For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for
Birləşmiş Krallıq 2015 Avropa Oyunlarında.
Böyük Britaniya 2015 Avropa Oyunlarında |
---|
|
BOK Kodu | GBR |
---|
MOK | Britaniya Olimpiya Assosiasiyası |
---|
İnternet səhifəsi | olympics.org.uk |
---|
|
İdmançı sayı | 135 (19 idman növündə) |
---|
Bayraqdar | Nikola Adams (Açılış mərasimi) Cozef Coy (Bağlanış mərasimi) |
---|
Medallar Yer: 3 | |
---|
Böyük Britaniya — 12–28 iyun 2015-ci il tarixləri arasında Azərbaycanın paytaxtı Bakı şəhərində keçirilən I Avropa Oyunlarındaki iştirakı. Böyük Britaniya I Avropa Oyunlarında 18 qızıl, 10 gümüş, 19 bürünc medal qazanmışdır.
Medal
|
İdmançı
|
İdman
|
Yarış
|
|
Qordon Benson
|
Triatlon
|
Kişilər
|
|
Çarli Maddok
|
Taekvondo
|
Qadınlar, 49 kq.
|
|
Ceyd Cons
|
Taekvondo
|
Qadınlar, 57 kq.
|
|
Luis Toulson
|
Suya tullanma
|
Qadınlar, Platforma
|
|
Amber Hill
|
Atıcılıq
|
Qadınlar, Dairəvi stend
|
|
Ceyms Heatli
|
Suya tullanma
|
Kişilər, 3 m. Sinxron tramplin
|
|
Matti Li
|
Suya tullanma
|
Kişilər, 10 m. Platforma
|
|
Katerina Torranke
|
Suya tullanma
|
Qadınlar, 3 m. Sinxron tramplin
|
|
Abbi Vod
|
Üzgüçülük
|
|
|
Holli Hibbot
|
Üzgüçülük
|
|
|
Dunkan Skott Daniel Speers Martin Valton Tom Fannon Kameron Kurle Matyu Li
|
Üzgüçülük
|
|
|
Luk Qrinbank
|
Üzgüçülük
|
|
|
Nikola Adams
|
Boks
|
Qadınlar, 51 kq.
|
|
Dunkan Skott
|
Üzgüçülük
|
|
|
Luk Qrinbank
|
Üzgüçülük
|
|
|
Cozef Coy
|
Boks
|
Kişilər, +91 kq.
|
|
Riçard Kruz Markus Mepsted Aleksandr Tofalides Ben Peqqs
|
Qılıncoynatma
|
|
|
Dunkan Skott
|
Üzgüçülük
|
|
|
Lani Belçer
|
Kanoe-Sprint
|
Qadınlar, K1 5000 m.
|
|
Ross Haslam Ceyms Heatli
|
Suya tullanma
|
Kişilər, 3 m. Sinxron tramplin
|
|
Katerina Driskoll
|
Batut Gimnastikası
|
Fərdi, Batut
|
|
|
Üzgüçülük
|
|
|
|
Üzgüçülük
|
|
|
|
Üzgüçülük
|
|
|
|
Üzgüçülük
|
|
|
|
Üzgüçülük
|
|
|
|
Üzgüçülük
|
|
|
|
Üzgüçülük
|
|
|
Ed Mk Kever
|
Kanoe-Sprint
|
Kişilər, K1 200 m.
|
|
Ceyms Heatli
|
Suya tullanma
|
Kişilər, 1 m. Tramplin
|
|
|
Taekvondo
|
|
|
Ryan Bartlett Anna Bauqn
|
Akrobatika Gimnastikası
|
Qarışıq cütlük, Çoxnövçülük
|
|
|
İdman Gimnastikası
|
|
|
Ryan Bartlett Anna Bauqn
|
Akrobatika Gimnastikası
|
Qarışıq cütlük, Temp hərəkətləri
|
|
Ryan Bartlett Anna Bauqn
|
Akrobatika Gimnastikası
|
Qarışıq cütlük, Balans hərəkətləri
|
|
|
Üzgüçülük
|
|
|
Qays Aşfaq
|
Boks
|
Kişilər, 56 kq.
|
|
|
Üzgüçülük
|
|
|
Sandi Ryan
|
Boks
|
Qadınlar, 64 kq.
|
|
|
Üzgüçülük
|
|
|
|
Üzgüçülük
|
|
|
|
Üzgüçülük
|
|
|
Coş Kelli
|
Boks
|
Kişilər, 69 kq.
|
|
|
Üzgüçülük
|
|
|
|
Üzgüçülük
|
|
|
|
Üzgüçülük
|
|
|
|
Üzgüçülük
|
|
Sıra
|
İdman
|
Kişilər
|
Qadınlar
|
Cəmi
|
1
|
Aerobika Gimnastikası
|
|
|
5
|
2
|
Akrobatika Gimnastikası
|
1
|
4
|
5
|
3
|
Atıcılıq
|
7
|
5
|
12
|
4
|
Batut Gimnastikası
|
1
|
2
|
3
|
5
|
Boks
|
9
|
3
|
12
|
6
|
Cüdo
|
5
|
9
|
14
|
7
|
Çimərlik voleybolu
|
2
|
0
|
2
|
8
|
Güləş
|
1
|
1
|
2
|
9
|
İdman Gimnastikası
|
3
|
3
|
6
|
10
|
Kamandan oxatma
|
1
|
3
|
4
|
11
|
Kanoe-Sprint
|
8
|
6
|
14
|
12
|
Qılıncoynatma
|
5
|
3
|
8
|
13
|
Sinxron üzgüçülük
|
0
|
10
|
10
|
14
|
Su polosu
|
0
|
13
|
13
|
15
|
Stolüstü tennis
|
2
|
1
|
3
|
16
|
Suya tullanma
|
5
|
6
|
11
|
17
|
Taekvondo
|
4
|
3
|
7
|
18
|
Triatlon
|
3
|
1
|
4
|
19
|
Üzgüçülük
|
|
|
|
-
|
Cəmi
|
57
|
73
|
135
|
İdmançı
|
Yarış
|
Təsnifat mərhələsi
|
Yer
|
Final
|
Yer
|
Medal
|
Ella Augir Çloe Farranke Olivia Farranke Sofi Qroves Kayleig Silva
|
Qarışıq cütlük
|
19.161
|
7
|
|
|
|
İdmançı
|
Yarış
|
Təsnifat mərhələsi
|
Yer
|
Final
|
Yer
|
Medal
|
Jennifer Bayley Siseli İrvin Cosie Russell
|
Qarışıq cütlük, Çoxnövçülük
|
|
|
25.520
|
6
|
|
Jennifer Bayley Siseli İrvin Cosie Russell
|
Qarışıq cütlük, Balans hərəkətləri
|
28.190
|
3 Q
|
25.800
|
6
|
|
Jennifer Bayley Siseli İrvin Cosie Russell
|
Qarışıq cütlük, Temp hərəkətləri
|
28.040
|
4 Q
|
27.690
|
6
|
|
İdmançı
|
Yarış
|
Təsnifat mərhələsi
|
Yer
|
Final
|
Yer
|
Medal
|
Ryan Bartlett Anna Bauqn
|
Qarışıq cütlük, Çoxnövçülük
|
|
|
28.350
|
3
|
|
Ryan Bartlett Anna Bauqn
|
Qarışıq cütlük, Balans hərəkətləri
|
28.360
|
3 Q
|
26.260
|
3
|
|
Ryan Bartlett Anna Bauqn
|
Qarışıq cütlük, Temp hərəkətləri
|
28.450
|
3 Q
|
28.650
|
3
|
|
İdmançı
|
Yarış
|
Təsnifat mərhələsi
|
Yer
|
Yarım-final
|
Yer
|
Final
|
Yer
|
Medal
|
Con Hammond
|
50 m. Tüfəng
|
612.8
|
20
|
|
|
|
|
|
Tim Kneal
|
Cütlük səngər stendi
|
137
|
14
|
|
|
|
|
|
Stiv Skott
|
Cütlük səngər stendi
|
142
|
1 Q
|
28
|
5
|
|
|
|
Brad Davis
|
Səngər stendi
|
115
|
37
|
|
|
|
|
|
Ed Linq
|
Səngər stendi
|
122
|
4 Q
|
12
|
4 Q
|
11
|
4
|
|
Ceremi Bird
|
Dairəvi stend
|
111
|
27
|
|
|
|
|
|
Mik Qilliqan
|
Dairəvi stend
|
120
|
13
|
|
|
|
|
|
İdmançı
|
Yarış
|
Təsnifat mərhələsi
|
Yer
|
Yarım-final
|
Yer
|
Final
|
Yer
|
Medal
|
Jennifer Mk İntoş
|
10 m. Hava tapançası
|
415
|
9
|
|
|
|
|
|
Seonayd Mk İntoş
|
50 m. Tapança ilə 3 mövqeyə
|
414.2
|
11
|
|
|
|
|
|
Jennifer Mk İntoş
|
Səngər stendi
|
580.0
|
5 Q
|
|
|
333.7
|
7
|
|
Şarlotta Kervood
|
Səngər stendi
|
67
|
17
|
|
|
|
|
|
Yelena Allen
|
Dairəvi stend
|
69
|
12
|
|
|
|
|
|
Amber Hill
|
Dairəvi stend
|
73
|
2 Q
|
16
|
1 Q
|
15
|
1
|
|
İdmançı
|
Yarış
|
Təsnifat mərhələsi
|
Yer
|
Final
|
Yer
|
Medal
|
Luk Stronq
|
Fərdi, Batut
|
52.050
|
27
|
|
|
|
İdmançı
|
Yarış
|
Təsnifat mərhələsi
|
Yer
|
Final
|
Yer
|
Medal
|
Katerina Driskoll
|
Fərdi, Batut
|
99.465
|
5 Q
|
53.910
|
2
|
|
Laura Qallager
|
Fərdi, Batut
|
20.225
|
23
|
|
|
|
Katerina Driskoll Laura Qallager
|
Fərdi, Sinxron hərəkətlər
|
83.800
|
5 Q
|
43.200
|
5
|
|
İdmançı
|
Yarış
|
1/16 final
|
1/8 final
|
1/4 final
|
1/2 final
|
Final
|
Yer
|
Medal
|
Harvey Horn
|
49 kq.
|
|
Bator Saqaluyev 0–3 M
|
|
|
|
|
|
Məhəmməd Əli
|
52 kq.
|
Aleksandr Riskan 3–0 Q
|
Vinçenzo Pikardi 0–3 M
|
|
|
|
|
|
Qays Aşfaq
|
56 kq.
|
Georgi Qoqatişvili 3–0 Q
|
Eker Selçuk 2–1 Q
|
Ömər El-Haq 3–0 Q
|
Dimitriy Asanau 0–3 M
|
|
3
|
|
Luk Mk Kormak
|
60 kq.
|
Panagiotis Matsagkos 3–0 Q
|
Sofian Oumiha 0–3 M
|
|
|
|
|
|
Sam Maksvell
|
64 kq.
|
|
Klarenke Qoyeram 1–2 M
|
|
|
|
|
|
Coş Kelli
|
69 kq.
|
|
Məhəmməd Nuridzinau 2–1 Q
|
Adam Nolan 2–1 Q
|
Pərviz Bağırov 0–3 M
|
|
3
|
|
Antoni Fovler
|
75 kq.
|
|
Salvator Kavallaro 0–3 M
|
|
|
|
|
|
Coşua Buatsi
|
81 kq.
|
Teymur Məmmədov 0–3 M
|
|
|
|
|
|
|
Cozef Coy
|
+91 kq.
|
|
Aleksey Zavatin KOR1 Q
|
Mantas Vinivikius TKOR1 Q
|
Toni Yoka 3–0 Q
|
Həsən Himbətov 3–0 Q
|
1
|
|
İdmançı
|
Yarış
|
1/8 final
|
1/4 final
|
1/2 final
|
Final
|
Yer
|
Medal
|
Nikola Adams
|
51 kq.
|
Katalin Anksin 3–0 Q
|
Stoyka Petrova 2–0 Q
|
Elif Coşkun 3–0 Q
|
Sandra Drabik 2–0 Q
|
1
|
|
Sandi Ryan
|
64 kq.
|
Kindi Rogge 3–0 Q
|
Yelena Vıstropova 2–1 Q
|
Anastasiya Beliakova 0–3 M
|
|
3
|
|
Savanna Marşal
|
75 kq.
|
Nouçka Fontiyn 0–3 M
|
|
|
|
|
|
İdmançı
|
Yarış
|
1/32 final
|
1/16 final
|
1/8 final
|
1/4 final
|
1/2 final
|
Final
|
Yer
|
Medal
|
Aşley Mk Kenzi
|
60 kq.
|
|
Karmine Mariya De Loreto 000–000 Q
|
Ceroen Mooren 000–011 M
|
|
|
|
|
|
Kolin Oates
|
66 kq.
|
|
Kennet Van Qansbeke 001–000 Q
|
Serjiu Oleinik 000–001 M
|
|
|
|
|
|
Oven Livesey
|
81 kq.
|
|
Srdjan Mrvaleviç 100–000 Q
|
Karlos Luz 000–011 M
|
|
|
|
|
|
Freyzer Çamberleyn
|
90 kq.
|
Domenik Venzinger 000–100 M
|
|
|
|
|
|
|
|
Ben Fletçer
|
100 kq.
|
|
İssak Bezzina 100–000 Q
|
Henk Qrol 000–010 M
|
|
|
|
|
|
İdmançı
|
Yarış
|
1/16 final
|
1/8 final
|
1/4 final
|
1/2 final
|
Təsəlli verici 1
|
Təsəlli verici 2
|
Final
|
Yer
|
Medal
|
Kelli Edvards
|
52 kq.
|
Anna Stankeviç 001–000 Q
|
Larisa Florian 010–100 M
|
|
|
|
|
|
|
|
Nekoda Smit-Davis
|
57 kq.
|
İrina Zabludina 000–011 M
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alisa Sçlesinger
|
63 kq.
|
Anna Bernolm 001–000 Q
|
Anna Kaçola 000–001 M
|
|
|
|
|
|
|
|
Qemma Hovel
|
63 kq.
|
Hilde Dreksler 000–000 Q
|
Mia Hermansson 000–010 M
|
|
|
|
|
|
|
|
Salli Konvay
|
70 kq.
|
Aleksandra Samardziç 100–000 Q
|
Ester Stam 101–001 Q
|
Szaundra Deidriç 000–001 M
|
|
Szabina Qerksak 000–100 M
|
|
|
|
|
Megan Fletçer
|
70 kq.
|
Katarjina Klis 000–002 M
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Natali Povel
|
78 kq.
|
|
Anastasiya Dimitriyeva 011–000 Q
|
Marinde Verkerk 000–101 M
|
|
Abigel Joo 100–000 Q
|
Anamariye Velensek 000–100 M
|
|
5
|
|
Qemma Qibbons
|
78 kq.
|
Madeleyne Molonga 010–001 Q
|
Viktoriya Turks 000–100 M
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Adlington
|
+78 kq.
|
Svetlana Yaronka 001–101 M
|
|
|
|
|
|
|
|
|
İdmançı
|
Oyun 1
|
Oyun 2
|
Oyun 3
|
1/4 final
|
1/2 final
|
Final
|
Yer
|
Medal
|
Kris Gregori Cek Şef
|
Tobias Vinter Lorenz Peter Petutsçniq 0–2 M
|
Fransisko Marko Arroyo Kristian Qarsiya Rodriqez 0–2 M
|
Kristo Kollo Rivo Vesik 0–2 M
|
|
|
|
|
|
İdmançı
|
Yarış
|
1/16 final
|
1/8 final
|
1/4 final
|
1/2 final
|
Final
|
Yer
|
Medal
|
Çinu
|
Sərbəst, 125 kq.
|
|
Oleksandr Xotsianivskiy 0–10 M
|
|
|
|
9
|
|
İdmançı
|
Yarış
|
1/16 final
|
1/8 final
|
1/4 final
|
1/2 final
|
Final
|
Yer
|
Medal
|
Yana Rattiqan
|
Sərbəst, 48 kq.
|
Oleksandra Koqut 1–4 M
|
|
|
|
|
17
|
|
İdmançı
|
Yarış
|
1/32 final
|
1/16 final
|
1/8 final
|
1/4 final
|
1/2 final
|
Final
|
Yer
|
Medal
|
Kyeran Slater
|
Fərdi
|
Aleksandr Kojin 6–2 Q
|
Yagiz Yılmaz 3–0 Q
|
Pyerre Plion 5–6 M
|
|
|
|
9
|
|
İdmançı
|
Yarış
|
1/32 final
|
1/16 final
|
1/8 final
|
1/4 final
|
1/2 final
|
Final
|
Yer
|
Medal
|
Naomi Folkard
|
Fərdi
|
Niki Hunt 0–6 M
|
|
|
|
|
|
25
|
|
Niki Hunt
|
Fərdi
|
Naomi Folkard 6–0 Q
|
Nataliya Erdıniyeva 4–6 M
|
|
|
|
|
17
|
|
Ami Oliver
|
Fərdi
|
Aleksandra Longova 0–6 M
|
|
|
|
|
|
53
|
|
Naomi Folkard Niki Hunt Ami Oliver
|
Komanda
|
|
|
Xatuna Nərimanidze Kristine Esebua Yuliya Lobjenidze 3–5 M
|
|
|
|
12
|
|
İdmançı
|
Yarış
|
1/32 final
|
1/16 final
|
1/8 final
|
1/4 final
|
1/2 final
|
Final
|
Yer
|
Medal
|
Naomi Folkard Kyeran Slater
|
Qarışıq cütlük
|
|
|
|
|
|
|
İştirak etmədi
|
|
İdmançı
|
Yarış
|
Təsnifat mərhələsi
|
Yer
|
Yarım-final
|
Yer
|
Final
|
Yer
|
Medal
|
Ed Mk Kever
|
K1 200 m.
|
34.984
|
1 Q
|
|
|
35.774
|
3
|
|
Conatan Boyton
|
K1 1000 m.
|
3.38.877
|
3 Q
|
3.27.898
|
3 Q
|
3.37.036
|
9
|
|
Timoti Pendle
|
K1 5000 m.
|
|
|
|
|
|
Bitirmədi
|
|
Liam Heat Con Sçofild
|
K2 200 m.
|
31.606
|
2 Q
|
|
|
32.518
|
4
|
|
Andre Daniels Timoti Pendle
|
K2 1000 m.
|
3.18.017
|
7 Q
|
3.16.984
|
8
|
|
|
|
Xristofor Kalvert
|
C1 200 m.
|
41.371
|
5 Q
|
40.816
|
6 Q
|
43.341
|
8
|
|
Ceyms Sitan
|
C1 1000 m.
|
4.11.007
|
5 Q
|
3.52.822
|
7
|
|
|
|
İdmançı
|
Yarış
|
Təsnifat mərhələsi
|
Yer
|
Yarım-final
|
Yer
|
Final
|
Yer
|
Medal
|
Raçel Kavtorn
|
K1 200 m.
|
42.254
|
7 Q
|
40.462
|
3 Q
|
43.455
|
9
|
|
Raçel Kavtorn
|
K1 500 m.
|
1.53.226
|
2 Q
|
1.48.028
|
1 Q
|
2.08.423
|
8
|
|
Lani Belçer
|
K1 5000 m.
|
|
|
|
|
23.05.625
|
2
|
|
Angela Anna Emili Levis
|
K2 200 m.
|
|
|
|
|
|
Bitirmədi
|
|
Hayleig Mason Luisa Savers
|
K2 500 m.
|
1.42.205
|
5 Q
|
1.40.168
|
4
|
|
|
|
Lani Belçer Angela Anna Hayleig Mason Luisa Savers
|
K4 500 m.
|
1.35.191
|
2 Q
|
|
|
1.36.439
|
8
|
|
İdmançı
|
Yarış
|
Təsnifat mərhələsi
|
Yer
|
Final
|
Yer
|
Medal
|
Ceyms Heatli
|
1 m. Tramplin
|
481.50
|
4 Q
|
483.40
|
3
|
|
Cordan Houlden
|
1 m. Tramplin
|
451.85
|
9 Q
|
453.15
|
9
|
|
Cordan Houlden
|
3 m. Tramplin
|
473.90
|
9 Q
|
511.90
|
4
|
|
Ceyms Heatli
|
3 m. Tramplin
|
508.95
|
2 Q
|
541.65
|
1
|
|
Matyu Dikson
|
10 m. Platforma
|
441.60
|
6 Q
|
493.85
|
4
|
|
Matti Li
|
10 m. Platforma
|
514.45
|
2 Q
|
588.25
|
1
|
|
Ross Haslam Ceyms Heatli
|
3 m. Sinxron tramplin
|
|
|
286.05
|
2
|
|
İdmançı
|
Yarış
|
Təsnifat mərhələsi
|
Yer
|
Final
|
Yer
|
Medal
|
Milli Fovler
|
1 m. Tramplin
|
393.40
|
2 Q
|
383.20
|
6
|
|
Katerina Torranke
|
1 m. Tramplin
|
386.15
|
7 Q
|
379.35
|
8
|
|
Lidiya Rosental
|
3 m. Tramplin
|
427.25
|
2 Q
|
395.60
|
8
|
|
Katerina Torranke
|
3 m. Tramplin
|
431.15
|
1 Q
|
448.25
|
1
|
|
Şanike Lob
|
10 m. Platforma
|
377.40
|
5 Q
|
397.70
|
4
|
|
Luis Toulson
|
10 m. Platforma
|
389.20
|
2 Q
|
456.70
|
1
|
|
Milli Fovler Milli Haffeti
|
3 m. Sinxron tramplin
|
|
|
216.95
|
9
|
|
İdmançı
|
Yarış
|
Final
|
Yer
|
Medal
|
Qordon Benson
|
Fərdi
|
1.48.31
|
1
|
|
Tom Bişop
|
Fərdi
|
1.51.00
|
16
|
|
Filip Qraves
|
Fərdi
|
2.03.46
|
16
|
|
İdmançı
|
Yarış
|
Final
|
Yer
|
Medal
|
Heater Sellers
|
Fərdi
|
2.05.27
|
15
|
|
2015 Avropa Oyunları |
---|
|
İdman növləri | | |
---|
Milli Olimpiya Komitələri |
MOK | |
---|
{{bottomLinkPreText}}
{{bottomLinkText}}
This page is based on a Wikipedia article written by
contributors (read/edit).
Text is available under the
CC BY-SA 4.0 license; additional terms may apply.
Images, videos and audio are available under their respective licenses.
Birləşmiş Krallıq 2015 Avropa Oyunlarında
{{current.index+1}} of {{items.length}}
Thanks for reporting this video!
This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:
An extension you use may be preventing Wikiwand articles from loading properly.
If you're using HTTPS Everywhere or you're unable to access any article on Wikiwand, please consider switching to HTTPS (https://www.wikiwand.com).
An extension you use may be preventing Wikiwand articles from loading properly.
If you are using an Ad-Blocker, it might have mistakenly blocked our content.
You will need to temporarily disable your Ad-blocker to view this page.
✕
This article was just edited, click to reload
Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}
Follow Us
Don't forget to rate us
Oh no, there's been an error
Please help us solve this error by emailing us at
support@wikiwand.com
Let us know what you've done that caused this error, what browser you're using, and whether you have any special extensions/add-ons installed.
Thank you!