2002-es atlétikai Európa-bajnokság
Atlétikai Európa-bajnokság (2002) | |||
Adatok | |||
Ország | Németország | ||
Rendező város | München | ||
Dátum | augusztus 6–11. | ||
Fő helyszín | Olimpiai Stadion | ||
Nemzetek | 47 | ||
Sportolók | 1162 | ||
Versenyszámok | 46 | ||
|
A 2002-es atlétikai Európa-bajnokságot augusztus 6. és augusztus 11. között rendezték Münchenben, Németországban. Az Eb-n 46 versenyszám volt. A női 10 km-es gyaloglást felváltotta a 20 km-es táv.
A magyar sportolók eredményei
[szerkesztés]Magyarország az Európa-bajnokságon 30 sportolóval képviseltette magát.
- Érmesek
Érem | Versenyző | Versenyszám | Dátum |
---|---|---|---|
Arany | Annus Adrián | Férfi kalapácsvetés | augusztus 7. |
Arany | Fazekas Róbert | Férfi diszkoszvetés | augusztus 11. |
Bronz | Németh Roland | Férfi 100 m | augusztus 7. |
Bronz | Vaszi Tünde | Női távolugrás | augusztus 7. |
Éremtáblázat
[szerkesztés](A táblázatban a rendező nemzet és Magyarország eltérő háttérszínnel kiemelve.)
Helyezés | Nemzet | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Oroszország | 7 | 9 | 8 | 24 |
2. | Spanyolország | 6 | 3 | 6 | 15 |
3. | Nagy-Britannia | 5 | 2 | 5 | 12 |
4. | Franciaország | 4 | 1 | 2 | 7 |
5. | Görögország | 4 | 0 | 2 | 6 |
6. | Ukrajna | 3 | 3 | 1 | 7 |
7. | Svédország | 3 | 1 | 1 | 5 |
8. | Németország | 2 | 9 | 8 | 19 |
9. | Magyarország | 2 | 0 | 2 | 4 |
10. | Lengyelország | 1 | 2 | 4 | 7 |
11. | Finnország | 1 | 1 | 1 | 3 |
11. | Portugália | 1 | 1 | 1 | 3 |
13. | Csehország | 1 | 1 | 0 | 2 |
13. | Dánia | 1 | 1 | 0 | 2 |
13. | Románia | 1 | 1 | 0 | 2 |
16. | Olaszország | 1 | 0 | 3 | 4 |
17. | Izrael | 1 | 0 | 0 | 1 |
17. | Szlovénia | 1 | 0 | 0 | 1 |
17. | Törökország | 1 | 0 | 0 | 1 |
20. | Belgium | 0 | 2 | 0 | 2 |
20. | Észtország | 0 | 2 | 0 | 2 |
20. | Írország | 0 | 2 | 0 | 2 |
23. | Horvátország | 0 | 1 | 0 | 1 |
23. | Lettország | 0 | 1 | 0 | 1 |
23. | Litvánia | 0 | 1 | 0 | 1 |
23. | Hollandia | 0 | 1 | 0 | 1 |
23. | Svájc | 0 | 1 | 0 | 1 |
29. | Fehéroroszország | 0 | 0 | 1 | 1 |
29. | Bulgária | 0 | 0 | 1 | 1 |
Összesen | 46 | 46 | 46 | 138 |
Érmesek
[szerkesztés]- WR – világrekord
- CR – Európa-bajnoki rekord
- AR – kontinens rekord
- NR – országos rekord
Férfi
[szerkesztés]Versenyszám | Arany | Ezüst | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Francis Obikwelu Portugália |
10,06 | Darren Campbell Nagy-Britannia |
10,15 | Németh Roland Magyarország |
10,27 |
200 m | Konstantinos Kenteris Görögország |
19,85 | Francis Obikwelu Portugália |
20,21 | Marlon Devonish Nagy-Britannia |
20,24 |
400 m | Ingo Schultz Németország |
45,14 | David Canal Spanyolország |
45,24 | Daniel Caines Nagy-Britannia |
45,28 |
800 m | Wilson Kipketer Dánia |
1:47,25 | André Bucher Svájc |
1:47,43 | Nils Schumann Németország |
1:47,60 |
1500 m | Mehdi Baala Franciaország |
3:45,25 | Reyes Estévez Spanyolország |
3:45,25 | Rui Silva Portugália |
3:45,43 |
5000 m | Alberto García Spanyolország |
13:38,18 | Ismaïl Sghyr Franciaország |
13:39,81 | Serhiy Lebid Nagy-Britannia |
13:40,00 |
10 000 m | José Manuel Martínez Spanyolország |
27:47,65 | Dieter Baumann Németország |
27:47,87 | José Ríos Spanyolország |
27:48,29 |
Maraton | Janne Holmén Finnország |
2:12:14 | Pavel Loskutov Észtország |
2:13:18 | Julio Rey Spanyolország |
2:13:21 |
110 m gát | Colin Jackson Nagy-Britannia |
13,11 | Staņislavs Olijars Lettország |
13,22 | Artur Kohutek Lengyelország |
13,32 |
400 m gát | Stéphane Diagana Franciaország |
47,58 | Jiří Mužík Csehország |
48,43 | Paweł Januszewski Lengyelország |
48,46 |
3000 m akadály | Antonio David Jiménez Spanyolország |
8:24,34 | Simon Vroemen Hollandia |
8:24,45 | Luis Miguel Martín Spanyolország |
8:24,72 |
20 km gyaloglás | Francisco Javier Fernández Spanyolország |
1:18:37 | Vladimir Andreyev Oroszország |
1:19:56 | Juan Manuel Molina Spanyolország |
1:20:36 |
50 km gyaloglás | Robert Korzeniowski Lengyelország |
3:36:39 WR |
Aleksey Voyevodin Oroszország |
3:40:16 | Jesús Ángel García Spanyolország |
3:44:33 |
4x100 m váltó | Ukrajna Kostyantyn Vasyukov Kostyantyn Rurak Anatoliy Dovhal Oleksandr Kaydash |
38,53 | Lengyelország Ryszard Pilarczyk Łukasz Chyła Marcin Nowak Marcin Urbaś |
38,71 | Németország Ronny Ostwald Marc Blume Alexander Kosenkow Christian Schacht |
38,88 |
4x400 m váltó | Nagy-Britannia Jared Deacon Matthew Elias Jamie Baulch Daniel Caines |
3:01,25 | Oroszország Oleg Mishukov Andrey Semyonov Ruslan Mashchenko Yuriy Borzakovskiy |
3:01,34 | Franciaország Leslie Djhone Ahmed Douhou Naman Keïta Ibrahima Wade |
3:02,76 |
Magasugrás | Jaroszlav Ribakov Oroszország |
231 cm | Stefan Holm Svédország |
229 cm | Staffan Strand Svédország |
227 cm |
Távolugrás | Olexiy Lukashevych Nagy-Britannia |
808 cm | Siniša Ergotić Horvátország |
800 cm | Yago Lamela Spanyolország |
799 cm |
Rúdugrás | Aleksandr Averbukh Izrael |
585 cm | Lars Börgeling Németország |
580 cm | Tim Lobinger Németország |
580 cm |
Hármasugrás | Christian Olsson Svédország |
17,53 m | Charles Friedek Németország |
17,33 m | Jonathan Edwards Nagy-Britannia |
17,32 m |
Súlylökés | Yuriy Bilonoh Nagy-Britannia |
21,37 m | Joachim Olsen Dánia |
21,16 m | Ralf Bartels Németország |
20,58 m |
Diszkoszvetés | Fazekas Róbert Magyarország |
68,83 m | Virgilijus Alekna Litvánia |
66,62 m | Michael Möllenbeck Németország |
66,37 m |
Gerelyhajítás | Steve Backley Nagy-Britannia |
88,54 m | Sergey Makarov Oroszország |
88,05 m | Boris Henry Németország |
85,33 m |
Kalapácsvetés | Annus Adrián Magyarország |
81,17 m | Vladyslav Piskunov Nagy-Britannia |
80,39 m | Alexandros Papadimitriou Görögország |
80,21 m |
Tízpróba | Roman Šebrle Csehország |
8800 pont | Erki Nool Észtország |
8438 pont | Lev Lobodin Oroszország |
8390 pont |
Női
[szerkesztés]Versenyszám | Arany | Ezüst | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 m | Ekateríni Thánu Görögország |
11,10 | Kim Gevaert Belgium |
11,22 | Manuela Levorato Olaszország |
11,23 |
200 m | Muriel Hurtis Franciaország |
22,43 | Kim Gevaert Belgium |
22,53 | Manuela Levorato Olaszország |
22,75 |
400 m | Olesya Zykina Oroszország |
50,45 | Grit Breuer Németország |
50,70 | Lee McConnell Nagy-Britannia |
51,02 |
800 m | Jolanda Čeplak Szlovénia |
1:57,65 | Mayte Martínez Spanyolország |
1:58,86 | Kelly Holmes Nagy-Britannia |
1:59,83 |
1500 m | Süreyya Ayhan Törökország |
3:58,79 | Szabó Gabriella Románia |
3:58,81 | Tatyana Tomashova Oroszország |
4:01,28 |
5000 m | Marta Domínguez Spanyolország |
15:14,76 | Sonia O’Sullivan Írország |
15:14,85 | Yelena Zadorozhnaya Oroszország |
15:15,22 |
10 000 m | Paula Radcliffe Nagy-Britannia |
30:01,09 | Sonia O’Sullivan Írország |
30:47,59 NR |
Lyudmila Biktasheva Oroszország |
31:04,00 |
Maraton | Maria Guida Olaszország |
2:26:05 | Luminita Zaituc Németország |
2:26:58 | Sonja Oberem Németország |
2:28:45 |
100 m gát | Glory Alozie Spanyolország |
12,73 | Olena Krasovska Nagy-Britannia |
12,88 | Yana Kasova Bulgária |
12,91 |
400 m gát | Ionela Târlea Románia |
54,95 | Heike Meißner Németország |
55,89 | Anna Olichwierczuk Lengyelország |
56,18 |
20 km gyaloglás | Olimpiada Ivanova Oroszország |
1:6:42 | Yelena Nikolayeva Oroszország |
1:28:20 | Erica Alfridi Olaszország |
1:28:33 |
4x100 m váltó | Franciaország Delphine Combe Muriel Hurtis Sylviane Félix Odiah Sidibé |
42,46 | Németország Melanie Paschke Gabi Rockmeier Sina Schielke Marion Wagner |
42,54 | Oroszország Natalya Ignatova Yuliya Tabakova Irina Khabarova Larisa Kruglova |
43,11 |
4x400 m váltó | Németország Florence Ekpo-Umoh Birgit Rockmeier Claudia Marx Grit Breuer |
3:25,10 | Oroszország Natalya Antyukh Natalya Nazarova Anasztaszija Kapacsinszkaja Olesya Zykina |
3:25,59 | Lengyelország Zuzanna Radecka Grażyna Prokopek Małgorzata Pskit Anna Olichwierczuk |
3:26,15 |
Magasugrás | Kajsa Bergqvist Svédország |
198 cm | Marina Kuptsova Oroszország |
192 cm | Olga Kaliturina Oroszország |
189 cm |
Rúdugrás | Szvetlana Feofanova Oroszország |
460 cm | Jelena Iszinbajeva Oroszország |
455 cm | Yvonne Buschbaum Németország |
450 cm |
Távolugrás | Tatyana Kotova Oroszország |
685 cm | Jade Johnson Nagy-Britannia |
673 cm | Vaszi Tünde Magyarország |
673 cm |
Hármasugrás | Ashia Hansen Nagy-Britannia |
15,00 m | Heli Koivula Finnország |
14,83 m | Yelena Oleynikova Oroszország |
14,54 m |
Súlylökés | Irina Korzhanenko Oroszország |
20,64 m | Vita Pavlysh Nagy-Britannia |
20,02 m | Svetlana Krivelyova Oroszország |
19,56 m |
Diszkoszvetés | Ekaterini Voggoli Görögország |
64,31 m | Natalya Sadova Oroszország |
64,12 m | Anastasia Kelesidou Görögország |
63,92 m |
Kalapácsvetés | Olga Kuzenkova Oroszország |
72,94 m | Kamila Skolimowska Lengyelország |
72,46 m | Manuela Montebrun Franciaország |
72,04 m |
Gerelyhajítás | Mirela Manjani Görögország |
67,47 m | Steffi Nerius Németország |
64,09 m | Mikaela Ingberg Finnország |
63,50 m |
Hétpróba | Carolina Klüft Svédország |
6542 pont | Sabine Braun Németország |
6434 pont | Natallia Sazanovich Fehéroroszország |
6341 pont |
Források
[szerkesztés]- 18th European Athetics Championships, Munich 2002. athleticsdb.com. [2015. december 2-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2013. július 10.)
- Athletics European Championships 2002 Munich (GER). todor66.com. (Hozzáférés: 2013. július 10.)
EAA Atlétikai Európa-bajnokság | |
---|---|
Szabadtéri |
|
Fedett pályás |
|
U23 |
|
Junior |
|
U18 |
|
|
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.