16. linea (Araba Bus)
Artziniega ↔ Okondo | |
---|---|
Araba Busaren parte da | |
Geltokiak | 20 |
Hasiera | 2015ko ekainaren 22a |
Eragilea | La Unión |
Luzera | 31,7 km |
Denbora | 45 min |
Araba Buseko 16. linea ( estilitzatua) hiriarteko autobus linea bat da, Artziniega Okondorekin lotzen duena. Guztira 20 geltoki ditu, 31,7 kilometrotan banatuta, eta 45 minutu inguru behar dira horiek egiteko.
Linea 2015ko ekainaren 22an inauguratu zen eta ordutik La Unión enpresak ustiatzen dute.
Historia
[aldatu | aldatu iturburu kodea]Araba Buseko linea 2015ko ekainaren 22an inauguratu zen eta lineetarekin. La Unión enpresari eman zitzaion emakida, hamar urterako.
Ibilbidea
[aldatu | aldatu iturburu kodea]Artziniega → Okondo | |||||||
Geldialdia | Udalerria | Gunea | Konexioak | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
■ | Artziniega | Artziniega | 5. gunea | A3342 |
|||
● | Artziniega (gasolindegia) |
Artziniega | 5. gunea | A3342 | |||
● | Lanteno | Aiara | 4. gunea | ||||
● | Menagarai | Aiara | 4. gunea | A3341 | |||
● | Ibaguen | Aiara | 4. gunea | ||||
● | Arespalditza | Aiara | 4. gunea | A3341 |
|||
● | Murga (industrialdea) |
Aiara | 4. gunea | ||||
● | Izoria | Aiara | 4. gunea | ||||
● | Amurrio (gasolindegia) |
Amurrio | 4. gunea | A3641 |
|||
● | Amurrio | Amurrio | 4. gunea | A3641 |
|||
● | Amurrio (San Jose) |
Amurrio | 4. gunea | A3641 Amurrio–Iparralde |
|||
● | Laudio (Gurutze Gorria) |
Laudio | 4. gunea | A3613 A3641 |
|||
● | Laudio | Laudio | 4. gunea | A3613 A3641 Laudio |
|||
● | Laudio (Ugarte) |
Laudio | 4. gunea | ||||
● | Okondo (Goienuri) |
Okondo | 4. gunea | ||||
● | Okondo (Okondoxena) |
Okondo | 4. gunea | ||||
● | Okondo (Zubidiarte) |
Okondo | 4. gunea | A3641 | |||
● | Okondo (Jubilatuen kluba) |
Okondo | 4. gunea | A3641 | |||
● | Okondo (Kutxabank) |
Okondo | 4. gunea | A3641 | |||
■ | Okondo | Okondo | 4. gunea | A3641 |
Okondo → Artziniega | |||||||
Geldialdia | Udalerria | Gunea | Konexioak | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
■ | Okondo | Okondo | 4. gunea | A3641 |
|||
● | Okondo (Kutxabank) |
Okondo | 4. gunea | A3641 | |||
● | Okondo (Jubilatuen kluba) |
Okondo | 4. gunea | A3641 | |||
● | Okondo (Zubidiarte) |
Okondo | 4. gunea | A3641 | |||
● | Okondo (Okondoxena) |
Okondo | 4. gunea | ||||
● | Okondo (Goienuri) |
Okondo | 4. gunea | ||||
● | Laudio (Ugarte) |
Laudio | 4. gunea | ||||
● | Laudio | Laudio | 4. gunea | A3613 A3641 Laudio |
|||
● | Laudio (Gurutze Gorria) |
Laudio | 4. gunea | A3613 A3641 |
|||
● | Amurrio (San Jose) |
Amurrio | 4. gunea | A3641 Amurrio–Iparralde |
|||
● | Amurrio | Amurrio | 4. gunea | A3641 |
|||
● | Amurrio (gasolindegia) |
Amurrio | 4. gunea | A3641 |
|||
● | Izoria | Aiara | 4. gunea | ||||
● | Murga (industrialdea) |
Aiara | 4. gunea | ||||
● | Arespalditza | Aiara | 4. gunea | A3341 |
|||
● | Ibaguen | Aiara | 4. gunea | ||||
● | Menagarai | Aiara | 4. gunea | A3341 | |||
● | Lanteno | Aiara | 4. gunea | ||||
● | Artziniega (gasolindegia) |
Artziniega | 5. gunea | A3342 | |||
■ | Artziniega | Artziniega | 5. gunea | A3342 |
Ordutegiak
[aldatu | aldatu iturburu kodea]Urdinez itzaleztatutako ibilbideek eskoladunetan bakarrik eskaintzen dute zerbitzua.
Artziniega → Okondo | ||||||||||||
Astelehendik Ostiralera | ||||||||||||
Artziniega | 06:30 | 07:45 | 09:35 | 11:35 | 14:20 | 15:20 | 16:15 | 18:50 | 20:50 | |||
Arespalditza | 06:39 | 07:54 | 09:44 | 11:44 | 14:29 | 15:29 | 16:24 | 18:59 | 20:59 | |||
Amurrio | 06:46 | 08:03 | 09:53 | 11:53 | 14:38 | 15:38 | 16:33 | 19:08 | 21:08 | |||
Laudio | 06:55 | 08:14 | 10:04 | 12:04 | 13:05 | 14:49 | 15:49 | 16:44 | 17:30 | 19:19 | 21:19 | |
Okondo | 07:09 | 08:28 | 10:18 | 13:19 | 15:03 | 16:03 | 16:58 | 17:44 | 19:33 | 21:33 | ||
Larunbat eta Jaiegunetan | ||||||||||||
Artziniega | 09:20 | 14:20 | 16:25 | 21:25 | ||||||||
Arespalditza | 09:29 | 14:29 | 16:34 | 21:34 | ||||||||
Amurrio | 09:36 | 14:36 | 16:41 | 21:41 | ||||||||
Laudio | 08:00 | 09:47 | 13:00 | 14:47 | 15:05 | 16:52 | 20:05 | 21:52 | ||||
Okondo | 08:14 | 13:14 | 15:19 | 20:19 |
Okondo → Artziniega | |||||||||||
Astelehendik Ostiralera | |||||||||||
Okondo | 07:15 | 08:35 | 10:40 | 13:25 | 15:20 | 16:20 | 17:10 | 17:50 | 19:50 | 21:50 | |
Laudio | 07:29 | 08:49 | 10:54 | 13:39 | 15:34 | 16:34 | 17:24 | 18:04 | 20:04 | 22:04 | |
Amurrio | 07:40 | 09:00 | 11:05 | 13:50 | 14:55 | 15:45 | 18:15 | 20:15 | |||
Arespalditza | 09:09 | 11:14 | 13:59 | 15:04 | 15:54 | 18:24 | 20:24 | ||||
Artziniega | 09:18 | 11:23 | 14:08 | 15:13 | 16:03 | 18:33 | 20:33 | ||||
Larunbat eta Jaiegunetan | |||||||||||
Okondo | 08:20 | 13:20 | 15:25 | 20:25 | |||||||
Laudio | 08:34 | 13:34 | 15:39 | 20:39 | |||||||
Amurrio | 08:45 | 13:45 | 15:50 | 20:50 | |||||||
Arespalditza | 08:52 | 13:52 | 15:57 | 20:57 | |||||||
Artziniega | 09:01 | 14:01 | 16:06 | 21:06 |
Tarifak
[aldatu | aldatu iturburu kodea]Zonaldeak
[aldatu | aldatu iturburu kodea]Linea horrek, guztira, 2 zonalde zeharkatzen ditu, eta honela banatzen dira:
Txartelak
[aldatu | aldatu iturburu kodea]Txartelak eta prezioak Araba Bus sarekoak dira. Zonalde-jauzirik gabeko joan-etorriek 1,45 € balio dute; aldiz, zonalde-jauzia egiten bada, zenbatekoa 1,90 € da. Hobariak daude BAT, BARIK eta MUGI txartelen erabiltzaileentzat, bai eta familia ugarientzat ere.
Erreferentziak
[aldatu | aldatu iturburu kodea]- Araba Bus. «16. linea» Arabako Foru Aldundia.
Ikus, gainera
[aldatu | aldatu iturburu kodea]Kanpo estekak
[aldatu | aldatu iturburu kodea] Arabako garraioa | |
---|---|
Errepideak | Arabako errepideen sarea • AraBAT |
Autobusak | |
Tranbiak | |
Aerodromoak | |
Guneak |
Text is available under the CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.