2001-es síkvízi kajak-kenu világbajnokság
Gyorsasági kajak-kenu világbajnokság (2001) | |||
Adatok | |||
Ország | Lengyelország | ||
Rendező város | Poznań | ||
Dátum | augusztus 23–26. | ||
Fő helyszín | Maltański-tó | ||
|
A 2001-es gyorsasági kajak-kenu világbajnokságot Poznańban rendezték meg, Lengyelországban, a Maltański-tónál. A rendező város 1990-ben adott otthont korábban a világeseménynek. A 2001-es verseny a 31. ilyen világverseny volt a gyorsasági kajak-kenu világversenyek között. Litvánia és Üzbegisztán első világbajnoki érmeit szerezte ezen a világbajnokságon.
Éremtáblázat
[szerkesztés]* Rendező * Magyarország
Helyezés | Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Magyarország | 8 | 4 | 4 | 16 |
2. | Németország | 5 | 3 | 3 | 11 |
3. | Lengyelország | 2 | 5 | 2 | 9 |
4. | Oroszország | 2 | 2 | 3 | 7 |
5. | Olaszország | 2 | 0 | 0 | 2 |
6. | Spanyolország | 1 | 2 | 3 | 6 |
7. | Románia | 1 | 2 | 2 | 5 |
8. | Ukrajna | 1 | 1 | 3 | 5 |
9. | Litvánia | 1 | 1 | 0 | 2 |
10. | Kuba | 1 | 0 | 2 | 3 |
11. | Kanada | 1 | 0 | 0 | 1 |
Franciaország | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Norvégia | 1 | 0 | 0 | 1 | |
14. | Ausztrália | 0 | 2 | 1 | 3 |
15. | Csehország | 0 | 2 | 0 | 2 |
16. | Argentína | 0 | 1 | 1 | 2 |
Üzbegisztán | 0 | 1 | 1 | 2 | |
18. | Fehéroroszország | 0 | 1 | 0 | 1 |
19. | Szlovákia | 0 | 0 | 1 | 1 |
Svédország | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 27 | 27 | 27 | 81 |
Eredmények
[szerkesztés]Férfiak
[szerkesztés]Kenu
[szerkesztés]Versenyszám | Arany | Ezüst | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C1 200 m | Dmitro Szablin Ukrajna |
40,44 | Makszim Opalev Oroszország |
40,64 | Michał Śliwiński Lengyelország |
40,82 |
C1 500 m | Makszim Opalev Oroszország |
1:53,56 | Kolonics György Magyarország |
1:53,79 | Andreas Dittmer Németország |
1:54,33 |
C1 1000 m | Andreas Dittmer Németország |
3:56,22 | Martin Doktor Csehország |
3:57,91 | Kolonics György Magyarország |
3:58,23 |
C2 200 m | Paweł Baraszkiewicz Daniel Jędraszko Lengyelország |
36,69 | Ionel Averian Mikhail Vartolemei Románia |
36,76 | Ibrahim Rojas Leobaldo Pereira Kuba |
36,90 |
C2 500 m | Ibrahim Rojas Leobaldo Pereira Kuba |
1:44,35 | Daniel Jędraszko Paweł Baraszkiewicz Lengyelország |
1:44,36 | Mitică Pricop Florian Popescu Románia |
1:54,79 |
C2 1000 m | Marcin Kobierski Michał Śliwiński Lengyelország |
3:39,23 | José Alfredo Bea David Mascató Spanyolország |
3:40,62 | Ibrahim Rojas Leobaldo Pereira Kuba |
3:40,84 |
C4 200 m | Malomsoki Sándor Iván Gábor Zala György Vasali László Magyarország |
33,83 | Petr Netušil Jan Břečka Petr Fuksa Karel Kožíšek Csehország |
33,95 | Alekszandr Kovaljov Alekszandr Kosztoglod Vlagyiszlav Polzunov Makszim Opalev Oroszország |
34,03 |
C4 500 m | Iosif Anisim Florin Popescu Mikhail Vartolemei Ionel Averian Románia |
1:35,81 | Zala György Kozmann György Belicza Béla Iván Gábor Magyarország |
1:35,88 | Roman Krugljakov Konsztantyin Fomicsov Vlagyimir Ladosa Alekszej Volkonszkij Oroszország |
1:36,31 |
C4 1000 m | Zala György Kozmann György Belicza Béla Iván Gábor Magyarország |
3:23,84 | Ivan Szkovorodkin Andrej Bahdanovics Aljakszandr Kurljandcsik Aljakszandr Zsukovszki Fehéroroszország |
3:25,17 | Iosif Anisim Chirac Marcov Ionel Averian Mikhail Vartolemei Románia |
3:25,56 |
Kajak
[szerkesztés]Versenyszám | Arany | Ezüst | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K1 200 m | Ronald Rauhe Németország |
35,42 | Olekszij Szlivinszkij Ukrajna |
35,64 | Anton Ryakhov Üzbegisztán |
35,74 |
K1 500 m | Vereckei Ákos Magyarország |
1:40,73 | Anton Ryakhov Üzbegisztán |
1:41,19 | Javier Correa Argentína |
1:41,50 |
K1 1000 m | Babak Amir-Tahmasseb Franciaország |
3:34,77 | Javier Correa Argentína |
3:35,82 | Lutz Liwowski Németország |
3:36,02 |
K2 200 m | Alvydas Duonėla Egidijus Balčiūnas Litvánia |
32,52 | Ronald Rauhe Tim Wieskötter Németország |
32,62 | Mikola Zajcsenkov Mihajlo Lucsnyik Ukrajna |
32,72 |
K2 500 m | Ronald Rauhe Tim Wieskötter Németország |
1:31,60 | Alvydas Duonėla Egidijus Balčiūnas Litvánia |
1:32,49 | Markus Oskarsson Henrik Nilsson Svédország |
1:32,49 |
K2 1000 m | Eirik Verås Larsen Nils Fjeldheim Norvégia |
3:16,68 | Bártfai Krisztián Veréb Krisztián Magyarország |
3:18,84 | Marc Westphalen Marco Herszel Németország |
3:18,86 |
K4 200 m | Fehérvári Vince Beé István Horváth Gábor Hegedűs Róbert Magyarország |
30,21 | Roman Zarubin Alekszandr Ivanyik Gyenyisz Turcsenkov Andrej Tisszin Oroszország |
30,25 | Olekszij Szlivinszkij Mikola Zajcsenkov Mihajlo Lucsnyik Borisz Markin Ukrajna |
30,31 |
K4 500 m | Roman Zarubin Alekszandr Ivanyik Gyenyisz Turcsenkov Andrej Tisszin Oroszország |
1:21,77 | Vasile Curuzan Marian Babin Magyar Géza Romică Şerban Románia |
1:22,04 | Richard Riszdorfer Michal Riszdorfer Erik Vlček Juraj Bača Szlovákia |
1:22,06 |
K4 1000 m | Andreas Ihle Mark Zabel Björn Bach Stefan Ulm Németország |
2:56,60 | Kammerer Zoltán Storcz Botond Kökény Roland Horváth Gábor Magyarország |
2:58,07 | Roman Zarubin Alekszandr Ivanyik Gyenyisz Turcsenkov Oleg Gorobij Oroszország |
2:58,38 |
Nők
[szerkesztés]Kajak
[szerkesztés]Versenyszám | Arany | Ezüst | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K1 200 m | Karen Furneaux Kanada |
40,73 | Elżbieta Urbańczyk Lengyelország |
41,34 | Szabó Szilvia Magyarország |
41,37 |
K1 500 m | Josefa Idem Olaszország |
1:53,56 | Katrin Borchert Ausztrália |
1:54,13 | Kovács Katalin Magyarország |
1:54,58 |
K1 1000 m | Josefa Idem Olaszország |
4:02,90 | Katrin Wagner Németország |
4:05,06 | Katrin Borchert Ausztrália |
4?05,24 |
K2 200 m | Beatriz Manchón Sonia Molanes Spanyolország |
37,02 | Beata Sokołowska Aneta Pastuszka Lengyelország |
37,25 | Dékány Kinga Viski Erzsébet Magyarország |
37,53 |
K2 500 m | Szabó Szilvia Bóta Kinga Magyarország |
1:44,94 | Beata Sokołowska Aneta Pastuszka Lengyelország |
1:45,37 | Sonia Molanes Beatriz Manchón Spanyolország |
|
K2 1000 m | Manuela Mucke Nadine Opgen-Rhein Németország |
3:45,82 | Katrin Borchert Katrin Kieseler Ausztrália |
3:46,94 | Beatriz Manchón Sonia Molanes Spanyolország |
3:47,04 |
K4 200 m | Dékány Kinga Fazekas Krisztina Viski Erzsébet Kovács Katalin Magyarország |
35,71 | Maria Teresa Portela Maria Garcia Belen Sánchez Ana María Penas Spanyolország |
36,62 | Karolina Sadalska Aneta Pastuszka Dorota Kuczkowska Joanna Skowroń Lengyelország |
36,36 |
K4 500 m | Kovács Katalin Szabó Szilvia Bóta Kinga Viski Erzsébet Magyarország |
1:36,08 | Manuela Mucke Katrin Wagner Anett Schuck Nadine Opgen-Rhein Németország |
1:37,40 | Maria Garcia Belen Sánchez Maria Teresa Portela Ana María Penas Spanyolország |
1.37,84 |
K4 1000 m | Dékány Kinga Szabó Szilvia Viski Erzsébet Bóta Kinga Magyarország |
3:23,11 | Karolina Sadalska Aneta Białkowska Dorota Kuczkowska Joanna Skowroń Lengyelország |
3:24,56 | Hanna Balabanova Natalija Fekliszova Inna Oszipenko-Radomszka Tetyana Szemikina Ukrajna |
3:25,29 |
A magyar csapat
[szerkesztés]A 2001-es magyar vb keret tagjai:
|
|
|
Források
[szerkesztés]- ICF 2008 Congress report from Rome. - 2008. november 30..
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007.
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.
- Magyar sportévkönyv 2002. Budapest: Aréna 2000. 2002. 178. o.
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.