 0 | 1 | 20 | 6 | +14 | 9 | |
3. | Finnország (FIN) | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | 10 | 19 | −9 | 3[m 1] | |
4. | Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői (ROC) | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | 6 | 18 | −12 | 3[m 1] | |
5. | Svájc (SUI) | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 | 6 | 27 | −21 | 3[m 1] |
Jegyzetek:
2022. február 3. 21:10 (14:10) | Finnország (FIN) | 2–5 (0–2, 0–2, 2–1) | Egyesült Államok (USA) | Wukesong Arena, Peking Nézőszám: 335 |
Jegyzőkönyv | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Anni Keisala | Kapusok | Maddie Rooney | Játékvezetők: Kelly Cooke Lacey Senuk Vonalbírók: Alex Clarke Sara Strong | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 perc | Büntetések | 6 perc | |||||||||||||||||||||
12 | Lövések | 52 |
2022. február 5. 12:10 (5:10) | Kanada (CAN) | 11–1 (2–1, 5–0, 4–0) | Finnország (FIN) | Wukesong Arena, Peking Nézőszám: 670 |
Jegyzőkönyv | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ann-Renée Desbiens | Kapusok | Meeri Räisänen Anni Keisala | Játékvezetők: Chelsea Rapin Anna Wiegand Vonalbírók: Lisa Linnek Veronica Lovensnö | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 perc | Büntetések | 8 perc | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
48 | Lövések | 29 |
2022. február 7. 21:10 (14:10) | Svájc (SUI) | 3–2 (1–0, 1–1, 1–1) | Finnország (FIN) | Beijing National Indoor Stadium, Peking Nézőszám: 742 |
Jegyzőkönyv | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Andrea Brändli | Kapusok | Anni Keisala | Játékvezetők: Cianna Lieffers Elizabeth Mantha Vonalbírók: Kendall Hanley Gyiana Mohova | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 perc | Büntetések | 14 perc | |||||||||||||||
24 | Lövések | 40 |
2022. február 8. 21:10 (14:10) | Finnország (FIN) | 5–0 (2–0, 3–0, 0–0) | Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői (ROC) | Beijing National Indoor Stadium, Peking Nézőszám: 797 |
Jegyzőkönyv | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Anni Keisala | Kapusok | Marija Szorokina Valerija Merkuseva | Játékvezetők: Kelly Cooke Anna Wiegand Vonalbírók: Alex Clarke Sara Strong | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 perc | Büntetések | 14 perc | |||||||||||||||
30 | Lövések | 19 |
- Negyeddöntő
2022. február 12. 16:40 (9:40) | Finnország (FIN) | 7–1 (2–1, 2–0, 3–0) | Japán (JPN) | Wukesong Arena, Peking Nézőszám: 675 |
Jegyzőkönyv | ||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Meeri Räisänen | Kapusok | Nana Fujimoto | Játékvezetők: Cianna Lieffers Anna Wiegand Vonalbírók: Lisa Linnek Veronica Lovensnö | |||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||
8 perc | Büntetések | 4 perc | ||||||||||||||||||||||||
49 | Lövések | 25 |
- Elődöntő
2022. február 14. 21:10 (14:10) | Egyesült Államok (USA) | 4–1 (0–0, 2–0, 2–1) | Finnország (FIN) | Wukesong Arena, Peking Nézőszám: 642 |
Jegyzőkönyv | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Alex Cavallini | Kapusok | Anni Keisala | Játékvezetők: Kelly Cooke Cianna Lieffers Vonalbírók: Anna Hammar Julia Kainberger | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 perc | Büntetések | 6 perc | |||||||||||||||
42 | Lövések | 26 |
- Bronzmérkőzés
2022. február 16. 19:30 (12:30) | Finnország (FIN) | 4–0 (1–0, 0–0, 3–0) | Svájc (SUI) | Wukesong Arena, Peking Nézőszám: 724 |
Jegyzőkönyv | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Anni Keisala | Kapusok | Andrea Brändli | Játékvezetők: Elizabeth Mantha Lacey Senuk Vonalbírók: Alex Clarke Sara Strong | |||||||||||
| ||||||||||||||
8 perc | Büntetések | 8 perc | ||||||||||||
47 | Lövések | 15 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Finnország (FIN) |
Műkorcsolya
[szerkesztés]Versenyző | Versenyszám | Rövid program | Kűr | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Jenni Saarinen | Női egyéni | 56,97 | 25. | 96,07 | 25. | 153,04 | 25. |
Juulia Turkkila Matthias Versluis |
Jégtánc | 68,23 | 16. | 105,65 | 15. | 173,88 | 15. |
Síakrobatika
[szerkesztés]- Akrobatika
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | 3. futam | Jobb eredmény | Hely. | 1. futam | 2. futam | 3. futam | Jobb eredmény | Helyezés | ||
Simo Peltola | Big air | 49,75 | 41,75 | 72,00 | 72,00 | 29. | kiesett | 29. | |||
Slopestyle | 35,01 | 29,25 | 35,01 | 27. | kiesett | 27. | |||||
Jon Sallinen | Félcső | 18,00 | 18,50 | 18,50 | 23. | kiesett | 23. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | 3. futam | Jobb eredmény | Hely. | 1. futam | 2. futam | 3. futam | Jobb eredmény | Helyezés | ||
Anni Kärävä | Big air | 82,50 | 52,50 | 62,00 | 144,50 | 12. | 81,00 | 54,00 | 82,50 | 136,50 | 9. |
Slopestyle | 55,80 | 61,73 | 61,73 | 15. | kiesett | 15. |
- Mogul
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. forduló | 2. forduló | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | |||||||||||||||||
Idő | Pont | Össz. | Hely. | Idő | Pont | Össz. | Hely. | Idő | Pont | Össz. | Hely. | Idő | Pont | Össz. | Hely. | Idő | Pont | Össz. | |||
Olli Penttala | Férfi | 24,53 | 60,30 | 75,95 | 9. | kiemelt | 24,39 | 58,84 | 74,68 | 19. | kiesett | 19. | |||||||||
Jimi Salonen | 24,30 | 60,43 | 76,39 | 4. | kiemelt | nem ért célba | kiesett | 20. | |||||||||||||
Severi Vierelä | 26,92 | 57,16 | 69,66 | 25. | 25,58 | 54,89 | 69,16 | 18. | kiesett | 28. |
Sífutás
[szerkesztés]- Távolsági
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Klasszikus | Szabad | Összesen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Ristomatti Hakola | 15 km | 40:49,6 | 28. | ||||
Perttu Hyvärinen | 15 km | 39:00,2 | 6. | ||||
30 km | 40:13,1 | 7. | 38:37,6 | 9. | 1:19:22,4 | 7. | |
50 km | 1:14:49,5 | 19. | |||||
Remi Lindholm | 15 km | 41:40,0 | 45. | ||||
30 km | 41:39,5 | 30. | 39:35,9 | 24. | 1:21:49,4 | 25. | |
50 km | 1:15:55,6 | 28. | |||||
Iivo Niskanen | 15 km | 37:54,8 | |||||
30 km | 39:06,1 | 2. | 38:33,4 | 7. | 1:18:10,0 | ||
Ristomatti Hakola Iivo Niskanen Perttu Hyvärinen Joni Mäki |
4 × 10 km váltó | 1:59:28,6 | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Klasszikus | Szabad | Összesen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Anne Kyllönen | 10 km | 29:42,6 | 16. | ||||
15 km | 24:14,9 | 18. | 23:15,3 | 22. | 48:10,0 | 22. | |
30 km | 1:31:41,0 | 20. | |||||
Johanna Matintalo | 10 km | 29:31,2 | 14. | ||||
15 km | 23:12,9 | 9. | 22:49,6 | 16. | 46:36,5 | 12. | |
30 km | 1:31:01,7 | 23. | |||||
Kerttu Niskanen | 10 km | 28:06,7 | |||||
15 km | 22:31,0 | 2. | 21:44,1 | 7. | 44:49,8 | 4. | |
30 km | 1:27:27,3 | ||||||
Krista Pärmäkoski | 10 km | 28:37,8 | |||||
15 km | 22:33,6 | 4. | 22:05,2 | 9. | 45:12,1 | 7. | |
30 km | 1:28:35,0 | 10. | |||||
Anne Kyllönen Johanna Matintalo Kerttu Niskanen Krista Pärmäkoski |
4 × 5 km váltó | 54:02,2 | 4. |
- Sprint
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | |||
Joni Mäki | Férfi egyéni sprint | 2:52,38 | 23. | 2:57,59 | 1. | 2:51,10 | 2. | 3:00,18 | 4. |
Lauri Vuorinen | 2:50,91 | 11. | 2:54,64 | 3. | kiesett | 14. | |||
Iivo Niskanen Joni Mäki |
Férfi csapatsprint | 20:17,81 | 3. | 19:25,45 | |||||
Jasmi Joensuu | Női egyéni sprint | 3:21,05 | 18. | 3:49,93 | 6. | kiesett | 27. | ||
Jasmin Kähärä | 3:20,43 | 13. | 3:30,52 | 6. | kiesett | 26. | |||
Katri Lylynperä | 3:22,62 | 24. | 3:24,29 | 5. | kiesett | 23. | |||
Kerttu Niskanen Krista Pärmäkoski |
Női csapatsprint | 23:00,82 | 2. | 22:13,71 | 4. |
Síugrás
[szerkesztés]- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. ugrás | 2. ugrás | Összesítés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Táv | Pont | Hely. | Táv | Pont | Hely. | Táv | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Antti Aalto | Normálsánc | 98,5 | 105,0 | 8. | 101,5 | 130,5 | 10. | 99,5 | 125,6 | 9. | 256,1 | 12. |
Nagysánc | 126,5 | 123,0 | 7. | 131,0 | 124,3 | 24. | 134,0 | 132,9 | 13. | 257,2 | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Első forduló | Döntő | Összesítés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Táv | Pont | Hely. | Táv | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Julia Kykkänen | Normálsánc | 82,5 | 72,6 | 25. | 75,0 | 67,5 | 26. | 140,1 | 27. |
Jenny Rautionaho | 66,5 | 48,5 | 32. | kiesett |
Snowboard
[szerkesztés]- Akrobatika
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | 3. futam | Jobb eredmény | Hely. | 1. futam | 2. futam | 3. futam | Jobb eredmény | |||
Kalle Järvilehto | Big air | 22,75 | 85,75 | 22,00 | 107,75 | 18. | kiesett | 18. | |||
Slopestyle | 15,06 | 28,73 | 28,73 | 28. | kiesett | 28. | |||||
Rene Rinnekangas | Big air | 78,75 | 12,25 | 60,75 | 139,50 | 13. | kiesett | 13. | |||
Slopestyle | 67,10 | 60,10 | 67,10 | 13. | kiesett | 13. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | 3. futam | Jobb eredmény | Hely. | 1. futam | 2. futam | 3. futam | Jobb eredmény | |||
Carola Niemelä | Big air | 12,75 | 58,50 | 42,25 | 100,75 | 20. | kiesett | 20. | |||
Slopestyle | 22,36 | 38,43 | 38,43 | 21. | kiesett | 21. | |||||
Enni Rukajärvi | Big air | 25,75 | 17,25 | 63,50 | 89,25 | 22. | kiesett | 22. | |||
Slopestyle | 66,75 | 78,83 | 78,83 | 3. | 30,51 | 71,45 | 23,43 | 71,45 | 7. |
Források
[szerkesztés]- Finland at the 2022 Winter Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2022. február 27.)
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.