Evezés a 2020. évi nyári olimpiai játékokon
Evezés a XXXII. nyári olimpián | ||||||||||||||||
Adatok | ||||||||||||||||
Helyszín | Sea Forest Waterway, Tokió | |||||||||||||||
Dátum | július 23–30. | |||||||||||||||
Résztvevők | 526 résztvevő | |||||||||||||||
Versenyszámok | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
Magyar szereplés | ||||||||||||||||
Magyar résztvevők | 1 fő | |||||||||||||||
|
A 2020. évi nyári olimpiai játékokon a evezésben tizennégy versenyszámot rendeztek meg. A versenyszámokat július 23. és 30. között rendezték.
Összesített éremtáblázat
[szerkesztés](A táblázatokban a rendező nemzet sportolói eltérő háttérszínnel, az egyes számoszlopok legmagasabb értéke vagy értékei vastagítással kiemelve.)
A 2020. évi nyári olimpiai játékok éremtáblázata evezésben | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Új-Zéland (NZL) | 3 | 2 | 0 | 5 |
2. | Ausztrália (AUS) | 2 | 0 | 2 | 4 |
3. | Hollandia (NED) | 1 | 2 | 2 | 5 |
4. | Románia (ROU) | 1 | 2 | 0 | 3 |
5. | Franciaország (FRA) | 1 | 1 | 0 | 2 |
6. | Kína (CHN) | 1 | 0 | 2 | 3 |
Olaszország (ITA) | 1 | 0 | 2 | 3 | |
8. | Horvátország (CRO) | 1 | 0 | 1 | 2 |
Írország (IRL) | 1 | 0 | 1 | 2 | |
Kanada (CAN) | 1 | 0 | 1 | 2 | |
11. | Görögország (GRE) | 1 | 0 | 0 | 1 |
12. | Németország (GER) | 0 | 2 | 0 | 2 |
Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői (ROC) | 0 | 2 | 0 | 2 | |
14. | Nagy-Britannia (GBR) | 0 | 1 | 1 | 2 |
15. | Lengyelország (POL) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Norvégia (NOR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
17. | Ausztria (AUT) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Dánia (DEN) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 14 | 14 | 14 | 42 |
Férfi
[szerkesztés]Éremtáblázat
[szerkesztés]A 2020. évi nyári olimpiai játékok éremtáblázata férfi evezésben | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Hollandia (NED) | 1 | 1 | 0 | 2 |
2. | Ausztrália (AUS) | 1 | 0 | 1 | 2 |
Horvátország (CRO) | 1 | 0 | 1 | 2 | |
4. | Franciaország (FRA) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Görögország (GRE) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Írország (IRL) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Új-Zéland (NZL) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
8. | Németország (GER) | 0 | 2 | 0 | 2 |
Románia (ROU) | 0 | 2 | 0 | 2 | |
10. | Nagy-Britannia (GBR) | 0 | 1 | 1 | 2 |
11. | Norvégia (NOR) | 0 | 1 | 0 | 1 |
12. | Olaszország (ITA) | 0 | 0 | 2 | 2 |
13. | Dánia (DEN) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Kína (CHN) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 7 | 7 | 7 | 21 |
Érmesek
[szerkesztés]A 2020. évi nyári olimpiai játékok érmesei férfi evezésben | ||||||
Versenyszám | Arany | Ezüst | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Egypárevezős | Sztéfanosz Dúszkosz Görögország (GRE) |
6:40,45 | Kjetil Borch Norvégia (NOR) |
6:41,66 | Damir Martin Horvátország (CRO) |
6:42,58 |
Kétpárevezős | Franciaország (FRA) Hugo Boucheron Matthieu Androdias |
6:00,33 | Hollandia (NED) Melvin Twellaar Stef Broenink |
6:00,53 | Kína (CHN) Liu Cse-jü ( ) Csang Liang ( ) |
6:03,63 |
Könnyűsúlyú kétpárevezős | Írország (IRL) Fintan McCarthy Paul O'Donovan |
6:06,43 | Németország (GER) Jonathan Rommelmann Jason Osborne |
6:07,29 | Olaszország (ITA) Stefano Oppo Pietro Ruta |
6:14,30 |
Kormányos nélküli kettes | Horvátország (CRO) Martin Sinković Valent Sinković |
6:15,29 | Románia (ROU) Marius Cozmiuc Ciprian Tudosă |
6:16,58 | Dánia (DEN) Frederic Vystavel Joachim Sutton |
6:19,88 |
Négypárevezős | Hollandia (NED) Dirk Uittenbogaard Abe Wiersma Tone Wieten Koen Metsemakers |
5:32,03 | Nagy-Britannia (GBR) Harry Leask Angus Groom Tom Barras Jack Beaumont |
5:33,75 | Ausztrália (AUS) Jack Cleary Caleb Antill Cameron Girdlestone Luke Letcher |
5:33,97 |
Kormányos nélküli négyes | Ausztrália (AUS) Alexander Purnell Spencer Turrin Jack Hargreaves Alexander Hill |
5:42,76 | Románia (ROU) Mihăiță Vasile Țigănescu Mugurel Semciuc Ștefan Constantin Berariu Cosmin Pascari |
5:43,13 | Olaszország (ITA) Matteo Castaldo Marco Di Costanzo Matteo Lodo Giuseppe Vicino Bruno Rosetti* |
5:43,60 |
Nyolcas | Új-Zéland (NZL) Tom Mackintosh Hamish Bond Tom Murray Michael Brake Dan Williamson Phillip Wilson Shaun Kirkham Matt Macdonald Sam Bosworth (kormányos) |
5:24,64 | Németország (GER) Johannes Weißenfeld Laurits Follert Olaf Roggensack Torben Johannesen Jakob Schneider Malte Jakschik Richard Schmidt Hannes Ocik Martin Sauer (kormányos) |
5:25,60 | Nagy-Britannia (GBR) Josh Bugajski Jacob Dawson Thomas George Mohamed Sbihi Charles Elwes Oliver Wynne-Griffith James Rudkin Thomas Ford Henry Fieldman (kormányos) |
5:25,73 |
* - a versenyző a döntőben nem vett részt
Női
[szerkesztés]Éremtáblázat
[szerkesztés]A 2020. évi nyári olimpiai játékok éremtáblázata női evezésben | |||||
---|---|---|---|---|---|
Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen | |
1. | Új-Zéland (NZL) | 2 | 2 | 0 | 4 |
2. | Ausztrália (AUS) | 1 | 0 | 1 | 2 |
Kanada (CAN) | 1 | 0 | 1 | 2 | |
Kína (CHN) | 1 | 0 | 1 | 2 | |
5. | Olaszország (ITA) | 1 | 0 | 0 | 1 |
Románia (ROU) | 1 | 0 | 0 | 1 | |
7. | Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői (ROC) | 0 | 2 | 0 | 2 |
8. | Hollandia (NED) | 0 | 1 | 2 | 3 |
9. | Franciaország (FRA) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Lengyelország (POL) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
11. | Ausztria (AUT) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Írország (IRL) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 7 | 7 | 7 | 21 |
Érmesek
[szerkesztés]A 2020. évi nyári olimpiai játékok érmesei női evezésben | ||||||
Versenyszám | Arany | Ezüst | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Egypárevezős | Emma Twigg Új-Zéland (NZL) |
7:13,97 | Anna Prakatyeny Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői (ROC) |
7:17,39 | Magdalena Lobnig Ausztria (AUT) |
7:19,72 |
Kétpárevezős | Románia (ROU) Nicoleta-Ancuţa Bodnar Simona Radis |
6:41,03 | Új-Zéland (NZL) Brooke Donoghue Hannah Osborne |
6:41,03 | Hollandia (NED) Roos de Jong Lisa Scheenaard |
6:45,73 |
Könnyűsúlyú kétpárevezős | Olaszország (ITA) Valentina Rodini Federica Cesarini |
6:47,54 | Franciaország (FRA) Laura Tarantola Claire Bové |
6:47,68 | Hollandia (NED) Marieke Keijser Ilse Paulis |
6:48,03 |
Kormányos nélküli kettes | Új-Zéland (NZL) Grace Prendergast Kerri Gowler |
6:50,19 | Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői (ROC) Vaszilisza Sztyepanova Jelena Orjabinszkaja |
6:51,45 | Kanada (CAN) Caileigh Filmer Hillary Janssens |
6:52,10 |
Négypárevezős | Kína (CHN) Csen Jün-hszia ( ) Csang Ling ( ) Lü Jang ( ) Cuj Hsziao-tung ( ) |
6:05,13 | Lengyelország (POL) Agnieszka Kobus Marta Wieliczko Maria Sajdak Katarzyna Zillmann |
6:11,36 | Ausztrália (AUS) Ria Thompson Rowena Meredith Harriet Hudson Caitlin Cronin |
6:12,08 |
Kormányos nélküli négyes | Ausztrália (AUS) Lucy Stephan Rosemary Popa Jessica Morrison Annabelle McIntyre |
6:15,37 | Hollandia (NED) Ellen Hogerwerf Karolien Florijn Ymkje Clevering Veronique Meester |
6:15,71 | Írország (IRL) Aifric Keogh Eimear Lambe Fiona Murtagh Emily Hegarty |
6:20,46 |
Nyolcas | Kanada (CAN) Susanne Grainger Kasia Gruchalla-Wesierski Madison Mailey Sydney Payne Andrea Proske Lisa Roman Christine Roper Avalon Wasteneys Kristen Kit (kormányos) |
5:59,13 | Új-Zéland (NZL) Ella Greenslade Emma Dyke Lucy Spoors Kelsey Bevan Grace Prendergast Kerri Gowler Beth Ross Jackie Gowler Caleb Shepherd (kormányos) |
6:00,04 | Kína (CHN) Kuo Lin-lin ( ) Csü Zsuj ( ) Li Csing-csing ( ) Miao Tien ( ) Vang Ce-feng ( ) Vang Jü-vej ( ) Hszü Fej ( ) Csang Min ( ) Csang Tö-csang ( ) (kormányos) |
6:01,21 |
Források
[szerkesztés]- Rowing at the 2020 Summer Olympics (angol nyelven). olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
- Rowing (angol nyelven). olympics.com. [2021. július 3-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2021. július 6.)
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.